| Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne https://www.samochodyswiata.pl/ |
|
| GOLDHOFER AG https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=20&t=15807 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | johnus [ Śro, 11.10.2006, 18:45 ] |
| Temat postu: | GOLDHOFER AG |
Zajrzałem tu i tam... znalazłem ciekawe przyczepki GOLHOFER'a znanego chyba wszystkim i wrzycam parę zdjęć naczep itd. PRZYCZEPY: Lekkie tandemowe przyczepy
Balastowe małe
Trzy osiowe tylno-załadowcze (jakoś tak
Platformowe tylno-załadowcze
Platformowe
Przyczepy specjalnego zastosowania
Przyczepy/naczepy modułowe Warto zauważyć, że przyczepy można łączyć na długość i szerokość na 1, 1/2, 2 przyczepy modułowe!!!!
NACZEPY Naczepy modułowe
Inne naczepy: hydrauliczne, platformowe LOW-BOY(zagłębione, pół zagłębione), rozsuwane, mostowe platformowe zwykłe
platformowe zagłębiane
inne
mostowe
hydrauliczne
Transportery hydrostatyczne(hydrostatyczne zawieszenie) generator elektrowni wiatrowej na 99%
Naczepy rozsuwane
warto zauważyć że są do średnich elektrowni wiatrowych (bo to jest zastosowanie główne tych naczep) i maja 45m długości....
Specjalne do elektrowni wiatrowych
Urządzenia do ciągnięcia, podnoszenia, holowania samolotów i wyposażenie lotniskowe
jak widać wiążą sie przeważnie z naprawą samolotów miłego ogladania;) teoretycznie to naczepy są ale wrzucam tutaj bo mają specjalne zastosowanie więc powinny iść tu http://www.goldhofer.de |
|
| Autor: | pardon [ Śro, 11.10.2006, 18:55 ] |
| Temat postu: | |
te platformy wymiatajÄ… |
|
| Autor: | johnus [ Śro, 11.10.2006, 18:59 ] |
| Temat postu: | |
o ty przeniosłeś go |
|
| Autor: | witek11 [ Śro, 11.10.2006, 20:06 ] |
| Temat postu: | |
ło ale sprzet! laczenie przyczepek jest dobrym pomyslem.. widzieliscie ile tam jest przewodow i jakis galek?? masakra wypas na maxa... |
|
| Autor: | Industrial [ Śro, 11.10.2006, 21:45 ] |
| Temat postu: | |
Jak bym miał firme transport specjalny to tylko na naczepach Goldhofer Maybachy w śród naczep |
|
| Autor: | ixxos [ Czw, 12.10.2006, 6:20 ] |
| Temat postu: | |
świetne zdjęcia - i ładnie opisane zastosowania poszczególnych typów i odmian a do czego są te "małe balastowe"
|
|
| Autor: | johnus [ Czw, 12.10.2006, 8:27 ] |
| Temat postu: | |
To są takie małe przyczepki które służą do przewożenia długich elementów jak np. rury. Można u nas takie spotkać w elektrowni np. do słupów (chociaż mają też samochody do tego) tyko u nas nie ma GOLDHOFER'a tylko stare rurowe konstrukcje. Tam z boku widać dziry w które można włożyć rurki i wtedy będzie się to trzymać tam na i zdjęciu widać hak to on nie jest do dyszla tyko do takich rurek właśnie (wszystko opieram na hipotezie którą prawie udowodniłem już musze jeszcze poszperać |
|
| Autor: | johnus [ Czw, 12.10.2006, 8:31 ] |
| Temat postu: | |
Aha a te przewody wszystkie służą do sterowania bo to wszystko steruje się hydraulicznie (skrętne koła itp) |
|
| Autor: | witek11 [ Czw, 12.10.2006, 15:20 ] |
| Temat postu: | |
fajnie... wszechstronnosc i hydraulika... johnus uzywaj opcji zmien |
|
| Autor: | johnus [ Czw, 12.10.2006, 15:51 ] |
| Temat postu: | |
używam nie wiesz ile razy już :] wszelkie poprawki a nie miałem czasu tylko chciałem ci na pytanie odpowiedzieć;] |
|
