Switch to full style
Dźwigi, pojazdy przeładunkowe, budowlane, rolnicze i wszelkie inne
Wyślij odpowiedź

Massey Ferguson - Prasy KostkujÄ…ce

Nie, 07.05.2006, 1:09

MF 185SII - MF190

Image
Image
Image
Image

A tu mniejsi bracia:
MF 135 - MF 139
Image
Image


Ĺşrodlo: http://www.masseyferguson.com

Nie, 07.05.2006, 7:36

ciekawe, ciekawe - sądze że do takich celów powinni zbudować pojazdy samojezdne - na pewno wydajność jeszcze by się zwiększyła

a moĹĽe ktoĹ› produkuje takie "kombajny kostkujÄ…ce"

Nie, 07.05.2006, 7:56

fajne,fajne... ciekawe . w tej na 1 i 2 zdjeciu ciekawe z jaka sila maszyna ubija ze snopy...? 8)mam takie snopy i sa one twarde jak kamienie....ciezkie ze nawet moj fendt ktory na 120 kM i przedniu TUR o udzwigu 1200 kg ma problem z ich podniesieniem....
oczywiscie wszystko zalezy od rozmiarow kloca...

Nie, 07.05.2006, 9:53

dokładnie to nawet nie wiedziałem jak to nazwać - po angielsku nazywają się Square Balers. Chodziło mi po głowie aby w tytule dać "prasy klockujące" , ale to chyba nie był dobry pomysł 8)

Nie, 07.05.2006, 12:48

Image

PrzerĂłbka traktora Versatile na samojezdny pojazd do bel
- i myśle, że właśnie w takim kierunku powinne być rozwijane tego typu maszyny. Zazwyczaj i tak różne firmy rolnikom oferują usługi belowania, więc samojezdne lepiej się sprawdzą niż jako przyczepki do traktorów

źródło: http://www.tractorfan.nl

Wto, 09.05.2006, 14:58

Bardzo dobre presy wysokiego zgniotu robi firma Claas i Krone.W polsce rózniez jest firma produkująca takie wielkie bele złomy.Jest to Sipma SA.Cena takiej sipmy to 190.000 zł.

Wto, 09.05.2006, 15:52

rumun19 napisał(a):W polsce rĂłzniez jest firma produkujÄ…ca takie wielkie bele

Produkujaca prasy do słomy/zielonego

rumun19 napisał(a):Cena takiej sipmy to 190.000 zĹ‚.

chyba 19 tys bo taki gosciu blisko mnie sobie kupil na usługi bo kombajnem mu mało :mryellow:
PS
rumun19 napisał(a):wielkie bele zĹ‚omy

Nie wiedzialem że złom można belować

Wto, 09.05.2006, 16:05

Nie naprawde 190.000.Tyle pisze W RPT.
Image

Czw, 11.05.2006, 11:22

Dodam jeszcze fotki NH
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Czw, 11.05.2006, 11:30

rumun19 napisał(a):Dodam jeszcze fotki NH


nie lepiej załozyć nowy temat odnośnie tego modelu tej firmy :wink: ?

Czw, 11.05.2006, 11:31

Jeszcze dodam znalezione Claasa Quadrant-poĹĽeracza hektarĂłw
Image
Image
[img]wondrak.at/ezimagecatalogue/catalogue/variations/1258-400x500.jpg[/img]
Image
A oto komputerek który steruje całą presą.
Image

Czw, 11.05.2006, 12:45

rumun19 woli dokładać nowe materiały do już istniejących tmatów,
nie lubi się chłopak wybijać :/
SkromniĹ›

Acha napiszcie mi jednÄ… rzecz
kiedy stosuje się np te do wielkich bali okrągłych a kiedy te kostki,
jakie to ma znaczenie i od czego zaleĹĽy

Czw, 11.05.2006, 13:06

ixxos od własnego gustu,jedni wolą mieć kostkujace a drudzy owalne,ale na wielgaśne gospodarstwa sprawdzają sie o niebo lepiej kostkujace poniewaz nparawde mocno sprasowują tą słome

Czw, 11.05.2006, 13:18

A i owalne sie stosuje do sianokiszonki,którą potem sie owija specjalną folią,a wielogabarytowej słomy sie juz raczej nie owija
ixxos zobacz sobie te zdjęcia,jakie są te naprawde bele
Image
Image

Czw, 11.05.2006, 13:28

to zalezy rĂłwnieĹĽ od tego jak dostosowane sÄ… magazyny i ciÄ…gi transportowe... moim zdaniem kostki sÄ… bardziej uniwersalne poreczniejsze i ergonomiczne

Czw, 11.05.2006, 13:33

No w przewozie kostki są o wiele lepsze,bo na przyczepe maksymalnie nałożysz,a na przyczepe maksymalnie wchodzi od 6-9 bal

Czw, 11.05.2006, 13:49

No w przewozie kostki są o wiele lepsze,bo na przyczepe maksymalnie nałożysz,a na przyczepe maksymalnie wchodzi od 6-9 bal

A pozatym do bel trzeba mieć specjalną rozwijajarkę

Czw, 11.05.2006, 14:01

No która kosztuje nie małe pieniadze,ale presa wysokiego zgniotu kosztuje nie małe pieniądze.Nawet kilkaset tys zł.

Pią, 12.05.2006, 10:04

Ja widziałem większe bele ale okrągłe , tego typu maszyny maja " skromniejsi " rolnicy i ta kostka słomy jest nie wielka ( mniejsza do tych tutaj) To zależy co potem sie z tym robi :wink:
Wyślij odpowiedź