Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:34




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 128 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Fajny autobus widziałem... 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post 
Ten model autentycznie jeździ po śląsku i nie jest to żadne VT. Sam go osobiście nie widziałem, ale kumpel mi o nim opowiadał


Nie, 04.11.2007, 19:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 883
Miejscowość: Ruda Śląska / Berlin
Samochód: Peugeot 206
Post 
Jak dla mnie to to jest na 1000% VT. Sprawdz boczne okno te koło kierowcy! Gdzie reszta tego białego budynku? Nie widać go przez szybe :roll: . Po drugie: za drugimi drzwiami (licząc od przodu autobusu) powtarza sie pewien element, autobus wogóle nie ma przegubu! Po trzecie: kobieta siedzaca przy drzwiach pierwszych coś za mała, w porównaniu z linią szyb bocznych. A po czwarte: pierwszy raz widze na autobusie przekreslony znak inwalidy, to albo jest przystosowany dla inwalidów i jest logo , albo nie jest i nie ma znaczka! Tu zdjecie z zaznaczonymi miejscami
Image

_________________
Alles Ist Die Sekte


Czw, 08.11.2007, 12:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post 
Nie ma reszty tego budynku, bo zasłania go dach autobusu( dokładnie jakaś górna część zabudowy przegubu, albo jakies wyjscie awaryjne.
2-Nic siÄ™ nie powtarza, wydaje ci siÄ™, a przegub jakbyĹ› sie przyjrzal, to jest
3- JakoĹ› nie zauwazylem zadnej kobety
4- Jelcz M181, z którego jest wzięty przód ma taką naklejkę, a poniewaz Ikarus 280 nie jest przegubowy, to zamiast odklejac postanowili przekreslic, bo jak widzisz z daleka zblizajacy sie M181, to wydaje ci sie, ze jedzie niskopodlogowiec, a nie Ikar.
Pomyślisz pewnie, że upieram się przy tym żeby nie wyjsc na glupka, czy cos takiego, ale to nieprawda. Mój kumpel widzial go pare razy, a jemu ufam ;)


Wto, 13.11.2007, 16:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post 
eco1991 napisał(a):
2-Nic siÄ™ nie powtarza, wydaje ci siÄ™, a przegub jakbyĹ› sie przyjrzal, to jest
3- JakoĹ› nie zauwazylem zadnej kobety

dokładnie, też widzę przegub. A linia okien widoczna przez przednią szybę pokrywa się z linią okien Ikarusa

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Wto, 13.11.2007, 16:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 883
Miejscowość: Ruda Śląska / Berlin
Samochód: Peugeot 206
Post 
eco1991 napisał(a):
Nie ma reszty tego budynku, bo zasłania go dach autobusu( dokładnie jakaś górna część zabudowy przegubu, albo jakies wyjscie awaryjne.


Nie o ten budynek mi chodzi. Bo gdzie tam dach autobusu a gdzie biały budynek.

eco1991 napisał(a):
JakoĹ› nie zauwazylem zadnej kobety


Polecam wizyte u okulisty.

eco1991 napisał(a):
to zamiast odklejac postanowili przekreslic, bo jak widzisz z daleka zblizajacy sie M181, to wydaje ci sie, ze jedzie niskopodlogowiec,


Głuprzego wytłumaczenia nie słyszałem, akurat stara kobieta wie że M181 jest niskopodłogowy, jak ona z ledwościa odróznia nr autobusu.

Yyy jak mi wytłumaczycie to: autobus ma załączony prawy (patrząc od pozycji kierowcy) kierunkowskaz ! Z przod świeci, a z boku co, żarówka sie przepaliła? Nawet dwie śie przepaliły bo ta za przegubem też nie świeci! Jak mi ktoś wrzuci więcej fotek to uwieże że to nie VT.

_________________
Alles Ist Die Sekte


Śro, 14.11.2007, 12:30
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 4079
Miejscowość: WROCŁAW
Samochód: VOLVO
Post 
To jest fake

ĹĽart z prima aprilis '2006

Dowody:
fotki katowickiego Ikarusa #230:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/autobu ... &ticket=69

Fotka, o którą jest spór, data dodania w opisie zdjęcia i komentarze:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-85853.html

_________________
>>>


Śro, 14.11.2007, 13:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 883
Miejscowość: Ruda Śląska / Berlin
Samochód: Peugeot 206
Post 
Dzieki Osiek .

