| Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne https://www.samochodyswiata.pl/ |
|
| Dakarówki https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=20&t=17073 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | budzyfer [ Sob, 02.12.2006, 13:39 ] |
| Temat postu: | DakarĂłwki |
Witam! Szukam opisów i danych technicznych samochodów ciężarowych startujących w rajdzie Dakar. Może ktoś coś wie na ten temat? Cos nie mogę za bardzo nic ciekawego znaleźć, a bardzo mnie interesują te "potwory", szczególnie KAMAZ |
|
| Autor: | ZwierZ [ Sob, 02.12.2006, 17:33 ] |
| Temat postu: | |
http://www.hardtrucks.lap.pl/ tu jest sporo opisĂłw - moĹĽe coĹ› znajdziesz ;] |
|
| Autor: | budzyfer [ Sob, 02.12.2006, 20:02 ] |
| Temat postu: | |
Dzięki! O to mi chodziło! Ale może coś jeszcze się znajdzie! |
|
| Autor: | ixxos [ Sob, 02.12.2006, 20:15 ] |
| Temat postu: | |
poszukamy... |
|
| Autor: | Nico [ Nie, 10.12.2006, 11:06 ] |
| Temat postu: | |
A co dokładnie potrzeba może ja pomogę co nieco wiem Pozdro |
|
| Autor: | budzyfer [ Nie, 10.12.2006, 11:50 ] |
| Temat postu: | |
Co nieco sie naczytałem na stronce podanej przez ZwierZ - a, ale jak znasz jeszcze jakieś ciekawe linki z danymi technicznymi, galeriami itp to możesz się nimi pochwalić |
|
| Autor: | RR ltd Co. [ Nie, 10.12.2006, 23:29 ] |
| Temat postu: | |
Liaz "Dakar 1985" 100.55 D
liaz.cz |
|
| Autor: | RR ltd Co. [ Nie, 10.12.2006, 23:35 ] |
| Temat postu: | |
polskie-auta.pl |
|
| Autor: | budzyfer [ Pon, 11.12.2006, 3:04 ] |
| Temat postu: | |
Ciekawe "sprzęty" Ale choruję na KAMAZy 4911 i 49252 To są maszyny! Ciekawi mnie tylko, czy można kupić sobie takiego KAMAZa 4911... |
|
| Autor: | Nico [ Pon, 11.12.2006, 17:30 ] |
| Temat postu: | |
Limitowana seria były sprzedawane jeśli masz wtyki wieki portfel tak jak premier Ukrainy czy inni tacy i dosyć uporu to kupisz nawet wersje dakarowom |
|
| Autor: | budzyfer [ Pon, 11.12.2006, 17:49 ] |
| Temat postu: | |
Może kiedyś się uda coś takiego zakupić. A jak nie, to kilka lat w garażu i sam sobie stworzę takiego potworka. Mam już pomysł, chciałbym coś zrobić na wzór UniStara. Baza ze STARa 266 - rama mocna, kabina też, tylko mosty, silnik i skrzynię trzeba by jakoś"wcisnąć" z czegoś innego. |
|
| Autor: | Nico [ Wto, 12.12.2006, 13:01 ] |
| Temat postu: | |
Propo motania na starze 266 to tak rama ok. kabina ok. troche cięzka . mosty ok. silnik nawet nie najgorszy skrzynia mało precyzyjna i żeby się zwijał trzeba na wysokich obrotach krenicic .Mosty troche ciężkie Alenie najgorzej jest tylnia blokada dyferencjału. I jest system doszczelniania to woelki plus ale wilczyc z cięciem ramy by zrobić 4x4 bo zawieszenie i tak trzeba by przerobić . Ja myślałem kiedyś o Starze 244 te same mosty silnik i są krótsze ramy napęd 4x4 a kabine zimnic to nie problem ja bym się pokusił o kabine STARMAN koniec z denerwującymi drzwiami które się nie zamykają ładna i lekka . a silnik i skrzynie zawsze można zimnic Tylko pieniążki ale kiedyś W każdym wypadku i tak trzeba by przerobić zawieszenie pod konkretny sposób jazdy Ale się rozpisałem |
|
| Autor: | budzyfer [ Wto, 12.12.2006, 18:47 ] |
| Temat postu: | |
Roboty byłoby dużo, mam na mysli mosty od np Keraxa albo Jakiegoś MAN-a. Również silnik od czegoś podobnego. Tylko byłby problem ze skrzynią i reduktorem. A kabina ze stara 266 jest dość mocna, czyli nawet klatki nie trzeba by było robić:). Ale i tak pewnie jest taki wymóg odnośnie wszystkich rajdówek, że klatka jest obowiązkowa. |
|
| Autor: | Pawelppp [ Czw, 14.12.2006, 8:22 ] |
| Temat postu: | |
TATRA 815 DAKAR 2T0R45 Petrobras motor: TATRA, 12V, 19 000 cm3, 2300 Nm, 2x turbo pĹ™evodovka: TATRA, 14 pĹ™evodovĂ˝ch stupĹĹŻ pneumatiky: 14,00-20 Pirelli šĂĹ™ka vozu: 2500 mm výška vozu: 3220 mm max. rychlost: 155 km/h spotĹ™eba paliva v terĂ©nu: 80 - 120 l/100 km
[img]http://images2.fotosik.pl/292/83b51220[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=44d6df3aad7be3d0][img]http://images4.fotosik.pl/248/44d6df3aad7be3d0m.jpg[/img]4d5e3f4em.jpg[/IMG][/URL] Piękna ta maszyna!!! |
|
| Autor: | Nico [ Pon, 18.12.2006, 10:29 ] |
| Temat postu: | |
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 55&q=kamaz polecam propo kamaza |
|
| Autor: | emillo [ Pią, 22.12.2006, 21:04 ] |
| Temat postu: | |
![]() ![]() ![]()
![]() ![]() ![]()
![]() ![]() ![]()
|
|
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|