Obecny czas: Pon, 29.04.2024, 0:44




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Kierowcy TIRów. 
Autor Wiadomość

Postów: 596
Post 
calvo napisał(a):
może chciwość zaślepia jak by nie była? )


jak dla mnie piekny grzech...


calvo napisał(a):
oj prędki Ty jesteś - za prędki jak dla mnie (może chciwość zaślepia jak by nie była? ) - ale miroy rację ma - tak to jest niestety i dotyczy nawet moderatorów: - kliknij tu: http://www.samochodyswiata.pl/viewtopic ... jany#99226



w takim razie nie popieram :wink: proste...


Pią, 09.12.2005, 20:55
Profil

Postów: 5
Post 
chciwy_wyznawca napisał(a):
calvo napisał(a):
może chciwość zaślepia jak by nie była? )


jak dla mnie piekny grzech...


:lol:

Cytuj:
w takim razie nie popieram :wink: proste...


Image

_________________
Pozdrawiam


Pią, 09.12.2005, 23:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 125
Miejscowość: gniezno
Samochód: vw passat b5
Post 
ja dla kierowcĂłw mam wielki ``szakunec`` zawsze sobie z nimi gadam przez CB no i wiem co sie dzieje na drogach :lol:
ps pozdrowienia dla uzytkownikĂłw kanalu 19
ps2 czasami znajdzie sie jakas czarna owca wsrod nich no ale kierowcy osobowek tez nie sa swieci :twisted:


Sob, 10.12.2005, 0:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8
Post 
chciwy_wyznawca napisał(a):
w takim razie nie popieram :wink: proste...



no niestety, niestety - mam nadzieje że Wilu przejży na oczy i nie będzie bładził i postapi własciwie i upomni sasiada - obu tak było :roll:


Sob, 10.12.2005, 0:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post 
calvo napisał(a):
Cyryl napisał:
a ja słyszałem, że Lepper zrobił doktorat.


i dobrze słyszałeś synku - ale nie zrobił a dostał i nie doktorat tylko tytuł a jaki - a Doktora honoris causa Międzynarodowej Akademii Kadr w Kijowie i nie Lepper - tylko - Przewodniczący Samoobrony, wicemarszałek Sejmu RP Pan Andrzej Lepper !



moze to brzydko zabrzmi ale :
c) "I ch*j nas to boli?"

no naprawde... teraz ja naprzyklad napisze w temacie o bmw m5 ze podoba mi sie i jest miodna a ktos mi przeklei pol encyklopedii PWN o wyrazie "miodnosc" :roll:

_________________
http://www.tanidrift.pl


Sob, 10.12.2005, 0:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post 
zawsze trafia mnie jak widze taki temat gdzies na jakimkolwiek forum... :/
juz kupe czasu sie pasjonuje Ciezarowkami, nie mialem niestety z nimi duzej stycznosci ale marze o pracy zawodwego kierowcy ;) duzo jezde po kraju na razie z rodzicami, i rzadko widze takie przypadki jakie wy opisujecie... :> nie zdarzylo sie jescze zeby tata-kierowca juz od okolo 30 lat- narzekal na TIR-y ;) najwiekszym zagrozeniem na drodze sa kierowcy osobowek...
Cytuj:
kto z was kiedykolwiek na skrzyżowaniu w zatłoczonym mieście przystanął i wpuścił tira przed siebie?
kto jadąc za taką ciężarówką nawet w mieście nie stara się za wszelką cenę jej wyprzedzić?
kto wyprzedzając ciężarówkę na wąskiej drodze wziął pod uwagę to czy po wyprzedzeniu jej będę miał na tyle miejsca aby nie hamować i nie zmuszać tego kierowcy do hamowania?
kto się zastanowił nad tym że wyprzedzając szczególnie pod górkę wciskając się między dwie ciężarówki na grubość lakieru i zmuszając tego wyprzedzonego do zdjęcia nogi z gazu to ja osobówką zaraz nadrobię prędkość a kierowca ciężarówki musi redukować i mozolnie się wdrapywać na górkę przy okazji tworząc korek i doprowadzając do szewskiej pasji kierowców za nim

