| Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne https://www.samochodyswiata.pl/ |
|
| MICHELANGELO Aibush Painting System https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=20&t=17348 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | ixxos [ Pon, 11.12.2006, 20:03 ] |
| Temat postu: | MICHELANGELO Aibush Painting System |
Od czasu do czasu na dziale ciężarówki są prezentowane pięknie malowane ciężarówki. Dotychczas malowanie karoserii samochódów trzeba było zawsze wykonywać ręcznie, albo wyklejać folie - ale okazuje się że jest na to sposób. Teraz artysta może zaprojektować swoje dzieło na komputerze a wydrukuje je ploter "malujący" MICHELANGELO Aibush Painting System - firmy http://www.baumgartner-trading.com Rozpryskujący system elektroniczny Michelangelo to progresywny system nanaszania motywu na szerokie spektrum materiałów. Maszyna nanosi farbę przez dyszę za pomocą ciśnienia powietrza, tzn. za pomocą technologii airbrush. Posiada możliwość aplikacji 4 farb - CMYK. Michelangelo można nazwać również pionowy flatbed, ponieważ nanosi motyw na pionowe płaszczyzny. Zaletą jest trzecia ruchoma oś "z", dzięki której dysze mogą kopiować również skomplikowany teren w obszarze 14cm. Grubość materiału podkładu nie jest ograniczona. Rodzaje materiałów do aplikacji: - deski z tworzyw sztucznych - karoserie samochodowe - ściany - szkło i ceramika - metal etc. Michelangelo oferuje bogate możliwości aplikacji. W reklamie ma zastosowanie jako standardowy flatbed, jak również do nanoszenia motywów na środki transportu. Na przykład w architekturze do spryskania ścian wnętrz w holach, kościołach albo muzeach. W przemyśle do spryskania motywów na szkło lub blachy metalowe. (C)http://www.grandformat.pl (ps to nie jest reklama !! - poprostu mnie to strasznie zafascynowała) Ten ploter praktycznie może drukować na dowolnym podłożu, nawet na ścianach budynków i to nawet nie koniecznie płaskich Maszynka w działaniu ![]()
I gotowe malowania
Nadwozie sobie drukuje
Pepsi - nadwozie ĹĽaluzjowe
nawet na helikopterze
dodam też troche wnętrz - by pokazać co ta maszynka naprawde potrafi -na płytkach
-na zewnÄ…trz na budynkach
wewnÄ…trz
więcej to sobie zajrzyjcie na witr producenta |
|
| Autor: | Globetrotter [ Pon, 11.12.2006, 20:09 ] |
| Temat postu: | |
Heh dobre.... |
|
| Autor: | ixxos [ Pon, 11.12.2006, 20:14 ] |
| Temat postu: | |
chyba nie, w Polsce raczej jeszcze takiej nie ma - ale jest firma ktĂłra je sprzedaje (miedzy innymi produktami |
|
| Autor: | witek11 [ Pon, 11.12.2006, 21:02 ] |
| Temat postu: | |
pracuje ona na zasadzie podobnej do naszych komputerowych drukarek ciekawe o ile sie zwiekszyl lub zmniejszyl koszt takiego odmalowania ciezarowki.. bo wiem ze to nie jest tanie... |
|
| Autor: | pardon [ Wto, 12.12.2006, 14:16 ] |
| Temat postu: | |
świetny motyw jednak nie ma to jak ręczne malowanie - dodaje klasy ! i wzbudza respekt dla artysty ... no ale patent dobry - np. dla firm reklamowych o dużym przerobie ... |
|
| Autor: | Konradek [ Sob, 16.12.2006, 8:34 ] |
| Temat postu: | |
No faktycznie suuper |
|
| Autor: | ajw [ Sob, 16.12.2006, 10:03 ] |
| Temat postu: | |
pardon napisał(a): Ĺ›wietny motyw jednak nie ma to jak rÄ™czne malowanie - dodaje klasy ! i wzbudza respekt dla artysty TeĹĽ tak myĹ›lÄ™ choć pewnie taka automatyczna metoda jest szybsza i zapewne taĹ„sza. |
|
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|