Transport drogowy: ciężarówki, nadwozia, przyczepy, naczepy i ich przebudowy
Wyślij odpowiedź

nadgabaryty

Nie, 13.06.2004, 7:07

na swojej stronie zrobiłem nowy dział galerii właśnie o przewozie nadgabarytów. dodatkowo jest krótki tekst, lecz jeszcze dojdą skany dokumentów (polskich i niemieckich) zezwalających na przewóz nadgabarytów. a wszystko jest tu http://www.autocentrum.pl/?FF=122&stype ... 08ad6c5f3f

Nie, 13.06.2004, 8:28

Fajne zdjatka, niezly pomysl :) gr8 i gratki za pomysl :D

Nie, 13.06.2004, 10:38

Aaaaa widzieliście ten wał korbowy?? Ja pie****e, ile ten silnik ma pojemności?? Fajne są też te miniaturowe :wink: łopaty do wiatraka. Kiedyś na Discovery o tym było. Czołg też mi się podoba. O ile się nie mylę to holenderski Leopard II. Widać że Holendrzy dbaja o swoje drogi. Żadko się spotyka lorę z czterema osiami. Cześciej dwu lub trzy osiową. I tu mam pytanie o przewożenie czołgów. Czy to napewno są nadgabaryty?? Raz w życiu widziałem kolumnę ciężarówek z czołgami na lorach (3 ciężarówki) i nie miały żadnego pilota ani pojazdu zamykającego kolumnę. Po prostu 3 ciężarówki i to wszystko. A o ile się oriętuję to transport nadgabarytów wymaga pilota i pojazdu zamykającego kolumnę. No ale to było w Polsce.

Nie, 13.06.2004, 11:18

Ten wał korbowy jest zarąbisty.
A tu coĹ› mniejszego kalibru, ale z naszego podwĂłrka.
http://www.cyf-kr.edu.pl/lodzkietramwaje/aktualnosci246.htm
http://www.cyf-kr.edu.pl/lodzkietramwaje/aktualnosci252.htm

Nie, 13.06.2004, 11:31

Heh mamm pare takich zdjÄ…tek z mega Ĺ‚adunkiem .

Nie, 13.06.2004, 12:20

lordzofmafia napisał(a): A o ile siÄ™ oriÄ™tujÄ™ to transport nadgabarytĂłw wymaga pilota i pojazdu zamykajÄ…cego kolumnÄ™. No ale to byĹ‚o w Polsce.

więc tak ładunek nadgabarytowy może być z paru przyczyn:
1 wymiary zewnątrzne długość ponad 13,6 m, szerokość 2,5 m, wysokość 3,0 m
2 waga ponad 27 t, lub nacisk na oĹ›.
jeżeli masz powiedzmy szerokość do 2,6 nie musisz miec zezwoleń, pod warunkiem, że skarjnia po jednej stronie nie jest przekroczona więcej niż 5 cm, tylko oznaczenie (tablice w biało-czerwone pas, oświetlone).
jeżeli szerokość jest do 3 m to musisz dodatkowo mieć zezwolenie, które wyznacza Ci trasę.
jeżeli zaś szerokość jest większa, do tego jeszcze musi być pilot.
podobnie jest z długością, wysokością i wagą.
co do czołgów jego masa (około 70 t-czołg ciężki), przekracza dopuszczlne DMC, oraz gąsienice niszczą nawierzchnię i to z tych powodów przewozi się je, oczywiście w warunkach pokoju na naczepach wieloosiowych, co pozwala na utrzymanie się w dopuszczalnym nacisku na oś.
ostatnio miałem zamówienie na przewóz z Włoch maszyny długości 5 m, resztę wymiarów w normie, ale jej waga wynosiła 32 tony. jeżeli do tego dodać masę zestawu 15 t, to daje razem 47 ton, a dopuszczalne jest 40. dodatkowo przy tak punktowym obciążeniu poprzekraczałbym dopuszczalny nacisk na oś.

co do pojazdu zamykającego kolumnę. w normalnych krajach gdzie są autostrady nie ma pojazdu z przodu, natomiast pojazd jadący za nadgabarytami wyposażony jest w świetlną tablice, która w trudniejszych momentach zakazuje wyprzedzać ciężarówkom, lub tez wszystkim pojazdom.
pilotujÄ…ce auta z przodu stosuje siÄ™ tylko poza autostradami.
nadgabaryty przewozi się głównie autostradami, bo są wyższe wiadukty, łagodniejsze podjazdy/zjazdy i zakręty o dużym promieniu.

tutaj przypomina mi się słuszny przepis polski zabraniający nauki jazdy na autostradzie. wszędzie w UE pojazdy fahrschule na autostradzie to codzienność.
ale u nas po co mieszkaniec Olsztyna ma uczyć się jeździć po autostradzie, którą koło jego miasta wybudują po jego śmierci, nawet gdyby żył 100 lat?
to strata czasu.

