Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne
https://www.samochodyswiata.pl/

Maz Powraca!!
https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=20&t=14369
Strona 1 z 1

Autor:  Globetrotter [ Wto, 22.08.2006, 8:53 ]
Temat postu:  Maz Powraca!!

Image

Image


Pierwsze ciężarówki MAZ pojawiły sie na polskich drogach w latach wielkiej budowy socjalizmu. Wykonane były z typową prostą ZSRR,ale wszystkie dawały sobie rade z ciężkimi warunkami i kierowcami.
Maz ma sześciocylindrowy turbodiesel niemieckiej firmy Deutz, o pojemności skokowej 7,1 litra i mocy 285 km,wszpółpracuje z dziwięciostopniową skrzynią biegów ZF 9s1. W chwili obecnej wszystkie Mazy speniają normę EURO3, lecz litwini pracują nad uzyskaniem EURO4. Najtańszy Maz kosztuje 31.700 euro. [/b]

Autor:  Ursus [ Wto, 22.08.2006, 8:57 ]
Temat postu: 

Czy ja wiem czy powraca - cały czas chyba je produkują...
A tak wyglądały "tamte" Mazy.
Image
http://www.travelblog.org

Autor:  ixxos [ Wto, 22.08.2006, 10:07 ]
Temat postu: 

ojjjjjj ale złomy :/

Autor:  Globetrotter [ Wto, 22.08.2006, 13:36 ]
Temat postu: 

Sorki za te duże zdjęcia!!

Autor:  rafcio14 [ Wto, 22.08.2006, 14:39 ]
Temat postu: 

Bardzo fajne te Mazy! PodobajÄ… mi siÄ™. Na budowy sÄ… w sam raz. Dla mnie ten Maz jest konkurentem dla Renault Kerax :D

Autor:  Ursus [ Wto, 22.08.2006, 15:21 ]
Temat postu: 

Oto stronka Maza :D Ale dla mnie nieczytelna :wink:
http://www.maz.com.by/

EDIT
Jak ktoĹ› woli po "angielskiemu"
http://www.maz.com.by/index.php/en/news/

Autor:  Globetrotter [ Wto, 22.08.2006, 19:58 ]
Temat postu: 

rafcio14 napisał(a):
Bardzo fajne te Mazy! PodobajÄ… mi siÄ™. Na budowy sÄ… w sam raz. Dla mnie ten Maz jest konkurentem dla Renault Kerax :D

To prawda, czytałem w gazecie że Maz będzie pracował na budowach, lub przy dystrybucji opału!!

Autor:  witek11 [ Wto, 22.08.2006, 22:15 ]
Temat postu: 

hm.. 1 raz widze te marke.... spoko nawet...

Autor:  Guardian [ Czw, 24.08.2006, 10:59 ]
Temat postu: 

czy ja wiem, takie trochę toporne wschodnioeuropejskie ciężarówki, jak zobaczę przejeżdżającą pod blokiem to może zmienie zdanie...

Autor:  Gienek [ Nie, 19.11.2006, 14:33 ]
Temat postu: 

jako ciągniki siodłowe te stare mazy sprawdziły się. A tak na marginesie można by było pozbierać ze złomowisk te stare ciężarówki, odrestaurować i zrobić muzeum ciężarówek świata.

Autor:  stoszek [ Nie, 19.11.2006, 18:31 ]
Temat postu: 

Dobry pomysł. mazy to nawet kozackie trucki. zaczynamy kase zbierać

Autor:  Mibay [ Śro, 22.11.2006, 19:17 ]
Temat postu: 

U mnie w pobliżu jest kopalnia piasku i jeżdzą właśnie tam najnowsze maszyny ze stajni MAZ. Spróbuje srobić foty i pokazać wam na forum.

Autor:  Gienek [ Śro, 22.11.2006, 23:23 ]
Temat postu: 

Cytuj:
Spróbuje srobić foty i pokazać wam na forum.


bardzo chętnie bym obejżał

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/