| Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne https://www.samochodyswiata.pl/ |
|
| Pegaso 5023 CL https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=22&t=28421 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | kulikowski [ Śro, 22.04.2009, 9:47 ] |
| Temat postu: | Pegaso 5023 CL |
Cytuj: 1971 Pegaso 5023 CL (E) [test Warszawa] Model 5023CL był autobusem hiszpańskiej firmy, który brano pod uwagę przy wyborze licencji. Pegaso miało 170-konny silnik umieszczony pod podłogą, który umożliwiał osiągnięcie prędkości maksymalnej 87 km/h. Producent nie zaoferował jednak korzystnych warunków i w dalszych negocjacjach firmy tej nie uwzględniono. początek testów 1971 koniec testów 1971 DANE TECHNICZNE długość [mm] 12000 liczba miejsc ok. 100 moc 170 KM ![]() źródło: Przegubowiec |
|
| Autor: | CZESIO1958 [ Śro, 20.05.2009, 21:04 ] |
| Temat postu: | Re: 1971 Pegaso 5023 CL [test Warszawa] |
W latach siedemdziesiatych w PKS jezdzilo sporo ciagników siodlowych pegaso , pamietam je wiec jakis kontakt juz z tą firma był znałem kierowców tych samochodów chwalili je |
|
| Autor: | moreno [ Czw, 21.05.2009, 10:13 ] |
| Temat postu: | Re: 1971 Pegaso 5023 CL [test Warszawa] |
Kilka razy zdazylo mi sie prowadzic ciagniki pegaso dla mnie to byla makabra!!!!Ale raczej ze wzgledu przyzwyczajenia do techniki.Jak na tamte czasy musial imponowac!!1 |
|
| Autor: | RR ltd Co. [ Czw, 21.05.2009, 12:00 ] |
| Temat postu: | Re: 1971 Pegaso 5023 CL [test Warszawa] |
Widzę, kulikowski, że różne fora zaszczycasz swoją obecnością: http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?f=2&t=1319 |
|
| Autor: | CZESIO1958 [ Czw, 21.05.2009, 19:31 ] |
| Temat postu: | Re: 1971 Pegaso 5023 CL [test Warszawa] |
moreno napisał(a): Kilka razy zdazylo mi sie prowadzic ciagniki pegaso dla mnie to byla makabra!!!!Ale raczej ze wzgledu przyzwyczajenia do techniki.Jak na tamte czasy musial imponowac!!1 dokladnie imponowaĹ‚y i to bardzo , byĹ‚y w kolorze ciemno zielonym, miaĹ‚y ergonomie nie porĂłwnywalnÄ… do samochodĂłw z demoludu reszte taboru PKS stanowily Jelcze Skody a czesto trafialy sie jeszcze Ĺ»ubry |
|
| Autor: | moreno [ Pią, 22.05.2009, 11:25 ] |
| Temat postu: | Re: 1971 Pegaso 5023 CL [test Warszawa] |
Cytuj: dokladnie imponowały i to bardzo , były w kolorze ciemno zielonym, miały ergonomie nie porównywalną do samochodów z demoludu reszte taboru PKS stanowily Jelcze Skody a czesto trafialy sie jeszcze Żubry Tego to ja niestety nie pamietam. Trafilo mi sie prowadzic kilka z uwagi ,ze miszkam na chwile obecna w madrycie i przy odrobinie szczescia mozna jeszcze czasami takie przyuwazyc! Co do ergonomi i konfortu ... to zosawie bez komentarza .Wychowalem sie na Ciagnikach z konca lat 90 i poczatku 2000. Wiec tras 800km ktore musialem zrobic pegaso nie najlepiej wspominam |
|
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|