| Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne https://www.samochodyswiata.pl/ |
|
| naczepa do przewozu dużych tafli szkła https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=20&t=12510 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | kicker [ Czw, 15.06.2006, 0:28 ] |
| Temat postu: | naczepa do przewozu dużych tafli szkła |
Witam, pisze prace na temat technologii przewozu dużych tafli szkła, przeszukałem net i ciężko jest coś znaleść... macie jakieś dane techniczne, zdjęcia lub coś w tym stylu? z góry serdeczne dzięki |
|
| Autor: | ixxos [ Czw, 15.06.2006, 10:47 ] |
| Temat postu: | |
po niemiecku Glastransporter
Ogromna galeria jest na lkw-infos.net --- THEMEN-GALERIEN ---Glastransporter producentów teraz nie pamiętam - szukaj właśnie Glastransporter na pewno znajdziesz. Takie naczepy mają specjalistyczną budowę, brak podłogi, i specjalne z tyłu wrote przez które wjeżdza specjalny wózek z taflami szkła |
|
| Autor: | witek11 [ Czw, 15.06.2006, 11:01 ] |
| Temat postu: | |
fajne przyczeki..mogly byc troszke dluzsze...ciekawe jak sie laduje szklo i jak sie je mocuje? |
|
| Autor: | pardon [ Czw, 15.06.2006, 11:01 ] |
| Temat postu: | |
wczoraj ślimaczyłem się za takimi dwoma z pilkingtona... chyba przez 20 km |
|
| Autor: | luKc!u^ [ Czw, 15.06.2006, 11:45 ] |
| Temat postu: | |
Wielton tez robi takie naczepki czy nie ? |
|
| Autor: | kicker [ Czw, 15.06.2006, 11:54 ] |
| Temat postu: | |
Potrzebuje jakichś stron z danymi, np. opisem budowy, załadunkiem rozładunkiem itp. Kiedyś widziałem takie rzeczy na jakichś forach ale teraz to wszystko przepadło... wiem że jest to naczepa w z ramą w kształcie litery U, nie ma podłogi, załadunek odbywa się poprzez najechanie opuszczoną naczepą na sterte szkła itp itd. Ale kilka zdań to chyba trochę za mało.... Proszę o pomoc, może Wam uda się coś znaleść... |
|
| Autor: | sl65amg [ Czw, 15.06.2006, 13:56 ] |
| Temat postu: | |
http://www.glassracks.com/trailers.html 1 wynik poszukiwan w googlach |
|
| Autor: | ixxos [ Czw, 15.06.2006, 20:01 ] |
| Temat postu: | |
sl65amg napisał(a): http://www.glassracks.com/trailers.html 1 wynik poszukiwan w googlach to sÄ… akurat Amerykany postaram siÄ™ teĹĽ coĹ› jeszcze poszukać - moĹĽe jutro |
|
| Autor: | bronc [ Czw, 15.06.2006, 20:03 ] |
| Temat postu: | |
Jak bylem na dniach otwartych w hucie szkła Guardian w Częstochowie to takiego ładowali. Kuzyn który tam pracuje powiedział że raz jak jednego ładowali to go źle wyważyli i "kipnął" się na pierwszym zakręcie. Ale naczepy świetne. |
|
| Autor: | ixxos [ Pią, 16.06.2006, 14:39 ] |
| Temat postu: | |
następna firma producent nadwozi ale z Ameryki http://www.barkow.com/index.php?page=products ![]()
![]()
galeria: http://www.barkow.com/index.php?page=ga ... n_trailers (zdjęcia tylko takie małe Specjalny sojan - załadunkowy
http://www.imp-jablonec.cz .. a tu masz specjalne wózki do transportu zakładowego i załadunku na naczepy http://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?t=12541 i na razie tyle |
|
| Autor: | rumun19 [ Pią, 16.06.2006, 16:35 ] |
| Temat postu: | |
Zajebiste przyczepy,czesto własnie je widze na drogach,ale nie wiedziałem do czego |
|
| Autor: | witek11 [ Pią, 16.06.2006, 16:45 ] |
| Temat postu: | |
a to tak sie zaladowywuje takie szybska! cekawe rozwiazanie.... |
|
| Autor: | Kerax [ Pon, 26.06.2006, 22:33 ] |
| Temat postu: | |
Ja tez widzialem takei naczepy ale kompletnie nie wiedzialem do czego one słuzą myslalem ze do przewozu pasz itp. |
|
| Autor: | Janusz marek [ Pon, 04.09.2006, 15:44 ] |
| Temat postu: | Re: naczepa do przewozu dużych tafli szkła |
Siemka napewno masz multum informacji na temat tej naczepy a czy wiesz gdzie można kupić ją i jaki byłby jej wydatek pilne |
|
| Autor: | witek11 [ Pon, 04.09.2006, 17:37 ] |
| Temat postu: | |
Kerax napisał(a): Ja tez widzialem takei naczepy ale kompletnie nie wiedzialem do czego one sĹ‚uzÄ… myslalem ze do przewozu pasz itp. do przewozu masz sluza beczki.... |
|
| Autor: | Guardian [ Czw, 07.09.2006, 21:10 ] |
| Temat postu: | |
Co do mocowań tafli to są tam takie łapy hydrauliczne, coś takiego jak przesuwające się ściany na Gwieździe Śmierci, co wpadli tam Luke, Han, Cheewe i Leia... z dwóch stron są one przymocowane i dociskają tafle szkłą tak, że stoją one pionowo centralnie na środku... Jest to dobre rozwiazanie bo mozna przewozić rózne ilości takich tafli, mocowanie jest na tyle solidne, hydrauliczne, ze szkło sie nie przemieszcza i nie przesuwa... |
|
| Autor: | Globetrotter [ Nie, 17.09.2006, 7:46 ] |
| Temat postu: | |
Nie wiedziałem ale Delta Trans ma tez swoje tranportery do szyb.
|
|
| Autor: | johnus [ Nie, 17.09.2006, 18:59 ] |
| Temat postu: | |
hehe Delta to chyba ma wszystkie moĹĽliwe naczepy |
|
| Autor: | witek11 [ Nie, 17.09.2006, 19:01 ] |
| Temat postu: | |
johnus napisał(a): hehe Delta to chyba ma wszystkie moĹĽliwe naczepy rozwinela sie. |
|
| Autor: | Konradek [ Pon, 18.12.2006, 8:50 ] |
| Temat postu: | |
A macie moze fotki jak wyglada to szkło które sie przewozi ta naczepa ?? |
|
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|