| Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne https://www.samochodyswiata.pl/ |
|
| Dytko Sport - Syrena https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=2&t=41421 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Zygfrydiusz [ Śro, 16.09.2015, 23:26 ] |
| Temat postu: | Dytko Sport - Syrena |
AMZ ma konkurencję w odtworzeniu Syreny. ![]() ![]()
|
|
| Autor: | Opelu [ Czw, 17.09.2015, 18:51 ] |
| Temat postu: | Re: Dytko Sport - Syrena |
Ciężko to nazwać konkurencją, bo: a) AMZ robi jakąś kaszanę na ramie rurowej - lepiej byłoby gdyby dorwali od kogoś płytę podłogową od nieprodukowanego już modelu b) AK od dawna tworzy swoje Meluzyny i Ligee, na razie mają model w skali 1:5... c)... i tutaj przechodzimy do argumentu nr 3 - to nie jest jakiś wymysł "Dytko Sport" (to nazwa zespołu rajdowego Pawła Dytki), tylko wyścigowa/rajdowa odmiana Syreny Meluzyny (oznaczona literą R), stworzona (a właściwie nadal budowana) do należącej do Dytki firmy Proto Cars, która ostatnio zrobiła m.in. rajdową wersję Mitsubishi Space Stara. Podobnie jak Mitsu w zeszłym roku, tak w tym roku Meluzyna R ma zadebiutować w Rajdzie Barbórki. O ile w ten debiut nie wątpię znając podejście Proto Cars do budowy aut, to na 99% będzie postawiona na podwoziu Space Stara (czyli skróconym podwoziu N-grupowego Lancera X) skorupa Meluzyny. |
|
| Autor: | cobra [ Pią, 18.09.2015, 11:18 ] |
| Temat postu: | Re: Dytko Sport - Syrena |
Super, czekam na projekty Heniek Syrena Turbo i Nowak New Edge Design Syrena. |
|
| Autor: | Le Cobusier [ Pią, 18.09.2015, 12:17 ] |
| Temat postu: | Re: Dytko Sport - Syrena |
Cytuj: Silnik o mocy 400 KM. Napęd na cztery koła. Nowa syrena ma niemal identyczne parametry co - uwaga! - porsche 911. W efekcie legenda polskich dróg we współczesnym wydaniu do setki przyspieszy w mniej niż w 3 sekundy. To pierwszy namacalny efekt umowy podpisanej przez polsko-kanadyjskiego projektanta i biznesmena, Arkadiusza Kamińskiego z FSO S.A. We Frankfurcie trwają najważniejsze targi motoryzacyjne świata, a… w Fabryce Samochodów Osobowych na Żeraniu zadebiutował pierwszy model nowej syreny. To pierwszy namacalny efekt umowy podpisanej przez AK Motor Polska, spółki założonej w Warszawie przez polsko-kanadyjskiego projektanta i biznesmena, Arkadiusza Kamińskiego z FSO S.A. Model AK syreny meluzyny w skali 1:5 jest pierwszym, projektem nowej syreny w realnej postaci, będącym zapowiedzią auta tej marki, które powstanie na nowo, od czasu kiedy ostatnia Syrena zjechała z linii produkcyjnej w 1983 roku - wyjaśnia w rozmowie z dziennik.pl Arkadiusz Kamiński. Naszym zadaniem będzie przygotowanie całego auta od początku do końca. Karoseria nowej syreny meluzyny R powstanie z lekkich kompozytów. Auto będzie miało konstrukcję rurową, klatkę bezpieczeństwa i napęd na cztery koła. Przygotujemy płytę podłogową oraz zamontujemy sportowe części mechaniczne - mówi dziennik.pl Paweł Dytko. - Największym wyzwaniem będzie budowa nadwozia w skali realnej, które będzie odwzorowaniem modelu 1:5 pokazanego w FSO - dodaje szef Proto Cars. Konstruowana przez firmę z Nysy syrena to samochód przeznaczony przede wszystkim do wyścigów górskich i płaskich. Zamontowany z przodu dwulitrowy turbodoładowany silnik będzie miał ok. 400 KM. Znamy też wymiary syreny meluzyny R. Osie będą oddalone od siebie o 2500 mm. Szerokość - 1820 mm, a wysokość ok. 1300 mm. Co ciekawe, niemal identyczne parametry ma - uwaga! - porsche 911. Nowa syrena będzie znacznie lżejsza niż słynny sportowiec z Niemiec - ma ważyć ok. 1000 kg. W efekcie wyczynowa syrena od 0 do 100 km/h powinna przyspieszać krócej niż w 3 sekundy. Arkadiusz Kaminski deklaruje, że pod jego kierownictwem, marka Syrena wróci na ulice w Polsce, jako polski samochód, zbudowany w Polsce. Chce też, by auto zaistniało podczas zawodów w 2016 roku, a zebrane doświadczenie pomogło przy konstruowaniu finalnej wersji drogowej. - Będzie to produkt wysokiej jakości, na równi z autami innych zachodnich marek. FSO, dzięki zawarciu nowej umowy, wspiera rozwój technologiczny i przygotowania do masowej produkcji - mówi nam szef AK Motor Polska.Dodaje, że jego celem jest stworzenie syreny jako polskiego produktu, który będzie pożądany za granicą. Pod maską podstawowej wersji będzie pracować silnik benzynowy o pojemności ok. 1,5 l lub mniejszy. Jako rynkowych rywali dla nowej syreny w wersjach bogatszych biznesmen z Kanady widzi fiata 500, mini i volkswagena beetle. Tańsze odmiany tego auta mają rywalizować z innymi modelami segmentu B, czyli np. skodą fabią czy volkswagenem polo. Niedawno firma poinformowała o zamiarze stworzenia zupełnie nowego sportowego pojazdu z linii Syreny - modelu AK syrena ligea. W planach jest też kabriolet. - Zależy mi, aby była przystępna cenowo. Najtańszy model powinien kosztować około 35 tysięcy złotych - przyznaje w rozmowie z dziennik.pl Kaminski. https://youtu.be/qNbk28L9SG8 auto.dziennik.pl |
|
| Autor: | james_gastovski [ Pią, 18.09.2015, 13:55 ] |
| Temat postu: | Re: Dytko Sport - Syrena |
Fantazję to gość ma, tego mu odmówić nie można. |
|
| Autor: | c5tourer [ Pią, 18.09.2015, 15:26 ] |
| Temat postu: | Re: Dytko Sport - Syrena |
Jeżeli to nie wyjdzie poza sferę rajdów to jestem za. |
|
| Autor: | cobra [ Sob, 19.09.2015, 10:46 ] |
| Temat postu: | Re: Dytko Sport - Syrena |
Le Cobusier napisał(a): Tańsze odmiany tego auta mają rywalizować z innymi modelami segmentu B, czyli np. skodą fabią czy volkswagenem polo. I znowu muszę czyścić monitor. |
|
| Autor: | janczar [ Pon, 28.09.2015, 4:43 ] |
| Temat postu: | Re: Dytko Sport - Syrena |
@cobra Miałem to samo |
|
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|