Switch to full style
Transport drogowy: ciężarówki, nadwozia, przyczepy, naczepy i ich przebudowy
Wyślij odpowiedź

Ci±gniki siodĹ‚owe

Wto, 30.09.2003, 19:11

Jaki jest wasz ulubiony ci±gnik siodĹ‚owy .Moje s± 3
1 to SCANIA R114 LA4x2NA 380 Image jest to samochód na trasy międzynarodowe .Troche danych SILNIK
DC1104 - sze¶ciocylindrowy, rzÄ™dowy, z pompowtryskiwaczami, EURO III, o pojemno¶ci 10,6 l, turbo, intercooler, EDC moc silnika 280 kW / 380 KM przy 1900 obr/min
moment obrotowy 1 800 Nm w zakresie od 1100 do 1300 obr/min
ogranicznik prÄ™dko¶ci do 85 km/h
ogranicznik białego dymienia
podgrzewany filtr paliwa
alternator 65 A
SKRZYNIA BIEGÓW
GRS900 - czternastobiegowa z półbiegami, dwuzakresowa, z dwoma biegami peĹ‚zaj±cymi.
UKŁAD HAMULCOWY
Dwuobwodowy z układem ABS, EBS i TC, korektorem siły hamowania, automatycznym hamulcem silnikowym. Hamulce tarczowe. Układ hamulcowy naczepy z korektorem siły hamowania.
Reszta na http://www.scania.pl
Drugi ci±gnik to
Volvo FH12 400 III gen. http://www.euroroute.friko.pl/Galeria/V ... voN-08.htm
I trzeci to Renault Magnum 440 http://www.euroroute.friko.pl/Galeria/R ... num-01.htm
Ostatnio edytowany przez Kobi Wto, 30.09.2003, 19:22, edytowano w sumie 2 razy

Wto, 30.09.2003, 19:19

Scania, wersja z wystajacym przodem (co¶ na wzĂłr amerykaĹ„skich ciężarĂłwek) lub Volvo.

Mowa oczywi¶cie o samych Europejczykach :)

_________________
Aktualizacja: 20:38

Scania z dziobem:
Image

A Volvo podał już Dj :)

Śro, 01.10.2003, 7:41

Ja teĹĽ wybieram Scaine z silnikiem przed kabin±.

Śro, 01.10.2003, 8:08

To niech ta czwarta bedzie ta Scania ja juĹĽ nawet widziaĹ‚em tak± scanie i Volvo na obrazku :wink: z dziobem . A coĹĽ ja widze new dziaĹ‚ CiężarĂłwki & Autobusy jak miĹ‚o i tylko jeden moderator od demnie bedzie tu duĹĽo postĂłw mam nadzieje :)

Śro, 01.10.2003, 12:46

CiężarĂłwki, to jest to :D . U mnie lista wygl±da nastÄ™puj±co:
4. DAF 95XF/ 530 Super Space Cab (14 l; silnik Cummins R6; 530 KM) - DAF-y zawsze mi siÄ™ podobaĹ‚y, maj± to "co¶", poza tym sporo ciekawych i nowoczesnych rozwi±zaĹ„
6. Iveco EuroStar E52 (17,173 l; V8; 514 KM) - po prostu Włoch (zgrabny, ma takie "przymrużone oczka"), i to powinno wystarczyć za opis
7. MAN F2000/ 603 (18,270 l; V10; 600 KM) - istny mocarz na rynku europejskim, poza tym całkiem "ładny", taki klasyczny
3. Mercedes Actros 1857 (15,928 l; V8; 571 KM) - sporo nowoczesnych rozwi±zaĹ„ (jak w DAF-ie) i caĹ‚kiem przyjemny dla oka (II gen jest juĹĽ caĹ‚kiem Ĺ‚adna, choć nic nie pobije Scanii)
5. Renault Magnum AE 560 (18,270 l; V8; 560 KM) - stary, dobry znajomy, nietuzinkowa stylistyka (choć klockowata, amerykaĹ„ska, ale II gen jest juĹĽ Ĺ‚adniejsza, delikatniejsza z przodu), rekord powierzchni przeszklenia kabiny, kawaĹ‚ ciężarĂłwy, no i ten jedyny w Europie amerykaĹ„ski "styl" (wej¶cie do kabiny (schodki) za przedni± osi±)
1. Scania R 144 LA 4x2 NB 530 8 Topline (14,190 l; V8; 530 KM) - piÄ™kna linia nadwozia, wg jedna z najpiÄ™kniejszych ciężarĂłwek ¶wiata(!!!) i mnĂłstwo konfiguracji (nie wiem czy wszystko siÄ™ zgadza, bo nazewnictwo Scanii jest strasznie zakrÄ™cone, a to przez to, ĹĽe jest tak duĹĽy wybĂłr konfiguracji ciężarĂłwek)
2. Volvo FH16-520 (16,123 l; R6; 520 KM) - stary, wspaniaĹ‚y "klasyk", ktĂłry zawsze mi siÄ™ podobaĹ‚ juĹĽ nawet jako F-ka (I gen. "klasyczna" linia (poprawiona F-ka), II gen. to Megane II w¶rĂłd ciężarĂłwek)

