Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne
https://www.samochodyswiata.pl/

2017(?) Opel / Vauxhall Monza / Calibra / GT
https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=2&t=22100
Strona 1 z 7

Autor:  VW_Marcin [ Śro, 11.07.2007, 16:27 ]
Temat postu:  2017(?) Opel / Vauxhall Monza / Calibra / GT

Nowa odsłona auta,które jest ulubioną zabawką wiejskich tunerów...
Ale dobra przejedźmy do rzeczy.Nowa Calibra ma się pojawić na rynku w 2009 roku.Tak podaje serwis AutoExpress.co.uk
Auto ma być inspirowane konceptem GTC przedstawionym podczas targów w Genewie 2007.Ma się opierać na komponentach najnowszej Vectry,jednak będzie się od niej dość sporo różnić.Jednym z silników ma być 1.6-litre turbo z Corsa VXR/OPC w trzech wariantach mocy:148bhp, 178bhp i 189bhp.Szczytową jednostką ma być silnik 2.8-litre V6.Jedna z pierwszych wizji...
Image Image

Autor:  under [ Śro, 11.07.2007, 16:31 ]
Temat postu: 

Bardzo ładna wizja, tylko 150 konny silnik to trochę mało dla takiego auta. Nawet Corsie nie daje jakichś świetnych osiągów, a ona jest dużo lżejsza.

Autor:  aston [ Śro, 11.07.2007, 17:15 ]
Temat postu: 

under napisał(a):
Bardzo ładna wizja, tylko 150 konny silnik to trochę mało dla takiego auta. Nawet Corsie nie daje jakichś świetnych osiągów, a ona jest dużo lżejsza.


Poprzednia Calibra zaczynała od poziomu 115 KM ;) czyli tak tragicznie nie jest

A co do reaktywacji, to bardzo dobrze, ten model s powrotem pojawi siÄ™ w ofercie, bo na rynku brak teraz samochodĂłw tej klasy (jedynie 407 Coupe mamy i AlfÄ™ GT a tak to tylko droĹĽsze Audi, BMW i Mercedesa)
Co do wizji zapowiada się bardzo dobrze, ale życzyłbym sobie aby się jak najwięcej różniła od Vectry nowej

Autor:  marcello [ Śro, 11.07.2007, 17:56 ]
Temat postu: 

YES YES YES :mryellow: super :D raz że concept GTC wejdzie do produkcji a dwa ze powoci jedyny naprawde fajny OPEL z lat osiemdziesiątych i dziewiećdziesiątych :)

Autor:  lordzofmafia [ Śro, 11.07.2007, 18:23 ]
Temat postu: 

aston napisał(a):
A co do reaktywacji, to bardzo dobrze, ten model s powrotem pojawi siÄ™ w ofercie, bo na rynku brak teraz samochodĂłw tej klasy (jedynie 407 Coupe mamy i AlfÄ™ GT a tak to tylko droĹĽsze Audi, BMW i Mercedesa)
Co do wizji zapowiada się bardzo dobrze, ale życzyłbym sobie aby się jak najwięcej różniła od Vectry nowej

Coupe w tej klasie zapowiada się niezły wysyp. Dołączą jeszcze Laguna i Passat (tylko nie wiadomo ilo drzwiowy ;) ). Jak klasa zrobi się popularna to może doczekamy się też Accorda coupe dedykowanego na europejski rynek. A potem to już lawinowo ruszy ;)
Alfa GT jest raczej kompaktowym coupe. W tej klasie bardziej pozycjonowana jest Brera (choć ona prawdziwym coupe nie jest).
Co do nazwy Calibra... Zawsze miałem słabość do Calineczki :D Na szczęście za kilka lat będzie z nią tak jak z Mantą. Dla dresiarzy stanie się za stara i wezmą się za nie ludzie z pasją do tego samochodu. Wtedy ją sobie kupię :P A nowa? No bardzo ładnie, że nazwa jednak nie umrze. Z napędem na cztery łapy i doładowanymi silnikami będzie godnym następcą. Mam jednak nieodparte wrażenie, że przydałby się jeszcze następca Manty. Takie retro coupe, oczywiście RWD. Jest teraz moda na takie wozidła. Mozna by wykorzystać nowe Camaro do tego celu. Ale to raczej sfera marzeń ;)

Autor:  marcello [ Śro, 11.07.2007, 18:38 ]
Temat postu: 

lordzofmafia napisał(a):
Ale to raczej sfera marzeń

ale pomarzyć warto :) zwłaszcza :) lordzofmafia ze twoje marzenia sa bardzo ciekawe :wink:

Autor:  ixxos [ Śro, 11.07.2007, 18:47 ]
Temat postu: 

z przodu niezbyt urodziwa :> i wogule nic ciekawego, linia boczna przypomina Forda Pume i coĹ› z peugota 406 coupe...

