Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne
https://www.samochodyswiata.pl/

Naczepy Jumbo z USA firmy Titan Trailers Inc.
https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=20&t=10012
Strona 1 z 1

Autor:  ixxos [ Sob, 18.02.2006, 12:20 ]
Temat postu:  Naczepy Jumbo z USA firmy Titan Trailers Inc.

(Jumbo -jako określenie duży, ogromny a nie nazwa modeli, serii )
:lol:
WALKING FLOORS
Image
Image
Image
Image
Image
Image

V-FLOORS
Image

SEMI-DUMPS
Image

TIPPERS
Image

HOPPERS
Image
Image
30' + 31' B-Train THINWALL Hopper


SPECIALTY
Image
Image

(C) żródło: http://www.titantrailers.com

Autor:  Szakall69 [ Sob, 18.02.2006, 15:28 ]
Temat postu: 

straszne dziwne te naczepy :? :? te ostatnie przyczepy to jeszcze majÄ… jakoĹ› te osie sensownie rozmieszczone ale reszta to juĹĽ kompletnie nie jaĹĽe dlaczego tak a nie inaczej :/ :/

Autor:  ixxos [ Sob, 18.02.2006, 19:15 ]
Temat postu: 

tak żeby równomiernie rozłożyć ciężar na osie (z przodu jeszcze ciągnik siodłowy 6x4 lub 6x2)
To tylko w Europie 3- osie są zaraz koło siebie, ale widać to nie jest zawsze najlepsze rozwiązanie,
W brazylijskich naczepach też często stosowany jest taki sposób rozmieszczenia osi, że mniej więcej na środku jest jedna oś a później jeszcze 2 następne

Tylko ja się zastanawiam jak z taką naczepą skręcać :>

Autor:  Szakall69 [ Nie, 19.02.2006, 11:33 ]
Temat postu: 

no dokładnie - skręcać takim naczepami to jest problem , nawe tymi z europy niekiedy są problemy bo im bliżej środka naczepy tym więkrze jest tarcie kół :? :? musiałbym zobaczyć to na żywo :wink: :wink:

Autor:  Oki39 [ Czw, 28.12.2006, 16:54 ]
Temat postu: 

hehe a zeby zmienic jeje kola na zimowki to pewnie zaczyna w jesieni :wink:

Autor:  Mibay [ Pią, 29.12.2006, 18:31 ]
Temat postu: 

Zszokowała mnie pierwsza fota. Nie złe, ale dużo widac osi musi być skrętnych, zeby takim czymś wykierować.

Autor:  ixxos [ Pią, 29.12.2006, 18:41 ]
Temat postu: 

hmmm - czy one są skrętne, nie wiem -mam wątpliwości
Amerykanie raczej rzadko stosujÄ… takie skomplikowane rozwiÄ…zanie -tam naczepy majÄ… zazwyczaj jak naprostsze rozwiÄ…zania konstrukcyjno-mechaniczne.
Już zresztą o tym kiedyś dyskutowaliśmy

moĹĽe Hiob nasz akspert ze StanĂłw coĹ› tu nam napisze jeĹĽeli siÄ™ orientuje

Autor:  johnus [ Nie, 31.12.2006, 10:26 ]
Temat postu: 

Nie wiem czy widzicie ale te osie w środku i na końcu wiszą w powietrzu... albo są unoszone/opuszczane albo poprostu ułatwiają wjeżdżanie/zjeżdzanie pod/z górę/y :P

Autor:  sportcoupe [ Pon, 08.01.2007, 20:42 ]
Temat postu: 

Osie w takich naczepach sa podnoszone na poduszkach powietrznych wiec nie ma problemu z manewrami nie ktore naczepy posiadaja osie skretne co eliminuje problem scierania opon, gdyby takie naczepy bylo w polsce to drogi byly by o wiele lepsze, no ale trasa 800 km dla takiej naczepy to dopiero rozgrzewka w porownaniu do ich drog.

Autor:  kfazimotor [ Wto, 09.01.2007, 10:48 ]
Temat postu: 

coś albo źle zrozumiałem albo to jakieś dziwne jest, znaczy że kierowca podnosi oś jak chce ciasny łuk zrobic?? przy doładowanym aucie?

Osie skrętne w naczepie byłyby naprawde trudne do zrobienia i synchronizacji. Na tyle trudne że też nie chce mi się w to wierzyc.

to chyba raczej naczepa z filozofią road trainu -zaczepiasz i jedziesz z Miami do Seattle autostradą. Trasa na tysiące mil, ale walisz non stop prosto. (Tak oczywiście mi się tylko wydaje -nie byłem w stanach i nie jeździłem po ichnich autostradach)

Autor:  sportcoupe [ Wto, 09.01.2007, 11:08 ]
Temat postu: 

Wiadomo w stanach sa inne drogi "niema zakretow" :)
Aktualnie produkowane osie skretne sa bardzo prostej konstrukcji przez co sa niezawodne w DE juz sa takie osie na drogach.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/