| Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne https://www.samochodyswiata.pl/ |
|
| [kolej] Radziecki prototyp odrzutowego wagonu silnikowego https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=22&t=29832 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | kulikowski [ Pon, 19.10.2009, 12:10 ] |
| Temat postu: | [kolej] Radziecki prototyp odrzutowego wagonu silnikowego |
http://englishrussia.com/?p=831 EnglishRussia.com napisał(a): Radziecki prototyp odrzutowego wagonu silnikowego ![]() Na poczÄ…tku lat 70-tych w ZSRR testowano pociÄ…gi z napÄ™dem odrzutowym. W prototypie odrzutowego wagonu silnikowego zastosowano dwa silniki odrzutowe z samolotu pasaĹĽerskiego JAK-40, ktĂłre pozwoliĹ‚y rozpÄ™dzić siÄ™ do prÄ™dkoĹ›ci 249 km/h. |
|
| Autor: | Piotr_24 [ Pon, 19.10.2009, 13:54 ] |
| Temat postu: | Re: [kolej] Radziecki prototyp odrzutowego wagonu silnikowego |
Czyli nie ma nic prostrzego , wziąść jeden wagon od IC rozebrac rządowe Jak-i i mamy własne pociągi odrzutowe |
|
| Autor: | RR ltd Co. [ Pon, 19.10.2009, 14:12 ] |
| Temat postu: | Re: [kolej] Radziecki prototyp odrzutowego wagonu silnikowego |
wygląda jak fotomontaż a dachu mu nie zdzierały te silniki? |
|
| Autor: | Szakall69 [ Pon, 19.10.2009, 16:47 ] |
| Temat postu: | Re: [kolej] Radziecki prototyp odrzutowego wagonu silnikowego |
gorzej jak przy hamowaniu spadochron zawadzi o trakcje |
|
| Autor: | Alfisti4ever [ Wto, 20.10.2009, 10:56 ] |
| Temat postu: | Re: [kolej] Radziecki prototyp odrzutowego wagonu silnikowego |
Takie TGV dla ubogich |
|
| Autor: | Le Cobusier [ Pią, 23.10.2009, 13:51 ] |
| Temat postu: | Re: [kolej] Radziecki prototyp odrzutowego wagonu silnikowego |
ciekawe czy zachował się prototyp |
|
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|