Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne
https://www.samochodyswiata.pl/

Renault Radiance
https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=20&t=3196
Strona 1 z 2

Autor:  Cyryl [ Śro, 27.10.2004, 9:59 ]
Temat postu:  Renault Radiance

polecam mój nowy tekst o prototypowej ciężarówce Renault http://www.autocentrum.pl/?FF=124&type= ... bf3e125f97

Autor:  Wilu [ Śro, 27.10.2004, 13:19 ]
Temat postu: 

Ależ to auto zajebiście wygląda 8) 8) Normalnie wymiata na całym froncie 8) 8) 8)

Autor:  Ice [ Śro, 27.10.2004, 13:42 ]
Temat postu: 

Dość futurystyczna i nowatorska ale świetna. Trzeba się do niej przyzwyczaić ;) Opływowe kształty, brak lusterekk, i ponizej 26l na trasie - jestem na TAK !

Autor:  Kobi [ Śro, 27.10.2004, 14:13 ]
Temat postu: 

WOW :shock: wygląda extra , spala mało paliwa też extra ;) , ma ładne wnętrze chociaż to prototyp , najlepsza ciężarówka jaką dotąd widziałem nawet na zdjęciach ;) .

Autor:  Cyryl [ Śro, 27.10.2004, 14:31 ]
Temat postu: 

Ice napisał(a):
i ponizej 26l na trasie - jestem na TAK !


gdy brałem udział w 3-dniowej imprezie Renault, gdzie testowaliśmy najnowsze ich ciężarówki, komputer na autostradzie pod Opolem wskazywał mi chwilowe zużycie paliwa 18-19 litrów na 100 km przy jednostajnej szybkości 92km/h (ogranicznik szybkości) i ładunku 22 tony samochodem Renault Magnum z silnikiem o mocy 480 KM. jednak na wąskich i stromych podjazdach w okolicach Złotego Stoku, kiedy musiałem schodzić do dolnej skrzyni, zużycie chwilowe dochodziło do 300 litrów na 100 km.
w firmie której pracuję posiadamy 5 samochodów z silnikami (420KM) o 4 zaworach na głowicę i nowoczesnym układem zasilania, jednak jeszcze nie CommonRail i ich zużycie na trasach Wrocław-Holandia to 26-28 litrów na 100km w zależności od ładunku wahającego się między 15 a 24 tony.

Autor:  Ice [ Śro, 27.10.2004, 14:39 ]
Temat postu: 

Cyryl napisał(a):
18-19 litrĂłw na 100 km

To tak siÄ™ da? :) Szok :) . :wink:

Autor:  Cyryl [ Śro, 27.10.2004, 15:11 ]
Temat postu: 

to tylko w sprzyjających warunkach, tak jak byś jechał powiedzmy Passatem TDI po równej autostradzie 120 km/h.

Autor:  Ice [ Śro, 27.10.2004, 15:31 ]
Temat postu: 

i to mnie zadziwia :)
A jest jakiĹ› rekord dla minimalnego spalania jakiejs ciezarowki? Oczywscie w danej klasie silnikow, czy zaladowani ;)

Autor:  ixxos [ Śro, 27.10.2004, 15:36 ]
Temat postu: 

ciężarówka z kosmosu :D

Autor:  Cyryl [ Śro, 27.10.2004, 15:43 ]
Temat postu: 

rekordĂłw nie ma.
właśnie zrobiłem analizę i jedno z lepszych naszych aut, ciągnik siodłowy MAN z 2000 roku, ale jeszcze ten przed TGA bez CommonRail ma średnią od początku roku 30,2 l/100km przy ładunkach średnio 17-22 tony. samochód jeździ głównie na trasach Polska-Holandia i Polska-Bawaria, czyli po płaskim i po górach.

Autor:  POŃCZAK [ Śro, 27.10.2004, 19:24 ]
Temat postu: 

to jest supertir :twisted:

Autor:  Cheetah [ Nie, 31.10.2004, 9:27 ]
Temat postu: 

TIR przyszłości
TIR novej ery
TIR ....

