Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 5:54




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Czy warto zostac kierowcą tira? 
Autor Wiadomość

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
luKc!u^ napisał(a):
pewnie ze sie da... jezeli chcesz kupic ciagnik z naczepÄ… to kupisz z 2002 czy 2003 nawet. W stare auto nie ma co sie pakowac. A jaki ciagnik chcesz kupic ?? i jakÄ… naczepe ??

ja bym zainwetsowal w MANa TGA.slyszalem ze bardzo dobrze sie sprawdza... naczepe KRONE chlodnie lub firanke... wywrotki mnie nie pociagaja..

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Pon, 21.08.2006, 10:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 224
Miejscowość: z domu
Post 
witek11 napisał(a):
naczepe KRONE chlodnie lub firanke... wywrotki mnie nie pociagaja..


Chyba bardziej istotne jest z jaką naczepą będziesz miał wieksze pole do manewrowania (więcej ofert).


Pon, 21.08.2006, 11:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 306
Miejscowość: Zgierz
Post 
Many są bardzo dobre zarówno jak i Volvo i ja w niego bym inwestował. W tej cenie kupisz juz tą nowszą wersje z kabiną XXL czyli tą największą.
Naczepe polecał bym kupić jakąś chłodnie (na niej więcej zarobisz byle był by sprawny agregat)

_________________
„M jest najpotężniejszą literą na świecie”


Pon, 21.08.2006, 12:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post 
witek11 napisał(a):
wywrotki mnie nie pociagaja..

:lol:
one nie maja pociagac czy podniecac, Ty masz na tym zarabiac :roll:
Cytuj:
Chyba bardziej istotne jest z jaką naczepą będziesz miał wieksze pole do manewrowania (więcej ofert).

otoz to.

Chcesz wozic wegiel to kup wywrotke, chcesz zarabiac wiecej to kup chlodnie czy naczepe skrzyniowa...

choc IMO rynek przewozowy jest juz tak zapchany ze zeby jakos porzadnie zarabiac trzeba sie zatrudnic w jakiejs firmie...

_________________
locha lover


Pon, 21.08.2006, 13:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 306
Miejscowość: Zgierz
Post 
kenji napisał(a):
choc IMO rynek przewozowy jest juz tak zapchany ze zeby jakos porzadnie zarabiac trzeba sie zatrudnic w jakiejs firmie...

Co ty gadasz :) Cały transport dopiero zaczyna sie rozwijać i zapotrzebowanie cały czas rośnie

_________________
„M jest najpotężniejszą literą na świecie”


Pon, 21.08.2006, 13:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 330
Miejscowość: Sobótka
Post 
Sorry ze odgrzebuje ten temat ale ile koszztuje prawko kat. C :?:

_________________
Miłość do Boga, aut i ciężarówek, która nigdy sie nie skończy...
www.globetrotter.fotosik.pl


Pon, 16.10.2006, 20:10
Profil

Postów: 423
Miejscowość: Tomaszów Maz.>okolice
Post 
jak już wlazłem to zadanie kupna ciężarówki polega na tym, ile zarabiać i jaki jest popyt na rynku... co jest potrzebne;] a poza tym lepiej mieć ciągnik s. i wozić naczepy firm:] zeby zrobić własną to uż jest wyższa kategoria jazdy. Co do ceny kat. C to nie mam pojęcia... tata mój ma na wszystkie pojazdy i będę do takiego dążył :D:D


Wto, 17.10.2006, 18:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 694
Miejscowość: Charlotte, NC
Samochód: 328i F30;M3 E90;126p
Post 
Ja myślę, że jak czyjąś motywacją są pieniądze, to mu będzie bardzo ciężko. Nie dlatego, że tych pieniędzy nie ma, to zupełnie inne zagadnienie. Ale kierowca ciężarówki to misja, powołanie, sposób na życie, a nie tylko zawód. To jak ku**stwo, że tak obrazowo powiem. Jak to się lubi, to może być nawet przyjemne, ale jak nie, to żadne pieniądze nie pomogą.

