Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne
https://www.samochodyswiata.pl/

1971-1977 Alfa Romeo Montreal
https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=14&t=1364
Strona 1 z 3

Autor:  Guerrillero [ Pią, 18.06.2004, 18:58 ]
Temat postu:  1971-1977 Alfa Romeo Montreal

Image Image Image Image Image Image Image Image

Autor:  Kobi [ Pią, 18.06.2004, 19:17 ]
Temat postu: 

Piękne auto ...no tył jest taki sobie ale przód miodzio a ten rysunek na końcu to wspaniały jest .

Autor:  Tomasz [ Pią, 18.06.2004, 19:30 ]
Temat postu: 

Zaraz będę miał orgazm :twisted: Jest taka piękna... że tego się opisać nie da! Te jej przymrużone oczy......... ten wzrok........ achhhh...

t.m.

Autor:  Jacub [ Pią, 18.06.2004, 20:28 ]
Temat postu: 

CUUUUUUUUUUDO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Autor:  Ice [ Pią, 18.06.2004, 20:54 ]
Temat postu: 

Ahh.... kwintesencja kobie... ten no, motoryzacji ;) ta charyzmatycznosc. MIOD !

Autor:  markus [ Pią, 18.06.2004, 23:45 ]
Temat postu: 

ZAJEBISTA!!!

Autor:  lordzofmafia [ Sob, 19.06.2004, 12:31 ]
Temat postu: 

Zajebista!!!

Autor:  Ice [ Sob, 19.06.2004, 13:47 ]
Temat postu: 

A o tej na rysunku nawet nie wspomne....

Autor:  Kobi [ Sob, 19.06.2004, 14:16 ]
Temat postu: 

MoĹĽe kiedyĹ› wejdzie do produkcji seryjnej :D:D:D

Autor:  Ice [ Sob, 19.06.2004, 14:31 ]
Temat postu: 

Ta... i na pewno będzie kosztować 20 000 PLN ;)

Autor:  eF [ Sob, 19.06.2004, 14:33 ]
Temat postu: 

Tomasz napisał(a):
Zaraz będę miał orgazm :twisted: t.m.


bana mu za sex siÄ™ na forum! :twisted:
Piekne oczy ma,racja :D << a propos Alfy, a nie sexualnego maniaka :twisted:

Autor:  Ice [ Sob, 19.06.2004, 14:51 ]
Temat postu: 

"Co wolno wojewodzie..." :twisted:

Autor:  el_ [ Sob, 19.06.2004, 14:59 ]
Temat postu: 

eF napisał(a):
Tomasz napisał(a):
Zaraz będę miał orgazm :twisted: t.m.


bana mu za sex siÄ™ na forum! :twisted:
Piekne oczy ma,racja :D << a propos Alfy, a nie sexualnego maniaka :twisted:


Cinco contra uno :?: :?: :twisted: :twisted:

Autor:  Spark^ [ Sob, 19.06.2004, 17:58 ]
Temat postu: 

Ten seryjny "bad look" jest wręcz wspaniały i przyprawia o szybsze bicie serca.

Autor:  SHOW [ Pon, 19.07.2004, 23:40 ]
Temat postu: 

taki pony car by alfa?:P

Autor:  Reanimator [ Pon, 19.07.2004, 23:42 ]
Temat postu: 

rysunek fajny tylko ten gril znowu!!!

Autor:  Jacub [ Wto, 20.07.2004, 8:27 ]
Temat postu: 

Co ty chcesz od tego grila :?:

Autor:  Reanimator [ Wto, 20.07.2004, 15:01 ]
Temat postu: 

od 100 lat i ciÄ…gle to samo :wink: takj jak w sasranym porsche

Autor:  Mac_Abra [ Czw, 23.03.2006, 12:52 ]
Temat postu: 

Jak głosi legenda, gdy Henry Ford mijał na ulicy samochody tej marki, z szacunkiem zdejmował kapelusz. Gdyby dożył 1970 roku pewnie zaraz po zobaczeniu tego cuda padłby na kolana :D

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
http://www.classicdriver.com
http://www.autopareri.com

silnik 2.6 został powiekszony z pojemności 2.0, 8 cylindrów w układzie V dawało z siebie 200KM. Silnik zaprojektował i zbudował Giuseppe Busso. Styl nadwozia miał nawiązywać i jednocześnie konkurowac z największymi "sławami" tamtego okresu m.in. Ferrari 275 GTB4, Maserati Ghibli, Lamborghini 4000 Espada. W nadwoziu zaprojektowanym przez Marcello Gandiniego (Bertone) wyczuwa sie naloty amerykańskie, samochód miał zdobyć nabywców własnie na tamtym rynku. Pary okrągłych reflektorów nakryte są w górnej połowie żaluzjami złożonymi z czterech ażurowych schodków - ta delikatna konstrukcja (ruchoma - usuwająca się po zapaleniu reflektorów) ma za zadanie poprawiać własności aerodynamiczne. Zapowiedź, że Montreal ma być napędzany silnikiem V8 o dużej mocy, odebrano jako sensację i świadectwo tego, że Alfa Romeo zamierza konkurować w kategorii ekskluzywnych samochodów supersportowych, reprezentowanych w tym czasie we Włoszech np. przez Ferrari 356 GTB Daytona, Maserati Indy i Lamborghini Miura. Tak jak juz pisałem zadanie budowy silnika otrzymał Busso (najwybitniejszy konstruktor obok oczywiscie Orazio Satta). Mechanizm różnicowy z przekładnią hipoidalną pochodził z seryjnej produkcji Giulii, ale miał układ samoblokujący przy różnicy prędkości 25%


Nie bede pisał o skoku, srednicy cylindra, głowicy, zaworach, komorach spalania, bo to raczej mało kogo zainteresuje ;)

Autor:  pardon [ Czw, 23.03.2006, 12:55 ]
Temat postu: 

wspaniała fura.... to sie nazywa badlook.... cwanylook ... z ruchomymi brwiami ...

Strona 1 z 3 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/