Cytuj:
Ten model autentycznie jeździ po śląsku i nie jest to żadne VT. Sam go osobiście nie widziałem, ale kumpel mi o nim opowiadał

eco1991 Chce poznać tego Twojego kolegi :lol:

_________________
Alles Ist Die Sekte


Śro, 14.11.2007, 15:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post 
No raczej to nie bedzie mozliwe


Pią, 16.11.2007, 18:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1193
Miejscowość: sosnowiec/corby
Samochód: renault grand scenic
Post 
schnauzevonberlin napisał(a):
Jak dla mnie to to jest na 1000% VT. Sprawdz boczne okno te koło kierowcy! Gdzie reszta tego białego budynku? Nie widać go przez szybe :roll: . Po drugie: za drugimi drzwiami (licząc od przodu autobusu) powtarza sie pewien element, autobus wogóle nie ma przegubu! Po trzecie: kobieta siedzaca przy drzwiach pierwszych coś za mała, w porównaniu z linią szyb bocznych. A po czwarte: pierwszy raz widze na autobusie przekreslony znak inwalidy, to albo jest przystosowany dla inwalidów i jest logo , albo nie jest i nie ma znaczka! Tu zdjecie z zaznaczonymi miejscami
Image

nie vt,, to lista taboru pkmkatowice ....
http://tabor.wpk.katowice.pl/spis.php?p=1

_________________
www.societeturbo.wordpress.com @societeturbo


Sob, 17.11.2007, 0:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 694
Miejscowość: Charlotte, NC
Samochód: 328i F30;M3 E90;126p
Post 
A ja mam dla Was ciekawostkę... Prawdę mówiąc myślałem, że zamieszczę zdjęcie-zagadkę, ale ponieważ już wsadziłem tego busa na swoją stronę, to zagadka byłaby zbyt łatwa do rozwiązania. A więc bez zgadywania, kawa na ławę. :P :) Tekst z mojej stronki, ale zdjęcia tylko dwa. Reszta u mnie, jak by kogoś ten ciekawy bus zainteresował.


"Byłem dziś na naszym lotnisku, odebrać wracającą z Krakowa córeczkę i zrobiłem trochę fotek autobusów pracujących na lotnisku. Pierwszy z nich to DesignLine MK IV. Bardzo interesujący autobus i to z wielu względów. Po pierwsze jest on produkowany w Nowej Zelandii. Po drugie światowa centrala firmy DesignLine mieści się w Charlotte, a więc mieście, gdzie te zdjęcia zrobiłem. Po trzecie autobus ma napęd hybrydowy, turbinowo-elektryczny. Jest on używany na całym świecie, na Wikipedii są nawet jakieś zdjęcia z Japonii. Ciekawym pomysłem jest ta niesymetryczna przednia szyba, a w wersji dla ruchu lewostronnego jest ona oczywiście ukształtowana inaczej i wygląda jak własne odbicie w lustrze. Cena? "Tylko" 440 000 dolarów. Normalny autobus tej wielkości (26 pasażerów) kosztuje $230 000. Jednak według Charlotte Business Journal za którym podaję te dane, hybrydowy napęd zużywa "tylko" 25-40 l/100 km, gdy autobus z klasycznym napędem dieslowskim pali 60-80 litrów na setkę. Hybrydowe turbinowo-elektryczne autobusy zaoszczędzą około 10 700 galonów paliwa rocznie i wyeliminują 95% gazów cieplarnianych. Nawet więc, jak z biznesowego punktu widzenia nie jest to może najlepsza inwestycja, to z propagandowego na pewno tak. Nie mówiąc już o potrzebie popierania firmy, która obrała Charlotte za miejsce swej centrali."



Image
Image

_________________
FORUM

YOU TUBE


Pią, 28.12.2007, 5:54
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post 
Przyznam szczerze, że pierwszy raz widzę ten model. Bardzo ciekawy futurystyczno-plastyczny design, no i zaawansowana technologicznie jednostka napędowa. Zredukowanie spalania o blisko połowę to duży postęp. Ciekawe tylko, czy nie zrobiono tego kosztem osiągów, które w sumie w przypadku "miejskiego" autobusu nie są chyba aż tak strasznie ważne.

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pią, 28.12.2007, 10:05
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post 
Zaraz zrobiÄ™ sprytny temat o tej firmie :P

