Transport drogowy: ciężarówki, nadwozia, przyczepy, naczepy i ich przebudowy
Sob, 02.12.2006, 13:39
Witam! Szukam opisów i danych technicznych samochodów ciężarowych startujących w rajdzie Dakar. Może ktoś coś wie na ten temat? Cos nie mogę za bardzo nic ciekawego znaleźć, a bardzo mnie interesują te "potwory", szczególnie KAMAZ
Ostatnio edytowany przez
budzyfer, Nie, 03.12.2006, 0:30, edytowano w sumie 1 raz
Sob, 02.12.2006, 17:33
http://www.hardtrucks.lap.pl/
tu jest sporo opisĂłw - moĹĽe coĹ› znajdziesz
;]
Sob, 02.12.2006, 20:02
Dzięki! O to mi chodziło! Ale może coś jeszcze się znajdzie!
Sob, 02.12.2006, 20:15
poszukamy...

moĹĽe znajdziemy
Nie, 10.12.2006, 11:06
A co dokładnie potrzeba może ja pomogę co nieco wiem Pozdro
Nie, 10.12.2006, 11:50
Co nieco sie naczytałem na stronce podanej przez ZwierZ - a, ale jak znasz jeszcze jakieś ciekawe linki z danymi technicznymi, galeriami itp to możesz się nimi pochwalić
Nie, 10.12.2006, 23:29
Liaz "Dakar 1985" 100.55 D
liaz.cz
Ostatnio edytowany przez
RR ltd Co., Nie, 10.12.2006, 23:35, edytowano w sumie 1 raz
Nie, 10.12.2006, 23:35
polskie-auta.pl
Pon, 11.12.2006, 3:04
Ciekawe "sprzęty" Ale choruję na KAMAZy 4911 i 49252 To są maszyny! Ciekawi mnie tylko, czy można kupić sobie takiego KAMAZa 4911...
Pon, 11.12.2006, 17:30
Limitowana seria były sprzedawane jeśli masz wtyki wieki portfel tak jak premier Ukrainy czy inni tacy i dosyć uporu to kupisz nawet wersje dakarowom
Pon, 11.12.2006, 17:49
Może kiedyś się uda coś takiego zakupić. A jak nie, to kilka lat w garażu i sam sobie stworzę takiego potworka. Mam już pomysł, chciałbym coś zrobić na wzór UniStara. Baza ze STARa 266 - rama mocna, kabina też, tylko mosty, silnik i skrzynię trzeba by jakoś"wcisnąć" z czegoś innego.
Wto, 12.12.2006, 13:01
Propo motania na starze 266 to tak rama ok. kabina ok. troche cięzka . mosty ok. silnik nawet nie najgorszy skrzynia mało precyzyjna i żeby się zwijał trzeba na wysokich obrotach krenicic .Mosty troche ciężkie Alenie najgorzej jest tylnia blokada dyferencjału. I jest system doszczelniania to woelki plus ale wilczyc z cięciem ramy by zrobić 4x4 bo zawieszenie i tak trzeba by przerobić .
Ja myślałem kiedyś o Starze 244 te same mosty silnik i są krótsze ramy napęd 4x4 a kabine zimnic to nie problem ja bym się pokusił o kabine STARMAN koniec z denerwującymi drzwiami które się nie zamykają ładna i lekka . a silnik i skrzynie zawsze można zimnic
Tylko pieniÄ…ĹĽki ale kiedyĹ›
W każdym wypadku i tak trzeba by przerobić zawieszenie pod konkretny sposób jazdy
Ale się rozpisałem
Wto, 12.12.2006, 18:47
Roboty byłoby dużo, mam na mysli mosty od np Keraxa albo Jakiegoś MAN-a. Również silnik od czegoś podobnego. Tylko byłby problem ze skrzynią i reduktorem. A kabina ze stara 266 jest dość mocna, czyli nawet klatki nie trzeba by było robić:). Ale i tak pewnie jest taki wymóg odnośnie wszystkich rajdówek, że klatka jest obowiązkowa.
Czw, 14.12.2006, 8:22
TATRA 815 DAKAR 2T0R45 Petrobras
motor: TATRA, 12V, 19 000 cm3, 2300 Nm, 2x turbo
pĹ™evodovka: TATRA, 14 pĹ™evodovĂ˝ch stupĹĹŻ
pneumatiky: 14,00-20 Pirelli
šĂĹ™ka vozu: 2500 mm
výška vozu: 3220 mm
max. rychlost: 155 km/h
spotřeba paliva v terénu: 80 - 120 l/100 km
[img]http://images2.fotosik.pl/292/83b51220[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=44d6df3aad7be3d0][img]http://images4.fotosik.pl/248/44d6df3aad7be3d0m.jpg[/img]4d5e3f4em.jpg[/IMG][/URL] Piękna ta maszyna!!!
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.