| Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne https://www.samochodyswiata.pl/ |
|
| Fiat 126p 1979 https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=14&t=18366 |
Strona 1 z 3 |
| Autor: | Moch [ Wto, 16.01.2007, 9:36 ] |
| Temat postu: | Fiat 126p 1979 |
To moje auteczko. I album z Jego niektĂłrymi zdjÄ™ciami. http://moch.fotosik.pl/albumy/62033.html#e MogÄ™ przedstawić peĹ‚nÄ… historiÄ™ jego budowy. PowstaĹ‚ praktycznie od zera, z bardzo zadbanego niby, a jak siÄ™ okazaĹ‚o niezwykle skorodowanego egzemplarza, odkupionego od pierwszego wĹ‚aĹ›ciciela. MODEL: 1979 ( data pierwszej rejestracji 1979/11/28 ) SILNIK: silnik 650, blok obspawany (aluminium - wzmocniony), waĹ‚ek rozrzÄ…du heinrich robiony na zamĂłwienie, gĹ‚owica splanowana 4.7 albo 4.8 mm, peĹ‚na obrĂłbka kanałów w gĹ‚owicy, zawory nimonicowe z BISa z korekcjÄ… przylgni, waĹ‚ korbowy polerowany, wywaĹĽony, korbowody polerowane, odelĹĽone, wywaĹĽone, tĹ‚oki z pierĹ›cieniami chromowanymi, odelĹĽone, z "paznokciami", wywaĹĽone, pokrywa zaworowa aluminiowa ABARTH, wentylator odlewany aluminiowy ABARTH, wywaĹĽony, panewki "prefabrykaty" toczone pod wymiar... UKLAD DOLOTOWY: ukĹ‚ad dolotowy tradycyjnie udroĹĽniony ( nawierty ) UKLAD WYDECHOWY: tĹ‚umik TEKLA (wkrĂłtce co innego - nie bardzo siÄ™ sprawdza ) ELEKTRONIKA i ELEKTRYKA: jaka elektronika ?(bÄ™dzie zapĹ‚on tyrystorowy) UKLAD NAPÄDOWY: sprzÄ™gĹ‚o i docisk z CC700 ZAWIESZENIE: na razie brak modyfikacji ( wkrĂłtce UKLAD HAMULCOWY: brak modyfikacji BODY-KIT: lampy tylne z wersji SILVER/BLACK.RED/BROWN, znaczek przednie wÄ…ski prostokÄ…t chromowany Polski Fiat (nowy), nadwozie pokryte lakierem akrylowym ĹšRODEK: wnÄ™trze beĹĽowe, gaĹ‚ka "kuleczka", wentylatorek ELFIK, wiszÄ…ce mini rÄ™kawice bokserskie, dwa proporczyki, podsufitka beĹĽowa "peĹ‚na" ze skaju, obrotomierz, wakuometr, temp silnika (wszystko produkacja z epoki LUMMEL), półeczka przed pasaĹĽerem "prywaciarska", ale z epoki, kierownica Monte Carlo 3ramienna, licznik nieparzysty z najstarszych 126p nowy, deska rozdzielcza (wykĹ‚adzina, przyciski i ich umiejscowienie) z przed 77', elektryczny spryskiwacz sprytnie ukryty pod seryjnÄ… "pompkÄ…" CAR-AUDIO: radio TRAMP, gĹ‚oĹ›nik TONSIL MS/2 INNE: halogeny ZELMOT nowe, z pokrowcami w szachowniczkÄ™ (nowe), lusterko Crommodora Astro (nowe) A teraz oceniajcie, moĹĽecie wyĹ›miać Dodam, ĹĽe nie poruszam siÄ™ tym na codzieĹ„, auto zbudowane jest FOR FUN. Adres forum, na ktĂłrym moĹĽna siÄ™ dowiedzieć o wielu podobnie zudowanych od zera autach klasycznych jest w PODPISIE. |
|
| Autor: | Mefisto [ Wto, 16.01.2007, 9:44 ] |
| Temat postu: | |
Jak dla mnie to wlasnie z tego przedzialu czasu Maluchy byly najfajniejsze i jakos nic do nich nie mam w przeciwienstwie do tych juz nowszych co bym je wszystkie wy**** na zbity ryj. A jesli chodzi o BeĹĽyka to ma klimat, rzeczywiscie milo sie przejchac takim na jakas przejazdzke |
|
| Autor: | HARNAŚ [ Czw, 25.01.2007, 0:45 ] |
| Temat postu: | |
Zastanawiają mnie tylne lampy, one były zakładane do malców czy to jakiś tuning z lat 70 ? |
|
| Autor: | stan1906 [ Czw, 25.01.2007, 10:22 ] |
| Temat postu: | |
