Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne
https://www.samochodyswiata.pl/

GOLDHOFER AG
https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=20&t=15807
Strona 1 z 2

Autor:  johnus [ Śro, 11.10.2006, 18:45 ]
Temat postu:  GOLDHOFER AG

Zajrzałem tu i tam... znalazłem ciekawe przyczepki GOLHOFER'a znanego chyba wszystkim i wrzycam parę zdjęć naczep itd.
PRZYCZEPY:
Lekkie tandemowe przyczepy
Image
Image
Balastowe małe
Image
Image
Trzy osiowe tylno-załadowcze (jakoś tak :P)
Image
Image
Platformowe tylno-załadowcze
Image
Image
Platformowe
Image
Image
Przyczepy specjalnego zastosowania
Image
Image
Image
Image
Image
Przyczepy/naczepy modułowe
Warto zauważyć, że przyczepy można łączyć na długość i szerokość na 1, 1/2, 2 przyczepy modułowe!!!! :shock: wielka firma....
Image
Image
Image
Image
Image
NACZEPY
Naczepy modułowe
Image
Image
Inne naczepy: hydrauliczne, platformowe LOW-BOY(zagłębione, pół zagłębione), rozsuwane, mostowe
platformowe zwykłe
Image
platformowe zagłębiane
Image
inne
Image
mostowe
Image
hydrauliczne
Image
Transportery hydrostatyczne(hydrostatyczne zawieszenie)
Image generator elektrowni wiatrowej na 99%
Image
Image
Image
Naczepy rozsuwane
Image
Image
warto zauważyć że są do średnich elektrowni wiatrowych (bo to jest zastosowanie główne tych naczep) i maja 45m długości....
Image
Image
Image
Image
Specjalne do elektrowni wiatrowych
Image
Image
Image
Urządzenia do ciągnięcia, podnoszenia, holowania samolotów i wyposażenie lotniskowe
Image
Image
Image
Image
jak widać wiążą sie przeważnie z naprawą samolotów
miłego ogladania;) teoretycznie to naczepy są ale wrzucam tutaj bo mają specjalne zastosowanie więc powinny iść tu :P
http://www.goldhofer.de

Autor:  pardon [ Śro, 11.10.2006, 18:55 ]
Temat postu: 

te platformy wymiatajÄ… :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Autor:  johnus [ Śro, 11.10.2006, 18:59 ]
Temat postu: 

o ty przeniosłeś go :P pownien serio iść tam :]

Autor:  witek11 [ Śro, 11.10.2006, 20:06 ]
Temat postu: 

ło ale sprzet! laczenie przyczepek jest dobrym pomyslem.. widzieliscie ile tam jest przewodow i jakis galek?? masakra wypas na maxa...

Autor:  Industrial [ Śro, 11.10.2006, 21:45 ]
Temat postu: 

Jak bym miał firme transport specjalny to tylko na naczepach Goldhofer Maybachy w śród naczep :lol:

Autor:  ixxos [ Czw, 12.10.2006, 6:20 ]
Temat postu: 

:shock: :shock: :shock:
świetne zdjęcia - i ładnie opisane zastosowania poszczególnych typów i odmian

a do czego są te "małe balastowe"

Image

Autor:  johnus [ Czw, 12.10.2006, 8:27 ]
Temat postu: 

To są takie małe przyczepki które służą do przewożenia długich elementów jak np. rury. Można u nas takie spotkać w elektrowni np. do słupów (chociaż mają też samochody do tego) tyko u nas nie ma GOLDHOFER'a tylko stare rurowe konstrukcje. Tam z boku widać dziry w które można włożyć rurki i wtedy będzie się to trzymać tam na i zdjęciu widać hak to on nie jest do dyszla tyko do takich rurek właśnie (wszystko opieram na hipotezie którą prawie udowodniłem już musze jeszcze poszperać :D )

Autor:  johnus [ Czw, 12.10.2006, 8:31 ]
Temat postu: 

Aha a te przewody wszystkie służą do sterowania bo to wszystko steruje się hydraulicznie (skrętne koła itp)

Autor:  witek11 [ Czw, 12.10.2006, 15:20 ]
Temat postu: 

fajnie... wszechstronnosc i hydraulika... johnus uzywaj opcji zmien

Autor:  johnus [ Czw, 12.10.2006, 15:51 ]
Temat postu: 

używam nie wiesz ile razy już :] wszelkie poprawki a nie miałem czasu tylko chciałem ci na pytanie odpowiedzieć;]

