| Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne https://www.samochodyswiata.pl/ |
|
| Kenworth T 600 https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=20&t=17945 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | ixxos [ Pon, 01.01.2007, 10:23 ] |
| Temat postu: | |
To ten jest MrĂłwkojad? chyba tak |
|
| Autor: | ajw [ Pon, 01.01.2007, 12:08 ] |
| Temat postu: | |
hiob napisał(a): Na zdjÄ™ciu deski rozdzielczej widać, ĹĽe jechaĹ‚em 145 km/h. To aĹĽ tyle wyciÄ…ga (chyba bez naczepy |
|
| Autor: | stoszek [ Pon, 01.01.2007, 12:36 ] |
| Temat postu: | |
HIOB masz może jakieś fotki sleepera od środka?? |
|
| Autor: | hiob [ Pon, 01.01.2007, 19:53 ] |
| Temat postu: | |
ixxos napisał(a): To ten jest MrĂłwkojad? chyba tak Tak, to jego kierowcy nazwali "anteater", czyli "mrĂłwkojad". Potem gdy wyszĹ‚a nowsza wersja, ta moja, niektĂłrzy mĂłwili na niego "ALF", od "Alien Life Form", "Ufoludek", od bohatera serialu filmowego o "Alfie" z dĹ‚ugim nosem , przybyszu z kosmosu. Alf jednak siÄ™ nie przyjÄ…Ĺ‚ i zostaĹ‚ mrĂłwkojad. ajw napisał(a): hiob napisał(a): Na zdjÄ™ciu deski rozdzielczej widać, ĹĽe jechaĹ‚em 145 km/h. To aĹĽ tyle wyciÄ…ga (chyba bez naczepy stoszek napisał(a): HIOB masz moĹĽe jakieĹ› fotki sleepera od Ĺ›rodka?? Jak widać na obrotomierzu, troszkÄ™ przesadzaĹ‚em. Silnik krÄ™ciĹ‚ siÄ™ ponad 2300 rpm, choć miaĹ‚ ograniczenie do 2100 obrotĂłw. ZdjÄ™cie zrobiĹ‚em jadÄ…c w dół z ciężkim Ĺ‚adunkiem. Pod konieć zjazdu, gdy juĹĽ zostaĹ‚a mi dĹ‚uga prosta, pozwoliĹ‚em mu siÄ™ rozpÄ™dzić pod wpĹ‚ywem grawitacji. Niemniej jednak moja obecna ciężarĂłwka, Volvo VN 780, moĹĽe osiÄ…gnąć 160 km/h. OczywiĹ›cie teoretycznie, bez ciężkiego Ĺ‚adunku i bez czoĹ‚owego wiatru. Ale na lekkim zjeĹşdzie, z lekkim Ĺ‚adunkiem, przy maksymalnych obrotach, wĹ‚aĹ›nie takÄ… prÄ™dkość uzyska. On ma dokĹ‚adnie takie samo wnÄ™trze, jak KW W 900. Ten miaĹ‚ sleeper 60 cali, a od momentu usuniÄ™cia Ĺ›cianki miÄ™dzy kabinÄ… a sypialniÄ…, zaczÄ™to go nazywać sleeperem 72-calowym. Teraz jest dostÄ™pna teĹĽ wersja 86-calowa. Wirtualne zwiedzanie wnÄ™trza KW jest dostÄ™pne na stronie Kenwortha. |
|
| Autor: | hiob [ Czw, 25.01.2007, 6:10 ] |
| Temat postu: | |
Skoro mowa o aerodynamicznych Kenworthach, to oto ciekawostka: Kenworth T 604. Jest on, a raczej są one produkowane tylko w Australii i w Meksyku i różnią się trochę między sobą. Meksykański ma wlot powietrza z dwoma otworami, austalijski z trzema. Poza trym, rzecz jasna, australijski ma kierownicę ze "złej" strony. Z tego co widzę, jest to jakby wersja Kenwortha T 600, któremu zalożono maskę silnika z Kenwortha T 2000. W australii są także produkowane inne opływowe KW, na przykład T 404, ale na razie tylko zdjęcia T 604. Są one ze strony meksykańskiego Kenwortha, ze strony http://www.hankstruckpictures.com i z kolekcji australijskich ciężarówek "truckhausa" na http://www.webshots.com. AUS:
