Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne
https://www.samochodyswiata.pl/

Alfa Romeo AR6 & AR8
https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=21&t=25498
Strona 1 z 1

Autor:  3co [ Wto, 18.03.2008, 16:03 ]
Temat postu:  Alfa Romeo AR6 & AR8

Nie wiem o tym samochodzie zbyt wiele, ale to tak w formie ciekawostki. Był produkowany przez firmę Sevel, która sprcjalizuje się w produkcji samochodów dostawczych głównie Fiata.
Cytuj:
Last Alfa Romeo vans were Alfa Romeo AR6 and AR8, which were rebadged versions of Iveco Daily and Fiat Ducato.

źródło: wiki

AR6

Image
Image

AR8

Image

Alfa produkowała wcześniej również inne dostawczaki, a nawet ciężarówki

Autor:  RR ltd Co. [ Wto, 18.03.2008, 16:10 ]
Temat postu:  Re: Alfa ROmeo AR6 & AR8

Ciężarówki są tu: viewtopic.php?f=20&t=19323
A o tych furgonetkach nie wiedziałem, choć można stwierdzic, że to po prostu Ducato i Daily ze znaczkiem AR :> :/

Autor:  3co [ Wto, 18.03.2008, 16:25 ]
Temat postu:  Re: Alfa ROmeo AR6 & AR8

RR ltd Co. napisał(a):
moĹĽna stwierdzic, ĹĽe to po prostu Ducato i Daily ze znaczkiem AR :> :/

Ale ze Scudetto :mryellow:

Autor:  kulikowski [ Pią, 21.03.2008, 0:52 ]
Temat postu:  Re: Alfa ROmeo AR6 & AR8

Chyba miał bogatsze wyposażenie kabiny.

Autor:  Osiek [ Sob, 22.03.2008, 1:11 ]
Temat postu:  Re: Alfa ROmeo AR6 & AR8

Jestem w lekkim szoku :shock: Ciekawe, jakby wyglądała dzisiejsza "Alfa Ducato"

Autor:  RR ltd Co. [ Sob, 22.03.2008, 9:11 ]
Temat postu:  Re: Alfa ROmeo AR6 & AR8

Osiek napisał(a):
Jestem w lekkim szoku :shock: Ciekawe, jakby wyglądała dzisiejsza "Alfa Ducato"

mógłbyś zrobić jakieś VT? :P
Ja znalazłem coś takiego:
Image

Autor:  Alfisti4ever [ Pon, 24.03.2008, 18:16 ]
Temat postu:  Re: Alfa ROmeo AR6 & AR8

RR ltd Co. napisał(a):
mógłbyś zrobić jakieś VT? :P
Ja znalazłem coś takiego:

No tak zalosnego VT dawno nie widzialem :/ :wink:
Jakis czas temu byla wlasnie AR6 ba allegro do sprzedania, w Polsce :wink:

Autor:  kulikowski [ Wto, 25.03.2008, 1:45 ]
Temat postu:  Re: Alfa ROmeo AR6 & AR8

A czy był bliźniak od Lancii :?:

Autor:  3co [ Pią, 28.03.2008, 18:19 ]
Temat postu:  Re: Alfa ROmeo AR6 & AR8

kulikowski napisał(a):
A czy był bliźniak od Lancii :?:

Nie no bez przesady ;)
Ale w sumie nie żałuje, że Alfa nie robi dostawczaków, bo nie od tego jest ;)

Autor:  kulikowski [ Śro, 11.07.2012, 22:15 ]
Temat postu:  Re: 1981 Alfa Romeo AR6

Alfa Romeo AR6
Image
Image
Image
Image
Image
Image

bliźniak Fiata Ducato I, Citroena C25 i Peugeota J5.


(C) Wikipedia
Lautodepoca.com
Flickr.com
Blog.kopfteam.de

Autor:  kulikowski [ Wto, 17.07.2012, 11:22 ]
Temat postu:  Re: Alfa Romeo AR8

Alfa Romeo AR8
Image
Image
Image
Image
Image
Image

bliźniak Iveco Daily i Citroena C35.


(C) Mitoalfaromeo.net
Alfabb.com
Flickr.com

Autor:  kenji [ Wto, 17.07.2012, 16:13 ]
Temat postu:  Re: Alfa Romeo AR6 & AR8

Zrozumiałbym jeszcze gdyby to było tak jak u VAGa, że te same modele, są sprzedawane pod markami z różnych krajów - a tutaj?! Czy ktoś potrafi wskazać jakieś racjonalne uzasadnienie tej sytuacji?

Autor:  kulikowski [ Śro, 18.07.2012, 22:55 ]
Temat postu:  Re: Alfa Romeo AR6 & AR8

żeby było ciekawiej, późniejsza generacja Daily była produkowana na licencji przez Steyra i Zastavę :wink:

Autor:  kenji [ Śro, 18.07.2012, 23:07 ]
Temat postu:  Re: Alfa Romeo AR6 & AR8

No to rozumiem, bo marki były niewłoskie. Ale Fiat, Iveco i AR? Gdzie tu sens?

Autor:  sebastianadam [ Czw, 19.07.2012, 11:24 ]
Temat postu:  Re: Alfa Romeo AR6 & AR8

A jaki jest sens np. Thema i Croma (te z lat 80/90), Ulysse i Zeta ?
Alfa AR była luxury/Cuore sportivo :lol:
Ktoś chciał Alfe to brał AR. Proste.

Autor:  kulikowski [ Czw, 19.07.2012, 11:39 ]
Temat postu:  Re: Alfa Romeo AR6 & AR8

kenji napisał(a):
No to rozumiem, bo marki były niewłoskie. Ale Fiat, Iveco i AR? Gdzie tu sens?

słowa kluczowe: Sevel, know-how ...

Autor:  kenji [ Czw, 19.07.2012, 15:25 ]
Temat postu:  Re: Alfa Romeo AR6 & AR8

sebastianadam napisał(a):
A jaki jest sens np. Thema i Croma (te z lat 80/90), Ulysse i Zeta ?
Alfa AR była luxury/Cuore sportivo :lol:
Ktoś chciał Alfe to brał AR. Proste.


Thema i Croma zasadniczo różniły się wyglądem, Ulysse i Zeta to były różnice w wykończeniu/wyposażeniu.
Nie chodzi mi kto co chciał, co kto kupował, tylko co kierowało koncernem fiata do wprowadzenia Ducato pod szyldem AR bez żadnych zmian, przeznaczonej na rodzimy rynek na którym i tak było oferowane Ducato. To jest dla mnie zagadka.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/