Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne
https://www.samochodyswiata.pl/

Elipsa
https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=21&t=36467
Strona 1 z 1

Autor:  Le Cobusier [ Śro, 27.06.2012, 10:35 ]
Temat postu:  Elipsa

Image

Image

Image

Image

Image

Wymiary pojazdu
Wysokość pojazdu 1880 mm
Długość 3620 mm
Szerokość (z drzwiami) / z lusterkami 1470 mm / 1920 mm
Rozstaw osi 2130 mm
Rozstaw kół przednich 1327 mm
Rozstaw kół tylnych 1332 mm

Wymiary skrzyni ładunkowej
Dł. x szer. x wysokość 1710 mm x 1210 mm x 390 mm
Próg załadunku / szczyt plandeki 750 mm / 2055mm

Osiągi pojazdu
Prędkość maksymalna 25 km/h
Zasięg bez obciąŜenia do 80 km
Zasięg z pełnym obciąŜeniem do 50 km

Masy pojazdu
Masa własna (z kompletem akumulatorów) 870 kg
Dopuszczalna masa całkowita 1270 kg
Ładowność pojazdu 400 kg

Dane techniczne silników
Liczba silników 2
Typ silnika Bezszczotkowy prądu stałego
Umieszczenie silników W tylnych wahaczach przestrzennych
Moc silników 4 kW (2 x 2 kW)
Przekładnia PrzełoŜenie 10:1

Dane techniczne instalacji elektrycznej
Ilość akumulatorów 8
Typ akumulatora Trakcyjny Trojan T – 105 6V
Pojemność akumulatora 225 Ah/20h 185Ah/5h
Waga akumulatorów 224 kg = 28 kg x 8
Napięcie układu napędowego 48 V
Napięcie nominalne instalacji pokładowej DC 12V

Zastosowania pojazdu
Obsługa terminali
Zakłady produkcyjne
Centra rekreacyjne
Ośrodki sportu
Hotelarstwo
Rolnictwo
Służby miejskie


Źródło:
elipsavehicle.com

Autor:  RR ltd Co. [ Śro, 27.06.2012, 10:49 ]
Temat postu:  Re: Elipsa

Czyżby nareszcie cos z tego wyszło? :shock:
EDIT: Ładna budka telefoniczna, czyżby Melex zderzył się z konstrukcją z okien PCV? :lol:

Autor:  Tomasz [ Śro, 27.06.2012, 11:24 ]
Temat postu:  Re: Elipsa

Dostałem 2 sztuki do obsługi technicznej, mają tyrać w InPost,
u mnie stoją w wersji kontener:

Image Image Image Image Image Image Image Image

Autor:  RR ltd Co. [ Śro, 27.06.2012, 11:33 ]
Temat postu:  Re: Elipsa

Kierownica od Malucha? :D
A nie trzeba tego rejestrować?

Autor:  Tomasz [ Śro, 27.06.2012, 11:35 ]
Temat postu:  Re: Elipsa

Trójkąt sugeruje że jest to pojazd wolnobieżny - nie ma blach, tylko polisa OC i trójkąt ;)

Tam większość rzeczy jest od malucha (elementy zawieszenia, hamulce, etc...)

Autor:  RR ltd Co. [ Śro, 27.06.2012, 11:37 ]
Temat postu:  Re: Elipsa

126p lives forever! :mryellow:

Autor:  Michae [ Śro, 27.06.2012, 13:06 ]
Temat postu:  Re: Elipsa

Tomasz napisał(a):
Tam większość rzeczy jest od malucha (elementy zawieszenia, hamulce, etc...)

Image

Dobrze, że jeszcze jest Melex, którym w LA jeżdżą na golfa, z tego można być bardziej dumnym...

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/