Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne
https://www.samochodyswiata.pl/

Oferta firmy Peterbilt na 2007
https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=20&t=16626
Strona 1 z 1

Autor:  hiob [ Wto, 14.11.2006, 16:45 ]
Temat postu:  Oferta firmy Peterbilt na 2007

Peterbilt kończy produkcję legendarnego 379. Co prawda nie ma się co martwić, bo jego następca, 389 niczym się nie różni. Ma trochę inny zderzak i inne lampy z przodu, ale te elementy akurat i tak wielu nabywców 379 wymieniało. Poza tym wyprodukują jeszcze 1000 numerowanych egzemplarzy 379, więc jak ktoś bardzo chce, zdąży jeszcze się załapać :D

Na zdjęciach kompletna oferta Peterbilta na rok 2007, zdjęcia z ich oficjalnej strony:


Pete 389 (ten z dłuższym "nosem", na zdjęciu po lewej) i Pete 388 (z lekko opadającą maską silnika). Obydwa mają doczepiane sleepery, o wymiarach 36-, 48-, i 63 cale. 389 może też mieć 70-calowy sleeper:

Image

Modele 367 i 365 to pojazdy przeznaczone do umieszczania nadwozi typu wywrotka, cementowĂłz, cysterna itp.:

Image

387 to opływowy model spokrewniny z Kenworthem T2000. W tym roku będzie dostępny także jako "daycab", bez sleepera. 386 to w zasadzie to samo auto, co 389/388, z inną maską, błotnikami, światłami i z cofniętą przednią osią:

Image

A to najmniejsze pojazdy w ofercie firmy Peterbilt. 330 to niemalże "pick-up". Jego maksymalny, całkowity ciężar to 26 tys. funtów. Jest to pojazd tzw. "class 6". W Stanach nie jest wymagane zawodowe prawo jazdy do prowadzenia tego samochodu. Na zdjęciu z nadwoziem do przewozu uszkodzonych samochodów. 335/340 to trochę większe pojazdy, tzw. "class 7", o ciężarze powyżej 33 000 funtów. Przeznaczone do przewozów lokalnych, jako podwozia do śmieciarek, zamiataczek itp.:

Image

Autor:  witek11 [ Wto, 14.11.2006, 17:32 ]
Temat postu: 

bardzo piekne peterbity!!!!!!!strasznie podobaja mi sie modele z pierwszego zdjecia.. to powazna konkurencja dla kenwootta! piekne... chcialbym widziec takie na co dzien.. bo u nas w europie nudaa.... piekno..

kolor na wyboru? czy standartowo wychodza czerwone? ahh bede sie zachwycal ta marka 2 tygodnie 8) potem mi przejdzie hehe

Autor:  hiob [ Wto, 14.11.2006, 18:04 ]
Temat postu: 

witek11 napisał(a):
bo u nas w europie nudaa.... piekno..


A ja się zachwycam europejskimi truckami, choć faktycznie zaczynają się one wszystkie upodabniać do siebie. Czasem mam wrażenie, że jedyna różnica, to forma osłony wlotu powietrza do chłodnicy.

Cytuj:
kolor na wyboru? czy standartowo wychodza czerwone?


Kolor do wyboru i gdy się zamawia samemu, jest tych kolorów kilkadziesiąt. Te wszystkie czerwone, bo to zdjęcia z ich oficjalnej strony. Ładniej wygląda, gdy wszystkie w jednym kolorze.

Autor:  Ursus [ Wto, 14.11.2006, 18:50 ]
Temat postu: 

Mi zawsze podobały się takie ciężarówki, ale jeszcze bardziej takie gdzie kabina jest nad silnikiem, a nie tak jak tutaj za silnikiem. :wink:

Autor:  Ice [ Wto, 14.11.2006, 19:15 ]
Temat postu: 

Coś po prostu pięknego. Jedna z kilku rzeczy, za które można pokochać amerykę, to właśnie takie trucki.