Autor:  el_ [ Czw, 23.12.2004, 21:27 ]
Temat postu: 

Wygląda świetnie. Chciałbym ją zobaczyć na żywo :D

Autor:  Seth [ Czw, 23.12.2004, 22:04 ]
Temat postu: 

bardzo mi przykro, ale jest brzydki,. podziwiam jego możliwości, ale z wyglądu jest zbyt nowoczesny i w ogóle za delikatny jak na ciezarówkę

Autor:  AddMaster [ Czw, 23.12.2004, 23:51 ]
Temat postu: 

Seth napisał(a):
bardzo mi przykro, ale jest brzydki,. podziwiam jego możliwości, ale z wyglądu jest zbyt nowoczesny i w ogóle za delikatny jak na ciezarówkę


Mi teĹĽ jest przykro :P

wygląda jak delfin butlonosy z wodogłowiem.

Autor:  Cyryl [ Pią, 24.12.2004, 16:08 ]
Temat postu: 

Seth napisał(a):
bardzo mi przykro, ale jest brzydki,. podziwiam jego możliwości, ale z wyglądu jest zbyt nowoczesny i w ogóle za delikatny jak na ciezarówkę


samochód ciężarowy przy z góry narzuconych wymiarach musi mieć kształt aerodynamiczny. w naszej firmie są ciągniki "Loduki" takie z niskim podwoziem, niskimi oponami i niskim siodłem przeznaczone do ciągnięcia naczep typu megajumbo. ponieważ były zakupione wcześniej początkowo po wymianie siodeł na wysokie ciągnęły naczepy zwykłe, po paru miesiącach szef zakupił owe megi i znowu po wymianie siodeł loudki smigają z megami. tylko jest jedno ALE. naczepy megi mają wewnątrz 3 metry i są wyższe, przez co wystają ponad spojlery ciągników (http://www.autocentrum.pl/?FF=124&type=2&id=359261543). te 10-15 centymetrów ma kolosalne znaczenie. zużycie paliwa wzrosło od 5 do 11 %- średnio 8%. a wychodzi to rocznie na 7560 zł.
dlatego walcząc o najmniejszy współczynnik oporu powietrza przy narzuconych wymiarach można dojść do zaskakujących wyników.

zaś co do delikatności ciężarówki nie muszą wyglądać jak KRAZ, gdzie masa pojazdu jest większa od masy ładunku i samo transportowanie robi się sztuką dla sztuki. niestety w komunie z której wyrośliśmy nie znano np. śrub o twardości większej niż 8,8 i dla mnie szokiem było oglądanie szwedzkiej ciężarówki terenowej Kockums, gdzie zamiast śruby o średnicy 16 mm stosowano 10 mm, przy większym obciążeniu niż w naszych odpowiednikach. w rezultacie nasza ciężarówka przypominała kowadło, była mocna i solidna.

Autor:  eF [ Nie, 26.12.2004, 9:30 ]
Temat postu: 

No cóż moge powiedzieć, Francuzi znowu są najlepsi i najpiekniejsi i znowu o krok przed resztą :P

Rozpiera mnie duma z tego powodu jak tysiąc pięćset sto dziewięćset! :twisted: :P

Autor:  Wilu [ Nie, 26.12.2004, 9:40 ]
Temat postu: 

eF napisał(a):
jak tysiąc pięćset sto dziewięćset! :twisted: :P


Jak ja uwielbiam to powiedzonko :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Autor:  Tomasz [ Nie, 26.12.2004, 9:44 ]
Temat postu: 

Wilu napisał(a):
eF napisał(a):
jak tysiąc pięćset sto dziewięćset! :twisted: :P


Jak ja uwielbiam to powiedzonko :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

K***a, a skąd Wy wszyscy je znacie? :? Myślałem że to tylko ja i moi znajomi....... :P heh...

Autor:  Ice [ Nie, 26.12.2004, 12:05 ]
Temat postu: 

Tomasz napisał(a):
skąd Wy wszyscy je znacie? :? Myślałem że to tylko ja i moi znajomi....... :P heh...


A my to nie znajomi? Image



:wink:

Strona 1 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/