Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:12




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
2015 Renault Laguna IV 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Mam wadę -2,5 na jedno i -2,25 na drugie oko, nie mam teraz soczewek i widzę tam jak byk "Nouvelle Laguna Estate". Chyba czas do okulisty panowie.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Czw, 07.05.2015, 21:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Iceman napisał(a):
Mam wadę -2,5 na jedno i -2,25 na drugie oko, nie mam teraz soczewek i widzę tam jak byk "Nouvelle Laguna Estate". Chyba czas do okulisty panowie.


no między innymi dlatego poprosiłem go o przyjrzenie się zdjęciu. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że Espace'a też zapowiedziano tam jako "następcę", a nie "Nowy Espace". Wątpię ,żeby Renault zrezygnował z tak rozpoznawalnej marki tym bardziej, że coupe ostatniej generacji nieco podniosło jej prestiż. Chociaż... who knows, może nas faktycznie zaskoczą. Ale przytoczone przez kolegę zdjęcie mówi samo za siebie :roll:


Czw, 07.05.2015, 22:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Można dywagować, Laguna Estate to kombiak (ale racja, nie spojrzałem niżej), więc możliwe, że inaczej do tego podejdą. Czas pokaże. Może będzie to jak w przypadku Espace "all new Laguna", a może całkowicie coś innego ;).
Mi osobiście to lotto. Jeśli poprawią ciasnotę Laguny III, coraz gorsze siedzenia z generacji na generację i dadzą jakiś rozsądny silnik, który nie będzie kosiarką, to bierę. Inaczej bye bye Renault...

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pią, 08.05.2015, 7:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
W Lagunie na pewno zadebiutuja nowe silniki benzynowe. Nie wyobrazam sobie żeby w ofercie były jakieś 1.2 TCe, a innych oprócz 2.0 200 nie mają na te chwile. Bardzo kiepsko. Skrzynia EDC tez nie może być na sile wciskana eliminując wybór manuala.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Pią, 08.05.2015, 7:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Z tego co czytam w planach z benzynowców jest max. 1.6TCE, co nie wygląda dobrze. EDC dla mnie to zbawienie, ogólnie nie wyobrażam już sobie kolejnego auta bez skrzyni automatycznej.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pią, 08.05.2015, 9:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Nie wiem czy Wy też macie takie wrażenie, ale obecna Laguna jest paskudna na zdjęciach, ale o dziwo nawet całkiem podoba mi się na żywo :P Jeśli chodzi jednak o wnętrze - z Laguną do czynienia nie miałem. Ale miałem z Megane, które w sumie projekt wnętrza ma bardzo podobny i uważam, że oprócz tego iż nie ma tam miejsca z tyłu, to również jest go niewiele z przodu. Ta deska rozdzielcza jest tak zwalista, że czasami nie ma gdzie nóg posiać na miejscu pasażera, już nie daj Boże jak ktoś wysoki siądzie za nami na tylnej kanapie.

A najgorsze jest to, że Renault ma tendencję do dalszego kurczenia się. Przestrzeń w obecnym Clio okropnie ucierpiała na rzecz designu. O ile z przodu da się jeszcze jakoś komfortowo podróżować, o tyle z tyłu nawet powyżej 175 cm już jest ciasno. I jeszcze ta klaustrofobiczna ilość szyb.


Pią, 08.05.2015, 10:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Laguna III przed FL w wersji GT wygląda generalnie lepiej niż standard. Po FL nie ma większych różnic z pakietem GT.
Jeśli chodzi o wnętrze, niestety nawet dla kierowcy jest kiepsko, nogi są ograniczane przez szeroki tunel środkowy. W Coupe jest jeszcze gorzej, takie mam wrażenie.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pią, 08.05.2015, 10:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Nawet nowe Espace w środku się skurczyło. Renault płynie pod prąd - zamiast oferować coraz większą ilość miejsca, to ją zabiera. Mam nadzieję, że z nową Laguną będzie inaczej.


Pią, 08.05.2015, 13:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 62
Samochód: IT i FR
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Espace się skurczyło ale jak się okazuje tego chcieli klienci. 6000 osób zamówiło auto jeszcze przed kwietniem kiedy można było je obejrzeć (we Francji od 15 kwietnia). Obecne zamówienia są przyjmowane na sierpień (TCe) i listopad (160 dCi)...

