Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 20:24




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Drzewa - wycinać czy nie 

Wycinać?
Tak 0%  0%  [ 0 ]
Nie 0%  0%  [ 0 ]
Nie mam zdania 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 0

Drzewa - wycinać czy nie 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Drzewa - wycinać czy nie
Kończę pracę inżynierską na temat wpływu infrastruktury drogowej na bezpieczeństwo. Spędziłem kilkanaście godzin na dyskusjach ze swoim promotorem o zasadności wprowadzania nowych zabezpieczeń na polskich drogach. Opowiadał historię, gdy (w samym centrum miasta) na skrzyżowaniu jakiś wariat jechał około 100 km/h i spadł ze skarpy, zginęła jego matka. Później tenże 'kierowca' próbował oskarżać zarządcę drogi o brak zabezpieczeń/informacji. Na tej ulicy jest typowa bariera, taka jak na zakrętach. Niedawny wypadek z Civic'kiem? Rozwiązanie to zastosowanie połączeń ślizgowych. Jednak każdy kij ma dwa końce: pytanie czy konstrukcja nie zawali się i nie zrobi krzywdy innym użytkownikom.

Analogicznie: auto zostaje na drzewie, zamiast na człowieku który może iść kilka metrów obok.

Jesteście za czy przeciw usuwaniu przydrożnych drzew?


Ostatnio edytowany przez Bladyhel Pon, 02.02.2015, 13:02, edytowano w sumie 2 razy

Nie, 25.01.2015, 1:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1886
Miejscowość: Stalowa Wola / Lublin
Samochód: e46 coupe
Post Re: Drzewa - wycinać czy nie
Wypadek w którym zginęła ta kobieta miał miejsce na skrzyżowaniu Nadbystrzycka/Zana w październiku 2006 lub 2007?


Śro, 28.01.2015, 17:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Drzewa - wycinać czy nie
Ja jestem ZA usuwaniem drzew i przeciw sadzeniu nowych :wink: Uzasadnienie sadzenia drzew niestety straciło na aktualności :wink:

P.S. Może stwórz ankietę :?: :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Czw, 29.01.2015, 16:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Drzewa - wycinać czy nie
Tak, chodzi o ten wypadek Wilhelm von Kropkus.


Pon, 02.02.2015, 13:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Drzewa - wycinać czy nie
Ja wiem jedno, rzeczy martwe i nieruchome, nie zabijają. Zabija ludzka głupota.

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Śro, 04.02.2015, 18:18
Profil

Postów: 2
Post Re: Drzewa - wycinać czy nie
Nie wiem czy Ci ta ankieta działa, głosowałem ale nie policzyło. A co do tematu to wszystko zależy gdzie te drzewa są. Ale tak jak napisał kolega wyżej, drzewa nie zabijają tylko ludzka głupota. Chociaż np. w miejscach gdzie szansa na to, że ktoś będzie za drzewem szedł jest praktycznie zerowa, a drzewo rośnie sobie przy drodze i jego ewentualny brak sprawiłby, że rozpędzony samochód zamiast na drzewie zatrzymałby się ileś metrów dalej na pustym polu, to odpowiedź jest jasna.


Sob, 07.02.2015, 11:36
Profil

Postów: 5
Post Re: Drzewa - wycinać czy nie
Jestem za wycinaniem drzew stojących szczególnie blisko drogi albo na ryzykownych zakrętach.


Pon, 15.06.2015, 9:47
Profil

Postów: 15
Post Re: Drzewa - wycinać czy nie
Nigdy nie mogłem zrozumieć roli drzew ciągnących się przez kilka kilometrów po obu stronach drogi w momencie gdy poza nimi jest puste pole... Tu już nawet nie chodzi o przekraczanie prędkości, samo wpadnięcie w poślizg przy nawet małej prędkości przy odrobinie pecha może doprowadzić do tragedii. Jestem zdecydowanie za wycięciem drzew w takich miejscach


Pon, 15.06.2015, 12:57
Profil

Postów: 44
Miejscowość: PL +
Samochód: Opel minivan
Post Re: Drzewa - wycinać czy nie
moto55 napisał(a):
Nigdy nie mogłem zrozumieć roli drzew ciągnących się przez kilka kilometrów po obu stronach drogi w momencie gdy poza nimi jest puste pole...

Drogi/szlaki komunikacyjne to tzw. spuścizna historyczna i rosnące przy nich drzewa miały zapewnić cień a tym samym ochłodę tym co podróżowali czy to pieszo czy przy pomocy zwierząt zaprzęgowych.
Co do wycinania drzew jak leci to jestem przeciw. W wielu krajach europejskich uważanych przez Polaków za tzw. nowoczesny zachód widuje się identyczne jak w Polsce alejki drzew z tym że tam 99% kierowców stosuje się do ograniczeń prędkości i nikomu te drzewa nie przeszkadzają.


Wto, 16.06.2015, 13:02
Profil

Postów: 8
Post Re: Drzewa - wycinać czy nie
Drzewa nie zabijają...


Śro, 17.06.2015, 15:02
Profil

Postów: 1
Post Re: Drzewa - wycinać czy nie
Kiedyś drzew było więcej,a wypadków mniej. A teraz? To drzewa atakują samochody?

_________________
Fajna strona - Cadxpert.com.pl


Czw, 25.06.2015, 21:45
Profil

Postów: 1
Post Re: Drzewa - wycinać czy nie
Drzew było więcej, a wypadków mniej, to prawda, ale ile mniej było samochodów. Drzewa oprócz tego że, stwarzają zagrożenie, to jeszcze niszczą nawierzchnię, zwłaszcza na starych lokalnych drogach gdzie nie ma dobrej podbudowy. Sadzenie nowych drzew przy drogach, nie ma sensu, ale wycinać również trzeba z głową.


Pią, 26.06.2015, 10:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 303
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Peugeot 306
Post Re: Drzewa - wycinać czy nie
Ankieta mi nie działa :(

A co do samego tematu - jestem za wycinaniem drzew, lub ich przesadzaniem/sadzeniem nowych, ale w pewnej odległości od drogi jeśli jest taka możliwość. Drzewa przy drogach krajowych nie biegnących przez las po prostu zwiększają zagrożenie, bo nie trzeba jechać 150 km/h żeby np. w zimie wjechać na fragment oblodzonej nawierzchni i zacząć się obracać.

Widziałem kiedyś film w którym kierowca w USA zasłabł za kierownicą. Stracił przytomność na jakąś minutę, zjechał z drogi, wjechał na pole i po prostu sobie po nim pojeździł bez kontroli (miał automat). Nic mu się nie stało, tylko samochód trochę ucierpiał. W Polsce taki przypadek skończyłby się wylądowaniem na drzewie w 2 sekundy po zasłabnięciu.

Drzewa przy drodze nie mają uzasadnienia, a w niektórych miejscach rosną wręcz idiotycznie blisko jezdni (DK 59 na Mazurach, fragment w okolicach skrzyżowania z DK 58 - tam jest może ze 30-40 cm marginesu...) - powinno je się wtedy eliminować.

_________________
Zapraszam na motoWahacz, gdzie znajdziesz testy samochodów i aktualności motoryzacyjne :)
https://motowahacz.pl/


Sob, 27.06.2015, 16:11
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018