| Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne https://www.samochodyswiata.pl/ |
|
| Ciągniki siodłowe https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=20&t=192 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Kobi [ Wto, 30.09.2003, 19:11 ] |
| Temat postu: | Ci±gniki siodĹ‚owe |
Jaki jest wasz ulubiony ci±gnik siodĹ‚owy .Moje s± 3 1 to SCANIA R114 LA4x2NA 380 jest to samochĂłd na trasy miÄ™dzynarodowe .Troche danych SILNIK
DC1104 - sze¶ciocylindrowy, rzÄ™dowy, z pompowtryskiwaczami, EURO III, o pojemno¶ci 10,6 l, turbo, intercooler, EDC moc silnika 280 kW / 380 KM przy 1900 obr/min moment obrotowy 1 800 Nm w zakresie od 1100 do 1300 obr/min ogranicznik prÄ™dko¶ci do 85 km/h ogranicznik biaĹ‚ego dymienia podgrzewany filtr paliwa alternator 65 A SKRZYNIA BIEGĂ“W GRS900 - czternastobiegowa z półbiegami, dwuzakresowa, z dwoma biegami peĹ‚zaj±cymi. UKĹAD HAMULCOWY Dwuobwodowy z ukĹ‚adem ABS, EBS i TC, korektorem siĹ‚y hamowania, automatycznym hamulcem silnikowym. Hamulce tarczowe. UkĹ‚ad hamulcowy naczepy z korektorem siĹ‚y hamowania. Reszta na http://www.scania.pl Drugi ci±gnik to Volvo FH12 400 III gen. http://www.euroroute.friko.pl/Galeria/V ... voN-08.htm I trzeci to Renault Magnum 440 http://www.euroroute.friko.pl/Galeria/R ... num-01.htm |
|
| Autor: | Tomasz [ Wto, 30.09.2003, 19:19 ] |
| Temat postu: | |
Scania, wersja z wystajacym przodem (co¶ na wzĂłr amerykaĹ„skich ciężarĂłwek) lub Volvo. Mowa oczywi¶cie o samych Europejczykach :) _________________ Aktualizacja: 20:38 Scania z dziobem:
A Volvo podał już Dj :) |
|
| Autor: | Jacub [ Śro, 01.10.2003, 7:41 ] |
| Temat postu: | |
Ja teĹĽ wybieram Scaine z silnikiem przed kabin±. |
|
| Autor: | Kobi [ Śro, 01.10.2003, 8:08 ] |
| Temat postu: | |
To niech ta czwarta bedzie ta Scania ja juĹĽ nawet widziaĹ‚em tak± scanie i Volvo na obrazku |
|
| Autor: | ToHrn [ Śro, 01.10.2003, 12:46 ] |
| Temat postu: | |
CiężarĂłwki, to jest to 4. DAF 95XF/ 530 Super Space Cab (14 l; silnik Cummins R6; 530 KM) - DAF-y zawsze mi siÄ™ podobaĹ‚y, maj± to "co¶", poza tym sporo ciekawych i nowoczesnych rozwi±zaĹ„ 6. Iveco EuroStar E52 (17,173 l; V8; 514 KM) - po prostu WĹ‚och (zgrabny, ma takie "przymruĹĽone oczka"), i to powinno wystarczyć za opis 7. MAN F2000/ 603 (18,270 l; V10; 600 KM) - istny mocarz na rynku europejskim, poza tym caĹ‚kiem "Ĺ‚adny", taki klasyczny 3. Mercedes Actros 1857 (15,928 l; V8; 571 KM) - sporo nowoczesnych rozwi±zaĹ„ (jak w DAF-ie) i caĹ‚kiem przyjemny dla oka (II gen jest juĹĽ caĹ‚kiem Ĺ‚adna, choć nic nie pobije Scanii) 5. Renault Magnum AE 560 (18,270 l; V8; 560 KM) - stary, dobry znajomy, nietuzinkowa stylistyka (choć klockowata, amerykaĹ„ska, ale II gen jest juĹĽ Ĺ‚adniejsza, delikatniejsza z przodu), rekord powierzchni przeszklenia kabiny, kawaĹ‚ ciężarĂłwy, no i ten jedyny w Europie amerykaĹ„ski "styl" (wej¶cie do kabiny (schodki) za przedni± osi±) 1. Scania R 144 LA 4x2 NB 530 8 Topline (14,190 