Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne
https://www.samochodyswiata.pl/

Jerrari 1969
https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=14&t=26058
Strona 1 z 1

Autor:  pardon [ Wto, 13.05.2008, 19:26 ]
Temat postu:  Jerrari 1969

Jerrari: trochÄ™ Jeepa, trochÄ™ Ferrari
Jeśli kiedyś zastanawialiście się jak wyglądałoby połączenie terenowego Jeepa Wagoneer i jednego z z historycznych modeli Ferrari, odpowiedź brzmi - Jerrari.

Historia powstania tego dziwoląga jest równie interesująca, jak samo auto. Pod koniec lat 60-tych wizytę Enzo Ferrari złożył Bill Harrah - amerykański milioner i kolekcjoner samochodów.

Image

Image

Bill chciał, aby Enzo zbudował dla niego Ferrari z napędem na cztery koła. Założyciel Ferrari kategorycznie odmówił, a wkurzony Harrah postanowił sam zbudować takie auto. W tym celu kazał połączyć elementy pochodzące z rozbitego Ferrari 365 GT z nadwoziem Jeepa Wagoneer z 1969 roku.

Image

Samochód nazwał Jerrari co symbolizują wykonane również na jego specjalne zamówienie oznaczenia na karoserii. Ale oprócz przedniego pasa zaadaptowanego z włoskiego auta, Harrah zażądał przeszczepienia do swojego Jerrari 4,4 litrowego silnika V12 z rozbitego Ferrari o mocy 320 KM – jednej z najmocniejszych jednostek silnikowych w tamtych latach.

Po kilku latach Harrah sprzedał swoje auto, które do dnia obecnego miało kilku właścicieli. Teraz ta jedyna w swoim rodzaju samochodowa kreacja wystawiona jest na sprzedaż w jednym z serwisów aukcyjnych.

Image

Auto wciąż jest w doskonałym stanie i ma przejechane zaledwie 6900 mil. Zamiast V12 od Ferrari pod maską znajduje się teraz amerykański motor V8 o pojemności 350 kubików.

Tylko raz auto było udostępnione dziennikarzom. W teście amerykańskiego magazynu Road&Track z 1969 roku, kiedy w motoryzacyjnym słowniku nie było haseł SUV, CUV, czy Crossover, Jerrari osiągnęło prędkość maksymalną 209 km/h. Nieźle jak na zbudowane w kilka tygodni w garażu ciężkie auto terenowe z archaicznym zawieszeniem i wyjątkowo amerykańskim układem kierowniczym. Zaskakująco dobrze wypadły także próby przyśpieszeń – 0-100 km/h 9,4 sekund, 0-160 km/h 21,2 sekund.

Image

Teraz jedyne w swoim rodzaju Ferrari czeka na swojego nowego nabywcÄ™.
onet moto

Autor:  kenji [ Wto, 13.05.2008, 20:54 ]
Temat postu:  Re: Jerrari 1969

:D

Czyta siÄ™ "DĹĽerarri" czy "Jerrari" :?: :lol:

Autor:  Alfisti4ever [ Wto, 13.05.2008, 21:01 ]
Temat postu:  Re: Jerrari 1969

Nie moge na taka paskude patrzec :/

EDIT: Jak dojdzie fotka z przodu, to podobny on jest do Syreny Sport :> :wink:

Autor:  oldtimer 125p [ Pon, 25.08.2008, 21:42 ]
Temat postu:  Re: Jerrari 1969

Idiotyczne połoączenie żal patrzeć :/ :/ :/

Autor:  pkkk [ Wto, 26.08.2008, 8:44 ]
Temat postu:  Re: Jerrari 1969

Nie jest takie złe :)

Autor:  konchma [ Wto, 26.08.2008, 10:51 ]
Temat postu:  Re: Jerrari 1969

To jest napewno Chinski projekt.
Image

Autor:  kulikowski [ Nie, 14.09.2008, 21:13 ]
Temat postu:  Re: Jerrari 1969

No proszę, trzeba przesunąć wstecz datę powstania pierwszego SUV-a :mryellow: Wyraźnie widać, skąd Porsche brało inspiracje przy tworzeniu Cayenne :lol:

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/