Obecny czas: Nie, 28.06.2026, 12:58




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Cięzarówkowe zestawy drogowe z Ameryki Południowej 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post CiÄ™zarĂłwkowe zestawy drogowe z Ameryki PoĹ‚udniowej
temat zapoĹĽyczony z Wagaciezka.com by logtruck
http://www.wagaciezka.com/viewtopic.php?t=1478&start=60

W Ameryce Południowej stosowane są 3 rodzaje zestawów - bitrem (ciągnik + 2 naczepy), rodotrem (ciągnik + naczepa + przyczepa) i semi (czyli takie jak u nas). zwróćcie uwagę że zdarza się iż montują układ CTI nie tylko w ciągnikach ale czasem w całych zestawach.

(c)hankstruckpictures.com, stronki producentĂłw i parÄ™ innych...

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image[/quote]

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Sob, 18.02.2006, 10:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post 
no ładne ciagniki przyczepy naczepy - trudno tu rozróznić :mryellow: :mryellow:


Sob, 18.02.2006, 15:33
Profil

Postów: 35
Miejscowość: wrocław
Post 
Na pewno takim kolosem ciężko się cofa do tyłu!! :( :( Ale do przodu już na pewno łatwiej :D :D


Pią, 10.03.2006, 16:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post 
Karol boro napisał(a):
ciężko się cofa do tyłu!!

a co dopiero do przodu!! :P

tak w ogole.... co to jest
ixxos napisał(a):
układ CTI

:?:
i dziwią mnie troche małe kabiny... i niskie zabudowania naczep/przyczep... :>

_________________
locha lover


Sob, 11.03.2006, 11:46
Profil

Postów: 14
Post 
co to za pręty łączące osie kół z błotnikami?
do czego służą?

_________________
Witam wszystkich


Nie, 19.11.2006, 23:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
Gienek napisał(a):
co to za pręty łączące osie kół z błotnikami?
do czego służą?


pompowanie kół w czasie jazdy
8)

poważnie, jak opona się uszkodzi ale nie tak strasznie to wtedy można jechać dalej, tam są straszne drogi często szutrowe, przez dżungle
- więc na pewno się przydaje

zresztą może też stosuje się to by obniżać lub zwiększać ciśninie w oponach w zależności od dróg po jakich jeżdżą tak by zmniejszyć opory i zużycie paliwa

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Pon, 20.11.2006, 9:20
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
piekne zestawy... oczywiscie nie tak efektowne jak te australijskie ale i tak barzdziej atrakcyjne niz nasze... widze ze kroluja tam scanie i volvo.. mesie sei tez znajda.... heheh

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Pon, 20.11.2006, 21:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1357
Miejscowość: Kolonia Łucka
Post 
Piękne!! Poprostu cuda. Trudno się pewnie takimi wyrabiać :?


Śro, 22.11.2006, 19:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 51
Miejscowość: Góra
Samochód: Hyundai Trajet
Post 
no ładne zestwy, sa bardzo popularne własnie w Ameryce płudniowej, zasatawia mnie to czy trzeba miec jakies specjalne uprawiania na tego typu zestawy :P


Czw, 30.11.2006, 19:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 129
Post 
niby ameryka a na fotkach więcej europejskich trucków


Czw, 30.11.2006, 19:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 570
Miejscowość: [KBR] Brzesko
Post 
stoszek napisał(a):
niby ameryka a na fotkach więcej europejskich trucków


bo amerykanie wiedzÄ… co dobre :twisted: :twisted:
bardzo ładne zestawy 8)

_________________
Miłośnik samochodów z okresu PRL


Czw, 30.11.2006, 20:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1156
Miejscowość: Jaworzno
Samochód: Opel Corsa D 1.3CDTI
Post 
Zestawy ładne, ale bardziej podobaja mi sie zestawy z Ameryki Północnej.

_________________
05.07.2007r. - kat. B
16.10.2010r. - Instruktor nauki jazdy kat.B
kat.C - 14.09.2012r.
kat.D - 20.02.2012r.
kat.C+E - w trakcie


Pią, 08.12.2006, 22:10
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018