Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne
https://www.samochodyswiata.pl/

2012 Jaguar F-type
https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=2&t=25022
Strona 1 z 4

Autor:  VW_Marcin [ Nie, 03.02.2008, 18:23 ]
Temat postu:  2012 Jaguar F-type

Do sieci wydostały się oficjalne plany Jaguara na nową linię modelową marki, wśród nich są plany powstania dwuosobowego roadstera nazwanego roboczą jak na razie F-type. Ma to być tak zwany "Porsche killer"(tak nawiasem mówiąc, coraz więcej tych "killerów" się robi...). Według szefostwa Jaguara auto miało by nieźle zawojować na rynku, szczególnie w kraju smakoszy fastfood`ów i w kraju gdzie ludzie robią sobie przerwę na herbatę. Najprawdopodobniej dla obniżenia kosztów produkcji i problemów firmy auto będzie bazowało na Jaguarze XF. F-type będzie wyposażony w silniki V6 i V8 a cena ma się zaczynać od pułapu £45,000.
Auto miało by być o około 200 kg lżejsze od "ixefa", krótsze o 70 cm, rozstaw osi ma się zmniejszyć o 40 cm. Na razie wiadomo, iż powstanie wersja otwarta wyposażona w soft-topa, czyli płócienny dach. Nie tylko obniży to cenę samego projektu, cenę auta ale także zmniejszy masę auta i doda mu nutki "nostalgii".
Image

Tak nawiasem mówiąc, w planach na najbliższe alta według magazynu AutoCar ma stworzenie XF Coupé, XF Crossover 4x4 :!: :shock: , XF Convertible, XF Estate, XF-R XKR-R Coupé, XK-wersja coupe-sedan(Boże drogi, ratuj Nas...), nowego XJ....



Jeśli ktoś chciałby więcej informacji o poszczególnych wyżej wymienionych modelach, to proszę pisać ;)

Autor:  Triumph4111 [ Nie, 03.02.2008, 18:44 ]
Temat postu:  Re: 2010/201X Jaguar F-type

VW_Marcin napisał(a):
Tak nawiasem mówiąc, w planach na najbliższe alta według magazynu AutoCar ma stworzenie XF Coupé, XF Crossover 4x4 :!: :shock: , XF Convertible, XF Estate, XF-R XKR-R Coupé, XK-wersja coupe-sedan(Boże drogi, ratuj Nas...), nowego XJ....


Cholera mam nadzieję, że trochę pozmieniają te plany... :/ Chociaż Crossover i tak był nieunikniony...
Za to zupełnie się nie mogę połapać jak do siebie miałyby się mieć XK, XF Coupe, F-Type i E-Type... :roll:

Autor:  VW_Marcin [ Nie, 03.02.2008, 18:48 ]
Temat postu:  Re: 2010/201X Jaguar F-type

XF to luksusowe coupe stworzone do "woĹĽenia du*y", E- type to po prostu wskrzeszenie legendy, F-type najbardziej sportowe z coupe`owatych Jaguara no i XK to po prostu Coupe plasujÄ…ce siÄ™ na samym dole tej hierarchii...

Autor:  VW_Marcin [ Pią, 08.02.2008, 20:34 ]
Temat postu:  Re: 2010/201X Jaguar F-type

Image

Autor:  gibki8 [ Pią, 08.02.2008, 20:48 ]
Temat postu:  Re: 2010/201X Jaguar F-type

Wygląda bardziej jak Mercedes a nie Jag, chociaż musze przyznać że podoba mi się na tych szkicach

Autor:  marcello [ Czw, 21.02.2008, 15:31 ]
Temat postu:  Re: 2010/201X Jaguar F-type

Image
Image
cochespias :wink:

Autor:  Alfisti4ever [ Czw, 21.02.2008, 15:40 ]
Temat postu:  Re: 2010/201X Jaguar F-type

Tyleczek od 8C jak nic :twisted: Calkiem ciekawa wizja, i widze ze zapanowala moda na tyl z okraglymi swiatlami z tylu :> Bo nie bez powodu w prawie kazdej wizji z tylu mamy okragle swiatla, nawet jesli pozniej nie koniecznie znajda sie w serii :wink:

Autor:  3co [ Czw, 21.02.2008, 15:47 ]
Temat postu:  Re: 2010/201X Jaguar F-type

Teraz do każdej wizji będą wpychać tylne lampki z 8c :/ Jeśli nie będzie miał przodu, jak XF, to może sobie być :twisted:

Autor:  VW_Marcin [ Pon, 12.05.2008, 15:16 ]
Temat postu:  Re: 2010/201X Jaguar F-type

Image
Do budowy auta zostaną wykorzystane komponenty z aluminium, oraz niektóre części z Jaguara XK i XF dla obniżenia kosztów produkcji.

roadandtrack

Autor:  Burago997 [ Pon, 12.05.2008, 16:51 ]
Temat postu:  Re: 2010/201X Jaguar F-type

Na tej ostatniej wizji wygląda bardzo zachęcająco.

