 |
|
Obecny czas: Sob, 27.06.2026, 18:55
|
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy
|
Strona 1 z 1
|
[ 16 posty(ów) ] |
|
| Autor |
Wiadomość |
|
budzyfer
Postów: 966 Miejscowość: Western Poland
Samochód: Jetta MK2/Laguna I
|
 DakarĂłwki
Witam! Szukam opisów i danych technicznych samochodów ciężarowych startujących w rajdzie Dakar. Może ktoś coś wie na ten temat? Cos nie mogę za bardzo nic ciekawego znaleźć, a bardzo mnie interesują te "potwory", szczególnie KAMAZ
Ostatnio edytowany przez budzyfer, Nie, 03.12.2006, 0:30, edytowano w sumie 1 raz
|
| Sob, 02.12.2006, 13:39 |
|
 |
|
ZwierZ
Postów: 333 Miejscowość: Toruń /Płock-Poznań
Samochód: Lancia Delta II 1,6
|
http://www.hardtrucks.lap.pl/
tu jest sporo opisĂłw - moĹĽe coĹ› znajdziesz
;]
_________________ http://www.motoplaneta.pl
http://www.simp.put.poznan.pl
|
| Sob, 02.12.2006, 17:33 |
|
 |
|
budzyfer
Postów: 966 Miejscowość: Western Poland
Samochód: Jetta MK2/Laguna I
|
Dzięki! O to mi chodziło! Ale może coś jeszcze się znajdzie!
_________________ LANZ BULLDOG - Mission in progress;) http://img136.imageshack.us/img136/7034/dsc3246fv2.jpg
|
| Sob, 02.12.2006, 20:02 |
|
 |
|
ixxos
Postów: 4056 Miejscowość: tu i tam....
|
poszukamy...  moĹĽe znajdziemy
_________________ A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :
|
| Sob, 02.12.2006, 20:15 |
|
 |
|
Nico
Postów: 92
|
A co dokładnie potrzeba może ja pomogę co nieco wiem Pozdro
_________________ Zapraszam Do odwiedzenia strony http://www.hardtrucks.lap.pl znajdziecie tam Zdjęcia z rajdów i ruzne informacje o ciężarówkach terenowych
|
| Nie, 10.12.2006, 11:06 |
|
 |
|
budzyfer
Postów: 966 Miejscowość: Western Poland
Samochód: Jetta MK2/Laguna I
|
Co nieco sie naczytałem na stronce podanej przez ZwierZ - a, ale jak znasz jeszcze jakieś ciekawe linki z danymi technicznymi, galeriami itp to możesz się nimi pochwalić 
_________________ LANZ BULLDOG - Mission in progress;) http://img136.imageshack.us/img136/7034/dsc3246fv2.jpg
|
| Nie, 10.12.2006, 11:50 |
|
 |
|
RR ltd Co.
Moderator
Postów: 20837 Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
|
Liaz "Dakar 1985" 100.55 D
liaz.cz
_________________ Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram
Ostatnio edytowany przez RR ltd Co., Nie, 10.12.2006, 23:35, edytowano w sumie 1 raz
|
| Nie, 10.12.2006, 23:29 |
|
 |
|
RR ltd Co.
Moderator
Postów: 20837 Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
|
polskie-auta.pl
_________________ Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram
|
| Nie, 10.12.2006, 23:35 |
|
 |
|
budzyfer
Postów: 966 Miejscowość: Western Poland
Samochód: Jetta MK2/Laguna I
|
Ciekawe "sprzęty" Ale choruję na KAMAZy 4911 i 49252 To są maszyny! Ciekawi mnie tylko, czy można kupić sobie takiego KAMAZa 4911...
_________________ LANZ BULLDOG - Mission in progress;) http://img136.imageshack.us/img136/7034/dsc3246fv2.jpg
|
| Pon, 11.12.2006, 3:04 |
|
 |
|
Nico
Postów: 92
|
Limitowana seria były sprzedawane jeśli masz wtyki wieki portfel tak jak premier Ukrainy czy inni tacy i dosyć uporu to kupisz nawet wersje dakarowom
_________________ Zapraszam Do odwiedzenia strony http://www.hardtrucks.lap.pl znajdziecie tam Zdjęcia z rajdów i ruzne informacje o ciężarówkach terenowych
|
| Pon, 11.12.2006, 17:30 |
|
 |
|
budzyfer
Postów: 966 Miejscowość: Western Poland
Samochód: Jetta MK2/Laguna I
|
Może kiedyś się uda coś takiego zakupić. A jak nie, to kilka lat w garażu i sam sobie stworzę takiego potworka. Mam już pomysł, chciałbym coś zrobić na wzór UniStara. Baza ze STARa 266 - rama mocna, kabina też, tylko mosty, silnik i skrzynię trzeba by jakoś"wcisnąć" z czegoś innego.
