Obecny czas: Nie, 28.06.2026, 7:18




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
MICHELANGELO Aibush Painting System 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post MICHELANGELO Aibush Painting System
Od czasu do czasu na dziale ciężarówki są prezentowane pięknie malowane ciężarówki. Dotychczas malowanie karoserii samochódów trzeba było zawsze wykonywać ręcznie, albo wyklejać folie

- ale okazuje siÄ™ ĹĽe jest na to sposĂłb.
Teraz artysta może zaprojektować swoje dzieło na komputerze a wydrukuje je ploter "malujący"

MICHELANGELO Aibush Painting System - firmy http://www.baumgartner-trading.com

Rozpryskujący system elektroniczny Michelangelo to progresywny system nanaszania motywu na szerokie spektrum materiałów. Maszyna nanosi farbę przez dyszę za pomocą ciśnienia powietrza, tzn. za pomocą technologii airbrush. Posiada możliwość aplikacji 4 farb - CMYK. Michelangelo można nazwać również pionowy flatbed, ponieważ nanosi motyw na pionowe płaszczyzny. Zaletą jest trzecia ruchoma oś "z", dzięki której dysze mogą kopiować również skomplikowany teren w obszarze 14cm. Grubość materiału podkładu nie jest ograniczona.

Rodzaje materiałów do aplikacji:
- deski z tworzyw sztucznych
- karoserie samochodowe
- ściany
- szkło i ceramika
- metal etc.

Michelangelo oferuje bogate możliwości aplikacji. W reklamie ma zastosowanie jako standardowy flatbed, jak również do nanoszenia motywów na środki transportu. Na przykład w architekturze do spryskania ścian wnętrz w holach, kościołach albo muzeach. W przemyśle do spryskania motywów na szkło lub blachy metalowe.
(C)http://www.grandformat.pl
(ps to nie jest reklama !! - poprostu mnie to strasznie zafascynowała)
Ten ploter praktycznie może drukować na dowolnym podłożu, nawet na ścianach budynków i to nawet nie koniecznie płaskich :shock:


Maszynka w działaniu
ImageImage
Image

I gotowe malowania
Image
Image
Image
Image
Image
Nadwozie sobie drukuje :D

Image
Pepsi - nadwozie ĹĽaluzjowe

Image
Image
Image
Image
nawet na helikopterze :shock:
Image

dodam też troche wnętrz - by pokazać co ta maszynka naprawde potrafi
-na płytkach
Image
Image
Image
-na zewnÄ…trz na budynkach :shock:
Image
wewnÄ…trz
Image
Image

więcej to sobie zajrzyjcie na witr producenta 8)

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Ostatnio edytowany przez ixxos Wto, 12.12.2006, 8:26, edytowano w sumie 2 razy

Pon, 11.12.2006, 20:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 330
Miejscowość: Sobótka
Post 
Heh dobre.... :!: bardzo ciekawe rozwiÄ…zanie.. ciekawe czy w polsce takie sÄ… :?:

_________________
Miłość do Boga, aut i ciężarówek, która nigdy sie nie skończy...
www.globetrotter.fotosik.pl


Pon, 11.12.2006, 20:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
chyba nie, w Polsce raczej jeszcze takiej nie ma
- ale jest firma ktĂłra je sprzedaje (miedzy innymi produktami :> )

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Pon, 11.12.2006, 20:14
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
pracuje ona na zasadzie podobnej do naszych komputerowych drukarek 8) i dopiero teraz pomyslano o tkaim czyms?? :>
ciekawe o ile sie zwiekszyl lub zmniejszyl koszt takiego odmalowania ciezarowki.. bo wiem ze to nie jest tanie...

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Pon, 11.12.2006, 21:02
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8972
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post 
świetny motyw jednak nie ma to jak ręczne malowanie - dodaje klasy ! i wzbudza respekt dla artysty ... no ale patent dobry - np. dla firm reklamowych o dużym przerobie ...

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Wto, 12.12.2006, 14:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1156
Miejscowość: Jaworzno
Samochód: Opel Corsa D 1.3CDTI
Post 
No faktycznie suuper :!: Najbardziej podoba mi sie Scania 164L, suuper wglada:)

_________________
05.07.2007r. - kat. B
16.10.2010r. - Instruktor nauki jazdy kat.B
kat.C - 14.09.2012r.
kat.D - 20.02.2012r.
kat.C+E - w trakcie


Sob, 16.12.2006, 8:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 224
Miejscowość: z domu
Post 
pardon napisał(a):
świetny motyw jednak nie ma to jak ręczne malowanie - dodaje klasy ! i wzbudza respekt dla artysty


Też tak myślę choć pewnie taka automatyczna metoda jest szybsza i zapewne tańsza.


Sob, 16.12.2006, 10:03
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018