Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne
https://www.samochodyswiata.pl/

Fiat 126p 1979
https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=14&t=18366
Strona 1 z 3

Autor:  Moch [ Wto, 16.01.2007, 9:36 ]
Temat postu:  Fiat 126p 1979

Image

To moje auteczko.

I album z Jego niektórymi zdjęciami.

http://moch.fotosik.pl/albumy/62033.html#e

Mogę przedstawić pełną historię jego budowy. Powstał praktycznie od zera, z bardzo zadbanego niby, a jak się okazało niezwykle skorodowanego egzemplarza, odkupionego od pierwszego właściciela.

MODEL: 1979 ( data pierwszej rejestracji 1979/11/28 )

SILNIK: silnik 650, blok obspawany (aluminium - wzmocniony), wałek rozrządu heinrich robiony na zamówienie, głowica splanowana 4.7 albo 4.8 mm, pełna obróbka kanałów w głowicy, zawory nimonicowe z BISa z korekcją przylgni, wał korbowy polerowany, wyważony, korbowody polerowane, odelżone, wyważone, tłoki z pierścieniami chromowanymi, odelżone, z "paznokciami", wyważone, pokrywa zaworowa aluminiowa ABARTH, wentylator odlewany aluminiowy ABARTH, wyważony, panewki "prefabrykaty" toczone pod wymiar...

UKLAD DOLOTOWY: układ dolotowy tradycyjnie udrożniony ( nawierty )

UKLAD WYDECHOWY: tłumik TEKLA (wkrótce co innego - nie bardzo się sprawdza )

ELEKTRONIKA i ELEKTRYKA: jaka elektronika ?(będzie zapłon tyrystorowy)

UKLAD NAPĘDOWY: sprzęgło i docisk z CC700

ZAWIESZENIE: na razie brak modyfikacji ( wkrĂłtce 8) )

UKLAD HAMULCOWY: brak modyfikacji

BODY-KIT: lampy tylne z wersji SILVER/BLACK.RED/BROWN, znaczek przednie wÄ…ski prostokÄ…t chromowany Polski Fiat (nowy), nadwozie pokryte lakierem akrylowym

ŚRODEK: wnętrze beżowe, gałka "kuleczka", wentylatorek ELFIK, wiszące mini rękawice bokserskie, dwa proporczyki, podsufitka beżowa "pełna" ze skaju, obrotomierz, wakuometr, temp silnika (wszystko produkacja z epoki LUMMEL), półeczka przed pasażerem "prywaciarska", ale z epoki, kierownica Monte Carlo 3ramienna, licznik nieparzysty z najstarszych 126p nowy, deska rozdzielcza (wykładzina, przyciski i ich umiejscowienie) z przed 77', elektryczny spryskiwacz sprytnie ukryty pod seryjną "pompką"

CAR-AUDIO: radio TRAMP, głośnik TONSIL MS/2

INNE: halogeny ZELMOT nowe, z pokrowcami w szachowniczkÄ™ (nowe), lusterko Crommodora Astro (nowe)


A teraz oceniajcie, możecie wyśmiać 8)

Dodam, że nie poruszam się tym na codzień, auto zbudowane jest FOR FUN.

Adres forum, na którym można się dowiedzieć o wielu podobnie zudowanych od zera autach klasycznych jest w PODPISIE.

Autor:  Mefisto [ Wto, 16.01.2007, 9:44 ]
Temat postu: 

Jak dla mnie to wlasnie z tego przedzialu czasu Maluchy byly najfajniejsze i jakos nic do nich nie mam w przeciwienstwie do tych juz nowszych co bym je wszystkie wy**** na zbity ryj. A jesli chodzi o BeĹĽyka to ma klimat, rzeczywiscie milo sie przejchac takim na jakas przejazdzke

Autor:  HARNAŚ [ Czw, 25.01.2007, 0:45 ]
Temat postu: 

Zastanawiają mnie tylne lampy, one były zakładane do malców czy to jakiś tuning z lat 70 ? :)

Autor:  stan1906 [ Czw, 25.01.2007, 10:22 ]
Temat postu: 

Ciekawy samochodzik. Wole takiego 28 letniego malucha od jakies 10 lub 15. Ten to juz klasyk a takie mlodsze to po prostu stare graty.

Autor:  blondas [ Czw, 25.01.2007, 11:51 ]
Temat postu: 

stanko007 napisał(a):
Ten to juz klasyk a takie mlodsze to po prostu stare graty

to pocieszajace!
jeszcze 10 lat potrzymam swoje renoweczki i tez awansuja do grupy

stanko007 napisał(a):
Ciekawy samochodzik

:lol:

Autor:  Ursus [ Czw, 25.01.2007, 11:55 ]
Temat postu: 

Autko znam z innego forum już i muszę pogratulować fajnego i zadbanego Maluszka :) Może byś wrzucił więcej fotek tego Malca, ale takich co by się na tapetkę nadawały - coś w podobnym klimacie jak ta u góry :wink:

Autor:  ełe piotr [ Sob, 27.01.2007, 8:33 ]
Temat postu: 

no cóż malczan to chyba klasykiem nie zostanie ze względu na swoje tandeciarstwo i badziewizm wykonaniowy:D jedyne co to że stary jest :/ i brzydki a wręcz ochydny i odpychający

