Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:42




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Waszym zdaniem jaki jest najlepszy dysk internetowy ? 

Jaki jest najlepszy dysk internetow ?
Dropbox 75%  75%  [ 3 ]
Google Drive 25%  25%  [ 1 ]
SkyDrive 0%  0%  [ 0 ]
inny 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 4

Waszym zdaniem jaki jest najlepszy dysk internetowy ? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 3945
Post Waszym zdaniem jaki jest najlepszy dysk internetowy ?
Witam

Chciałbym WAS zapytać jakiego dysku używacie i co skłoniło WAS do tego.

Ja używałem 3 najpopularniejszych czyli Dropbox, Google Drive i SkyDrive i napisze co o nich sądzę

Dropbox
Minusy:
-Tylko 2GB na start
-niespecjalnie atrakcyjne ceny w wersji płatnej

Plusy
-bardzo łatwo można powiększyć konto do 5,88GB (wystarczy zarejestrować się z polecenia i min skorzystać z przesyłania zdjęć, podpinając do kompa kartę z aparatu) - a maksymalnie do 21,38GB, co też nie jest wielkim problemem
-klient Dropbox sprawdza czy pliki się nie powtarzają na koncie i w takim razie nie przesyła ich ponownie tylko kopiuje po swojej stronie (duże przyspieszenie)
-świetnie rozwiązane udostępnianie plików, można udostępnić katalog określonej osobie i od razu będzie mieć pliki na dysku jak je wrzucimy; a także udostępnić publiczny link i tam ktoś może to pobrać na dysk, albo dodać do swojego Dropoxa (np znajomy wysłał mi link do paru GB zdjęć z wakacji, byłem w pracy, na telefonie wybrałem aby pobrać do Dropboxa i na włączonym komputerze w domu pobrało się wszystko zanim wróciłem)
-brak limitu wielkości pliku
-nigdy mi się nie zdarzyło, że jakiegoś pliku nie zsynchronizował

Google Drive
Minusy
-występujące niekiedy problemy z synchronizacją plików, o których klient powiadamia komunikatem który bardzo łatwo przeoczyć (miałem zdjęcie 30MB, które klient próbował wysłać przez kilka dni, generując prawie 1GB transferu - jedynym rozwiązaniem było wgranie przez przeglądarkę), niestety mając go trzeba się przyglądać czy się wszystko synchronizuje
-gorsze możliwości udostępniania plików/katalogów niż Dropbox
-niespecjalnie atrakcyjne ceny w wersji płatnej

Plusy
-15GB na start
-obsługuje pliki do 10GB
-możliwość edycji dokumentów w Google docs

SkyDrive
Minusy
-2GB limit wielkości pliku
-bardzo wolne pobieranie plików z udostępnionych katalogów (Udostępniłem raz znajomym 4GB zdjęć na SkyDrive, pobierało się to na bardzo szybki łączu w prędkością <100KB/s i przerwało przed końcem pobierania - Google i Dropbox pobierają się z co najmniej 10 razy wyższą prędkością - zależnie od łącza jakie mamy)
-najgorzej działające udostępnianie plików i katalogów

Plusy
-możliwość tworzenia i prostszej edycji dokumentów w webowej wersji Office - bardzo fajna sprawa, nie ma co prawda wszystkich opcji, ale jest za darmo i działa
-niezłe ceny w wersji płatnej
-kto założył przed 2012 rokiem ten ma 25GB zamiast 7GB miejsca


Jakie są Wasze odczucia?

_________________
Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem


Nie, 10.11.2013, 10:55
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: Waszym zdaniem jaki jest najlepszy dysk internetowy ?
Osobiście używam wyłącznie GoogleDrive. Możliwość edytowania dokumentów tekstowych jest bardzo pomocna i póki co nie przytrafiły mi się żadne problemy z synchronizacją.


Nie, 10.11.2013, 13:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3945
Post Re: Waszym zdaniem jaki jest najlepszy dysk internetowy ?
cobra napisał(a):
póki co nie przytrafiły mi się żadne problemy z synchronizacją.


U mnie też to była rzadkość, 3 pliki na 2000 plików, jednak jak szukałem rozwiązania na necie, okazało się, że nie tylko ja miałem takie przypadki (i nic nie mozna na to poradzić poza ręcznych wgrywaniem przez przeglądarkę). Dlatego mimo, że nie stanowi to dużego problemu, to w porównaniu do Dropboxa GDrive nie jest taki "bezobsługowy" i nie można mieć 100% pewności, że wszystko się zsynchronizuje.

Dodatkowo gdy SkyDrive ma problemy z synchronizacją to wyświetla komunikaty, których nie można przeoczyć i co ważne wyświetla dlaczego jest problem (np nieobsługiwane znaki w nazwie pliku, spacja na początku nazwy pliki i po zmianie nazwy pliki się synchronizują).

_________________
Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem


Nie, 10.11.2013, 16:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3945
Post Re: Waszym zdaniem jaki jest najlepszy dysk internetowy ?
Jest jeszcze jeden ciekawy dysk internetowy Copy.com
Na początku sądziłem, że to kolejna tego typu usługa, która nie przebije się, jednak odpowiada za to duża i znana firmy "Barracuda Networks" http://en.wikipedia.org/wiki/Barracuda_Networks

Największą zaletą nowej usługi jest pojemność: 15GB na start + 5GB od każdego który zarejestruje się z Waszego linku.
Tak każdego czyli można mieć 100GB za darmo, na zawsze jeśli tylko polecicie rejestracje i instalacje aplikacji 16 osobom. Gdy osób będzie wiecej to i więcej GB dostaniecie.

Ogólnie nie maiłem jeszcze problemu z działaniem usługi i mogę każdemu polecić chociaż jej wypróbowanie.

Gdyby ktoś chciał założyć to podaję przykładowy link dający 5GB gratis: https://copy.com?r=pQSqKt
(w Google znajdziecie setki podobnych)

_________________
Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem


Sob, 23.11.2013, 11:46
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018