Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 5:08




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Auto po stłuczce. 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 3
Post Auto po stłuczce.
Dostałem wczoraj maila od pewnej firmy z taką niby ofertą. Zaciekawiło mnie to. Owa firma reklamuje się z ofertą bezpłatnego wynajmu pojazdów. Działa to niby tak, ze gdy mamy kolizję to możemy się tam udać oni nam dadzą auto za friko a kosztami całego wynajmu obciążą sobie ubezpieczyciela sprawcy. Jakoś brzmi to zbyt pięknie aby było prawdziwe. Wujek Google też za dużo na ten temat powiedzieć mi nie chce. Co ciekawe firma zapewni, że nawet jeśli ubezpieczyciel odmówi zapłaty za wynajęty pojazd to poszkodowany w wypadku czy kolizji nie ponosi mimo tego faktu żadnych opłat.

Smaczku całej tej sprawie dodaje fakt iż firma ma praktycznie nowe auta na stanie ( rocznik 2011/2012). Pojazdy maja małe przebiegi, nie są to auta z górnej półki ale wszędzie jest klima i wspomaganie. Można sobie też zażyczyć parę innych bajerów. Wiem, ze polak potrafi i polak kombinuje dlatego podchodzę do takich ofert z ogromną rezerwą. Brzmi to po prostu zbyt pięknie aby było jak na polskie realia prawdziwe. Koniec z asistance? Ktoś do Ciebie stuknie to możesz sobie uto brać bo za to zapłaci ubezpieczyciel sprawcy a Ty nie musisz mieć nawet żadnego dodatkowego ubezpieczenia? Powiem nie bardzo w to wierzę.


Czy ktoś z was już z czymś takim się spotkał albo coś więcej umie o takich praktykach powiedzieć? To faktycznie działa czy to jest jedna wielka ściema?


Czw, 21.02.2013, 20:57
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Auto po stłuczce.
w swietle prawa poszkodowanemu należy sie auto zastepcze z OC sprawcy na czas naprawy, zwykle taką oferte maja warsztaty blacharskie które lubią przeciągac naprawe bo każdy dzien wynajmu auta zastepczego to dla nich czysta kasa czyjegos OC

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Nie, 24.02.2013, 15:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 982
Miejscowość: Stargard Szcz.
Samochód: Leon TSI, C25 Camper
Post Re: Auto po stłuczce.
Samochód zastępczy się należy. Kumpel ostatnio miał kłopoty z ubezpieczycielem sprawcy i sprawę oddał firmie zajmującej się walką o odszkodowania. Pierwsze co, to dostał zastepcze auto od tej firmy, a ubezpieczyciel został dodatkowo obciążony kosztami.


Nie, 24.02.2013, 16:47
Profil
Post Re: Auto po stłuczce.
Aktualnie na czas naprawy Twojego samochodu należy Ci się zastępczy z OC sprawcy. Obojętne jest skąd go będziesz miał: wypożyczalnia, auto zastępcze warsztatu blacharskiego w którym naprawiasz swoje auto, od ubezpieczyciela sprawcy, ... . Ważne tylko jest to żeby auto zastępcze było tej samej (porównywalnej) klasy co Twoje.


Wto, 26.02.2013, 11:43

Postów: 10
Post Re: Auto po stłuczce.
pierwszy raz slysze o czyms takim! naprawdę dobry interes!

ale jakoś bym się obawiał sztuacji jak ubeypieczyciel odmówi zapłaty za wynajęcie auta!


Wto, 12.03.2013, 16:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 93
Post Re: Auto po stłuczce.
Porównywalnej klasy? Czyli rozumiem że jak mam auto klasy średniej, ale wiekowe 13-15 lat, to biorę klasę A i nie będzie problemów?


Śro, 13.03.2013, 15:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 982
Miejscowość: Stargard Szcz.
Samochód: Leon TSI, C25 Camper
Post Re: Auto po stłuczce.
oskar88 wtedy oddajesz sprawę firmie walczącej o zwrot odszkodowań.


Śro, 13.03.2013, 15:20
Profil
Post Re: Auto po stłuczce.
Dexteros nikogo nie interesuje jak wiekowy jest Twój samochód. Jechałeś autem segmentu B więc przysługuje Ci auto zastępcze z segmentu B (możesz również wziąć A, jednak z C Ci nie przysługuje).


Śro, 13.03.2013, 19:09
Awatar użytkownika

Postów: 3
Post Re: Auto po stłuczce.
Hej. Jestem już po moich bataliach i postanowiłem opisać to co mnie spotkało.
Faktycznie jest firma albo też kilka firm, które coś takiego praktykują. Ja po kolizji z zadzwoniłem do firmy której ulotkę dostałem. http://---.pl/pl/auto-zastepcze.html
Niestety umowa tak jak wszędzie jest pisana w sztucznym urzędowym języku z którego kowalski rozeznać się nie może nawet jak by chciał. Jednak jest tak jak w idiocie pisze. Masz kraksę to CI dadzą auto zastępcze a kosztami obciążą ubezpieczyciela sprawcy. Niby wszystko pięknie i super. Nie ja zawiniłem a auto mi dali od razu. Nasuwa się jednak mała refleksja. Jeśli tego typu działania staną się powszechne i będzie to standard to ja to widzę tylko czarno. Koszty OC na bank wzrosną.

Powiem, że dostałem astrę z 2012 roku. Auto wyczyszczone, zatankowane do pełna. W takim też stanie musiałem je oddać z pełnym bakiem. To mnie akurat nie dziwiło bo jest to standardowy wymóg wypożyczalni aut. Jak bym oddał zasyfione auto to by mi doliczyli za sprzątanie.

W każdym bądź razie firma działa ekspresowo. Gdy zadzwoniłem i umówiłem się na spotkanie to formalności trwały tylko kilka chwil. Ważne jest jednak to, że sprawca wypadku musi przyjąć mandat bo inaczej nikt nam auta w ten sposób nie wypożyczy,

Dopytywałem też co się stanie gdy ubezpieczyciel sprawcy mimo wszystko odmówi im zapłaty faktury za wynajem auta. Czy czasem mnie nie obwiążą kosztem wynajmu auta. Otrzymałem zapewnienia, że nic takiego nie będzie miało miejsca. Od całej sprawy minął już ponad miesiąc i na razie jest cisza. Gdyby jednak dotarła do mnie jakaś niespodziewana faktura to na pewno dam wam znać.


Śro, 15.05.2013, 15:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: Auto po stłuczce.
Jeśli chodzi o czyszczenie auta, to w rzeczywistości nic nie powinni Ci zrobić, gdybyś oddał bardzo brudne auto. To raczej kwestia kultury.
Natomiast za nie do tankowane paliwo wypożyczalnie liczą sobie konkretne pieniądze.


Czw, 16.05.2013, 13:50
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018