Switch to full style
Miejsce na forumowe pogaduchy, niekoniecznie tematycznie ściśle związane z motoryzacją ;)
Wyślij odpowiedź

Myjecie samochód zimą?

Pią, 29.01.2016, 7:55

Siemka. Zwracam sie z prosba o porade co do mycia samochodu zima. Jak wiadomo ostatnio ostre mrozy.sniezyce itp itd a co za tym idzie duzo soli ktora szkodzi autku.Ostatnio gdzies wyczytalem ze nie powinno sie wogole myc samochodu na mrozie chocby -2 ale jakos nie przemawia to do mnie. Zgodze sie ze nie powinno sie myc samochodu ciepla woda na mrozie bo to rzeczywiscie szkodzi ale chyba zeby splukac samochod karcherem i szamponem umyc to chyba mozna ;0 bo juz mam dosc patrzenia na swojego brudasa.

Moze wy macie jakies sposoby mycia autek zima ? czy myjecie tak jak zawsze ;0

Re: Myjecie samochód zimą?

Pią, 29.01.2016, 9:01

Ja myję, ale przede wszystkim sprawdzam prognozę pogody :P
Gdy zapowiada się chlapa, albo intensywne opady, to odpuszczam, ale jak jest pogoda jak dziś, na małym plusie i słonecznie, to myję, bo ciężko się do takiego brudasa nawet dotknąć...
I myję samochód rano, żeby nieco wysechł, a nie ma mroźną noc.

Re: Myjecie samochód zimą?

Pią, 29.01.2016, 14:09

Nienawidzę brudnego auta i najchętniej robiłbym to codziennie , od takie zboczenie. Ale było by to troche głupotą lecz w zimę staram sie to robic przynajmniej raz w tygodniu w zaleznosci od warunków pogodowych

Re: Myjecie samochód zimą?

Nie, 31.01.2016, 18:00

Osobiście na mrozie staram się nie myć samochodu, bo najczęściej w zimie i tak zaraz się znowu ubrudzi, a nie ma co ryzykować że woda dostanie się w różne miejsca i zamarznie.

Chyba, że zaraz po umyciu mógłbym odstawić furę do garażu gdzie jest minimum 5 stopni - wtedy mógłbym się czasami na mycie zdecydować :)

Re: Myjecie samochód zimą?

Nie, 31.01.2016, 18:38

Myje miejsca narażone na rdzę w Oplach :twisted: A tak na serio, to jeśli już myję to w myjniach ręcznych po których później wycieram uszczelki i konserwuje je żeby móc następnego dnia dostać się bez problemu do auta.

Re: Myjecie samochód zimą?

Czw, 04.02.2016, 15:42

Ja wystawiłem na deszcz (ze śniegiem :mryellow: , ale zawsze)

Re: Myjecie samochód zimą?

Pon, 14.03.2016, 21:00

leona nie myłem ze dwa lata, aura sama robi swoje - zima ubrudzi, wiosenne deszcze umyją, leon poddaje się rytmowi przyrody

Re: Myjecie samochód zimą?

Wto, 15.03.2016, 15:18

Opla trzeba myć, żeby się nie rozkręcił z tym poddawaniem rytmom przyrody :twisted:

Re: Myjecie samochód zimą?

Wto, 21.06.2016, 8:25

Dobry sposób na zaniedbany lakier i samochód,zimą też należy je myć,tylko wiadomo- nie podczas największych mrozów,chyba że mamy garaż lub myjnie podziemną w której będziemy myć auto,to zupełnie zmienia postać rzeczy. Oprócz samego mycia polecam też polerkę woskiem aby lakier po prostu lśnił.

Re: Myjecie samochód zimą?

Pią, 16.12.2016, 11:50

O to aby samochód był czysty, należy dbać zawsze i bez względu na porę roku, wystarczy go regularnie myć. Wiadomo że nie podczas dużych mrozów, ale wystarczy plusowa temperatura, to samo zresztą jeżeli chodzi o czyszczenie wnętrza o którym często zapominamy.

Re: Myjecie samochód zimą?

Pią, 20.01.2017, 23:39

mycie zimą szkodzi, sól w stanie stałym może cmoknąć w pompe moją blachę - teoria jedynie słuszna - auto ma zamarząć w grudniu i odtajać w marcu. Ogrzewane garaże czyli codzienna ciepła solanka to wyrok dla budy :D wiem bo zdarłem kilka bryk w garażu :mryellow: nie polecam. W skandynawskim kraju jakim jest Polska, auto ma zahibernować w grudniu i przebudzić się na wiosne - nic po drodze innego nie ma prawa mieć miejsca :!: Wszelkie mycia etc odpadają KATEGORYCZNIE, SKUTKI MYCIA W ZIMIE SĄ FAtALNE!!!!

Re: Myjecie samochód zimą?

Pon, 23.01.2017, 9:03

Dokładnie, ogrzewany garaż to najgorsze co może być. Ja w tą zimę tylko raz umyłem auto, ale tylko dlatego, że mi jakaś niewiasta po brudnym lakierze palcem powypisywała, że ją zastawiłem (co nie było prawdą : :lol: ) W sumie to pierwszy raz od 3 lat umyłem auto w trakcie zimy. Gdyby nie to, to mycie auta jedynie jak miałbym pewność, że mi całe wyschnie porządnie, co jest obecnie niemożliwe. Najlepiej jest porządnie umyć i zabezpieczyć przed zimą i równie dobrze po zimie. Jedyne co warto myć teraz to szyby.

Re: Myjecie samochód zimą?

Pon, 23.01.2017, 20:17

Myje i sprzątam w środku średnio raz w tygodniu bo mam taka możliwość i ...nie mogę patrzeć jak Opla rdza zjada :twisted:

Re: Myjecie samochód zimą?

Czw, 09.02.2017, 12:32

Akurat ja nie widzę większych przeszkód pod warunkiem, że nie zostawimy samochodu po umyciu na dużym mrozie tylko wjedziemy do garażu, wtedy jak najbardziej ma to sens, nikt nie powiedział iż zimą mamy zaniedbać swój samochód, prawda?

Re: Myjecie samochód zimą?

Pon, 15.05.2017, 14:29

Oczywiście, że myję. Samochód musi być czysty.

Re: Myjecie samochód zimą?

Śro, 24.05.2017, 16:21

Teraz po tych żółtym syfie z sosny to chyba trzeba auto ogarnąć

Re: Myjecie samochód zimą?

Śro, 24.05.2017, 21:18

Poczekaj do pierwszej burzy - elegancko ten syf usuwa. Sprawdzone info ;)

Re: Myjecie samochód zimą?

Pon, 30.10.2017, 20:24

No ja staram się myć raz w miesiącu, choć trzeba patrzeć jakie mamy temperatury, bo jak ostry minus to szkoda blach i tyle. Tak samo myjnie to tyle chemii i szczególnie zimą trzeba uważać, lepiej myć samemu jak mamy oczywiście taką możliwość.
Wyślij odpowiedź