Switch to full style
Transport drogowy: ciężarówki, nadwozia, przyczepy, naczepy i ich przebudowy
Wyślij odpowiedź

Renault VE 20

Wto, 09.11.2004, 0:51

Image

DANE TECHNICZNE
Producent: Renault V. I., La Part-Dieu (69), Francja
Model: VE 20 (prototyp)
Konfiguracja: 6x2, ciÄ…gnik z silnikiem pod kabinÄ…
Silnik: Renault MIHR 06.20.45. B/42
moc 450 KM (331 kW)
Skrzynia biegów: hydrauliczna, przełączalna
(podwĂłjne "H"), 11 biegĂłw
Resorowanie: z przodu Mc Pherson, z tyłu resorowanie pneumatyczne
Rama: kratownica aluminiowa
Hamulce: tarczowe, ABS
Ciężar całkowity: do 26 ton
Udźwig całkowity: do 44 ton
Rok produkcji: 1995

INFORMACJA PODSTAWOWA
Model VE 20 powstał na bazie modelu VE 10 z 1985 roku w ramach zapoczątkowanego przez Renault w 1981 roku, a wspieranego przez państwo francuskie programu badawczo-rozwojowego "Virage". Pojazd został zaprezentowany w 1995 roku. Jest to laboratorium na kołach i nigdy nie wejdzie do produkcji seryjnej. Służy do testowania nowych technologii w warunkach rzeczywistych. W porównaniu ze swoim poprzednikiem VE 10, model VE 20 zużywa o 10-20% mniej paliwa, jest też bezpieczniejszy ze względu na udoskonalony układ hamulcowy i lepsze warunki widoczności kierowcy. Jest to ciągnik o konfiguracji 6X2, z umieszczonym poziomo, zblokowanym silnikiem i skrzynią przekładniową. Bardzo szerokie opony Michelin pozwalają zrezygnować w nim z podwójnych kół na tylnych osiach. Wszystkie koła wyposażone są w hamulce tarczowe i ABS o sterowaniu zależnym od obciążenia.
Aerodynamiczna kabina kierowcy charakteryzuje się niespotykanie dużym przeszkleniem, gwarantującym nieograniczoną niemal widoczność w przód i na boki. Do kabiny o płaskiej podłodze prowadzi pięć schodków, drzwi sterowane są hydraulicznie. Komfort zapewnia hydropneumatyczne resorowanie kabiny, sprzężone z automatyczną stabilizacją kołysania bocznego.

(c)zss.pl

sory za wielkośc foto

Wto, 09.11.2004, 1:43

Gdzieś już jest taka galeria i to mojej własnej produkcji, ale za cholere nie mogę tego teraz znaleść :? :? :?
Ostatnio edytowany przez Wilu, Wto, 09.11.2004, 7:23, edytowano w sumie 1 raz

Wto, 09.11.2004, 7:22

Bardzo ciekawy pra, pra-prototyp Magnum

Wilu napisał(a):Gdzie juĹĽ jest taka galeria i to mojej wĹ‚asnej produkcji, ale za cholere nie mogÄ™ tego teraz znaleść :? :? :?


Bo Ciebie tu wszędzie tyle jest, że raczej to niemożliwe
:wink: :twisted:

Wto, 09.11.2004, 12:58

w tym tekście jak i w danych technicznych jest sporo niścisłości i wydaje mi się nieprawdziwych rzeczy.
1 zdjęcie pochodzi z katalogu amerykańskich ciężarówek i wygląda mi na tunning Magnum.
2 nie ma ciągnika o konfiguracji 6x2, bo pierwsza cyfra oznacza ilość kół, druga ilość kół napędzanych, więc istnieją 4x2, 4x4, 6x4 i 6x6. gdy stosuje się dwie osie z tyłu, to obie są napędzane. wyjatkiem jest oś dystansowa (wleczona) stosowana przez Mercedesa i Volvo.
3 pojedyncze opony na koła napędzające zamiast bliźniaków zastosował pierwszy Mercedes w modelu Actros wspólnie z Dunlopem. obecnie wszystkie firmy oponiarskie oferują Supersingle (taka jest ich nazwa). żadna inna firma nie podejmowała nawet prac badawczych.
4 o kabinie Magnum można powiedzieć wiele pozytywnych rzeczy, ale wadami jej są: zła aerodynamika, zbliżona do każdego sześcianu i wsiadanie, gdzie trzeba posługiwać się dwoma rękoma, stąd powiedzenie, że kierowcę z Magnum poznać po brudnych rękach i oślinionych dokumentach.
5 w danych technicznych jest błąd w skrzyni biegów, we wszystkich modelach Renault stosowane są skrzynie ZF, a układ podwójnego H gwarantuje 16 biegów do przodu, a w najlepszych rozwiązaniach skrzynię AS-tronic.
6 w żadnej ciężarówce nie stosuje się i nie ma zamiaru stosować Mc Pherson-ów. z przodu jest sztywna belka zawieszona na resorach piórowych, bądź na poduszkach powietrzych. zastosowanie Mc Pherson-ów zwiększyło by wagę i awaryjność, co wygląda na pójście pod prąd.
7 ramy w ciężarówkach robi się ze stali i tu nie da się wiele odchudzić, bo obecnie stosowane profile cienkościenne walcowane o dużej wytrzymałości trudno zamienić czymś o przynajmniej zbliżonej cenie. w tym roku Mercedes dał sygnał o próbach z ramą z lekkich stopów, ale do zastosowania w pojazdach prototypowych trzeba poczekać jeszcze z 5-10 lat.
8 w ciągnikach siodłowych ciężar całkowity, czyli prawidłowo mówiąc domuszczalną masę całkowitą ustala się z sumy masy własnej i nacisku na siodło. czyli masat to od 7,5 tony do 5,7 najlżejszych prototypowych egzemplarzy i nacisk na siodło od 11 do 16 ton (powinno podawać się te wartości w kN) powinno dać maksymalnie 24 tony. w dowodach w całej europie podaje się tylko masę własną.
9 nie ma takiej wartości jak udźwig całkowity. jest masa całkowita zestawu.

