Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 3:25




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
[concept] MAN Concept S 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post [concept] MAN Concept S
Image
Cytuj:
MAN Concept S radykalnie zrywa z dotychczasowym wzornictwem samochodów ciężarowych. Zaawansowana aerodynamika pojazdu pozwala na obniżenie emisji spalin o 25 proc.
Znacząca redukcja zużycia paliwa i emisji CO2 w pojazdach ciężarowych z silnikiem Diesla jest możliwa do osiągnięcia i można ją szybko zrealizować. Dowodzi tego badanie przeprowadzone przez MAN Nutzfahrzeuge, które po raz pierwszy zostanie zaprezentowane na targach IAA 2010 w Hanowerze.

Opływowy kształt nowego ciągnika siodłowego radykalnie różni się od obecnie stosowanej sześciennej konstrukcji pojazdów ciężarowych. Kształt MAN Concept S był konsekwentnie dopracowywany w tunelu aerodynamicznym w celu uzyskania ekstremalnie niskiego oporu powietrza, który poziomem dorównuje nowoczesnej limuzynie.

Tylko dzięki swojej linii aerodynamicznej MAN Concept S zużywa (w połączeniu z odpowiednio zmodyfikowaną naczepą) do 25 proc. paliwa mniej niż porównywalny 40-tonowy ciągnik o tradycyjnej budowie. Odpowiada to redukcji emisji CO2 o 25 proc.

Poprzez Concept S firma MAN chce wnieść swój wkład w aktualną dyskusję na temat obecnych ustawowych ograniczeń długości samochodów użytkowych w Europie. Aby faktycznie wykorzystać stwierdzony w Concept S potencjał efektywności, ciągniki siodłowe i przyczepy muszą zostać wydłużone w celu osiągnięcia dotychczasowej pojemności wnętrza i pojemności ładunkowej. Zmiany w infrastrukturze drogowej nie są natomiast konieczne.

onet

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 16.09.2010, 8:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: [concept] MAN Concept S
Smuci mnie fakt, że tego typu koncepty są pokazywane już bardzo, bardzo długo a ostatecznie nowe modele wprowadzane na rynek praktycznie nie różnią się od dotychczas produkowanych. Zupełnie inaczej, niż jest to w przypadku samochodów osobowych, gdzie koncept zapowiada nowy model...

_________________
locha lover


Czw, 16.09.2010, 10:53
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: [concept] MAN Concept S
Koncepty ciÄ…gnikĂłw sÄ… IMO z wyprzedzeniem na sto lat.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 16.09.2010, 17:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 10
Samochód: Corvetta
Post Re: [concept] MAN Concept S
Mnie smuci fakt że te piękne maszyny są tak szpecone np. jak ten Man Concept S... Co z tego że są ekonomiczne itd. Ale paskudne. Nigdy nie wsiadłbym do takiej zabawki! Prawdziwa motoryzacja i jej piękno zanika, dawniej piękne Syrenki, Warszawy jeździły a dziś coraz gorsze dziwolągi. Dobrze że mnie na świeci już nie będzie jak to coś wejdzie. To coś bo na miano ciężarówki nie zasługuje. To tyle mojej opinii.

_________________
Niezawodne obrabiarki do metalu


Śro, 13.10.2010, 20:11
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018