Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 22:29




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
czas przedluzenia jazdy 
Autor Wiadomość

Postów: 1
Post czas przedluzenia jazdy
Witam wszystkich po dluzszej przerwie nieobecnosci na forum smile1.gif. Otoz mam problem ;] Tata mi sie kazal dowiedziec cos takiego:

czas jazdy wynosi 9h max 10h i jezeli stoi w korku to nie ma jak dojechac na parking a nawet zjechac czy cos taekigo. czy istnieje jakas ustawa na ktora mozna sie powolac aby pozniej nie miec problemu ? bo chodzi o to ze na tachograf nie zaznacza ze jest korek xD wiec trzeba miec jakas podstawe prawna aby nie narobic sobie syfu tam przy kontorli czy nawet w robocie wiec moje pytanie czyt isenieje cos takiego ??


Prosze o ratunek i szybkie odpowiedzi smile1.gif


Sob, 29.03.2008, 16:42
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post Re: czas przedluzenia jazdy
Jeśli tacho nie jest elektroniczny na kartę z chipem, tylko na tarczki, to ratuje tylko adnotacja na tarczce o sytuacji na drodze i braku możliwości postoju lub przerwy. To tak samo jak stuknie nam czas pracy 20 km przed bazą, to możemy dojechać (jednak nie więcej niż 50 km) do bazy + opis na tarczce.

kuba133 napisał(a):
bo chodzi o to ze na tachograf nie zaznacza ze jest korek xD

w pewnym sensie zaznacza, jeżeli jedziemy 5km przez 3 godziny i rysuje tylko w zakresie 0-20 km/h to wraz z adnotacją o korku może nas to uratować.

_________________
Rover 75 V6 & other...


Sob, 29.03.2008, 19:09
Profil

Postów: 50
Post Re: czas przedluzenia jazdy
w wypadku korka musimy po prostu wbić na najbliższy parking, w sumie nie wiem czy adnotacja jest potrzebna, ale na tarczce jak byk widać prędkość i ciagłe podjazdy i zatrzymania. Co do dobicia do miejsca docelowego to fakt chyba można podciągnąc 50 km, ale jedynie do jakiegoś udokumentowanego miejsca zatrzymania, typu dom, baza czy miejsce rozladunku :) a nie wiem jak to jest z chipówkami, no ale po Polsce chłopaki mają po 2 karty to coś podciągną, a za granica lipa, bo mają wykrywacze dublowanych kart... ;/

_________________
Iveco Stralis 430 + tandem :)


Pon, 31.03.2008, 16:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4
Miejscowość: Śląsk
Post Re: czas przedluzenia jazdy
kuba133 napisał(a):
Witam wszystkich po dluzszej przerwie nieobecnosci na forum smile1.gif. Otoz mam problem ;] Tata mi sie kazal dowiedziec cos takiego:

czas jazdy wynosi 9h max 10h i jezeli stoi w korku to .......


Prosze o ratunek i szybkie odpowiedzi smile1.gif


To ja sie moze spytam co tata robi za kierownica ciezarowki jak nie zna przepisow???!!! Najgorsze jest wlasnie u nas to ze kazdy zabiera sie do roboty od d.... strony, to tak jak by piekarz piekl miesiac bulki, a po tym miesiacu dopiero sie pytal na forum w jakich proporcjach ma mieszac make z woda, :lol: :lol: :lol: .Jak dla mnie jest to bardzo irytujace, bo na co dzien slysze na radiu CB glupie pytania , jak i glupsze odpowiedzi odnosnie czasu pracy kierowcy,itp.
Pytanie drugie jak ci kierowcy ukonczyli kurs doksztalcajacy ( a przeciez kazdy w polsce jak chce jezdzic zawodowo musi miec taki kurs ukonczony na ktorym podstawowe sprawy sa omawiane)???
Po trzecie rada dla twojego taty, niech zajrzy do przepisow,( jesli zapomnial co bylo na kursie doksztalcajacym), ktore wogole nie sa trudno dostepne, wrecz przeciwnie mozna je uzyskac wszedzie chocby w internecie :roll: , a czas poczytac zawsze sie znajdzie, zamiast np. pic browary w wolna sobote na parkingu, podstawa to to, ze trzeba je przestudiowac kilkakrotnie aby je zrozumiec, a nie sluchac niestworzonych rad i porad na CB, lub tutaj na forum.
I tam znajdzie odpowiedzi na nurtujace go pytania, w ROZPORZÄ„DZENIU (WE) nr 561/2006 PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY z dnia 15 marca 2006 r,a obowiazujace od 11 kwietnia 2007r
Artykuł 12
Pod warunkiem, że nie zagraża to bezpieczeństwu drogowemu
oraz umożliwia osiągnięcie przez pojazd odpowiedniego
miejsca postoju, kierowca może odstąpić od przepisów
art. 6–9 w zakresie niezbędnym dla zapewnienia bezpieczeństwa
osĂłb, pojazdu lub Ĺ‚adunku. Kierowca wskazuje powody
takiego odstępstwa odręcznie na wykresówce urządzenia
rejestrujÄ…cego lub na wydruku z urzÄ…dzenia rejestrujÄ…cego,
albo na planie pracy najpóźniej po przybyciu do miejsca
pozwalajÄ…cego na postĂłj.


W praktyce oznacza to ze zawsze mozna przedluzyc czas jazdy jesli ma sie ku temu powazny powod, lub z przyczyn ruchu drogowego nie mozna zatrzymac sie w bezpiecznym miejscu, albo skrocic pauze, itp, np. na parkingu obok zaczela palic sie ciezarowka, wiec co bedziemy czekac do konca pauzy?? :lol:
Ale jest ten artykul tak skonstruowany ze jesli zdarzy sie wypadek np. jedziemy 4 godz, planujemy za pol godz stanac na pauze bo wiemy ze jest parking za 20km, ale z stad ni zawad stajemy w korku, posuwamy sie zolwim tempem 5 km przez jedna godz, mamy juz wiec 5 godz jazdy, a do parkingu 15 km, w tym czasie uczestniczymy w wypadku, albo go powodujemy i w TYM PRZYPADKU artykul traci znaczenie, bo pisze "POD WARUNKIEM, ZE NIE ZAGRAZA TO BEZPIECZENSTWU DROGOWEMU..."a mysmy tego nie zagwarantowali, i wtedy ma sie po prostu przej.......ne.
Pozdrawiam i szerokiej drogi wszystkim.


Sob, 05.04.2008, 10:18
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018