jednym słowem ten kto pisał ten tekst ma bardzo mgliste pojęcie o ciężarówkach i jest to zlepek rzeczy prawdziwych, fikcji i domniemywań.

Wto, 09.11.2004, 15:53

z tego co pisze to jest to auto do testowania różnych części i technologi,
możę to ty jesteś w błędzie i opierasz sie tylko na swoich doświadczeniach
tak było napisane to tak to trzeba rozuymieć.To nie jest żaden magnum po tuningu.

Wto, 09.11.2004, 17:10

    Reanimator, a ja bardziej wierzÄ™ Cyrylowi!

Wto, 09.11.2004, 18:21

Wilu napisał(a):GdzieĹ› juĹĽ jest taka galeria i to mojej wĹ‚asnej produkcji, ale za cholere nie mogÄ™ tego teraz znaleść :? :? :?


Że co prosze ? :?
http://www.samochodyswiata.pl/viewtopic ... c&start=80

Mojej produkcji :P !

Wto, 09.11.2004, 18:49

być może się mylę, ale na każdej imprezie każdy producent pojazdów ciężarowych nie omieszka pochwalić się tym nie tylko co ma do sprzedania, ale też tych nad czym pracuje. stąd np. wiem, że Mercedes, MAN będa mieli w następnej generacji silników katalizator z pojemnikiem związków mocznika, natomiast Scania oprze swój układ zasilania na recyrkulacji spalin, a te rozwiązania będą dostępne dopiero za 2-3 lata.

Wto, 09.11.2004, 18:56

Tomasz napisał(a):
    Reanimator, a ja bardziej wierzÄ™ Cyrylowi!


dobra spoko wkońcu on tam jest kierowcą,ale ten teks mam z internetu ja go nie wymyśliłem.ale jak pisze żę to pojazd testowy to w nim możę i być nawet silnik na wode ,MTV co tam będzie zainstalowanego

Wto, 09.11.2004, 19:05

    Sorry, faktycznie; przeczytałem zbyt pobierznie i zwróciłem uwagi że jest zaznaczone że to testowy pojazd. OK, wycofuję się, bo po prostu nie wiem... Porównałem tylko źródła: Cyryl, jako bardzo doświadczony kierowca oraz człowiek siedzący w tej branży cały czas (z tego co wiem to oprócz zajmowania się firmą, jeździ na różne wystawy, a także pisze artykuły m.in. do gazety "Samochody Specjalne") po prostu u mnie "wygrał" (jeśli chodzi o wiarygodność) z jakąś mało profesjonalną stroną jakiejś podżędnej szkoły samochodowej w Bydgoszczy ;) Dlatego napisałem, że bardziej wierzę Cyrylowi ;) Ale jakby co - to zwracam honor!

Wto, 09.11.2004, 19:29

Tomasz napisał(a):jakiejĹ› podĹĽÄ™dnej szkoĹ‚y samochodowej w Bydgoszczy


jeśli o to chodzi to mam taki sam opis na kartce takiej jak na obrazku czyli od Deagostini,więc w tej szkole tego tez nie wymyślili.
a czy taki jeździ to już mnie nie obchodzi bo osobiście wole te wielki amerykańskie k**wy!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Wto, 09.11.2004, 19:49

Dj Boowzy napisał(a):
Wilu napisał(a):GdzieĹ› juĹĽ jest taka galeria i to mojej wĹ‚asnej produkcji, ale za cholere nie mogÄ™ tego teraz znaleść :? :? :?


Że co prosze ? :?
http://www.samochodyswiata.pl/viewtopic ... c&start=80

Mojej produkcji :P !


Dobra dobra, ja też taka galerię robiłem (a tego auta na pewno) ale już jej nie ma bo była zdublowana :?

Wto, 09.11.2004, 19:52

Tomasz napisał(a):podĹĽÄ™dnej szkoĹ‚y samochodowej w Bydgoszczy ;)

Musze Cię zmartwić ale to nie cała szkoła opracowała :P tylko jedna osoba ( z pewnością jakiś dzieciak , który kupił zbiór tych kart ciężarówek i bezmyślnie przepisał :P ) .

P.S Nie obrażaj mojej przyszłej szkoły na daremno :twisted: ;)

Czw, 07.09.2006, 18:07

Image
Image
Image


(c) by Ramzes - wagaciezka.com

Czw, 07.09.2006, 19:29

nawet spoko autko.... troszke przypomina magnuma... ale ja i tak wole MANy i VOLVO

Pią, 08.09.2006, 5:57

no ale to jest tylko prototyp i szkoda. miałby pewnie wielkie powodzenie

Pią, 08.09.2006, 6:57

Kolejny down po Magnum.
Wyślij odpowiedź