Autor:  ixxos [ Wto, 14.11.2006, 19:19 ]
Temat postu: 

a mnie najbardziej biorą te 380 - połączenie klasyki i nowoczesności i to w bardzo udanej formie

hiob ....i tam teĹĽ jest obraz z kamery na moim trucku. )

o co tu chodzi - masz kamerke i można poobserwować jak jedziesz :>
a jakie masz łącze, że to działa na trasie
-UMTS (zwane 3G u Nas) czy co?

Autor:  matys [ Wto, 14.11.2006, 21:08 ]
Temat postu: 

Piekne peterbity szkoda ze u nas takie nie jezdza 8)

Autor:  hiob [ Wto, 14.11.2006, 23:38 ]
Temat postu: 

ixxos napisał(a):
masz kamerke i można poobserwować jak jedziesz :>
a jakie masz łącze, że to działa na trasie
-UMTS (zwane 3G u Nas) czy co?


Działa w ograniczonym zakresie, tzn. wysyłając poszczególne zdjęcia, a nie ciągły film. Kolejne zdjęcie odświeża się co kilka sekund. Czasem to działa lepiej, czasem się troszkę zacina, ale generalnie mam pozytywne opinie. Połączenie z netem mam przez sieć telefonii komórkowej, używając modemu w formie karty wsadzanej do laptopa. Łącze jest szybsze w dużych miastach, wolniejsze w terenach wiejskich, ale zawsze dużo za wolne, by transmitować film, ruchome obrazy. Sprawdź pod koniec tygodnia, najprawdopodobniej ruszę w drogę w czwartek lub piątek. I najłatwiej mnie złapać jadącego późnym wieczorem polskiego czasu, ale na to nie ma reguły.

Przy okazji parę fotek, jakie pstryknąłem dziś u dealera Peterbilta w Charlotte:

Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Autor:  ixxos [ Śro, 15.11.2006, 9:33 ]
Temat postu: 

acha dzięki za odpowiedź, pozaglądam :lol:

U nas jeżeli chodzi o telefonie komórkową z netem to 3 świat- chociąż zaczyna się poprawiać. A tak jakby ktoś chciał sobie transmitować na okragło w sieć - to nawet największy bogacz by zbankrutował

Autor:  hiob [ Śro, 15.11.2006, 12:36 ]
Temat postu: 

ixxos napisał(a):
jakby ktoś chciał sobie transmitować na okragło w sieć - to nawet największy bogacz by zbankrutował


Tutaj taki opłata za taki serwis nie zależy od czasu, ani ilości przesłanych informacji. Stała, miesięczna opłata umożliwia nieograniczony dostęp do sieci. Ja korzystam z Verizon Wireless, płacąc $60 miesięcznie.

Autor:  witek11 [ Śro, 15.11.2006, 17:28 ]
Temat postu: 

pete fajne.. ciekawa marka,kultowa.

u nas tez juz dawno nie ma oplat za czas.. choc teraz niedawno neostrada wprowadzila neta na godziny (zlotowke za godzine).. lecz to tylkoi wyjatek

Autor:  Globetrotter [ Śro, 15.11.2006, 20:00 ]
Temat postu: 

389!! spoko podoba mi sie!!

Autor:  hiob [ Nie, 19.11.2006, 4:13 ]
Temat postu: 

witek11 napisał(a):
u nas tez juz dawno nie ma oplat za czas.. choc teraz niedawno neostrada wprowadzila neta na godziny (zlotowke za godzine).. lecz to tylkoi wyjatek


Mówisz o necie w domu, czy w komórce? Bo ja pisałem o połączeniu z netem w ciężarówce, przez system telefonii komórkowej.

Autor:  Ursus [ Nie, 19.11.2006, 14:08 ]
Temat postu: 

A Witek11 chyba jednak pisał o necie w domu :)

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/