kierowcy ciezarowek sa za kolkiem w pracy, nie jezdza ot tak sobie po swiecie, zap*erdalaja po waskich, dziurawcyh drogach majac na naczepie ladunki warte czesto kilkadziesiat tysiecy zlotych, a tu nagle jakis cicec wyprzedzi go na grubosc lakieru, i zacznie od razuhamowac zeby skrecic w prawo:/ ciezarowka nie zatrzyma sie z predkosci 70 km/h w 50 m :/, a swoja masa nie polamie zderzaka czy lamp tylnych... mam lilku znajomych kierowcow i z ich opowiesci, to co wyprawaiaja kierowcy osobowek czesto sie w pale nie miesci... ;/ owszem nie nalezy udowadniac ze kazdy kierowca tira jest cacy, jak w kazdym aucie zdarzy sie jakas nieodpowiedzialna osoba, ale chyba trzeba pamietac ze oni jezdza po to zeby utrzymac i wyzywic rodzine...

_________________
locha lover


Sob, 10.12.2005, 11:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post 
albo się zabić... nie uogólniam, bo to bez sensu, w zeszłym roku miałem taką sytuację. Jechałem 2ką do poznania po części. Kasy mało, więc prędkość ekonomiczna 80km/h. Jaka jest dwójka każdy wie... wąska i z urwanym poboczem...z przeciwka cały czas coś jedzie. Za mną znalazła się scania - cysterna. Tzn. znalazła się... w lusterku powiększała się w sposób nad wyraz szybki, wyprzedziła parę samochodów... postanowiła wyprzedzić również mnie. Tyle, żę z przeciwka akurat coś jechało. Ale nic to, gaz w podłogę i leci środkiem, mruga długimi i klaksonem... samochód miałem dość szeroki (ponad 2m z lusterkami :) ) więc musiałem mocno zjeżdżać, żeby po mnie nie przejechała. Zaliczyłem pobocze... a ona sobie najspokojniej w świecie pojechała dalej.

Takie przypadki siÄ™ zdarzajÄ…
innym razem, jechaliśmy z rodziną na wakacje. Na drodze do przejścia granicznego z czechami (nie pamiętam, które to było) - wąska kręta górska droga, standart. Czerwone Renault Magnum - ojciec jechał jakieś 70 - 80 a ten się trzymał tak blisko, że w lusterku widzieliśmy tylko znaczek renault i kawałek atrapy. jechał tak parę kilometrów... jakby ojciec musiał nagle gwałtownie zahamować, to kierowca Renault by nawet nie zdążył wcisnąć hamulca. W końcu, na prośbę matki, zjechaliśmy na parking, ale robiliśmy to na pełnym gazie w zasadzie, bo ten za nami nie raczył zwolnić jak wrzuciliśmy kierunkowskaz i przygotowywaliśmy się do zjazdu z drogi

Oczywiscie, są też(i pewnie większość) jeżdzących porpawnie.... ale tych się nie zauważa :) natomiast naprawde wysoki odsetek jeździ tak, jakby byli panami drogi, są porównywalni z kierowcami "białych vanów" wśród osobówek

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Sob, 10.12.2005, 11:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 11
Post 
kierowcy tir-ów myślą, że jeżdżą karetkami i każdy musi im zjeżdżac z drogi


Sob, 10.12.2005, 16:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post 
Cytuj:
kierowcy tir-ów myślą, że jeżdżą karetkami i każdy musi im zjeżdżac z drogi

ot, powiedzial co wiedzial... dlugo myslales nad tym postem?? :/
sa normalnymi kierowcami, tyle tylko ze 40 tonowych pojazdow... :>
btw: jak juz lecisz na czolowke z Tirem to chyba lepiej zjechac mu z drogi ;) :p ;]

_________________
locha lover


Sob, 10.12.2005, 18:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post 
no fakt... mam do wyboru, zabićsięo drzewo zjeżdżając debilowi z drogi, albo nie zjechać mu, i pójśc z nim na czołówkę... ale przecież nie można za to winić ierowców Tirów, bo oni są normalnymi kierowcami :roll: :roll:

