| Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne https://www.samochodyswiata.pl/ |
|
| Renault Radiance https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=20&t=3196 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | Cyryl [ Śro, 27.10.2004, 9:59 ] |
| Temat postu: | Renault Radiance |
polecam mój nowy tekst o prototypowej ciężarówce Renault http://www.autocentrum.pl/?FF=124&type= ... bf3e125f97 |
|
| Autor: | Wilu [ Śro, 27.10.2004, 13:19 ] |
| Temat postu: | |
Ależ to auto zajebiście wygląda |
|
| Autor: | Ice [ Śro, 27.10.2004, 13:42 ] |
| Temat postu: | |
Dość futurystyczna i nowatorska ale świetna. Trzeba się do niej przyzwyczaić |
|
| Autor: | Kobi [ Śro, 27.10.2004, 14:13 ] |
| Temat postu: | |
WOW |
|
| Autor: | Cyryl [ Śro, 27.10.2004, 14:31 ] |
| Temat postu: | |
Ice napisał(a): i ponizej 26l na trasie - jestem na TAK ! gdy braĹ‚em udziaĹ‚ w 3-dniowej imprezie Renault, gdzie testowaliĹ›my najnowsze ich ciężarĂłwki, komputer na autostradzie pod Opolem wskazywaĹ‚ mi chwilowe zuĹĽycie paliwa 18-19 litrĂłw na 100 km przy jednostajnej szybkoĹ›ci 92km/h (ogranicznik szybkoĹ›ci) i Ĺ‚adunku 22 tony samochodem Renault Magnum z silnikiem o mocy 480 KM. jednak na wÄ…skich i stromych podjazdach w okolicach ZĹ‚otego Stoku, kiedy musiaĹ‚em schodzić do dolnej skrzyni, zuĹĽycie chwilowe dochodziĹ‚o do 300 litrĂłw na 100 km. w firmie ktĂłrej pracujÄ™ posiadamy 5 samochodĂłw z silnikami (420KM) o 4 zaworach na gĹ‚owicÄ™ i nowoczesnym ukĹ‚adem zasilania, jednak jeszcze nie CommonRail i ich zuĹĽycie na trasach WrocĹ‚aw-Holandia to 26-28 litrĂłw na 100km w zaleĹĽnoĹ›ci od Ĺ‚adunku wahajÄ…cego siÄ™ miÄ™dzy 15 a 24 tony. |
|
| Autor: | Ice [ Śro, 27.10.2004, 14:39 ] |
| Temat postu: | |
Cyryl napisał(a): 18-19 litrĂłw na 100 km To tak siÄ™ da? |
|
| Autor: | Cyryl [ Śro, 27.10.2004, 15:11 ] |
| Temat postu: | |
to tylko w sprzyjających warunkach, tak jak byś jechał powiedzmy Passatem TDI po równej autostradzie 120 km/h. |
|
| Autor: | Ice [ Śro, 27.10.2004, 15:31 ] |
| Temat postu: | |
i to mnie zadziwia A jest jakiĹ› rekord dla minimalnego spalania jakiejs ciezarowki? Oczywscie w danej klasie silnikow, czy zaladowani |
|
| Autor: | ixxos [ Śro, 27.10.2004, 15:36 ] |
| Temat postu: | |
ciężarówka z kosmosu |
|
| Autor: | Cyryl [ Śro, 27.10.2004, 15:43 ] |
| Temat postu: | |
rekordów nie ma. właśnie zrobiłem analizę i jedno z lepszych naszych aut, ciągnik siodłowy MAN z 2000 roku, ale jeszcze ten przed TGA bez CommonRail ma średnią od początku roku 30,2 l/100km przy ładunkach średnio 17-22 tony. samochód jeździ głównie na trasach Polska-Holandia i Polska-Bawaria, czyli po płaskim i po górach. |
|
| Autor: | POŃCZAK [ Śro, 27.10.2004, 19:24 ] |
| Temat postu: | |
to jest supertir |
|
| Autor: | Cheetah [ Nie, 31.10.2004, 9:27 ] |
| Temat postu: | |
TIR przyszłości TIR novej ery TIR .... |
|
| Autor: | el_ [ Czw, 23.12.2004, 21:27 ] |
| Temat postu: | |
Wygląda świetnie. Chciałbym ją zobaczyć na żywo |
