Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne
https://www.samochodyswiata.pl/

YOUNGTIMER: Robur
https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=21&t=17184
Strona 1 z 1

Autor:  pardon [ Wto, 05.12.2006, 23:03 ]
Temat postu:  YOUNGTIMER: Robur

zgodnie z tytułem :twisted: chłopaki dorzucajcie foty bo temat jest rozwojowy :twisted:

ps. dałem do dostawczych bo to kompromis pomiedzy cieżarówkami a autobusami etc. więc proszę o wyrozumiałość...


i od siebie... jak byłem w podstawówce to u nas na dzielnicy rezydował taki niebieski blaszany robur i był on mobilną instytucją do skupowania butelek.... (na samym dole jest identyczny) - zawsze sprzedawaliśmy butelki i kupowalismy gumy do zucia "turbo" - z obrazkami fur i prototypów - pamietacie ? :lol: może rok 91 to był hehe ... nieważne :P


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


http://www.oldtimerfahrten-erzgebirge.de
http://www.lkw-infos.net
http://www.kamim.sk
http://www.tram-ff.de

Autor:  elCoyote [ Wto, 05.12.2006, 23:39 ]
Temat postu: 

Hehe kultowa bryka, ale o zadowolonych kierowcach Roburów to za bardzo nie słyszałem. Przed nieco ponad tygodniem widziałem jeden egzemplarz w ładnym stanie wizualnym.

Autor:  WaSyL__ [ Śro, 06.12.2006, 1:00 ]
Temat postu: 

Zostały wycofane z naszej armii pod koniec lat 80' po tym jak okazało się, że są wyjątkowo wywrotne. Kumpla ojciec jeszcze do niedawna takim pomykał.
To już niby klasyk ale wyjątkowo nieprzyjazny. Poza tym mi się nigdy nie podobał.

Autor:  Grzyws [ Śro, 06.12.2006, 7:19 ]
Temat postu: 

Pamiętam że jeszcze jakieś parę lat temu, dowozili takim chleb do sklepu na moim osiedlu. Kultowe auto które już ciężko spotkać na ulicy.

Autor:  RR ltd Co. [ Śro, 06.12.2006, 11:41 ]
Temat postu: 

Te terenowe wersje są ekstra. Ale skoro są wywrotne, to marny z nich użytek. A auto faktycznie ciekawe. Nie widzę tu tylko wersji półfurgon- półautobus, a można było ją czasem spotkać w Polsce (np. za komuny jako obwoźne kino).

Autor:  witek11 [ Śro, 06.12.2006, 16:41 ]
Temat postu: 

kaszalot polskich drog... wyglada na wielkiego i ociezalego... podobnie jak ifa... jest wielki,szeroki a ma takie male kolka... (waskie).smiesznie to wyglada

Autor:  kenji [ Śro, 06.12.2006, 17:04 ]
Temat postu: 

pardon napisał(a):
gumy do zucia "turbo" - z obrazkami fur i prototypĂłw - pamietacie

No jasne, że tak! Do roku 97 te gumy spokojnie się trzymaly - pamiętam, że mialem sporą kolekcję tych naklejek :)

Robur to Robur - Śmieszny, prosty dostawczak, którego jednak darzę ogromnym sentymentem - kojarzy mi się z dzieciństwem :) Do tej pory zdarza mi się widywać Robura z paką, należącego do złomiarzy :wink:

Autor:  ixxos [ Śro, 06.12.2006, 17:44 ]
Temat postu: 

troche tego jeździło po Polszy - szczególnie te furgony

ps Ja bym go dał na ciężarówki :> :mryellow: ale jak uważacie, może to i był dostawczak :roll:
Jaką miał ładownośc może ktoś wie.

O Ifie teĹĽ zrĂłbcie tamat jak coĹ› fajnego znajdziecie :twisted:

Autor:  RR ltd Co. [ Śro, 06.12.2006, 18:05 ]
Temat postu: 

Prototypy RoburĂłw
Image
Image
Image
Image
Ten jest niezły:
Image
(c) ag-robur.de

Autor:  witek11 [ Śro, 06.12.2006, 18:07 ]
Temat postu: 

ale pomieszanie kanciaka z okraglakiem... blee

Autor:  Mibay [ Śro, 06.12.2006, 19:46 ]
Temat postu: 

Stare ale jare. Do dziś widać robury na drogach. Ludzie tłuką sie latami ale nadal jeżdżą :D

Autor:  Osiek [ Śro, 06.12.2006, 23:11 ]
Temat postu: 

pamiętam jak Robury były wozami transmisyjnymi :wink: :mryellow:

Autor:  RR ltd Co. [ Czw, 07.12.2006, 11:20 ]
Temat postu: 

WaSyL__ napisał(a):
okazało się, że są wyjątkowo wywrotne

A propos:
Image
Image
Image
Image
[img][img]http://www.ag-robur.de/bilder/gelaende/Image143.jpg[/img]
http://www.ag-robur.de/bilder/gelaende/Image98.jpg[/img]

(c) ag-robur.de

Autor:  Touran [ Czw, 07.12.2006, 11:25 ]
Temat postu: 

To było kiedyś auto...:)

Autor:  Mefisto [ Czw, 07.12.2006, 12:27 ]
Temat postu: 

Jeszcze pare lat temu mozna bylo je dosc latwo zobaczyc a teraz? No coz na kazdego przychodzi pora zeby odejsc moze to i dobrze bo stare graty nie powinny jezdzic po naszych drogach. Co do Robura to jest w nim cos co mi sie strasznie podoba...taka fajna ma linie

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/