MEX:
|
|
| Autor: | stoszek [ Czw, 25.01.2007, 6:43 ] |
| Temat postu: | |
Ten nowy ma troche nie powiem jakie światła. Lepiej wyglądały te prostokątne |
|
| Autor: | johnus [ Czw, 25.01.2007, 12:13 ] |
| Temat postu: | |
Porządny następca porządnego W900 |
|
| Autor: | Szakall69 [ Czw, 25.01.2007, 13:47 ] |
| Temat postu: | |
To sa juz legendy extra foty |
|
| Autor: | stoszek [ Czw, 25.01.2007, 15:42 ] |
| Temat postu: | |
No ten już fajniejszy. ale troszkę przypomina peterbilta tylko nie pamiętam jakiego. mógłbyś HIOB wrzucić jeszcze parę fotek?? |
|
| Autor: | hiob [ Czw, 25.01.2007, 16:29 ] |
| Temat postu: | |
stoszek napisał(a): No ten juĹĽ fajniejszy. ale troszkÄ™ przypomina peterbilta tylko nie pamiÄ™tam jakiego. PodobnÄ… "operacjÄ™" zrobiĹ‚ Peterbilt na modelu 377 tworzÄ…c model 386: 377: 386: ![]() Cytuj: mĂłgĹ‚byĹ› HIOB wrzucić jeszcze parÄ™ fotek?? Niewiele tego jest, bo dopiero rozpoczÄ™to produkcjÄ™. Jak go gdzieĹ› dorwÄ™, obfotografujÄ™ dokĹ‚adnie. Na razie sprawdĹş te stronki: Oficjalna strona KW T 660 Oficjalny materiaĹ‚ dla prasy na temat nowego T660 |
|
| Autor: | johnus [ Czw, 25.01.2007, 19:17 ] |
| Temat postu: | |
Nie mówiłem że nie produkją w900 bo owszem produkują w wersji W900L o mocach do 624 KM i od 9 do 18 przełożeń na skrzyniach. |
|
| Autor: | hiob [ Czw, 25.01.2007, 20:28 ] |
| Temat postu: | |
johnus napisał(a): Nie mĂłwiĹ‚em ĹĽe nie produkjÄ… w900 bo owszem produkujÄ… w wersji W900L o mocach do 624 KM i od 9 do 18 przeĹ‚oĹĽeĹ„ na skrzyniach. To teĹĽ nie zupeĹ‚nie Ĺ›cisĹ‚a informacja. KW jest od lat produkowany w wersji W900 (121 BBC, czyli 121 cali "Bumper to Back of the Cab" "Od zderzaka do tyĹ‚u kabiny" i w wersji W900 L, 130 BBC. TakĹĽe w tym roku sÄ… oferowane obydwa modele. A to jakie sÄ… aktualnie oferowane silniki, zaleĹĽy od tego, co sÄ… w stanie wyprodukować takie firmy jak Cummins i Caterpilar. Co roku mamy innÄ… skalÄ™, bo teraz czÄ™sto zmieniajÄ… siÄ™ przepisy dotyczÄ…ce czystoĹ›ci spalin. Na dziĹ› silniki sÄ… sĹ‚absze, niĹĽ byĹ‚y dwa lata temu, ale to siÄ™ szybko zmienia. TakĹĽe skrzynie biegĂłw nie sÄ… produkowane przez Kenwortha, wiÄ™c ich rodzaj i ilość przeĹ‚oĹĽeĹ„ teĹĽ zaleĹĽy od producenow skrzyĹ„. Nawiasem mĂłwiÄ…c silniki i skrzynie w KW W900 i w T600 mogÄ… być identyczne, a skrzynia 18-biegowa ma "tylko" 13 biegĂłw. Nazywa siÄ™ "18", bo jadÄ…c moĹĽna wybrać jeden z dwĂłch zakresĂłw dolnych piÄ™ciu biegĂłw. Ale uĹĽywa siÄ™ tylko piÄ™ciu z nich, nie dziesiÄ™ciu, jakie teoretycznie istniejÄ… w tej skrzyni. |
|
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|