Ciekawy samochodzik. Wole takiego 28 letniego malucha od jakies 10 lub 15. Ten to juz klasyk a takie mlodsze to po prostu stare graty. |
|
| Autor: | blondas [ Czw, 25.01.2007, 11:51 ] |
| Temat postu: | |
stanko007 napisał(a): Ten to juz klasyk a takie mlodsze to po prostu stare graty to pocieszajace! jeszcze 10 lat potrzymam swoje renoweczki i tez awansuja do grupy stanko007 napisał(a): Ciekawy samochodzik |
|
| Autor: | Ursus [ Czw, 25.01.2007, 11:55 ] |
| Temat postu: | |
Autko znam z innego forum już i muszę pogratulować fajnego i zadbanego Maluszka |
|
| Autor: | ełe piotr [ Sob, 27.01.2007, 8:33 ] |
| Temat postu: | |
no cóż malczan to chyba klasykiem nie zostanie ze względu na swoje tandeciarstwo i badziewizm wykonaniowy:D jedyne co to że stary jest |
|
| Autor: | Wilu [ Sob, 27.01.2007, 9:12 ] |
| Temat postu: | |
Moch dlaczego nie dołożyłes tych zdjęc do istniejącego już tematu o Fiacie 126 |
|
| Autor: | POŃCZAK [ Sob, 27.01.2007, 9:27 ] |
| Temat postu: | |
bo to nie jest stock, a jednak nie powinien byc w tuningu |
|
| Autor: | General58 [ Pią, 02.02.2007, 17:10 ] |
| Temat postu: | |
Bardzo sympatyczne autko, ja osobiście jestem fanem tych wąskich chromowanych zderzaków |
|
| Autor: | Arturro [ Sob, 03.02.2007, 13:11 ] |
| Temat postu: | |
Malacz jest zajebisty! 24-konne RWD. <b>Moch</b> świetna robota. Tak trzymaj! |
|
| Autor: | Moch [ Nie, 04.02.2007, 13:09 ] |
| Temat postu: | |
U mnie juĹĽ dawno nie jest 24konne |
|
| Autor: | Arturro [ Nie, 04.02.2007, 13:59 ] |
| Temat postu: | |
Moch napisał(a): U mnie juĹĽ dawno nie jest 24konne To ile teraz masz tak mniej wiÄ™cej? Bo modyfikacje widzÄ™, ale zastanawiam siÄ™ jakÄ… moc uzyskaĹ‚eĹ›. |
|
| Autor: | Moch [ Śro, 07.02.2007, 11:09 ] |
| Temat postu: | |
Liczę na około 36 KM. Poza tym nadwozie zostało trochę odelżone. Pod tapicerką nie wygłuszeń, "filców", cały bitumiczny "syf" - taki bitgum przygrzany na ciepło do blachy został oderwany w całym wnętrzu... kuracja odchudzająca z 45kg jak nic |
|
| Autor: | Arturro [ Śro, 07.02.2007, 12:21 ] |
| Temat postu: | |
No to już można asfalt zwijać .. i coś podriftować! |
|
| Autor: | Moch [ Śro, 07.02.2007, 12:46 ] |
| Temat postu: | |
Ehhhhh tam - nie został zbudowany do wygłupów, ale... "du*a" przysiada lekko prz ostrym ruszaniu na biegach 1,2 a to potrafi zdziwić kierowców "dorosłych" aut. |
|
| Autor: | Arturro [ Śro, 07.02.2007, 16:04 ] |
| Temat postu: | |
Moch napisał(a): nie zostaĹ‚ zbudowany do wygĹ‚upĂłw To nie wygĹ‚upy! To w jakim celu zostaĹ‚ "stuningowany"? |
|
| Autor: | Moch [ Pią, 09.02.2007, 16:48 ] |
| Temat postu: | |
Stuningowany został po to jak to robią chociażby włosi z Fiatami 500 - żeby pokazać, że można tro zrobić i można zrobić porządnie, bez kręcania głowami potem z politowaniem na ulicach |
|
| Autor: | Arturro [ Sob, 10.02.2007, 12:21 ] |
| Temat postu: | |
Moch napisał(a): Stuningowany zostaĹ‚ po to jak to robiÄ… chociaĹĽby wĹ‚osi z Fiatami 500 - ĹĽeby pokazać, ĹĽe moĹĽna tro zrobić i moĹĽna zrobić porzÄ…dnie, bez krÄ™cania gĹ‚owami potem z politowaniem na ulicach No to szacunek. |
|
| Strona 1 z 3 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|