Śro, 01.10.2003, 14:48

Dj Boowzy napisał(a):A coĹĽ ja widze new dziaĹ‚ CiężarĂłwki & Autobusy jak miĹ‚o

A, tak sobie pomy¶laĹ‚em, ĹĽe katalog "CiężarĂłwki" jest, paru fanĂłw siÄ™ na pewno znajdzie... :)

Śro, 01.10.2003, 15:58

Ja jestem fajnem ciężarówek i transportu komunikacyjnego ale i tak wole samochody osobowe :) Tu kilka zdjęc cieżarówek Long Noses Volvo P.S Long Noses długich nosów czyli ciężarówki z dziobem :)

Śro, 01.10.2003, 17:45

PiÄ™kne te Volvo :) Szkoda, ĹĽe po Europie takie nie jeĹĽdĹĽ± :(

Śro, 01.10.2003, 18:02

Po Europie ba po Polsce ha w swoim mie¶cie osiedlu ale sie rozpedziĹ‚em hehe :wink: ale byĹ‚o by fajnie aĹĽ chęć wyj¶cia na droge by siÄ™ zwiÄ™kszyĹ‚a . :wink:

Śro, 01.10.2003, 18:04

Ja z dziobem w realu to jedynie te Scanie widziaĹ‚em. Ale to teĹĽ bardzo rzadko, bo dziewięćdziesi±t kilka procent to zwykĹ‚e ¶ciÄ™te wersje ;(

Śro, 01.10.2003, 19:50

Mi siÄ™ wydaje ĹĽe s± jakie¶ Volvo Long Noses sprowadzone z innego kraju i jeĹĽdĹĽa po Polsce wiem ĹĽe widziaĹ‚em kiedy¶ w gazecie o ciężarĂłwkach Volvo przerobione na samochĂłd lego dla dzieci.

Czw, 02.10.2003, 5:43

No nie wiem. MusiaĹ‚bym zajrzeć do katalogu teraz, tam o ile pamiÄ™tam s± wszystkie miejsca produkcji danego modelu. Ale czy w Europie jest produkowany, to ja nadal nie jestem przekonany co do tego :( IMHO tylko poza ni±.

PS. Hehe, bardzo siÄ™ cieszÄ™, ĹĽe nowy dziaĹ‚ ma tak± popularno¶Ä‡ :) i ĹĽe przypadĹ‚ Wam do gustu :) Pozdrawiam serdecznie! :]]]

Pon, 12.04.2004, 21:36

A mój ulubiony ciągnik siodłowy to Scania klasy R z 420-konnym silnikiem HPi :D Wystarczy mi.

Pon, 12.04.2004, 21:39

Oj tak właśnie zobaczyłem zdjęcie tej Scani i się w niej zakochałem :D

Pon, 12.04.2004, 21:58

Dj Boowzy napisał(a):Oj tak wĹ‚aĹ›nie zobaczyĹ‚em zdjÄ™cie tej Scani i siÄ™ w niej zakochaĹ‚em :D

Zupełnie jak ja, zupełnie :D:D:D:D

Śro, 03.01.2007, 12:28

witam,
więc w kraju jak najbardziej będzie jezdziło troche ciagników z 'dziobem' ale generalnie jako wizytówki firm, z naczepami wywrotkami lub powiedzmy cysternami a to ze wzgledu na długości 'drogowe' - ktore by przekraczały z klasycznymi naczepami 33-34 europaletowymi.
Wyślij odpowiedź