Autor:  k o v a l [ Śro, 11.07.2007, 18:56 ]
Temat postu: 

Fajny :D popracujÄ… nad niektĂłrymi detalami i gotowe :mryellow: :wink:

Autor:  RR ltd Co. [ Śro, 11.07.2007, 20:01 ]
Temat postu: 

Bardzo mi sie podoba - wyraźne szanse, by go wylansować i, o ile się nie mylę, wyraźne podobieństwo do najbliższej generacji Vectry? Nie mam żadnych ale...

Autor:  rafael4818 [ Śro, 11.07.2007, 20:15 ]
Temat postu: 

szczerze mówiąc myslałem ze zrobią z tego konceptu calibre:] naprawde ale wygląda spoko

Autor:  xedo [ Śro, 11.07.2007, 21:08 ]
Temat postu: 

fajna ta wizja miejmy nadzieje ze przejdzie do produkcji seryjnej:)

Autor:  Konradek [ Śro, 11.07.2007, 21:20 ]
Temat postu: 

No bardzo ciekawy wyglÄ…d :) OsiÄ…gi teĹĽ dobre :)

Autor:  el_Presidente [ Śro, 11.07.2007, 21:27 ]
Temat postu: 

Nie jest zla, ale jest zbyt ciezka. Nie ma nic w sobie ze smuklosci starej Calibry. A szkoda, bo byla za ta lekkosc chwalona. Ja jestem na nie.

Autor:  Dr.West [ Śro, 11.07.2007, 21:47 ]
Temat postu: 

nie ma nic ze ze starej calibry ale ti wielki plus! mi sie podoba , poczekajmy na oficjalne fotki. ale fakt mogli by ja troche odchudzić

Autor:  masaji [ Czw, 12.07.2007, 0:06 ]
Temat postu: 

Czy przypadkiem nie chodzi o to http://www.samochodyswiata.pl/viewtopic ... light=opel

Autor:  el_ [ Czw, 12.07.2007, 8:51 ]
Temat postu: 

under napisał(a):
Bardzo ładna wizja, tylko 150 konny silnik to trochę mało dla takiego auta

Obecna Vectra startuje od 1.6 105 KM, więc jest spora różnica. To jest motor bazowy, więc na należy sie nim tak sugerować. Jak by najmocniejszy miał 150 KM to bym to uznał za problem ;)

Autor:  blondas [ Czw, 12.07.2007, 9:00 ]
Temat postu: 

porazka!!!!
zero indywidualizmu....wszystko co widac widzialem juz u konkurencji :?

Autor:  Tuner [ Czw, 12.07.2007, 10:11 ]
Temat postu: 

Brawo! Bardzo ladny prototyp, jednak calibra zostala przy sportowej stylistyce, to duzy plus. Ale moc 150km to troche za malo na takie autko. Przydaloby sie cos okolo 200-220 :wink:

Autor:  DeusZ [ Czw, 12.07.2007, 10:52 ]
Temat postu: 

Ciekawia się zapowiada jednak obawiam się, że niewiele z tego zostanie jeśli dojdzie do wersji seryjnej. A nazwa Calibra? Być może - ale już miała być jedna reaktywacja a w końcu mamy Antare :twisted: Nie mniej jakoś musieli sobie graficy AE nazwe wrzucić a ta pasowała jak ulał, w dodatku poza naszym krajem całkiem nieźle się kojaży :twisted:

Autor:  POŃCZAK [ Czw, 12.07.2007, 11:21 ]
Temat postu: 

lekkosc sylwetki opla umarla.
juz kadett DeusZa jest lzejszy stylistycznie :wink: brakuje mi tego w nowych samochodach...

Strona 1 z 7 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/