Transport drogowy: ciężarówki, nadwozia, przyczepy, naczepy i ich przebudowy
Sob, 18.02.2006, 19:15
tak żeby równomiernie rozłożyć ciężar na osie (z przodu jeszcze ciągnik siodłowy 6x4 lub 6x2)
To tylko w Europie 3- osie są zaraz koło siebie, ale widać to nie jest zawsze najlepsze rozwiązanie,
W brazylijskich naczepach też często stosowany jest taki sposób rozmieszczenia osi, że mniej więcej na środku jest jedna oś a później jeszcze 2 następne
Tylko ja się zastanawiam jak z taką naczepą skręcać
Czw, 28.12.2006, 16:54
hehe a zeby zmienic jeje kola na zimowki to pewnie zaczyna w jesieni
Pią, 29.12.2006, 18:31
Zszokowała mnie pierwsza fota. Nie złe, ale dużo widac osi musi być skrętnych, zeby takim czymś wykierować.
Pią, 29.12.2006, 18:41
hmmm - czy one są skrętne, nie wiem -mam wątpliwości
Amerykanie raczej rzadko stosujÄ… takie skomplikowane rozwiÄ…zanie -tam naczepy majÄ… zazwyczaj jak naprostsze rozwiÄ…zania konstrukcyjno-mechaniczne.
Już zresztą o tym kiedyś dyskutowaliśmy
moĹĽe Hiob nasz akspert ze StanĂłw coĹ› tu nam napisze jeĹĽeli siÄ™ orientuje
Nie, 31.12.2006, 10:26
Nie wiem czy widzicie ale te osie w środku i na końcu wiszą w powietrzu... albo są unoszone/opuszczane albo poprostu ułatwiają wjeżdżanie/zjeżdzanie pod/z górę/y
Pon, 08.01.2007, 20:42
Osie w takich naczepach sa podnoszone na poduszkach powietrznych wiec nie ma problemu z manewrami nie ktore naczepy posiadaja osie skretne co eliminuje problem scierania opon, gdyby takie naczepy bylo w polsce to drogi byly by o wiele lepsze, no ale trasa 800 km dla takiej naczepy to dopiero rozgrzewka w porownaniu do ich drog.
Wto, 09.01.2007, 10:48
coś albo źle zrozumiałem albo to jakieś dziwne jest, znaczy że kierowca podnosi oś jak chce ciasny łuk zrobic?? przy doładowanym aucie?
Osie skrętne w naczepie byłyby naprawde trudne do zrobienia i synchronizacji. Na tyle trudne że też nie chce mi się w to wierzyc.
to chyba raczej naczepa z filozofią road trainu -zaczepiasz i jedziesz z Miami do Seattle autostradą. Trasa na tysiące mil, ale walisz non stop prosto. (Tak oczywiście mi się tylko wydaje -nie byłem w stanach i nie jeździłem po ichnich autostradach)
Wto, 09.01.2007, 11:08
Wiadomo w stanach sa inne drogi "niema zakretow"
Aktualnie produkowane osie skretne sa bardzo prostej konstrukcji przez co sa niezawodne w DE juz sa takie osie na drogach.
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.