l; V8; 530 KM) - piÄ™kna linia nadwozia, wg jedna z najpiÄ™kniejszych ciężarĂłwek ¶wiata(!!!) i mnĂłstwo konfiguracji (nie wiem czy wszystko siÄ™ zgadza, bo nazewnictwo Scanii jest strasznie zakrÄ™cone, a to przez to, ĹĽe jest tak duĹĽy wybĂłr konfiguracji ciężarĂłwek) 2. Volvo FH16-520 (16,123 l; R6; 520 KM) - stary, wspaniaĹ‚y "klasyk", ktĂłry zawsze mi siÄ™ podobaĹ‚ juĹĽ nawet jako F-ka (I gen. "klasyczna" linia (poprawiona F-ka), II gen. to Megane II w¶rĂłd ciężarĂłwek) |
|
| Autor: | Tomasz [ Śro, 01.10.2003, 14:48 ] |
| Temat postu: | |
Dj Boowzy napisał(a): A coĹĽ ja widze new dziaĹ‚ CiężarĂłwki & Autobusy jak miĹ‚o A, tak sobie pomy¶laĹ‚em, ĹĽe katalog "CiężarĂłwki" jest, paru fanĂłw siÄ™ na pewno znajdzie... :) |
|
| Autor: | Kobi [ Śro, 01.10.2003, 15:58 ] |
| Temat postu: | |
Ja jestem fajnem ciężarówek i transportu komunikacyjnego ale i tak wole samochody osobowe |
|
| Autor: | Tomasz [ Śro, 01.10.2003, 17:45 ] |
| Temat postu: | |
PiÄ™kne te Volvo :) Szkoda, ĹĽe po Europie takie nie jeĹĽdĹĽ± :( |
|
| Autor: | Kobi [ Śro, 01.10.2003, 18:02 ] |
| Temat postu: | |
Po Europie ba po Polsce ha w swoim mie¶cie osiedlu ale sie rozpedziĹ‚em hehe |
|
| Autor: | Tomasz [ Śro, 01.10.2003, 18:04 ] |
| Temat postu: | |
Ja z dziobem w realu to jedynie te Scanie widziaĹ‚em. Ale to teĹĽ bardzo rzadko, bo dziewięćdziesi±t kilka procent to zwykĹ‚e ¶ciÄ™te wersje ;( |
|
| Autor: | Kobi [ Śro, 01.10.2003, 19:50 ] |
| Temat postu: | |
Mi siÄ™ wydaje ĹĽe s± jakie¶ Volvo Long Noses sprowadzone z innego kraju i jeĹĽdĹĽa po Polsce wiem ĹĽe widziaĹ‚em kiedy¶ w gazecie o ciężarĂłwkach Volvo przerobione na samochĂłd lego dla dzieci. |
|
| Autor: | Tomasz [ Czw, 02.10.2003, 5:43 ] |
| Temat postu: | |
No nie wiem. MusiaĹ‚bym zajrzeć do katalogu teraz, tam o ile pamiÄ™tam s± wszystkie miejsca produkcji danego modelu. Ale czy w Europie jest produkowany, to ja nadal nie jestem przekonany co do tego :( IMHO tylko poza ni±. PS. Hehe, bardzo siÄ™ cieszÄ™, ĹĽe nowy dziaĹ‚ ma tak± popularno¶Ä‡ :) i ĹĽe przypadĹ‚ Wam do gustu :) Pozdrawiam serdecznie! :]]] |
|
| Autor: | Volwi [ Pon, 12.04.2004, 21:36 ] |
| Temat postu: | |
A mój ulubiony ciągnik siodłowy to Scania klasy R z 420-konnym silnikiem HPi |
|
| Autor: | Kobi [ Pon, 12.04.2004, 21:39 ] |
| Temat postu: | |
Oj tak właśnie zobaczyłem zdjęcie tej Scani i się w niej zakochałem |
|
| Autor: | Volwi [ Pon, 12.04.2004, 21:58 ] |
| Temat postu: | |
Dj Boowzy napisał(a): Oj tak wĹ‚aĹ›nie zobaczyĹ‚em zdjÄ™cie tej Scani i siÄ™ w niej zakochaĹ‚em ZupeĹ‚nie jak ja, zupeĹ‚nie |
|
| Autor: | camions [ Śro, 03.01.2007, 12:28 ] |
| Temat postu: | |
witam, więc w kraju jak najbardziej będzie jezdziło troche ciagników z 'dziobem' ale generalnie jako wizytówki firm, z naczepami wywrotkami lub powiedzmy cysternami a to ze wzgledu na długości 'drogowe' - ktore by przekraczały z klasycznymi naczepami 33-34 europaletowymi. |
|
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|