A krÄ™gosĹ‚up? Nie wiem. Mam ponad 5 milionĂłw km za kółkiem. Jestem trochÄ™ gĹ‚uchy, trochÄ™ Ĺ›lepy i caĹ‚kiem gĹ‚upi, ale mam teĹĽ prawie 50 lat i nie wiem, czy to jazda miaĹ‚a wpĹ‚yw na to, ĹĽe muszÄ™ nastawiać ucha jak ktoĹ› mĂłwi cichym gĹ‚osem. A o ile w poprzednim aucie musiaĹ‚em podkĹ‚adać pod lÄ™dĹşwie zwiniÄ™tÄ… gÄ…bkÄ™, ĹĽeby mnie kark nie bolaĹ‚, to w nowym aucie, ktĂłrym przejechaĹ‚em juĹĽ 270 tys km nie mam ĹĽadnych problemĂłw. DuĹĽo wiÄ™c, myĹ›lÄ™, zaleĹĽy od konstrukcji siedzenia. A siedzÄ™ za kierownicÄ… czÄ™sto 12-15 godzin z minutowymi tylko przerwami wymuszonymi …no sami wiecie.

Pozdrawiam.

_________________
FORUM

YOU TUBE


Nie, 29.10.2006, 19:23
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
hiob jakim autem jezdzisz? czy twoja firma ma web site? jesli tak to podaj prosze

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Nie, 29.10.2006, 20:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 694
Miejscowość: Charlotte, NC
Samochód: 328i F30;M3 E90;126p
Post 
Jeżdżę Volvo VN 780, model 2006, z 500 konnym Cumminsem i 13-biegową, niezsynchronizowaną skrzynią Eaton-Fuller. Wynajmuję się do firmy US Xpress Enterprises, http://www.usxpress.com. Gdzieś tu zamieszczę mini-galerię ze zdjęciami moich aut (tzn obecnego i dawnych), ale nie bardzo wiem, gdzie to zrobić. Pozdrawiam.

Image

_________________
FORUM

YOU TUBE


Nie, 29.10.2006, 20:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 330
Miejscowość: Sobótka
Post 
Ale to volvo podziwiam!!

_________________
Miłość do Boga, aut i ciężarówek, która nigdy sie nie skończy...
www.globetrotter.fotosik.pl


Wto, 31.10.2006, 19:54
Profil

Postów: 1
Post 
A możecie napisać naprzykład skąd wziąść oferty znaczy się jeśli się chce jeździć prywatnie i ma się już powiedzmy swój ciągnik...?


Śro, 11.04.2007, 9:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 694
Miejscowość: Charlotte, NC
Samochód: 328i F30;M3 E90;126p
Post 
grocho16 napisał(a):
A możecie napisać naprzykład skąd wziąść oferty znaczy się jeśli się chce jeździć prywatnie i ma się już powiedzmy swój ciągnik...?


Ładunki można znaleźć na necie, albo trzeba dzwonić do brokerów. Jest wiele firm pośredniczących między kierowcami a tymi, co szukają samochodu.

_________________
FORUM

YOU TUBE


Śro, 11.04.2007, 13:47
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post 
grocho16 napisał(a):
ma siÄ™ juĹĽ powiedzmy swĂłj ciÄ…gnik


I na pewno trzeba mieć jeszcze swoją naczepę. Są firmy spedycyjne które zrzeszają przewoźników (z reguły każdy prowadzi swoją działalność gospodarczą). Nie wiem dokładnie jak to jest - musiałbym zapytać znajomego , który właśnie tak "jeździ" ...

