| Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne https://www.samochodyswiata.pl/ |
|
| 1971-1977 Alfa Romeo Montreal https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=14&t=1364 |
Strona 1 z 3 |
| Autor: | Guerrillero [ Pią, 18.06.2004, 18:58 ] |
| Temat postu: | 1971-1977 Alfa Romeo Montreal |
|
|
| Autor: | Kobi [ Pią, 18.06.2004, 19:17 ] |
| Temat postu: | |
Piękne auto ...no tył jest taki sobie ale przód miodzio a ten rysunek na końcu to wspaniały jest . |
|
| Autor: | Tomasz [ Pią, 18.06.2004, 19:30 ] |
| Temat postu: | |
Zaraz będę miał orgazm t.m. |
|
| Autor: | Jacub [ Pią, 18.06.2004, 20:28 ] |
| Temat postu: | |
CUUUUUUUUUUDO!!!!!!!!!!!!!!!!!!! |
|
| Autor: | Ice [ Pią, 18.06.2004, 20:54 ] |
| Temat postu: | |
Ahh.... kwintesencja kobie... ten no, motoryzacji |
|
| Autor: | markus [ Pią, 18.06.2004, 23:45 ] |
| Temat postu: | |
ZAJEBISTA!!! |
|
| Autor: | lordzofmafia [ Sob, 19.06.2004, 12:31 ] |
| Temat postu: | |
Zajebista!!! |
|
| Autor: | Ice [ Sob, 19.06.2004, 13:47 ] |
| Temat postu: | |
A o tej na rysunku nawet nie wspomne.... |
|
| Autor: | Kobi [ Sob, 19.06.2004, 14:16 ] |
| Temat postu: | |
MoĹĽe kiedyĹ› wejdzie do produkcji seryjnej |
|
| Autor: | Ice [ Sob, 19.06.2004, 14:31 ] |
| Temat postu: | |
Ta... i na pewno będzie kosztować 20 000 PLN |
|
| Autor: | eF [ Sob, 19.06.2004, 14:33 ] |
| Temat postu: | |
Tomasz napisał(a): Zaraz bÄ™dÄ™ miaĹ‚ orgazm bana mu za sex siÄ™ na forum! Piekne oczy ma,racja |
|
| Autor: | Ice [ Sob, 19.06.2004, 14:51 ] |
| Temat postu: | |
"Co wolno wojewodzie..." |
|
| Autor: | el_ [ Sob, 19.06.2004, 14:59 ] |
| Temat postu: | |
eF napisał(a): Tomasz napisał(a): Zaraz bÄ™dÄ™ miaĹ‚ orgazm bana mu za sex siÄ™ na forum! Piekne oczy ma,racja Cinco contra uno |
|
| Autor: | Spark^ [ Sob, 19.06.2004, 17:58 ] |
| Temat postu: | |
Ten seryjny "bad look" jest wręcz wspaniały i przyprawia o szybsze bicie serca. |
|
| Autor: | SHOW [ Pon, 19.07.2004, 23:40 ] |
| Temat postu: | |
taki pony car by alfa?:P |
|
| Autor: | Reanimator [ Pon, 19.07.2004, 23:42 ] |
| Temat postu: | |
rysunek fajny tylko ten gril znowu!!! |
|
| Autor: | Jacub [ Wto, 20.07.2004, 8:27 ] |
| Temat postu: | |
Co ty chcesz od tego grila |
|
| Autor: | Reanimator [ Wto, 20.07.2004, 15:01 ] |
| Temat postu: | |
od 100 lat i ciÄ…gle to samo |
|
| Autor: | Mac_Abra [ Czw, 23.03.2006, 12:52 ] |
| Temat postu: | |
Jak głosi legenda, gdy Henry Ford mijał na ulicy samochody tej marki, z szacunkiem zdejmował kapelusz. Gdyby dożył 1970 roku pewnie zaraz po zobaczeniu tego cuda padłby na kolana
http://www.classicdriver.com http://www.autopareri.com silnik 2.6 został powiekszony z pojemności 2.0, 8 cylindrów w układzie V dawało z siebie 200KM. Silnik zaprojektował i zbudował Giuseppe Busso. Styl nadwozia miał nawiązywać i jednocześnie konkurowac z największymi "sławami" tamtego okresu m.in. Ferrari 275 GTB4, Maserati Ghibli, Lamborghini 4000 Espada. W nadwoziu zaprojektowanym przez Marcello Gandiniego (Bertone) wyczuwa sie naloty amerykańskie, samochód miał zdobyć nabywców własnie na tamtym rynku. Pary okrągłych reflektorów nakryte są w górnej połowie żaluzjami złożonymi z czterech ażurowych schodków - ta delikatna konstrukcja (ruchoma - usuwająca się po zapaleniu reflektorów) ma za zadanie poprawiać własności aerodynamiczne. Zapowiedź, że Montreal ma być napędzany silnikiem V8 o dużej mocy, odebrano jako sensację i świadectwo tego, że Alfa Romeo zamierza konkurować w kategorii ekskluzywnych samochodów supersportowych, reprezentowanych w tym czasie we Włoszech np. przez Ferrari 356 GTB Daytona, Maserati Indy i Lamborghini Miura. Tak jak juz pisałem zadanie budowy silnika otrzymał Busso (najwybitniejszy konstruktor obok oczywiscie Orazio Satta). Mechanizm różnicowy z przekładnią hipoidalną pochodził z seryjnej produkcji Giulii, ale miał układ samoblokujący przy różnicy prędkości 25% Nie bede pisał o skoku, srednicy cylindra, głowicy, zaworach, komorach spalania, bo to raczej mało kogo zainteresuje |
|
| Autor: | pardon [ Czw, 23.03.2006, 12:55 ] |
| Temat postu: | |
wspaniała fura.... to sie nazywa badlook.... cwanylook ... z ruchomymi brwiami ... |
|
| Strona 1 z 3 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|