Autor:  Wilu [ Sob, 27.01.2007, 9:12 ]
Temat postu: 

Moch dlaczego nie dołożyłes tych zdjęc do istniejącego już tematu o Fiacie 126 :?:

Autor:  POŃCZAK [ Sob, 27.01.2007, 9:27 ]
Temat postu: 

bo to nie jest stock, a jednak nie powinien byc w tuningu :> zgadlem? :P

Autor:  Moch [ Sob, 27.01.2007, 15:46 ]
Temat postu: 

eĹ‚e piotr napisał(a):
no cóż malczan to chyba klasykiem nie zostanie ze względu na swoje tandeciarstwo i badziewizm wykonaniowy:D jedyne co to że stary jest :/ i brzydki a wręcz ochydny i odpychający


:lol: :lol: :lol: :lol:

Tak się składa, że jest pełnoprawnym klasykiem poszukiwanym np. we Włoszech i sprzedawanym za sporą forsę w USA chociażby. Powiedz mi mądralo czy Fiat 500 też nie jest klasykiem? Albo Syrena? Oba samochody są podobnie źle wykonane. Natomiast na pewno klasykie jest rewelacyjnie piękna, doskonale wykonana, obsypana nagrodami i niesamowicie ekskluzywna, wręcz poszukiwana jako wyjątkowo drogi rarytas dla ludzi z gustem i grubym portfelem SKODA FELICIA :twisted:

POŃCZAK napisał(a):
bo to nie jest stock, a jednak nie powinien byc w tuningu :> zgadlem? :P


Ano... zgadłeś 8)

HARNAĹš napisał(a):
Zastanawiają mnie tylne lampy, one były zakładane do malców czy to jakiś tuning z lat 70 ? :)


Występowały w wersjach RED/BROWN/SILVER i BLACK, jako wyposażenie seryjne. W Polsce występowały, jako "tunin" z tamtych lat. Ale element ten był znany na linii produkcyjnej.

Ursus napisał(a):
Autko znam z innego forum już i muszę pogratulować fajnego i zadbanego Maluszka :) Może byś wrzucił więcej fotek tego Malca, ale takich co by się na tapetkę nadawały - coś w podobnym klimacie jak ta u góry :wink:


SiÄ™ robi... zaraz wrzucÄ™.


Image

Image

Autor:  General58 [ Pią, 02.02.2007, 17:10 ]
Temat postu: 

Bardzo sympatyczne autko, ja osobiście jestem fanem tych wąskich chromowanych zderzaków :P w sam raz na niedzielną wycieczke ze miasto :D

Autor:  Arturro [ Sob, 03.02.2007, 13:11 ]
Temat postu: 

Malacz jest zajebisty! 24-konne RWD. 8) Na nim się nauczyłem jeździć. :) Niestety pare dni temu został sprzedany.
<b>Moch</b> świetna robota. Tak trzymaj! :)

Autor:  Moch [ Nie, 04.02.2007, 13:09 ]
Temat postu: 

U mnie już dawno nie jest 24konne 8) Dzięki, za uznanie.

Autor:  Arturro [ Nie, 04.02.2007, 13:59 ]
Temat postu: 

Moch napisał(a):
U mnie już dawno nie jest 24konne 8) Dzięki, za uznanie.

To ile teraz masz tak mniej więcej? Bo modyfikacje widzę, ale zastanawiam się jaką moc uzyskałeś.

Autor:  Moch [ Śro, 07.02.2007, 11:09 ]
Temat postu: 

Liczę na około 36 KM. Poza tym nadwozie zostało trochę odelżone. Pod tapicerką nie wygłuszeń, "filców", cały bitumiczny "syf" - taki bitgum przygrzany na ciepło do blachy został oderwany w całym wnętrzu... kuracja odchudzająca z 45kg jak nic 8)

Autor:  Arturro [ Śro, 07.02.2007, 12:21 ]
Temat postu: 

No to już można asfalt zwijać .. i coś podriftować! 8)

Autor:  Moch [ Śro, 07.02.2007, 12:46 ]
Temat postu: 

Ehhhhh tam - nie został zbudowany do wygłupów, ale... "du*a" przysiada lekko prz ostrym ruszaniu na biegach 1,2 a to potrafi zdziwić kierowców "dorosłych" aut.

Autor:  Arturro [ Śro, 07.02.2007, 16:04 ]
Temat postu: 

Moch napisał(a):
nie został zbudowany do wygłupów

To nie wygłupy! :)
To w jakim celu został "stuningowany"?

Autor:  Moch [ Pią, 09.02.2007, 16:48 ]
Temat postu: 

Stuningowany został po to jak to robią chociażby włosi z Fiatami 500 - żeby pokazać, że można tro zrobić i można zrobić porządnie, bez kręcania głowami potem z politowaniem na ulicach 8)

Autor:  Arturro [ Sob, 10.02.2007, 12:21 ]
Temat postu: 

Moch napisał(a):
Stuningowany został po to jak to robią chociażby włosi z Fiatami 500 - żeby pokazać, że można tro zrobić i można zrobić porządnie, bez kręcania głowami potem z politowaniem na ulicach

No to szacunek. :) Ja bym się nim jednak trochę "pobawił" (nie mówię o rajdach oczywiście)

Strona 1 z 3 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/