Czw, 17.06.2004, 5:15

teraz można również obejrzeć dokumenty polskie i niemieckie obowiązujące przy przewozie nadgabarytów, oraz więcej zdjęć w galerii. jest parę fotek jak trzeba przeciskać się przez małe miejscowości.

Pon, 05.07.2004, 12:14

Wczoraj miałem okazje być świadkiem przewożenia nadgabarytów oczywiście pod eskortą pilotów z przodu pilot kazał wszytkim nadjeżdzającym zjeżdać na pobocze ponieważ towar jaki przewozili zajmował dwa pasy ruchu !!! To były jak na moje oko dwie duże , ogromne , wielkie :P rury a przewoziły to nie jakies cieżarówki tylko jakies 2 dziwne maszyny które były większe od czołgu :P

Pon, 05.07.2004, 12:39

Dj Boowzy napisał(a):Wczoraj miaĹ‚em okazje być Ĺ›wiadkiem przewoĹĽenia nadgabarytĂłw

Chyba przejazdu nadgabarytĂłw ;)

Pon, 05.07.2004, 12:46

No same nie jechały Ice :P

Pon, 05.07.2004, 12:57

No tak, ale o ile sie nie myle (oby ;)) to nadgabaryty to to co jedzie, a nie to co na nich jedzie

Pon, 05.07.2004, 13:19

NIezła sprawa na 8 podstronie jest Boing 747 przewożony a na 9 jest kawałek concorda widziałem to na niemieckiej tv kiedyś
Znaki wycinali żeby to przewieźć dzrzewa coś niebywałego.
Ale te samochody też muszą mieć wytrzymałość!!!!!

Pon, 05.07.2004, 13:22

Ice napisał(a):No tak, ale o ile sie nie myle (oby ;)) to nadgabaryty to to co jedzie, a nie to co na nich jedzie


No raczej nie :P cieĹĽarĂłwki to nie nadgabaryt tylko ich Ĺ‚adunek :lol: tak mi siÄ™ wydaje :p

Pon, 05.07.2004, 15:24

No to czekamy na specjaliste :P

Pon, 05.07.2004, 19:59

pojazd przewożący nadgabaryty (lub ponadgabaryty) sam w sobie może przekraczać dopuszczalne wymiary, wagę lub nacisk na oś nawet bez ładunku.

kilka lat temu jechałem w Niemczech ciężarówką po autostradzie trzypasmowej 88km/h i pod górkę łyknął mnie ciągnik bodajże MAN-a 764KM z naczepą na której miał maszynę na oko tak ze 30 ton, może więcej (12 osi). szedł na łagodnym podjeździe 90km/h nie zwalniając ani na moment, a pilot za nim.
Ostatnio edytowany przez Cyryl, Wto, 06.07.2004, 4:41, edytowano w sumie 1 raz

Pon, 05.07.2004, 20:43

To musiało dopiero nieźle wyglądać :D

Sob, 17.07.2004, 9:20

Rzeczywiście bardzo ciekawe są zdjęcia przedstawione przez Cyryla. Można nawet polubić coś takiego ogromnego mimo, że jak widze coś takiego podobnego obok mojego samochodu to tchórzę. Co by się stało jakby mnie coś takiego zgniotło. Brrrrrr. Wolę oglądać na tapetach i zdjęciach.

Sob, 17.07.2004, 11:48

koło takiego czegoś mogła byś tylko przejechać jak on by stał bo jak jadą z takim towarem to ruch jest wstrzymany

Wto, 15.08.2006, 1:26

Nadgabaryty to mój żywioł :lol:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Na zakończenie pokazu transportu więkższego niż za zwyczaj wypuszczam pojazd BF3 PILOT 8)
Image
Image

Wto, 15.08.2006, 8:39

Super. Widzę, że masz niejeden "swój żywioł". Ja widziałem jakiś tydzień temu w Polkowicach jak wieźli drezynę kolejową (nówkę chyba) na naczepie chyba 5 osiowej - super to wyglądało.
Wyślij odpowiedź