| Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne https://www.samochodyswiata.pl/ |
|
| Alfa Romeo AR6 & AR8 https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=21&t=25498 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | 3co [ Wto, 18.03.2008, 16:03 ] |
| Temat postu: | Alfa Romeo AR6 & AR8 |
Nie wiem o tym samochodzie zbyt wiele, ale to tak w formie ciekawostki. Był produkowany przez firmę Sevel, która sprcjalizuje się w produkcji samochodów dostawczych głównie Fiata. Cytuj: Last Alfa Romeo vans were Alfa Romeo AR6 and AR8, which were rebadged versions of Iveco Daily and Fiat Ducato. źródło: wiki AR6 ![]() ![]() AR8 ![]() Alfa produkowała wcześniej również inne dostawczaki, a nawet ciężarówki |
|
| Autor: | RR ltd Co. [ Wto, 18.03.2008, 16:10 ] |
| Temat postu: | Re: Alfa ROmeo AR6 & AR8 |
Ciężarówki są tu: viewtopic.php?f=20&t=19323 A o tych furgonetkach nie wiedziałem, choć można stwierdzic, że to po prostu Ducato i Daily ze znaczkiem AR |
|
| Autor: | 3co [ Wto, 18.03.2008, 16:25 ] |
| Temat postu: | Re: Alfa ROmeo AR6 & AR8 |
RR ltd Co. napisał(a): moĹĽna stwierdzic, ĹĽe to po prostu Ducato i Daily ze znaczkiem AR Ale ze Scudetto |
|
| Autor: | kulikowski [ Pią, 21.03.2008, 0:52 ] |
| Temat postu: | Re: Alfa ROmeo AR6 & AR8 |
Chyba miał bogatsze wyposażenie kabiny. |
|
| Autor: | Osiek [ Sob, 22.03.2008, 1:11 ] |
| Temat postu: | Re: Alfa ROmeo AR6 & AR8 |
Jestem w lekkim szoku |
|
| Autor: | RR ltd Co. [ Sob, 22.03.2008, 9:11 ] |
| Temat postu: | Re: Alfa ROmeo AR6 & AR8 |
Osiek napisał(a): Jestem w lekkim szoku mĂłgĹ‚byĹ› zrobić jakieĹ› VT? Ja znalazĹ‚em coĹ› takiego:
|
|
| Autor: | Alfisti4ever [ Pon, 24.03.2008, 18:16 ] |
| Temat postu: | Re: Alfa ROmeo AR6 & AR8 |
RR ltd Co. napisał(a): mĂłgĹ‚byĹ› zrobić jakieĹ› VT? Ja znalazĹ‚em coĹ› takiego: No tak zalosnego VT dawno nie widzialem Jakis czas temu byla wlasnie AR6 ba allegro do sprzedania, w Polsce |
|
| Autor: | kulikowski [ Wto, 25.03.2008, 1:45 ] |
| Temat postu: | Re: Alfa ROmeo AR6 & AR8 |
A czy był bliźniak od Lancii |
|
| Autor: | 3co [ Pią, 28.03.2008, 18:19 ] |
| Temat postu: | Re: Alfa ROmeo AR6 & AR8 |
kulikowski napisał(a): A czy byĹ‚ bliĹşniak od Lancii Nie no bez przesady Ale w sumie nie ĹĽaĹ‚uje, ĹĽe Alfa nie robi dostawczakĂłw, bo nie od tego jest |
|
| Autor: | kulikowski [ Śro, 11.07.2012, 22:15 ] |
| Temat postu: | Re: 1981 Alfa Romeo AR6 |
Alfa Romeo AR6 ![]() ![]() ![]() bliźniak Fiata Ducato I, Citroena C25 i Peugeota J5. (C) Wikipedia Lautodepoca.com Flickr.com Blog.kopfteam.de |
|
| Autor: | kulikowski [ Wto, 17.07.2012, 11:22 ] |
| Temat postu: | Re: Alfa Romeo AR8 |
Alfa Romeo AR8 ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() bliźniak Iveco Daily i Citroena C35. (C) Mitoalfaromeo.net Alfabb.com Flickr.com |
|
| Autor: | kenji [ Wto, 17.07.2012, 16:13 ] |
| Temat postu: | Re: Alfa Romeo AR6 & AR8 |
Zrozumiałbym jeszcze gdyby to było tak jak u VAGa, że te same modele, są sprzedawane pod markami z różnych krajów - a tutaj?! Czy ktoś potrafi wskazać jakieś racjonalne uzasadnienie tej sytuacji? |
|
| Autor: | kulikowski [ Śro, 18.07.2012, 22:55 ] |
| Temat postu: | Re: Alfa Romeo AR6 & AR8 |
żeby było ciekawiej, późniejsza generacja Daily była produkowana na licencji przez Steyra i Zastavę |
|
| Autor: | kenji [ Śro, 18.07.2012, 23:07 ] |
| Temat postu: | Re: Alfa Romeo AR6 & AR8 |
No to rozumiem, bo marki były niewłoskie. Ale Fiat, Iveco i AR? Gdzie tu sens? |
|
| Autor: | sebastianadam [ Czw, 19.07.2012, 11:24 ] |
| Temat postu: | Re: Alfa Romeo AR6 & AR8 |
A jaki jest sens np. Thema i Croma (te z lat 80/90), Ulysse i Zeta ? Alfa AR była luxury/Cuore sportivo Ktoś chciał Alfe to brał AR. Proste. |
|
| Autor: | kulikowski [ Czw, 19.07.2012, 11:39 ] |
| Temat postu: | Re: Alfa Romeo AR6 & AR8 |
kenji napisał(a): No to rozumiem, bo marki były niewłoskie. Ale Fiat, Iveco i AR? Gdzie tu sens? słowa kluczowe: Sevel, know-how ... |
|
| Autor: | kenji [ Czw, 19.07.2012, 15:25 ] |
| Temat postu: | Re: Alfa Romeo AR6 & AR8 |
sebastianadam napisał(a): A jaki jest sens np. Thema i Croma (te z lat 80/90), Ulysse i Zeta ? Alfa AR była luxury/Cuore sportivo Ktoś chciał Alfe to brał AR. Proste. Thema i Croma zasadniczo różniły się wyglądem, Ulysse i Zeta to były różnice w wykończeniu/wyposażeniu. Nie chodzi mi kto co chciał, co kto kupował, tylko co kierowało koncernem fiata do wprowadzenia Ducato pod szyldem AR bez żadnych zmian, przeznaczonej na rodzimy rynek na którym i tak było oferowane Ducato. To jest dla mnie zagadka. |
|
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|