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 28.12.2007, 13:07
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Mobilis - Bydgoszcz
Sprawa wygląda w skrócie tak ;) Głównym przewoźnikiem w Bydgoszczy jest MZK, kilka miesięcy temu ogłoszono przetarg na obsługę linii 69, którą do niedawna obsługiwało MZK, przetarg wygrała firma Mobilis, firma ta będzie obsługiwać tą linie od 2008 do 2013 roku. Obiecano kupno 27 sztuk nowych Solarisów Urbino 18, jako, że to najdłuższa linia w Bydgoszczy (przejazd od początku do końca zajmuje około 1 godz.). Ktoś jednak zaskarżył wynik przetargu, niestety nie wiem jaka firma. Mobilis w obawie, że przegra przetarg zakupił do tej pory 5 nowych Solarisów Urbino 18, reszta zapewniają kupić i wypuścić na trasę do połowy lutego oczywiście jeśli wygrają sprawę w sądzie. Jako, że 5 autobusów to za mało na obsługę tej linii, firma MZK wyszła na przeciw firmie Mobilis i zaproponowała początkowo wynajem autobusów (starych Ikarusów oraz Jelczy), związkowcy z MZK jednak zaprotestowali i żądali, aby Mobilis wykupił te autobusy, tak też się stało i od dnia 1 stycznia zaczęło kursować na linii 69 19 ikarusów oraz jelczy oraz 5 nowych Solarisów. Nadszedł dzień 3 stycznia, dzień okropnych mrozów ;) Jakież było moje zdziwienie gdyż najpierw ujrzałem rozbitego nowego Solarisa (w tył "Solarki" wjechał Ikarus), a pod wieczór dowiedziałem się, że 17 autobusów z 24 miało tego dnia awarię i ludzie czekali na autobus czasem nawet 50 minut zamiast 5-10 min jak dotąd. Wczoraj gdy wracałem ze szkoły linią 64 pokrywającą się w pewnym miejscu z linią 69 nieco się zdziwiłem gdy zobaczyłem w jednym miejscu (!) 3 zepsute autobusy linii 69, jak widać problemów ciąg dalszy ;) Okazało się, że MZK sprzedało autobusy kompletnie nie przygotowane do zimy. Mobilis nieco się poratował i wypożyczył z Warszawy dwa, 12 metrowe
MANy SL223, co ciekawe przez jeden dzień jeździły bez kasowników i wszyscy pasażerowie mogli na legalu jechać na gapę :mryellow: Jak sprawa się potoczy dalej nie wiadomo, mam nadzieje, że sprawa w sądzie się zakończy i wysłużone już Ikarusy zastąpią w końcu obiecane Solarisy ;) Póki co przedstawiam kilka zdjęć nowych Solarisów oraz zdjęcie wypożyczonego MANa ;)

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Image

Źródło: transport.asi.pwr.wroc.p

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Sob, 05.01.2008, 19:26
Profil

Postów: 1
Post Re: Fajny autobus widziaĹ‚em...
>Mobilis w obawie, że przegra przetarg zakupił do tej pory 5 nowych Solarisów Urbino 18,

No nie do końca tak. To miasto przeraziło się, że po wygaśnięciu umowy z MZK i nierozstrzygnięciu przetargu na 69 nie będzie nic jeździć. Więc wynegocjowało z MZK (które nie zgodziło się jeździć, że niby nie ma kierowców) i Mobilisem umowę z wolnej ręki, w której Mobilis miał jeździć, a MZK miało wypożyczyć wozy.

>Mobilis nieco się poratował i wypożyczył z Warszawy dwa, 12 metrowe MANy SL223,

Nie wypożyczył, co po prostu przywiózł. Przecież to są autobusy "Mobilisu".


Śro, 09.01.2008, 10:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Fajny autobus widziaĹ‚em...
lunch ale o co Tobie chodzi bo ja nie rozumiem :/
A te Solarisy Urbino II 18 bardzo mi sie podobaja :twisted: Wygladaja bardzo nowoczesnie i czasem mozna sie dziwic ze to jest MADE IN POLAND :twisted: Szkoda ze u mnie w Legnicy nie ma takich, ale ponoc one sa bardzo drogie :| :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Śro, 09.01.2008, 14:08
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Fajny autobus widziaĹ‚em...
No i jest szansa, że i w Łodzi się pojawią. :mryellow:

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 09.01.2008, 14:18
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Fajny autobus widziaĹ‚em...
Image
Image

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 18.03.2008, 22:57
Profil

Postów: 5
Miejscowość: Wawa
Post Re: Mobilis - Bydgoszcz
No ja też jestem z Bydgoszczy a teraz w sumie ze Świecia i wlasnie często jadę przez Fordon i widze te nowe Solarisy oraz te stare trupy Ikarusy dopiero teraz wiem o co biega ... A szukaja do pracy w MZK Bydgoszcz kierowców i ile płacą?

_________________
Cieżarówki po tuningu są OK!


Sob, 22.03.2008, 16:15
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Fajny autobus widziaĹ‚em...
Ten ikarus wyglÄ…da jak mobilny kiosk ruchu :?

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Nie, 30.03.2008, 21:04
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Fajny autobus widziaĹ‚em...
pardon napisał(a):
Ten ikarus wyglÄ…da jak mobilny kiosk ruchu :?


O jakim Ty ikarusie mówisz ? Bo jeśli chodzi o ten biały to nie jest Ikarus ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pon, 31.03.2008, 16:44
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 128 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018