Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne
https://www.samochodyswiata.pl/

Kenworth T 600
https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=20&t=17945
Strona 1 z 1

Autor:  hiob [ Pon, 01.01.2007, 3:53 ]
Temat postu:  Kenworth T 600

Nie wiem, jak to się stało, ale KW T 600, protoplasta wszystkich opływowych trucków i prawdziwy, 20 letni weteran amerykańskich szos, nie ma swojego własnego tematu. Niedługo będzie już trzeci face lifting, truck oznaczony T 660, ale na razie parę zdjęć moich Kenworthów T 600. Mialem dwa, jeden drugiej i jeden trzeciej generacji.

Pierwszy, który wyszedł chyba w 1986 roku, miał podwójną, płaską, dzieloną szybę. Druga wersja otrzymała już szybę giętą i takiego kupiłem gdzieś w 1991 roku. Następna generacja miała już zintegrowany sleeper, bez ściany między kabiną kierowcy, a sypialnią. Można go odróżnić po tym, że miał lekko podnoszony do góry dach nad kabiną kierowcy. Można było także zamówić większe okna w drziach, z wycięciem z przodu. Zaczęto go produkować w 1996 roku i wtedy ja też kupiłem taką wersję.

Jeszcze później zmieniono deskę rozdzielczą, a w tym roku będzie nowy model, ze zmienionymi światłami, zderzakiem i maską silnika. Ale na razie zdjęcia moich T-600.

Na zdjęciu deski rozdzielczej widać, że jechałem 145 km/h. Zrobiłem to zdjęcie, żeby denerwować kolegów z pracy, nie zauważali tych literek "km/h", a ja im mówiłem, że moje auto jeździ 145 mil na godzinę. A to już poważne szybkości, ponad 230 km/h :D

Moje były te czarne, czerone to nowe auta z mojej firmy, model 2006. Na zdjęciu wnętrza widać ekran satelitarnego systemy łączności (taki komputerek, przez który można czatować z dyspozytorem) i ekran kamery umieszczonej na prawym błotniku.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Autor:  ixxos [ Pon, 01.01.2007, 10:23 ]
Temat postu: 

To ten jest MrĂłwkojad? chyba tak :> :mryellow:

Autor:  ajw [ Pon, 01.01.2007, 12:08 ]
Temat postu: 

hiob napisał(a):
Na zdjęciu deski rozdzielczej widać, że jechałem 145 km/h.


To aż tyle wyciąga (chyba bez naczepy :> )? Ale miejsca z tyłu na wyrko i inne bajery to ma chyba bardzo dużo :D strasznie długi jest.

Autor:  stoszek [ Pon, 01.01.2007, 12:36 ]
Temat postu: 

HIOB masz może jakieś fotki sleepera od środka??

Autor:  hiob [ Pon, 01.01.2007, 19:53 ]
Temat postu: 

ixxos napisał(a):
To ten jest MrĂłwkojad? chyba tak :> :mryellow:


Tak, to jego kierowcy nazwali "anteater", czyli "mrówkojad". Potem gdy wyszła nowsza wersja, ta moja, niektórzy mówili na niego "ALF", od "Alien Life Form", "Ufoludek", od bohatera serialu filmowego o "Alfie" z długim nosem , przybyszu z kosmosu. Alf jednak się nie przyjął i został mrówkojad.

ajw napisał(a):
hiob napisał(a):
Na zdjęciu deski rozdzielczej widać, że jechałem 145 km/h.


To aż tyle wyciąga (chyba bez naczepy :> )? Ale miejsca z tyłu na wyrko i inne bajery to ma chyba bardzo dużo :D strasznie długi jest.


stoszek napisał(a):
HIOB masz może jakieś fotki sleepera od środka??


Jak widać na obrotomierzu, troszkę przesadzałem. Silnik kręcił się ponad 2300 rpm, choć miał ograniczenie do 2100 obrotów. Zdjęcie zrobiłem jadąc w dół z ciężkim ładunkiem. Pod konieć zjazdu, gdy już została mi długa prosta, pozwoliłem mu się rozpędzić pod wpływem grawitacji. Niemniej jednak moja obecna ciężarówka, Volvo VN 780, może osiągnąć 160 km/h. Oczywiście teoretycznie, bez ciężkiego ładunku i bez czołowego wiatru. Ale na lekkim zjeździe, z lekkim ładunkiem, przy maksymalnych obrotach, właśnie taką prędkość uzyska.

On ma dokładnie takie samo wnętrze, jak KW W 900. Ten miał sleeper 60 cali, a od momentu usunięcia ścianki między kabiną a sypialnią, zaczęto go nazywać sleeperem 72-calowym. Teraz jest dostępna też wersja 86-calowa. Wirtualne zwiedzanie wnętrza KW jest dostępne na stronie Kenwortha.