Autor:  witek11 [ Czw, 12.10.2006, 17:41 ]
Temat postu: 

johnus napisał(a):
używam nie wiesz ile razy już :] wszelkie poprawki a nie miałem czasu tylko chciałem ci na pytanie odpowiedzieć;]

w takich przypadkach prosze bardzo 8)

Autor:  olokolo [ Czw, 12.10.2006, 22:01 ]
Temat postu: 

johnus napisał(a):
To są takie małe przyczepki które służą do przewożenia długich elementów jak np. rury. Można u nas takie spotkać w elektrowni np. do słupów (chociaż mają też samochody do tego) tyko u nas nie ma GOLDHOFER'a tylko stare rurowe konstrukcje. Tam z boku widać dziry w które można włożyć rurki i wtedy będzie się to trzymać tam na i zdjęciu widać hak to on nie jest do dyszla tyko do takich rurek właśnie (wszystko opieram na hipotezie którą prawie udowodniłem już musze jeszcze poszperać :D )


A moja teoria jest taka - przyczepka sluzy do przewozenia dodatkowego balastu do dzwigow samojezdnych. Podpina sie taka przyczepke do dzwigu, laduje balast, no i jest jak znalazl.
Dla poparcia swojej tezy - znowu link do strony modelarskiej (co prawda inna pczyczepka - ale idea ta sama ;-)) http://www.schulze-modellbau.de/modellbau/autos/ballasttrailer.htm

Autor:  Globetrotter [ Pią, 13.10.2006, 17:12 ]
Temat postu: 

Ciekawe pomysły!! Podobają mi sie!!

Autor:  johnus [ Pią, 13.10.2006, 17:20 ]
Temat postu: 

Hmmm... niżliwe jest takze takie zastosowanie wydaje mi się ze masz po części rację, ale na pewno nie jest to ich jedyne zastosowanie:]
olokolo napisał(a):
Podpina sie taka przyczepke do dzwigu, laduje balast, no i jest jak znalazl.
--> balasty są od powiedzmy 1T do 10T więc to nie ma sensu poprostu je się na cięzarówki wsadza jedną specjalna MAŁĄ przyczepkę do balastu.. to nie ma sensu:]

Autor:  olokolo [ Pią, 13.10.2006, 18:55 ]
Temat postu: 

Nastepny link do zdjatek do podparcia tezy o slusznosci mojego wywodu ;-) - czyli do czego sluzy (min) ta przyczepka : http://www.schulze-modellbau.de/vorbilder/page.php?id=25

No i ze strony Goldhofera odpowiedz (cytat) : "The transportation of crane accessories and crane ballast weights is defined as an indivisible load in terms of the German Road Regulation (§29 StVO)...." - i po krotce moje daremne tlumaczenie - do transportowania wyposazenia i balastu dla dzwigow, dostosowane do niemieckich przepisow drogowych.

Czyli - nie tylko do balastu, ale tez i do transportu wszelkiego rodzaju wyposazenia dodatkowego (tzw. akcesoriow) dzwigowych

Autor:  johnus [ Pią, 13.10.2006, 19:10 ]
Temat postu: 

A no to już lepiej poprostu do transportowania dźwigów częsci to już wyczerpaliśmy temat ;p

Autor:  Konradek [ Pon, 18.12.2006, 8:38 ]
Temat postu: 

No niektór naczepy robia naprawde duze wrażenie. Fajnie wyglada ten jacht, oraz ta cześć do elektrowni.

Autor:  Mibay [ Pon, 18.12.2006, 12:40 ]
Temat postu: 

Ale kolosy :shock: :shock: . Na mnie wywarły ogromne wrażenie. :D

Autor:  johnus [ Śro, 20.12.2006, 19:32 ]
Temat postu: 

Image
warto dodać że takie hydrauliczne wózki mogą przenosić wagę nawet ponad 15 000ton więc niemało... przeczytałem o tym w ostatnim numerze "Samochodów specjalnych" tylko w wypadku firmy Scheurle... więc Goldhofer moze pewno i więcej bo to zdecydowanie najlepsza firma... chodzi o przenoszenie całych (!!) konstrukcji fabryk na inne miejsce! poprostu ją wykopują i wstawiaja na to i wiozą gdzie indziej !! w USA jest to dość popularne nawet....

Autor:  pardon [ Śro, 20.12.2006, 19:41 ]
Temat postu: 

o widać ze johnus wrócił :P

Strona 1 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/