| Autor: | witek11 [ Czw, 12.10.2006, 17:41 ] |
| Temat postu: | |
johnus napisał(a): uĹĽywam nie wiesz ile razy juĹĽ :] wszelkie poprawki a nie miaĹ‚em czasu tylko chciaĹ‚em ci na pytanie odpowiedzieć;] w takich przypadkach prosze bardzo |
|
| Autor: | olokolo [ Czw, 12.10.2006, 22:01 ] |
| Temat postu: | |
johnus napisał(a): To sÄ… takie maĹ‚e przyczepki ktĂłre sĹ‚uĹĽÄ… do przewoĹĽenia dĹ‚ugich elementĂłw jak np. rury. MoĹĽna u nas takie spotkać w elektrowni np. do sĹ‚upĂłw (chociaĹĽ majÄ… teĹĽ samochody do tego) tyko u nas nie ma GOLDHOFER'a tylko stare rurowe konstrukcje. Tam z boku widać dziry w ktĂłre moĹĽna wĹ‚oĹĽyć rurki i wtedy bÄ™dzie siÄ™ to trzymać tam na i zdjÄ™ciu widać hak to on nie jest do dyszla tyko do takich rurek wĹ‚aĹ›nie (wszystko opieram na hipotezie ktĂłrÄ… prawie udowodniĹ‚em juĹĽ musze jeszcze poszperać A moja teoria jest taka - przyczepka sluzy do przewozenia dodatkowego balastu do dzwigow samojezdnych. Podpina sie taka przyczepke do dzwigu, laduje balast, no i jest jak znalazl. Dla poparcia swojej tezy - znowu link do strony modelarskiej (co prawda inna pczyczepka - ale idea ta sama |
|
| Autor: | Globetrotter [ Pią, 13.10.2006, 17:12 ] |
| Temat postu: | |
Ciekawe pomysły!! Podobają mi sie!! |
|
| Autor: | johnus [ Pią, 13.10.2006, 17:20 ] |
| Temat postu: | |
Hmmm... niĹĽliwe jest takze takie zastosowanie wydaje mi siÄ™ ze masz po części racjÄ™, ale na pewno nie jest to ich jedyne zastosowanie:] olokolo napisał(a): Podpina sie taka przyczepke do dzwigu, laduje balast, no i jest jak znalazl. |
|
| Autor: | olokolo [ Pią, 13.10.2006, 18:55 ] |
| Temat postu: | |
Nastepny link do zdjatek do podparcia tezy o slusznosci mojego wywodu No i ze strony Goldhofera odpowiedz (cytat) : "The transportation of crane accessories and crane ballast weights is defined as an indivisible load in terms of the German Road Regulation (§29 StVO)...." - i po krotce moje daremne tlumaczenie - do transportowania wyposazenia i balastu dla dzwigow, dostosowane do niemieckich przepisow drogowych. Czyli - nie tylko do balastu, ale tez i do transportu wszelkiego rodzaju wyposazenia dodatkowego (tzw. akcesoriow) dzwigowych |
|
| Autor: | johnus [ Pią, 13.10.2006, 19:10 ] |
| Temat postu: | |
A no to już lepiej poprostu do transportowania dźwigów częsci to już wyczerpaliśmy temat ;p |
|
| Autor: | Konradek [ Pon, 18.12.2006, 8:38 ] |
| Temat postu: | |
No niektór naczepy robia naprawde duze wrażenie. Fajnie wyglada ten jacht, oraz ta cześć do elektrowni. |
|
| Autor: | Mibay [ Pon, 18.12.2006, 12:40 ] |
| Temat postu: | |
Ale kolosy |
|
| Autor: | johnus [ Śro, 20.12.2006, 19:32 ] |
| Temat postu: | |
warto dodać że takie hydrauliczne wózki mogą przenosić wagę nawet ponad 15 000ton więc niemało... przeczytałem o tym w ostatnim numerze "Samochodów specjalnych" tylko w wypadku firmy Scheurle... więc Goldhofer moze pewno i więcej bo to zdecydowanie najlepsza firma... chodzi o przenoszenie całych (!!) konstrukcji fabryk na inne miejsce! poprostu ją wykopują i wstawiaja na to i wiozą gdzie indziej !! w USA jest to dość popularne nawet.... |
|
| Autor: | pardon [ Śro, 20.12.2006, 19:41 ] |
| Temat postu: | |
o widać ze johnus wrócił |
|
| Strona 1 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|