Autor:  hiob [ Czw, 25.01.2007, 6:10 ]
Temat postu: 

Skoro mowa o aerodynamicznych Kenworthach, to oto ciekawostka: Kenworth T 604. Jest on, a raczej są one produkowane tylko w Australii i w Meksyku i różnią się trochę między sobą. Meksykański ma wlot powietrza z dwoma otworami, austalijski z trzema. Poza trym, rzecz jasna, australijski ma kierownicę ze "złej" strony.

Z tego co widzę, jest to jakby wersja Kenwortha T 600, któremu zalożono maskę silnika z Kenwortha T 2000. W australii są także produkowane inne opływowe KW, na przykład T 404, ale na razie tylko zdjęcia T 604. Są one ze strony meksykańskiego Kenwortha, ze strony http://www.hankstruckpictures.com i z kolekcji australijskich ciężarówek "truckhausa" na http://www.webshots.com.

AUS:

Image Image Image Image Image Image Image Image Image

MEX:

Image Image Image

Autor:  stoszek [ Czw, 25.01.2007, 6:43 ]
Temat postu: 

Ten nowy ma troche nie powiem jakie światła. Lepiej wyglądały te prostokątne

Autor:  johnus [ Czw, 25.01.2007, 12:13 ]
Temat postu: 

Porządny następca porządnego W900

Autor:  Szakall69 [ Czw, 25.01.2007, 13:47 ]
Temat postu: 

To sa juz legendy :wink: ale jeszcze produkowane i bardzo powszechne
extra foty :D :D extra maszyna

Autor:  hiob [ Czw, 25.01.2007, 15:27 ]
Temat postu: 

johnus napisał(a):
Porządny następca porządnego W900


Nie zupełnie tak, bo W900 nadal jest produkowany. Pozostaną one razem równolegle w produkcji przez długie lata.

stoszek napisał(a):
Ten nowy ma troche nie powiem jakie światła. Lepiej wyglądały te prostokątne


To nie jest "nowy" model, produkowany jest od wielu lat. Nowy T600 będzie się nazywał T660, już jest zresztą produkowany i wygląda tak:

Image

Autor:  stoszek [ Czw, 25.01.2007, 15:42 ]
Temat postu: 

No ten już fajniejszy. ale troszkę przypomina peterbilta tylko nie pamiętam jakiego. mógłbyś HIOB wrzucić jeszcze parę fotek??

Autor:  hiob [ Czw, 25.01.2007, 16:29 ]
Temat postu: 

stoszek napisał(a):
No ten już fajniejszy. ale troszkę przypomina peterbilta tylko nie pamiętam jakiego.


Podobną "operację" zrobił Peterbilt na modelu 377 tworząc model 386:

377:

Image Image Image

386:

Image Image Image


Cytuj:
mógłbyś HIOB wrzucić jeszcze parę fotek??


Niewiele tego jest, bo dopiero rozpoczęto produkcję. Jak go gdzieś dorwę, obfotografuję dokładnie. Na razie sprawdź te stronki:

Oficjalna strona KW T 660

Oficjalny materiał dla prasy na temat nowego T660

Autor:  johnus [ Czw, 25.01.2007, 19:17 ]
Temat postu: 

Nie mówiłem że nie produkją w900 bo owszem produkują w wersji W900L o mocach do 624 KM i od 9 do 18 przełożeń na skrzyniach.

Autor:  hiob [ Czw, 25.01.2007, 20:28 ]
Temat postu: 

johnus napisał(a):
Nie mówiłem że nie produkją w900 bo owszem produkują w wersji W900L o mocach do 624 KM i od 9 do 18 przełożeń na skrzyniach.


To też nie zupełnie ścisła informacja. KW jest od lat produkowany w wersji W900 (121 BBC, czyli 121 cali "Bumper to Back of the Cab" "Od zderzaka do tyłu kabiny" i w wersji W900 L, 130 BBC. Także w tym roku są oferowane obydwa modele. A to jakie są aktualnie oferowane silniki, zależy od tego, co są w stanie wyprodukować takie firmy jak Cummins i Caterpilar. Co roku mamy inną skalę, bo teraz często zmieniają się przepisy dotyczące czystości spalin. Na dziś silniki są słabsze, niż były dwa lata temu, ale to się szybko zmienia. Także skrzynie biegów nie są produkowane przez Kenwortha, więc ich rodzaj i ilość przełożeń też zależy od producenow skrzyń.

Nawiasem mówiąc silniki i skrzynie w KW W900 i w T600 mogą być identyczne, a skrzynia 18-biegowa ma "tylko" 13 biegów. Nazywa się "18", bo jadąc można wybrać jeden z dwóch zakresów dolnych pięciu biegów. Ale używa się tylko pięciu z nich, nie dziesięciu, jakie teoretycznie istnieją w tej skrzyni.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/