Transport drogowy: ciężarówki, nadwozia, przyczepy, naczepy i ich przebudowy
Wto, 22.08.2006, 8:53
Pierwsze ciężarówki MAZ pojawiły sie na polskich drogach w latach wielkiej budowy socjalizmu. Wykonane były z typową prostą ZSRR,ale wszystkie dawały sobie rade z ciężkimi warunkami i kierowcami.
Maz ma sześciocylindrowy turbodiesel niemieckiej firmy Deutz, o pojemności skokowej 7,1 litra i mocy 285 km,wszpółpracuje z dziwięciostopniową skrzynią biegów ZF 9s1. W chwili obecnej wszystkie Mazy speniają normę EURO3, lecz litwini pracują nad uzyskaniem EURO4. Najtańszy Maz kosztuje 31.700 euro. [/b]
Wto, 22.08.2006, 8:57
Czy ja wiem czy powraca - cały czas chyba je produkują...
A tak wyglądały "tamte" Mazy.
http://www.travelblog.org
Wto, 22.08.2006, 10:07
ojjjjjj ale złomy
Wto, 22.08.2006, 13:36
Sorki za te duże zdjęcia!!
Wto, 22.08.2006, 14:39
Bardzo fajne te Mazy! PodobajÄ… mi siÄ™. Na budowy sÄ… w sam raz. Dla mnie ten Maz jest konkurentem dla Renault Kerax
Wto, 22.08.2006, 15:21
Oto stronka Maza

Ale dla mnie nieczytelna
http://www.maz.com.by/
EDIT
Jak ktoĹ› woli po "angielskiemu"
http://www.maz.com.by/index.php/en/news/
Wto, 22.08.2006, 19:58
rafcio14 napisał(a):Bardzo fajne te Mazy! PodobajÄ… mi siÄ™. Na budowy sÄ… w sam raz. Dla mnie ten Maz jest konkurentem dla Renault Kerax

To prawda, czytałem w gazecie że Maz będzie pracował na budowach, lub przy dystrybucji opału!!
Wto, 22.08.2006, 22:15
hm.. 1 raz widze te marke.... spoko nawet...
Czw, 24.08.2006, 10:59
czy ja wiem, takie trochę toporne wschodnioeuropejskie ciężarówki, jak zobaczę przejeżdżającą pod blokiem to może zmienie zdanie...
Nie, 19.11.2006, 14:33
jako ciągniki siodłowe te stare mazy sprawdziły się. A tak na marginesie można by było pozbierać ze złomowisk te stare ciężarówki, odrestaurować i zrobić muzeum ciężarówek świata.
Nie, 19.11.2006, 18:31
Dobry pomysł. mazy to nawet kozackie trucki. zaczynamy kase zbierać
Śro, 22.11.2006, 19:17
U mnie w pobliżu jest kopalnia piasku i jeżdzą właśnie tam najnowsze maszyny ze stajni MAZ. Spróbuje srobić foty i pokazać wam na forum.
Śro, 22.11.2006, 23:23
Spróbuje srobić foty i pokazać wam na forum.
bardzo chętnie bym obejżał
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.