Autor:  kastadnb [ Śro, 14.05.2008, 12:29 ]
Temat postu:  Re: 2010/201X Jaguar F-type

Tył tego auta zupelnie nie pasuje do mojego wyobrażenie jaguarów. Okrągłym światłom mówimy nie! ;d

Autor:  RR ltd Co. [ Śro, 14.05.2008, 12:38 ]
Temat postu:  Re: 2010/201X Jaguar F-type

Ostatnia wizja jest niczego sobie, byle tylko nie skopiowali tyłu od 8C :P

Autor:  gibki8 [ Śro, 14.05.2008, 18:18 ]
Temat postu:  Re: 2010/201X Jaguar F-type

CoĹ› mi strasznie Mercedesem zalatuje

Autor:  drakor [ Czw, 12.03.2009, 21:27 ]
Temat postu:  Re: 2010/201X Jaguar F-type

Image
Jaguar XE Rendering (Cropped)
(c)worldcarfans.com

Autor:  Osiek [ Czw, 12.03.2009, 22:31 ]
Temat postu:  Re: 2010/201X Jaguar F-type

Zmienię nazwę tematu na "Jaguat XE", gdyż Jag już jakiś czas temu zastrzegł sobie prawa do nawy XE oraz C-XE (concept poprzedzający XE - analogicznie do C-XF)

Autor:  VW_Marcin [ Sob, 14.03.2009, 12:35 ]
Temat postu:  Re: 2010/2011 Jaguar XE

Najnowsze doniesienia dotyczące modelu ukrywającego się jak na razie pod nazwą XE mówią, iż auto ma mieć silnik umieszczony centralnie. Ostatnim Jaguarem produkowanym seryjnie z centralnie umieszczonym silnikiem był XJ220, jednak teraz po 20 latach producent zamierza wprowadzić do oferty auto centralnie umieszczoną jednostką napędową.

Zapowiadany samochód ma zostać zaprezentowany w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Auto ma stanowić poważną konkurencję dla takich modeli jak Audi R8 i zapowiadany Mercedes SLC Gullwing. en lekki samochód sportowy, stylistycznie ma być ewolucją zaprezentowanego w 2001 roku konceptu R-Coupe, a pod względem technicznym czerpać sporo z obecnej generacji modelu XK. W szczególności z dopiero co zaprezentowanej na NAIAS odmiany XKR, której 5-litrowy silnik V8 generujący moc 510 KM zajmie w modelu XE centralne miejsce.

Autor:  Jacobser [ Wto, 17.03.2009, 21:23 ]
Temat postu:  Re: 2010/2011 Jaguar XE

Jak widzę analizując ten temat Jaguar chce upiec wiele pieczeni na jednym ogniu. Przyznam, że gdyby wyglądały one tak jak przedstawione wizje to jestem za. Nowy sportowy wóz prezentuje się ciekawie zwłaszcza z przodu. Na pewno wyróżniałby się swoim stylem z tłumu rywali. A jedyne co moge mu zarzucić to tył, który niepotrzebnie stworzono w stylu retro.

Autor:  drakor [ Nie, 19.07.2009, 16:00 ]
Temat postu:  Re: 2010/2011 Jaguar XE

Image
autointernationaal.nl/

Autor:  charles.carmichael [ Nie, 19.07.2009, 16:11 ]
Temat postu:  Re: 2010/2011 Jaguar XE

Na tej ostatniej wizji prędzej jakiegoś Mercedesa czy Opla (Speedstera) przypomina. :/

Autor:  Maniak350 [ Nie, 19.07.2009, 17:58 ]
Temat postu:  Re: 2010/2011 Jaguar XE

Ten tył to szczyt żenady :/ A ogólnie auto tez do mnie nie przemawia :roll:

Strona 1 z 4 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/