Dźwigi, pojazdy przeładunkowe, budowlane, rolnicze i wszelkie inne
Nie, 07.05.2006, 7:36
ciekawe, ciekawe - sądze że do takich celów powinni zbudować pojazdy samojezdne - na pewno wydajność jeszcze by się zwiększyła
a moĹĽe ktoĹ› produkuje takie "kombajny kostkujÄ…ce"
Nie, 07.05.2006, 7:56
fajne,fajne... ciekawe . w tej na 1 i 2 zdjeciu ciekawe z jaka sila maszyna ubija ze snopy...?

mam takie snopy i sa one twarde jak kamienie....ciezkie ze nawet moj fendt ktory na 120 kM i przedniu TUR o udzwigu 1200 kg ma problem z ich podniesieniem....
oczywiscie wszystko zalezy od rozmiarow kloca...
Nie, 07.05.2006, 9:53
dokładnie to nawet nie wiedziałem jak to nazwać - po angielsku nazywają się Square Balers. Chodziło mi po głowie aby w tytule dać "prasy klockujące" , ale to chyba nie był dobry pomysł
Nie, 07.05.2006, 12:48
PrzerĂłbka traktora Versatile na samojezdny pojazd do bel
- i myśle, że właśnie w takim kierunku powinne być rozwijane tego typu maszyny. Zazwyczaj i tak różne firmy rolnikom oferują usługi belowania, więc samojezdne lepiej się sprawdzą niż jako przyczepki do traktorów
źródło:
http://www.tractorfan.nl
Wto, 09.05.2006, 14:58
Bardzo dobre presy wysokiego zgniotu robi firma Claas i Krone.W polsce rózniez jest firma produkująca takie wielkie bele złomy.Jest to Sipma SA.Cena takiej sipmy to 190.000 zł.
Wto, 09.05.2006, 15:52
rumun19 napisał(a):W polsce rĂłzniez jest firma produkujÄ…ca takie wielkie bele
Produkujaca prasy do słomy/zielonego
rumun19 napisał(a):Cena takiej sipmy to 190.000 zĹ‚.
chyba 19 tys bo taki gosciu blisko mnie sobie kupil na usługi bo kombajnem mu mało
PS
rumun19 napisał(a):wielkie bele zĹ‚omy
Nie wiedzialem że złom można belować
Wto, 09.05.2006, 16:05
Nie naprawde 190.000.Tyle pisze W RPT.
Czw, 11.05.2006, 11:30
rumun19 napisał(a):Dodam jeszcze fotki NH
nie lepiej załozyć nowy temat odnośnie tego modelu tej firmy

?
Czw, 11.05.2006, 11:31
Jeszcze dodam znalezione Claasa Quadrant-poĹĽeracza hektarĂłw
[img]wondrak.at/ezimagecatalogue/catalogue/variations/1258-400x500.jpg[/img]
A oto komputerek który steruje całą presą.
Czw, 11.05.2006, 12:45
rumun19 woli dokładać nowe materiały do już istniejących tmatów,
nie lubi się chłopak wybijać
SkromniĹ›
Acha napiszcie mi jednÄ… rzecz
kiedy stosuje się np te do wielkich bali okrągłych a kiedy te kostki,
jakie to ma znaczenie i od czego zaleĹĽy
Czw, 11.05.2006, 13:06
ixxos od własnego gustu,jedni wolą mieć kostkujace a drudzy owalne,ale na wielgaśne gospodarstwa sprawdzają sie o niebo lepiej kostkujace poniewaz nparawde mocno sprasowują tą słome
Czw, 11.05.2006, 13:18
A i owalne sie stosuje do sianokiszonki,którą potem sie owija specjalną folią,a wielogabarytowej słomy sie juz raczej nie owija
ixxos zobacz sobie te zdjęcia,jakie są te naprawde bele
Czw, 11.05.2006, 13:28
to zalezy rĂłwnieĹĽ od tego jak dostosowane sÄ… magazyny i ciÄ…gi transportowe... moim zdaniem kostki sÄ… bardziej uniwersalne poreczniejsze i ergonomiczne
Czw, 11.05.2006, 13:33
No w przewozie kostki są o wiele lepsze,bo na przyczepe maksymalnie nałożysz,a na przyczepe maksymalnie wchodzi od 6-9 bal
Czw, 11.05.2006, 13:49
No w przewozie kostki są o wiele lepsze,bo na przyczepe maksymalnie nałożysz,a na przyczepe maksymalnie wchodzi od 6-9 bal
A pozatym do bel trzeba mieć specjalną rozwijajarkę
Czw, 11.05.2006, 14:01
No która kosztuje nie małe pieniadze,ale presa wysokiego zgniotu kosztuje nie małe pieniądze.Nawet kilkaset tys zł.
Pią, 12.05.2006, 10:04
Ja widziałem większe bele ale okrągłe , tego typu maszyny maja " skromniejsi " rolnicy i ta kostka słomy jest nie wielka ( mniejsza do tych tutaj) To zależy co potem sie z tym robi
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.