|
| Autor: | Seth [ Czw, 23.12.2004, 22:04 ] |
| Temat postu: | |
bardzo mi przykro, ale jest brzydki,. podziwiam jego możliwości, ale z wyglądu jest zbyt nowoczesny i w ogóle za delikatny jak na ciezarówkę |
|
| Autor: | AddMaster [ Czw, 23.12.2004, 23:51 ] |
| Temat postu: | |
Seth napisał(a): bardzo mi przykro, ale jest brzydki,. podziwiam jego moĹĽliwoĹ›ci, ale z wyglÄ…du jest zbyt nowoczesny i w ogĂłle za delikatny jak na ciezarĂłwkÄ™ Mi teĹĽ jest przykro wyglÄ…da jak delfin butlonosy z wodogĹ‚owiem. |
|
| Autor: | Cyryl [ Pią, 24.12.2004, 16:08 ] |
| Temat postu: | |
Seth napisał(a): bardzo mi przykro, ale jest brzydki,. podziwiam jego moĹĽliwoĹ›ci, ale z wyglÄ…du jest zbyt nowoczesny i w ogĂłle za delikatny jak na ciezarĂłwkÄ™ samochĂłd ciężarowy przy z gĂłry narzuconych wymiarach musi mieć ksztaĹ‚t aerodynamiczny. w naszej firmie sÄ… ciÄ…gniki "Loduki" takie z niskim podwoziem, niskimi oponami i niskim siodĹ‚em przeznaczone do ciÄ…gniÄ™cia naczep typu megajumbo. poniewaĹĽ byĹ‚y zakupione wczeĹ›niej poczÄ…tkowo po wymianie siodeĹ‚ na wysokie ciÄ…gnęły naczepy zwykĹ‚e, po paru miesiÄ…cach szef zakupiĹ‚ owe megi i znowu po wymianie siodeĹ‚ loudki smigajÄ… z megami. tylko jest jedno ALE. naczepy megi majÄ… wewnÄ…trz 3 metry i sÄ… wyĹĽsze, przez co wystajÄ… ponad spojlery ciÄ…gnikĂłw (http://www.autocentrum.pl/?FF=124&type=2&id=359261543). te 10-15 centymetrĂłw ma kolosalne znaczenie. zuĹĽycie paliwa wzrosĹ‚o od 5 do 11 %- Ĺ›rednio 8%. a wychodzi to rocznie na 7560 zĹ‚. dlatego walczÄ…c o najmniejszy współczynnik oporu powietrza przy narzuconych wymiarach moĹĽna dojść do zaskakujÄ…cych wynikĂłw. zaĹ› co do delikatnoĹ›ci ciężarĂłwki nie muszÄ… wyglÄ…dać jak KRAZ, gdzie masa pojazdu jest wiÄ™ksza od masy Ĺ‚adunku i samo transportowanie robi siÄ™ sztukÄ… dla sztuki. niestety w komunie z ktĂłrej wyroĹ›liĹ›my nie znano np. Ĺ›rub o twardoĹ›ci wiÄ™kszej niĹĽ 8,8 i dla mnie szokiem byĹ‚o oglÄ…danie szwedzkiej ciężarĂłwki terenowej Kockums, gdzie zamiast Ĺ›ruby o Ĺ›rednicy 16 mm stosowano 10 mm, przy wiÄ™kszym obciÄ…ĹĽeniu niĹĽ w naszych odpowiednikach. w rezultacie nasza ciężarĂłwka przypominaĹ‚a kowadĹ‚o, byĹ‚a mocna i solidna. |
|
| Autor: | eF [ Nie, 26.12.2004, 9:30 ] |
| Temat postu: | |
No cóż moge powiedzieć, Francuzi znowu są najlepsi i najpiekniejsi i znowu o krok przed resztą Rozpiera mnie duma z tego powodu jak tysiąc pięćset sto dziewięćset! |
|
| Autor: | Wilu [ Nie, 26.12.2004, 9:40 ] |
| Temat postu: | |
eF napisał(a): jak tysiÄ…c pięćset sto dziewięćset! Jak ja uwielbiam to powiedzonko |
|
| Autor: | Tomasz [ Nie, 26.12.2004, 9:44 ] |
| Temat postu: | |
Wilu napisał(a): eF napisał(a): jak tysiÄ…c pięćset sto dziewięćset! Jak ja uwielbiam to powiedzonko K***a, a skÄ…d Wy wszyscy je znacie? |
|
| Autor: | Ice [ Nie, 26.12.2004, 12:05 ] |
| Temat postu: | |
Tomasz napisał(a): skÄ…d Wy wszyscy je znacie? A my to nie znajomi? |
|
| Strona 1 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|