| Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne https://www.samochodyswiata.pl/ |
|
| Naczepy Jumbo z USA firmy Titan Trailers Inc. https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=20&t=10012 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | ixxos [ Sob, 18.02.2006, 12:20 ] |
| Temat postu: | Naczepy Jumbo z USA firmy Titan Trailers Inc. |
(Jumbo -jako określenie duży, ogromny a nie nazwa modeli, serii ) WALKING FLOORS
V-FLOORS
SEMI-DUMPS
TIPPERS
HOPPERS
30' + 31' B-Train THINWALL Hopper SPECIALTY
(C) żródło: http://www.titantrailers.com |
|
| Autor: | Szakall69 [ Sob, 18.02.2006, 15:28 ] |
| Temat postu: | |
straszne dziwne te naczepy |
|
| Autor: | ixxos [ Sob, 18.02.2006, 19:15 ] |
| Temat postu: | |
tak żeby równomiernie rozłożyć ciężar na osie (z przodu jeszcze ciągnik siodłowy 6x4 lub 6x2) To tylko w Europie 3- osie są zaraz koło siebie, ale widać to nie jest zawsze najlepsze rozwiązanie, W brazylijskich naczepach też często stosowany jest taki sposób rozmieszczenia osi, że mniej więcej na środku jest jedna oś a później jeszcze 2 następne Tylko ja się zastanawiam jak z taką naczepą skręcać |
|
| Autor: | Szakall69 [ Nie, 19.02.2006, 11:33 ] |
| Temat postu: | |
no dokładnie - skręcać takim naczepami to jest problem , nawe tymi z europy niekiedy są problemy bo im bliżej środka naczepy tym więkrze jest tarcie kół |
|
| Autor: | Oki39 [ Czw, 28.12.2006, 16:54 ] |
| Temat postu: | |
hehe a zeby zmienic jeje kola na zimowki to pewnie zaczyna w jesieni |
|
| Autor: | Mibay [ Pią, 29.12.2006, 18:31 ] |
| Temat postu: | |
Zszokowała mnie pierwsza fota. Nie złe, ale dużo widac osi musi być skrętnych, zeby takim czymś wykierować. |
|
| Autor: | ixxos [ Pią, 29.12.2006, 18:41 ] |
| Temat postu: | |
hmmm - czy one są skrętne, nie wiem -mam wątpliwości Amerykanie raczej rzadko stosują takie skomplikowane rozwiązanie -tam naczepy mają zazwyczaj jak naprostsze rozwiązania konstrukcyjno-mechaniczne. Już zresztą o tym kiedyś dyskutowaliśmy może Hiob nasz akspert ze Stanów coś tu nam napisze jeżeli się orientuje |
|
| Autor: | johnus [ Nie, 31.12.2006, 10:26 ] |
| Temat postu: | |
Nie wiem czy widzicie ale te osie w środku i na końcu wiszą w powietrzu... albo są unoszone/opuszczane albo poprostu ułatwiają wjeżdżanie/zjeżdzanie pod/z górę/y |
|
| Autor: | sportcoupe [ Pon, 08.01.2007, 20:42 ] |
| Temat postu: | |
Osie w takich naczepach sa podnoszone na poduszkach powietrznych wiec nie ma problemu z manewrami nie ktore naczepy posiadaja osie skretne co eliminuje problem scierania opon, gdyby takie naczepy bylo w polsce to drogi byly by o wiele lepsze, no ale trasa 800 km dla takiej naczepy to dopiero rozgrzewka w porownaniu do ich drog. |
|
| Autor: | kfazimotor [ Wto, 09.01.2007, 10:48 ] |
| Temat postu: | |
coś albo źle zrozumiałem albo to jakieś dziwne jest, znaczy że kierowca podnosi oś jak chce ciasny łuk zrobic?? przy doładowanym aucie? Osie skrętne w naczepie byłyby naprawde trudne do zrobienia i synchronizacji. Na tyle trudne że też nie chce mi się w to wierzyc. to chyba raczej naczepa z filozofią road trainu -zaczepiasz i jedziesz z Miami do Seattle autostradą. Trasa na tysiące mil, ale walisz non stop prosto. (Tak oczywiście mi się tylko wydaje -nie byłem w stanach i nie jeździłem po ichnich autostradach) |
|
| Autor: | sportcoupe [ Wto, 09.01.2007, 11:08 ] |
| Temat postu: | |
Wiadomo w stanach sa inne drogi "niema zakretow" Aktualnie produkowane osie skretne sa bardzo prostej konstrukcji przez co sa niezawodne w DE juz sa takie osie na drogach. |
|
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|