Transport drogowy: ciężarówki, nadwozia, przyczepy, naczepy i ich przebudowy
Czw, 15.06.2006, 0:28
Witam,
pisze prace na temat technologii przewozu dużych tafli szkła, przeszukałem net i ciężko jest coś znaleść... macie jakieś dane techniczne, zdjęcia lub coś w tym stylu?
z góry serdeczne dzięki
Czw, 15.06.2006, 10:47
po niemiecku Glastransporter
Ogromna galeria jest na lkw-infos.net --- THEMEN-GALERIEN ---Glastransporter
producentów teraz nie pamiętam - szukaj właśnie Glastransporter na pewno znajdziesz.
Takie naczepy mają specjalistyczną budowę, brak podłogi, i specjalne z tyłu wrote przez które wjeżdza specjalny wózek z taflami szkła
Czw, 15.06.2006, 11:01
fajne przyczeki..mogly byc troszke dluzsze...ciekawe jak sie laduje szklo i jak sie je mocuje?
Czw, 15.06.2006, 11:01
wczoraj ślimaczyłem się za takimi dwoma z pilkingtona... chyba przez 20 km

... identyczne jak na fotach powyżej - widać że firma ma konsekwentną unifikację
Czw, 15.06.2006, 11:45
Wielton tez robi takie naczepki czy nie ?
Czw, 15.06.2006, 11:54
Potrzebuje jakichś stron z danymi, np. opisem budowy, załadunkiem rozładunkiem itp. Kiedyś widziałem takie rzeczy na jakichś forach ale teraz to wszystko przepadło... wiem że jest to naczepa w z ramą w kształcie litery U, nie ma podłogi, załadunek odbywa się poprzez najechanie opuszczoną naczepą na sterte szkła itp itd. Ale kilka zdań to chyba trochę za mało.... Proszę o pomoc, może Wam uda się coś znaleść...
Czw, 15.06.2006, 20:01
sl65amg napisał(a):http://www.glassracks.com/trailers.html
1 wynik poszukiwan w googlach

to sÄ… akurat Amerykany
postaram się też coś jeszcze poszukać - może jutro
Czw, 15.06.2006, 20:03
Jak bylem na dniach otwartych w hucie szkła Guardian w Częstochowie to takiego ładowali. Kuzyn który tam pracuje powiedział że raz jak jednego ładowali to go źle wyważyli i "kipnął" się na pierwszym zakręcie. Ale naczepy świetne.
Pią, 16.06.2006, 14:39
następna firma producent nadwozi ale z Ameryki
http://www.barkow.com/index.php?page=products


galeria:
http://www.barkow.com/index.php?page=ga ... n_trailers
(zdjęcia tylko takie małe
Specjalny sojan - załadunkowy
http://www.imp-jablonec.cz
..
a tu masz specjalne wózki do transportu zakładowego i załadunku na naczepy
http://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?t=12541
i na razie tyle
Pią, 16.06.2006, 16:35
Zajebiste przyczepy,czesto własnie je widze na drogach,ale nie wiedziałem do czego
Pią, 16.06.2006, 16:45
a to tak sie zaladowywuje takie szybska! cekawe rozwiazanie....
Pon, 26.06.2006, 22:33
Ja tez widzialem takei naczepy ale kompletnie nie wiedzialem do czego one słuzą myslalem ze do przewozu pasz itp.
Pon, 04.09.2006, 15:44
Siemka napewno masz multum informacji na temat tej naczepy a czy wiesz gdzie można kupić ją i jaki byłby jej wydatek pilne
Pon, 04.09.2006, 17:37
Kerax napisał(a):Ja tez widzialem takei naczepy ale kompletnie nie wiedzialem do czego one sĹ‚uzÄ… myslalem ze do przewozu pasz itp.
do przewozu masz sluza beczki....
Czw, 07.09.2006, 21:10
Co do mocowań tafli to są tam takie łapy hydrauliczne, coś takiego jak przesuwające się ściany na Gwieździe Śmierci, co wpadli tam Luke, Han, Cheewe i Leia... z dwóch stron są one przymocowane i dociskają tafle szkłą tak, że stoją one pionowo centralnie na środku... Jest to dobre rozwiazanie bo mozna przewozić rózne ilości takich tafli, mocowanie jest na tyle solidne, hydrauliczne, ze szkło sie nie przemieszcza i nie przesuwa...
Nie, 17.09.2006, 19:01
rozwinela sie.
Pon, 18.12.2006, 8:50
A macie moze fotki jak wyglada to szkło które sie przewozi ta naczepa ??
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.