Obecny czas: Sob, 27.06.2026, 18:55




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Dakarówki 
Autor Wiadomość

Postów: 966
Miejscowość: Western Poland
Samochód: Jetta MK2/Laguna I
Post DakarĂłwki
Witam! Szukam opisów i danych technicznych samochodów ciężarowych startujących w rajdzie Dakar. Może ktoś coś wie na ten temat? Cos nie mogę za bardzo nic ciekawego znaleźć, a bardzo mnie interesują te "potwory", szczególnie KAMAZ


Ostatnio edytowany przez budzyfer, Nie, 03.12.2006, 0:30, edytowano w sumie 1 raz

Sob, 02.12.2006, 13:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 333
Miejscowość: Toruń /Płock-Poznań
Samochód: Lancia Delta II 1,6
Post 
http://www.hardtrucks.lap.pl/
tu jest sporo opisĂłw - moĹĽe coĹ› znajdziesz
;]

_________________
http://www.motoplaneta.pl

http://www.simp.put.poznan.pl


Sob, 02.12.2006, 17:33
Profil

Postów: 966
Miejscowość: Western Poland
Samochód: Jetta MK2/Laguna I
Post 
Dzięki! O to mi chodziło! Ale może coś jeszcze się znajdzie!

_________________
LANZ BULLDOG - Mission in progress;)
http://img136.imageshack.us/img136/7034/dsc3246fv2.jpg


Sob, 02.12.2006, 20:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
poszukamy... :lol: 8) moĹĽe znajdziemy

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Sob, 02.12.2006, 20:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 92
Post 
A co dokładnie potrzeba może ja pomogę co nieco wiem Pozdro

_________________
Zapraszam Do odwiedzenia strony http://www.hardtrucks.lap.pl znajdziecie tam Zdjęcia z rajdów i ruzne informacje o ciężarówkach terenowych


Nie, 10.12.2006, 11:06
Profil

Postów: 966
Miejscowość: Western Poland
Samochód: Jetta MK2/Laguna I
Post 
Co nieco sie naczytałem na stronce podanej przez ZwierZ - a, ale jak znasz jeszcze jakieś ciekawe linki z danymi technicznymi, galeriami itp to możesz się nimi pochwalić :)

_________________
LANZ BULLDOG - Mission in progress;)
http://img136.imageshack.us/img136/7034/dsc3246fv2.jpg


Nie, 10.12.2006, 11:50
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20837
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post 
Liaz "Dakar 1985" 100.55 D
Image

Image

Image

liaz.cz

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Ostatnio edytowany przez RR ltd Co., Nie, 10.12.2006, 23:35, edytowano w sumie 1 raz

Nie, 10.12.2006, 23:29
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20837
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post 
Image
polskie-auta.pl

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Nie, 10.12.2006, 23:35
Profil

Postów: 966
Miejscowość: Western Poland
Samochód: Jetta MK2/Laguna I
Post 
Ciekawe "sprzęty" Ale choruję na KAMAZy 4911 i 49252 To są maszyny! Ciekawi mnie tylko, czy można kupić sobie takiego KAMAZa 4911...

_________________
LANZ BULLDOG - Mission in progress;)
http://img136.imageshack.us/img136/7034/dsc3246fv2.jpg


Pon, 11.12.2006, 3:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 92
Post 
Limitowana seria były sprzedawane jeśli masz wtyki wieki portfel tak jak premier Ukrainy czy inni tacy i dosyć uporu to kupisz nawet wersje dakarowom

_________________
Zapraszam Do odwiedzenia strony http://www.hardtrucks.lap.pl znajdziecie tam Zdjęcia z rajdów i ruzne informacje o ciężarówkach terenowych


Pon, 11.12.2006, 17:30
Profil

Postów: 966
Miejscowość: Western Poland
Samochód: Jetta MK2/Laguna I
Post 
Może kiedyś się uda coś takiego zakupić. A jak nie, to kilka lat w garażu i sam sobie stworzę takiego potworka. Mam już pomysł, chciałbym coś zrobić na wzór UniStara. Baza ze STARa 266 - rama mocna, kabina też, tylko mosty, silnik i skrzynię trzeba by jakoś"wcisnąć" z czegoś innego.