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Sob, 10.12.2005, 18:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 229
Miejscowość: Wrocław
Post 
calvo napisał(a):
Cyryl napisał(a):
a ja słyszałem, że Lepper zrobił doktorat.


i dobrze słyszałeś synku - ale nie zrobił a dostał i nie doktorat tylko tytuł a jaki - a Doktora honoris causa Międzynarodowej Akademii Kadr w Kijowie i nie Lepper - tylko - Przewodniczący Samoobrony, wicemarszałek Sejmu RP Pan Andrzej Lepper !


różnica między zrobieniem doktoratu, a dostaniem doktoratu (HC) jest taka jak między "pan Lepper jest uczciwy", i "pan Lepper powiedział, że jest uczciwy".

to co piszę należy rozumieć tak jak to co piszę nie inaczej.

ps. może to inny stopień abstrakcji.

_________________
http://www.ciezarowki.autocentrum.pl


Sob, 10.12.2005, 19:44
Profil

Postów: 5
Post 
kenji napisał(a):
ot, powiedzial co wiedzial... dlugo myslales nad tym postem?? :/


kenji - czemu Ty siÄ™ dziwisz - nie widzisz - to blondyn ! :wink:

a czy długo myslał? - ty się ciesz że napisał !!! :lol: :lol: :lol:



( żart oczywiście - bez urazy )

_________________
Pozdrawiam


Sob, 10.12.2005, 20:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1232
Miejscowość: Podróż umiera w momencie dotarcia do celu
Samochód: służbowy
Post 
wow WOFER MASZ MISTRZA w nabijaniu statystyki postów i pisaniu nie na temat ale to też trzeba umieć :lol:
a wracajÄ…c do tematu:

blondyn napisał(a):
kierowcy tir-ów myślą, że jeżdżą karetkami i każdy musi im zjeżdżac z drogi


no tak jeżdżą karetami karawanami itd a siadając za kółko są jedną nogą w pudle a drugą w grobie
Są w pracy i to wcale nie łatwej i przyjemnej jak się większości chłoptasi wydaje;
widzę, że na forum wytwarza się stereotyp kierowcy tir-ów są be, a wszyscy inni ok. A ja myślę, że i tak mają dużo więcej oleju w głowie, rozsądku i zdolności przewidywania i unikania wielu niebezpiecznych sytuacji niż większość tych dobrych kierowców osobówek
AMEN

_________________
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
P.S.
Moją jedyną wadą jest to:, że nie mam żadnych zalet...

Najpierw sprawdź tu http://www.google.pl a potem zawracaj d**ę
161DT300; 161OD300; 161ETZ300


Nie, 11.12.2005, 0:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post 
badys napisał(a):
A ja myślę, że i tak mają dużo więcej oleju w głowie, rozsądku i zdolności przewidywania i unikania wielu niebezpiecznych sytuacji niż większość tych dobrych kierowców osobówek

no i tu sie zgodze.... no ale oczywiscie, jak w kazdym przypadku, sa wyjatki :>

_________________
locha lover


Nie, 11.12.2005, 9:33
Profil

Postów: 5
Post 
Tak na poważnie - to wykonują ciężką pracę i należy im sie szacunek. A ludzie wszędzie są rózni. Nie można uogólniac.

_________________
Pozdrawiam


Nie, 11.12.2005, 13:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 31
Post 
Mój tata jest kierowcom tira często z nim jezdze.czeso nagina tarcze tacho jezdzi przeładowany muwie wam przestrane i do tego zarabia 1500zł nie mam słów pracóje na fatalnych warunkach sam naprwia samochód pracuje poza godzinami na bazie czy taka praca jest warta 1500zł :/ :/

