Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne
https://www.samochodyswiata.pl/

Pegaso 5023 CL
https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=22&t=28421
Strona 1 z 1

Autor:  kulikowski [ Śro, 22.04.2009, 9:47 ]
Temat postu:  Pegaso 5023 CL

Cytuj:
1971 Pegaso 5023 CL (E) [test Warszawa]
Model 5023CL był autobusem hiszpańskiej firmy, który brano pod uwagę przy wyborze licencji. Pegaso miało 170-konny silnik umieszczony pod podłogą, który umożliwiał osiągnięcie prędkości maksymalnej 87 km/h. Producent nie zaoferował jednak korzystnych warunków i w dalszych negocjacjach firmy tej nie uwzględniono.

poczÄ…tek testĂłw 1971
koniec testĂłw 1971

DANE TECHNICZNE
długość [mm] 12000
liczba miejsc ok. 100
moc 170 KM

Image

źródło: Przegubowiec

Autor:  CZESIO1958 [ Śro, 20.05.2009, 21:04 ]
Temat postu:  Re: 1971 Pegaso 5023 CL [test Warszawa]

W latach siedemdziesiatych w PKS jezdzilo sporo ciagnikĂłw siodlowych
pegaso , pamietam je
wiec jakis kontakt juz z tą firma był
znałem kierowców tych samochodów chwalili je

Autor:  moreno [ Czw, 21.05.2009, 10:13 ]
Temat postu:  Re: 1971 Pegaso 5023 CL [test Warszawa]

Kilka razy zdazylo mi sie prowadzic ciagniki pegaso dla mnie to byla makabra!!!!Ale raczej ze wzgledu przyzwyczajenia do techniki.Jak na tamte czasy musial imponowac!!1

Autor:  RR ltd Co. [ Czw, 21.05.2009, 12:00 ]
Temat postu:  Re: 1971 Pegaso 5023 CL [test Warszawa]

Widzę, kulikowski, że różne fora zaszczycasz swoją obecnością:
http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?f=2&t=1319

Autor:  CZESIO1958 [ Czw, 21.05.2009, 19:31 ]
Temat postu:  Re: 1971 Pegaso 5023 CL [test Warszawa]

moreno napisał(a):
Kilka razy zdazylo mi sie prowadzic ciagniki pegaso dla mnie to byla makabra!!!!Ale raczej ze wzgledu przyzwyczajenia do techniki.Jak na tamte czasy musial imponowac!!1



dokladnie imponowały i to bardzo , były w kolorze ciemno zielonym, miały ergonomie nie porównywalną do samochodów z demoludu
reszte taboru PKS stanowily Jelcze Skody a czesto trafialy sie jeszcze Żubry :D

Autor:  moreno [ Pią, 22.05.2009, 11:25 ]
Temat postu:  Re: 1971 Pegaso 5023 CL [test Warszawa]

Cytuj:
dokladnie imponowały i to bardzo , były w kolorze ciemno zielonym, miały ergonomie nie porównywalną do samochodów z demoludu
reszte taboru PKS stanowily Jelcze Skody a czesto trafialy sie jeszcze Żubry

Tego to ja niestety nie pamietam. Trafilo mi sie prowadzic kilka z uwagi ,ze miszkam na chwile obecna w madrycie i przy odrobinie szczescia mozna jeszcze czasami takie przyuwazyc!
Co do ergonomi i konfortu ... to zosawie bez komentarza .Wychowalem sie na Ciagnikach z konca lat 90 i poczatku 2000. Wiec tras 800km ktore musialem zrobic pegaso nie najlepiej wspominam :);)

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/