_________________
LANZ BULLDOG - Mission in progress;)
http://img136.imageshack.us/img136/7034/dsc3246fv2.jpg


Pon, 11.12.2006, 17:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 92
Post 
Propo motania na starze 266 to tak rama ok. kabina ok. troche cięzka . mosty ok. silnik nawet nie najgorszy skrzynia mało precyzyjna i żeby się zwijał trzeba na wysokich obrotach krenicic .Mosty troche ciężkie Alenie najgorzej jest tylnia blokada dyferencjału. I jest system doszczelniania to woelki plus ale wilczyc z cięciem ramy by zrobić 4x4 bo zawieszenie i tak trzeba by przerobić .

Ja myślałem kiedyś o Starze 244 te same mosty silnik i są krótsze ramy napęd 4x4 a kabine zimnic to nie problem ja bym się pokusił o kabine STARMAN koniec z denerwującymi drzwiami które się nie zamykają ładna i lekka . a silnik i skrzynie zawsze można zimnic

Tylko pieniÄ…ĹĽki ale kiedyĹ›

W każdym wypadku i tak trzeba by przerobić zawieszenie pod konkretny sposób jazdy

Ale się rozpisałem

_________________
Zapraszam Do odwiedzenia strony http://www.hardtrucks.lap.pl znajdziecie tam Zdjęcia z rajdów i ruzne informacje o ciężarówkach terenowych


Wto, 12.12.2006, 13:01
Profil

Postów: 966
Miejscowość: Western Poland
Samochód: Jetta MK2/Laguna I
Post 
Roboty byłoby dużo, mam na mysli mosty od np Keraxa albo Jakiegoś MAN-a. Również silnik od czegoś podobnego. Tylko byłby problem ze skrzynią i reduktorem. A kabina ze stara 266 jest dość mocna, czyli nawet klatki nie trzeba by było robić:). Ale i tak pewnie jest taki wymóg odnośnie wszystkich rajdówek, że klatka jest obowiązkowa.

_________________
LANZ BULLDOG - Mission in progress;)
http://img136.imageshack.us/img136/7034/dsc3246fv2.jpg


Wto, 12.12.2006, 18:47
Profil

Postów: 12
Post 
TATRA 815 DAKAR 2T0R45 Petrobras

motor: TATRA, 12V, 19 000 cm3, 2300 Nm, 2x turbo
převodovka: TATRA, 14 převodových stupňů
pneumatiky: 14,00-20 Pirelli
šířka vozu: 2500 mm
výška vozu: 3220 mm
max. rychlost: 155 km/h
spotřeba paliva v terénu: 80 - 120 l/100 km
Image
Image
Image
[img]http://images2.fotosik.pl/292/83b51220[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=44d6df3aad7be3d0][img]http://images4.fotosik.pl/248/44d6df3aad7be3d0m.jpg[/img]4d5e3f4em.jpg[/IMG][/URL] Piękna ta maszyna!!! :D

_________________
toyota landcruiser prado 3000td

tatra 815


Czw, 14.12.2006, 8:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 92
Post 
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 55&q=kamaz
polecam propo kamaza

_________________
Zapraszam Do odwiedzenia strony http://www.hardtrucks.lap.pl znajdziecie tam Zdjęcia z rajdów i ruzne informacje o ciężarówkach terenowych


Pon, 18.12.2006, 10:29
Profil

Postów: 2
Miejscowość: Włocławek
Post 
ImageImageImageImage
ImageImageImageImage
ImageImageImageImage
Image


Pią, 22.12.2006, 21:04
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018