Switch to full style
Transport drogowy: ciężarówki, nadwozia, przyczepy, naczepy i ich przebudowy
Wyślij odpowiedź

Maz Powraca!!

Wto, 22.08.2006, 8:53

Image

Image


Pierwsze ciężarówki MAZ pojawiły sie na polskich drogach w latach wielkiej budowy socjalizmu. Wykonane były z typową prostą ZSRR,ale wszystkie dawały sobie rade z ciężkimi warunkami i kierowcami.
Maz ma sześciocylindrowy turbodiesel niemieckiej firmy Deutz, o pojemności skokowej 7,1 litra i mocy 285 km,wszpółpracuje z dziwięciostopniową skrzynią biegów ZF 9s1. W chwili obecnej wszystkie Mazy speniają normę EURO3, lecz litwini pracują nad uzyskaniem EURO4. Najtańszy Maz kosztuje 31.700 euro. [/b]

Wto, 22.08.2006, 8:57

Czy ja wiem czy powraca - cały czas chyba je produkują...
A tak wyglądały "tamte" Mazy.
Image
http://www.travelblog.org

Wto, 22.08.2006, 10:07

ojjjjjj ale złomy :/

Wto, 22.08.2006, 13:36

Sorki za te duże zdjęcia!!

Wto, 22.08.2006, 14:39

Bardzo fajne te Mazy! PodobajÄ… mi siÄ™. Na budowy sÄ… w sam raz. Dla mnie ten Maz jest konkurentem dla Renault Kerax :D

Wto, 22.08.2006, 15:21

Oto stronka Maza :D Ale dla mnie nieczytelna :wink:
http://www.maz.com.by/

EDIT
Jak ktoĹ› woli po "angielskiemu"
http://www.maz.com.by/index.php/en/news/

Wto, 22.08.2006, 19:58

rafcio14 napisał(a):Bardzo fajne te Mazy! PodobajÄ… mi siÄ™. Na budowy sÄ… w sam raz. Dla mnie ten Maz jest konkurentem dla Renault Kerax :D

To prawda, czytałem w gazecie że Maz będzie pracował na budowach, lub przy dystrybucji opału!!

Wto, 22.08.2006, 22:15

hm.. 1 raz widze te marke.... spoko nawet...

Czw, 24.08.2006, 10:59

czy ja wiem, takie trochę toporne wschodnioeuropejskie ciężarówki, jak zobaczę przejeżdżającą pod blokiem to może zmienie zdanie...

Nie, 19.11.2006, 14:33

jako ciągniki siodłowe te stare mazy sprawdziły się. A tak na marginesie można by było pozbierać ze złomowisk te stare ciężarówki, odrestaurować i zrobić muzeum ciężarówek świata.

Nie, 19.11.2006, 18:31

Dobry pomysł. mazy to nawet kozackie trucki. zaczynamy kase zbierać

Śro, 22.11.2006, 19:17

U mnie w pobliżu jest kopalnia piasku i jeżdzą właśnie tam najnowsze maszyny ze stajni MAZ. Spróbuje srobić foty i pokazać wam na forum.

Śro, 22.11.2006, 23:23

Spróbuje srobić foty i pokazać wam na forum.


bardzo chętnie bym obejżał
Wyślij odpowiedź