_________________
Jestem zakochany w motoryzacji.


Nie, 05.02.2006, 19:28
Profil

Postów: 3
Miejscowość: bydgoszcz
Post 
a ja powiem tak 90% z Was jest driverami ala dres . Szybko wokół komina i jak jest sucho a jak juz nieznacie drogi to totalna katastrofa . Ewidętnie zamulacie jak spadnie troche deszczyku niepozostawiacie ani troche miejsca pomiędzy sobą aby można było wyprzedzac pojedyńczo. jechac dobrze to znaczy zdecydowanie nie szybko a zaden znas nie jedzie wiecej jak 91 km/h bo wiecej nie idzie konstrukcyjne ogr. predkosci
A teraz najważniejsze robimy rocznie oklo 100tysiecy km i wiecej wiec mozna nas uznac jako doswiadczonych kierowców. a to ze nie zjedzie wam nikt na pobocze to tylko dlatego ze to jest... pobocze a tam to różnie bywa piesi pijaczki rowery straganiarstwo itp w nocy tego nie widac _ ja Ci zjade ty wyprzedzisz ja przypiprze ty pojedzie... ja posiedze.mam dla was rozwiazanie kupcie sobie cb radio kanał w kraju 19 oczy sie wam pootwierają na niektóre kwestie, te które trudno spotkac na osiedlu w dresiarskim maluchu z muzą i przyciemnianymi szybami . za nim coś powiesz zrób w 9 godzin 750km z jedną przerwą na lanie w ciągu nocy na niemieckiej autostradziesamochodem ktory ma 40 ton 16.5 m długosci ... powodzenia drivery

_________________
jestem dumny kierowca ciężarówki... ps tir to nie jest ciężarówka


Wto, 07.02.2006, 18:09
Profil

Postów: 3
Miejscowość: bydgoszcz
Post 
a ja powiem tak 90% z Was jest driverami ala dres . Szybko wokół komina i jak jest sucho a jak juz nieznacie drogi to totalna katastrofa . Ewidętnie zamulacie jak spadnie troche deszczyku niepozostawiacie ani troche miejsca pomiędzy sobą aby można było wyprzedzac pojedyńczo. jechac dobrze to znaczy zdecydowanie nie szybko a zaden znas nie jedzie wiecej jak 91 km/h bo wiecej nie idzie konstrukcyjne ogr. predkosci
A teraz najważniejsze robimy rocznie oklo 100tysiecy km i wiecej wiec mozna nas uznac jako doswiadczonych kierowców. a to ze nie zjedzie wam nikt na pobocze to tylko dlatego ze to jest... pobocze a tam to różnie bywa piesi pijaczki rowery straganiarstwo itp w nocy tego nie widac _ ja Ci zjade ty wyprzedzisz ja przypiprze ty pojedzie... ja posiedze.mam dla was rozwiazanie kupcie sobie cb radio kanał w kraju 19 oczy sie wam pootwierają na niektóre kwestie, te które trudno spotkac na osiedlu w dresiarskim maluchu z muzą i przyciemnianymi szybami . za nim coś powiesz zrób w 9 godzin 750km z jedną przerwą na lanie w ciągu nocy na niemieckiej autostradziesamochodem ktory ma 40 ton 16.5 m długosci ... powodzenia drivery :twisted:

_________________
jestem dumny kierowca ciężarówki... ps tir to nie jest ciężarówka


Wto, 07.02.2006, 18:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post 
i co, taki jesteś dumny, że nam pojechałeś, czy jak??

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Wto, 07.02.2006, 19:22
Profil

Postów: 1
Post 
videt napisał(a):
Mój tata jest kierowcom tira często z nim jezdze.czeso nagina tarcze tacho jezdzi przeładowany muwie wam przestrane i do tego zarabia 1500zł nie mam słów pracóje na fatalnych warunkach sam naprwia samochód pracuje poza godzinami na bazie czy taka praca jest warta 1500zł :/ :/


Nie wiem gdzie Twój tata pracuje, ale wiem że kierowca tira w dobrze prosperującej firmie(takiej, gdzie samochody się nie psują, bo są serwisowane i nie stare) może zarobić od 3 do 6 tyś zł. Takie firmy które mają dwudziestoletni sprzęt są zkazane na upadek, płacą kierowcą 1500zł, leją opał i zaniżają stawki.
Tak naprawdę nie jest to prosta robota, prowadzenie samochodu to zaledwie część tej pracy.


Sob, 04.03.2006, 22:33
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018