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Śro, 11.04.2007, 13:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1232
Miejscowość: Podróż umiera w momencie dotarcia do celu
Samochód: służbowy
Post 
Są też spedycje w których śmiga się z ich naczepami, wtedy zarabia się jak by troszkę mniej, ale za to nie obchodzi cię co się ze sprzętem na siodle dzieje, całość kosztów remontów, przeglądów itd pokrywa właściciel spedycji -naczepy. Akurat ja tak jeżdżę, -polski ciągnik i szwedzka naczepa - firanka bo najwygodniejsza i najbardziej elastyczna jeżeli chodzi o możliwości ładunkowe

_________________
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
P.S.
Moją jedyną wadą jest to:, że nie mam żadnych zalet...

Najpierw sprawdź tu http://www.google.pl a potem zawracaj d**ę
161DT300; 161OD300; 161ETZ300


Pią, 13.04.2007, 10:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 47
Miejscowość: PL
Post 
praca moze i fajna ale jak ona wyglÄ…da w polsce?

1. ile h sie jezdzi max wciÄ…gi 1 doby?
2. czy sie jezdize samemy, czy w 2 kierowcĂłw?
3. ile sie zarabia w Polsce średnio jako kierowca?
4. ile jest dni wolnego po kazdym kursie?


Czw, 03.05.2007, 12:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1232
Miejscowość: Podróż umiera w momencie dotarcia do celu
Samochód: służbowy
Post 
jeździ się oczywiście zgodnie z przepisami i to one określają ile wolno w ciągu doby jeździć :wink: - 9godzin dwa razy w tygodniu można 10godzin
przy czym w cyklu 14 dniowym nie może być więcej niż 90 godzin pracy, w pierwszym tygodniu max 56h w drugim 34
jeździ się samemu - ja przynajmniej nie chciałbym jeździć w załoggacz dwuosobowych - chyba tylko firmy kurierskie (dhl, masterlink mają podwójne obsady)
płace są różne
po każdym tygodniu pracy kierowca musi wybrać 45 godzin przerwy, co druga może być skrócona do 35 godzin jeżeli jest odbierana w miejscu zamieszkania

_________________
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
P.S.
Moją jedyną wadą jest to:, że nie mam żadnych zalet...

Najpierw sprawdź tu http://www.google.pl a potem zawracaj d**ę
161DT300; 161OD300; 161ETZ300


Sob, 05.05.2007, 9:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 47
Miejscowość: PL
Post 
badys napisał(a):
jeździ się oczywiście zgodnie z przepisami i to one określają ile wolno w ciągu doby jeździć :wink: - 9godzin dwa razy w tygodniu można 10godzin
przy czym w cyklu 14 dniowym nie może być więcej niż 90 godzin pracy, w pierwszym tygodniu max 56h w drugim 34
jeździ się samemu - ja przynajmniej nie chciałbym jeździć w załoggacz dwuosobowych - chyba tylko firmy kurierskie (dhl, masterlink mają podwójne obsady)
płace są różne
po każdym tygodniu pracy kierowca musi wybrać 45 godzin przerwy, co druga może być skrócona do 35 godzin jeżeli jest odbierana w miejscu zamieszkania

ok ale jakie sÄ… place w Polsce
bo jak powylez 3tys zł to by sie nawet oplaciło


Sob, 05.05.2007, 9:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post 
badys, czym teraz jeździsz, gdzie jeździsz, w jakiej firmie, jak Ci się to podoba, i jak wyglądały Twoje początki :?: :wink:

_________________
locha lover


Sob, 05.05.2007, 9:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4102
Miejscowość: Jelenia Góra
Samochód: Nadal ich za mało..
Post 
Cytuj:
Czy warto zostac kierowcÄ… tira?

Kierowcą TIRa to raczej nie zostaniesz :] Możesz zostać kierowcą ciężarówki :wink:

Miał ktoś z Was styczność z Rico ? Co możecie powiedzieć o tej firmie?

_________________
S T A N C E | W O R K S


Sob, 05.05.2007, 12:27
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018