_________________
Życie jest jedno, a ludzie jeżdżą autami z grupy VW gdyż przejmują się pojęciem "utrata wartości". Jakby byli wieczni...


Sob, 09.05.2015, 8:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 303
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Peugeot 306
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Espace punktuje swoją stylistyką moim zdaniem - zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz ten samochód zwraca na siebie uwagę. Mnie zwłaszcza spodobało się wnętrze - ogromny ekran (tablet?) dotykowy nadaje bardzo nowoczesnego charakteru, a reszta kokpitu trzyma poziom.

Sądzę, że wiele osób ignoruje nawet fakt, że samochód trochę się skurczył, a patrzy na to, że mimo tego, że to samochód rodzinny, to uda im się nim wyróżnić z tłumu.

_________________
Zapraszam na motoWahacz, gdzie znajdziesz testy samochodów i aktualności motoryzacyjne :)
https://motowahacz.pl/


Sob, 09.05.2015, 9:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Raczej Espace i tak jest wciąż na tyle duże, żeby być praktycznym. Niemniej wydaje mi się, że dużą rolę gra tu właśnie wygląd albo nawet prezencja rodem z auta klasy premium.


Sob, 09.05.2015, 13:49
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
mikewind napisał(a):
Image


Pierwsze skojarzenie z konsolą środkową...

Image


Nie, 10.05.2015, 17:10
Profil

Postów: 31
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Skojarzenie z konsolą środkową cobry trafione w dziesiątkę :) Lepiej tego nie dało się podsumować.

_________________
Blog motoryzacyjny - http://www.motoday.pl/ - fajne miejsce w sieci dla motomaniaków :)


Pon, 11.05.2015, 21:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 303
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Peugeot 306
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
MoonWalk napisał(a):
...prezencja rodem z auta klasy premium.


Jak na Poznań Motor Show pierwszy raz wsiadłem do Espace'a to gdyby nie to, że wiedziałem co to za samochód, to obstawiałbym że obcuję z samochodem o klasę wyższym niż Renault, coś w stylu linii DS w Citroenie. Ten samochód naprawdę jest "zrobiony na premium".

_________________
Zapraszam na motoWahacz, gdzie znajdziesz testy samochodów i aktualności motoryzacyjne :)
https://motowahacz.pl/


Wto, 12.05.2015, 9:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Świetna konsola centralna w przeciwieństwie do Kadjara, to auto daje nadzieję na dobrego następcę pod warunkiem, że paleta silnikowa będzie dobra. Wiem, że dowsizingu się nie uniknie, ale osobiście życzyłbym sobie czegoś takiego:

1.6TCe 130
1.6TCe 160
1.8TCe 200
2.0TCe 240
3.0 V6 330 (od Mercedesa)

1.6dCi 130
1.6dCi 160
2.0dCi 190


Paleta wymyślona, ale chodziło mi o ukazanie rozpiętości i różnorodności.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Wto, 12.05.2015, 9:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Te 3 litry to chyba do Laguny Coupe, o ile taka kiedykolwiek powstanie :roll:


Wto, 12.05.2015, 12:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Jeśli auto ma być pozycjonowane jako następca Laguny i Latitude jednocześnie, kiedyś to było Safrane niezwykle udany model, to takie V6 w benzynie i też w dieslu byłoby niezłe, aby wprowadzić trochę powiewu z klasy wyższej, no ale raczej tak nie będzie, a szkoda.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Wto, 12.05.2015, 18:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Jeśli w najbliższym czasie w Espace nie pojawi się większy silnik, niż 1.6 to zapewne w tym aucie również nie będzie rewelacji... Kosiarki wszędzie :evil:

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Śro, 13.05.2015, 7:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Przecież w Espace jest do wyboru 2.0TCe 200KM

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Śro, 13.05.2015, 10:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Nie wiem skąd masz takie informacje, ale na renault.pl i na renault.fr w konfiguratorze jest max 1.6TCe 200KM.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Śro, 13.05.2015, 12:13
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018