| Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne https://www.samochodyswiata.pl/ |
|
| Jerrari 1969 https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=14&t=26058 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | pardon [ Wto, 13.05.2008, 19:26 ] |
| Temat postu: | Jerrari 1969 |
Jerrari: trochę Jeepa, trochę Ferrari Jeśli kiedyś zastanawialiście się jak wyglądałoby połączenie terenowego Jeepa Wagoneer i jednego z z historycznych modeli Ferrari, odpowiedź brzmi - Jerrari. Historia powstania tego dziwoląga jest równie interesująca, jak samo auto. Pod koniec lat 60-tych wizytę Enzo Ferrari złożył Bill Harrah - amerykański milioner i kolekcjoner samochodów. ![]() ![]() Bill chciał, aby Enzo zbudował dla niego Ferrari z napędem na cztery koła. Założyciel Ferrari kategorycznie odmówił, a wkurzony Harrah postanowił sam zbudować takie auto. W tym celu kazał połączyć elementy pochodzące z rozbitego Ferrari 365 GT z nadwoziem Jeepa Wagoneer z 1969 roku. ![]() Samochód nazwał Jerrari co symbolizują wykonane również na jego specjalne zamówienie oznaczenia na karoserii. Ale oprócz przedniego pasa zaadaptowanego z włoskiego auta, Harrah zażądał przeszczepienia do swojego Jerrari 4,4 litrowego silnika V12 z rozbitego Ferrari o mocy 320 KM – jednej z najmocniejszych jednostek silnikowych w tamtych latach. Po kilku latach Harrah sprzedał swoje auto, które do dnia obecnego miało kilku właścicieli. Teraz ta jedyna w swoim rodzaju samochodowa kreacja wystawiona jest na sprzedaż w jednym z serwisów aukcyjnych. ![]() Auto wciąż jest w doskonałym stanie i ma przejechane zaledwie 6900 mil. Zamiast V12 od Ferrari pod maską znajduje się teraz amerykański motor V8 o pojemności 350 kubików. Tylko raz auto było udostępnione dziennikarzom. W teście amerykańskiego magazynu Road&Track z 1969 roku, kiedy w motoryzacyjnym słowniku nie było haseł SUV, CUV, czy Crossover, Jerrari osiągnęło prędkość maksymalną 209 km/h. Nieźle jak na zbudowane w kilka tygodni w garażu ciężkie auto terenowe z archaicznym zawieszeniem i wyjątkowo amerykańskim układem kierowniczym. Zaskakująco dobrze wypadły także próby przyśpieszeń – 0-100 km/h 9,4 sekund, 0-160 km/h 21,2 sekund. ![]() Teraz jedyne w swoim rodzaju Ferrari czeka na swojego nowego nabywcę. onet moto |
|
| Autor: | kenji [ Wto, 13.05.2008, 20:54 ] |
| Temat postu: | Re: Jerrari 1969 |
Czyta siÄ™ "DĹĽerarri" czy "Jerrari" |
|
| Autor: | Alfisti4ever [ Wto, 13.05.2008, 21:01 ] |
| Temat postu: | Re: Jerrari 1969 |
Nie moge na taka paskude patrzec EDIT: Jak dojdzie fotka z przodu, to podobny on jest do Syreny Sport |
|
| Autor: | oldtimer 125p [ Pon, 25.08.2008, 21:42 ] |
| Temat postu: | Re: Jerrari 1969 |
Idiotyczne połoączenie żal patrzeć |
|
| Autor: | pkkk [ Wto, 26.08.2008, 8:44 ] |
| Temat postu: | Re: Jerrari 1969 |
Nie jest takie złe |
|
| Autor: | konchma [ Wto, 26.08.2008, 10:51 ] |
| Temat postu: | Re: Jerrari 1969 |
To jest napewno Chinski projekt.
|
|
| Autor: | kulikowski [ Nie, 14.09.2008, 21:13 ] |
| Temat postu: | Re: Jerrari 1969 |
No proszę, trzeba przesunąć wstecz datę powstania pierwszego SUV-a |
|
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|