Switch to full style
Samochody zabytkowe oraz te nieco młodsze, kultowe "Evergreeny" i kandydaci na nie
Wyślij odpowiedź

1971-1977 Alfa Romeo Montreal

Pią, 18.06.2004, 18:58

Image Image Image Image Image Image Image Image
Ostatnio edytowany przez Guerrillero, Pią, 18.06.2004, 20:15, edytowano w sumie 1 raz

Pią, 18.06.2004, 19:17

Piękne auto ...no tył jest taki sobie ale przód miodzio a ten rysunek na końcu to wspaniały jest .

Pią, 18.06.2004, 19:30

Zaraz będę miał orgazm :twisted: Jest taka piękna... że tego się opisać nie da! Te jej przymrużone oczy......... ten wzrok........ achhhh...

t.m.

Pią, 18.06.2004, 20:28

CUUUUUUUUUUDO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pią, 18.06.2004, 20:54

Ahh.... kwintesencja kobie... ten no, motoryzacji ;) ta charyzmatycznosc. MIOD !

Pią, 18.06.2004, 23:45

ZAJEBISTA!!!

Sob, 19.06.2004, 12:31

Zajebista!!!

Sob, 19.06.2004, 13:47

A o tej na rysunku nawet nie wspomne....

Sob, 19.06.2004, 14:16

MoĹĽe kiedyĹ› wejdzie do produkcji seryjnej :D:D:D

Sob, 19.06.2004, 14:31

Ta... i na pewno będzie kosztować 20 000 PLN ;)

Sob, 19.06.2004, 14:33

Tomasz napisał(a):Zaraz bÄ™dÄ™ miaĹ‚ orgazm :twisted: t.m.


bana mu za sex siÄ™ na forum! :twisted:
Piekne oczy ma,racja :D << a propos Alfy, a nie sexualnego maniaka :twisted:

Sob, 19.06.2004, 14:51

"Co wolno wojewodzie..." :twisted:

Sob, 19.06.2004, 14:59

eF napisał(a):
Tomasz napisał(a):Zaraz bÄ™dÄ™ miaĹ‚ orgazm :twisted: t.m.


bana mu za sex siÄ™ na forum! :twisted:
Piekne oczy ma,racja :D << a propos Alfy, a nie sexualnego maniaka :twisted:


Cinco contra uno :?: :?: :twisted: :twisted:

Sob, 19.06.2004, 17:58

Ten seryjny "bad look" jest wręcz wspaniały i przyprawia o szybsze bicie serca.

Pon, 19.07.2004, 23:40

taki pony car by alfa?:P

Pon, 19.07.2004, 23:42

rysunek fajny tylko ten gril znowu!!!

Wto, 20.07.2004, 8:27

Co ty chcesz od tego grila :?:

Wto, 20.07.2004, 15:01

od 100 lat i ciÄ…gle to samo :wink: takj jak w sasranym porsche

Czw, 23.03.2006, 12:52

Jak głosi legenda, gdy Henry Ford mijał na ulicy samochody tej marki, z szacunkiem zdejmował kapelusz. Gdyby dożył 1970 roku pewnie zaraz po zobaczeniu tego cuda padłby na kolana :D

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
http://www.classicdriver.com
http://www.autopareri.com

silnik 2.6 został powiekszony z pojemności 2.0, 8 cylindrów w układzie V dawało z siebie 200KM. Silnik zaprojektował i zbudował Giuseppe Busso. Styl nadwozia miał nawiązywać i jednocześnie konkurowac z największymi "sławami" tamtego okresu m.in. Ferrari 275 GTB4, Maserati Ghibli, Lamborghini 4000 Espada. W nadwoziu zaprojektowanym przez Marcello Gandiniego (Bertone) wyczuwa sie naloty amerykańskie, samochód miał zdobyć nabywców własnie na tamtym rynku. Pary okrągłych reflektorów nakryte są w górnej połowie żaluzjami złożonymi z czterech ażurowych schodków - ta delikatna konstrukcja (ruchoma - usuwająca się po zapaleniu reflektorów) ma za zadanie poprawiać własności aerodynamiczne. Zapowiedź, że Montreal ma być napędzany silnikiem V8 o dużej mocy, odebrano jako sensację i świadectwo tego, że Alfa Romeo zamierza konkurować w kategorii ekskluzywnych samochodów supersportowych, reprezentowanych w tym czasie we Włoszech np. przez Ferrari 356 GTB Daytona, Maserati Indy i Lamborghini Miura. Tak jak juz pisałem zadanie budowy silnika otrzymał Busso (najwybitniejszy konstruktor obok oczywiscie Orazio Satta). Mechanizm różnicowy z przekładnią hipoidalną pochodził z seryjnej produkcji Giulii, ale miał układ samoblokujący przy różnicy prędkości 25%


Nie bede pisał o skoku, srednicy cylindra, głowicy, zaworach, komorach spalania, bo to raczej mało kogo zainteresuje ;)

Czw, 23.03.2006, 12:55

wspaniała fura.... to sie nazywa badlook.... cwanylook ... z ruchomymi brwiami ...
Wyślij odpowiedź