Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne
https://www.samochodyswiata.pl/

Pytanie
https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=20&t=24458
Strona 1 z 1

Autor:  dister 5 [ Czw, 20.12.2007, 15:37 ]
Temat postu:  Pytanie

Mam pytanie:

ostatnio kupilem wywrotke volvo i chcialbym zakupic do niej cb radio. Jakie byscie doradzili mi kupic?

P.S. cena nie gra roli

Autor:  RJS 12WY [ Czw, 20.12.2007, 16:01 ]
Temat postu: 

Najlepiej rozglądnij się za Alan 199-A, to dobre proste radio w rozsądnej cenie, tylko jak będziesz kupował antenę to nie pakuj się w magnesówki, kup tradycyjną przykręcaną. :wink:
Osobiście mam President Johnny II z anteną President ML-145 i też jestem z tego zestawu zadowolony, ale kupiłem to używane, a jeśli masz zamiar kupić nowe radio to za cenę Presidenta możesz mieć dwa Alany. :wink:

Autor:  dister 5 [ Czw, 20.12.2007, 16:16 ]
Temat postu: 

ja mam w swoim jeepie radyjko ALAN 100 PLUS i antene PRESIDENT-a (na magnes) ale cos mi w tym radyjku nie pasuje :( :(

Autor:  RJS 12WY [ Czw, 20.12.2007, 16:25 ]
Temat postu: 

dister 5 napisał(a):
ale cos mi w tym radyjku nie pasuje


A co się z nim dzieje, bo zanim się dorobiłem Presidenta miałem identyczny zestaw jak ty i chodził dość dobrze.

Autor:  dister 5 [ Czw, 20.12.2007, 16:27 ]
Temat postu: 

radyjka to moze i nie jest wina ale anteny tak :(

Autor:  badys [ Pią, 21.12.2007, 12:42 ]
Temat postu: 

do auta kup sobie najprostsze radyjko, nie przeginając z ceną (jedno z tańszych) warto natomiast zainwestować w porządną antenkę,i zewnętrzny głośnik- na tych zabudowanych w radiu nie wiele słychać.
Potem ładnie zestroić antenkę i będzie śmigać.
A dlaczego najprostsze, najtańsze radyjko? Bo niestety nasi kierowcy w większości mają porozstrajany sprzęt, nie trzymający dokładnie częstotliwości i jeżeli zainwestujesz w coś naprawdę porządnego - nie pogadasz. Dobre radia bardzo selektywnie wybierają częstotliwość w odbiorze i w nadawaniu, czyli będzie dochodzić do sytuacji w których będziesz odbierał rozmówców nie wyraźnie, nieczytelnie lub woogle, gdzie kolega w aucie obok na zwykłym radiu pogada ze wszystkimi, dostrajanie się do każdego z osobna też nie ma sensu.
radia działają na 12v więc sprawdź czy przetwornica 24/12 wytrzyma dodatkowe obciążenie sięgające 3-4A
Będziesz miał jakieś dalsze pytania - wal śmiało

Autor:  putin [ Nie, 23.12.2007, 0:30 ]
Temat postu: 

polecam radio MK3 model 6122 bordzo dobrze wspĂłlgra z antena lemm'a

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/