_________________ LANZ BULLDOG - Mission in progress;) http://img136.imageshack.us/img136/7034/dsc3246fv2.jpg
|
| Pon, 11.12.2006, 17:49 |
|
 |
|
Nico
Postów: 92
|
Propo motania na starze 266 to tak rama ok. kabina ok. troche cięzka . mosty ok. silnik nawet nie najgorszy skrzynia mało precyzyjna i żeby się zwijał trzeba na wysokich obrotach krenicic .Mosty troche ciężkie Alenie najgorzej jest tylnia blokada dyferencjału. I jest system doszczelniania to woelki plus ale wilczyc z cięciem ramy by zrobić 4x4 bo zawieszenie i tak trzeba by przerobić .
Ja myślałem kiedyś o Starze 244 te same mosty silnik i są krótsze ramy napęd 4x4 a kabine zimnic to nie problem ja bym się pokusił o kabine STARMAN koniec z denerwującymi drzwiami które się nie zamykają ładna i lekka . a silnik i skrzynie zawsze można zimnic
Tylko pieniÄ…ĹĽki ale kiedyĹ›
W każdym wypadku i tak trzeba by przerobić zawieszenie pod konkretny sposób jazdy
Ale się rozpisałem
_________________ Zapraszam Do odwiedzenia strony http://www.hardtrucks.lap.pl znajdziecie tam Zdjęcia z rajdów i ruzne informacje o ciężarówkach terenowych
|
| Wto, 12.12.2006, 13:01 |
|
 |
|
budzyfer
Postów: 966 Miejscowość: Western Poland
Samochód: Jetta MK2/Laguna I
|
Roboty byłoby dużo, mam na mysli mosty od np Keraxa albo Jakiegoś MAN-a. Również silnik od czegoś podobnego. Tylko byłby problem ze skrzynią i reduktorem. A kabina ze stara 266 jest dość mocna, czyli nawet klatki nie trzeba by było robić:). Ale i tak pewnie jest taki wymóg odnośnie wszystkich rajdówek, że klatka jest obowiązkowa.
_________________ LANZ BULLDOG - Mission in progress;) http://img136.imageshack.us/img136/7034/dsc3246fv2.jpg
|
| Wto, 12.12.2006, 18:47 |
|
 |
|
Pawelppp
Postów: 12
|
TATRA 815 DAKAR 2T0R45 Petrobras
motor: TATRA, 12V, 19 000 cm3, 2300 Nm, 2x turbo
pĹ™evodovka: TATRA, 14 pĹ™evodovĂ˝ch stupĹĹŻ
pneumatiky: 14,00-20 Pirelli
šĂĹ™ka vozu: 2500 mm
výška vozu: 3220 mm
max. rychlost: 155 km/h
spotřeba paliva v terénu: 80 - 120 l/100 km
[img]http://images2.fotosik.pl/292/83b51220[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=44d6df3aad7be3d0][img]http://images4.fotosik.pl/248/44d6df3aad7be3d0m.jpg[/img]4d5e3f4em.jpg[/IMG][/URL] Piękna ta maszyna!!! 
_________________ toyota landcruiser prado 3000td
tatra 815
|
| Czw, 14.12.2006, 8:22 |
|
 |
|
Nico
Postów: 92
|
_________________ Zapraszam Do odwiedzenia strony http://www.hardtrucks.lap.pl znajdziecie tam Zdjęcia z rajdów i ruzne informacje o ciężarówkach terenowych
|
| Pon, 18.12.2006, 10:29 |
|
 |
|
emillo
Postów: 2 Miejscowość: Włocławek
|
|
| Pią, 22.12.2006, 21:04 |
|
|
|
Strona 1 z 1
|
[ 16 posty(ów) ] |
|
Kto jest online |
Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości |
|
Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum Nie możesz edytować swoich postów na tym forum Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
|
|  |