Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 8:52




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Maciej Zientarski znów testuje 
Autor Wiadomość
Post Re: Maciej Zientarski znów testuje
Herroine napisał(a):
Trynid, pamiętam, że jeszcze bodajże na gronie widziałem zdjęcia zrobione kilka chwil przed wypadkiem Zientarskiego i jego kolegi, stali samochodem na światłach, ktoś zrobił im zdjęcie i widać było wyraźnie, że to Zientarski prowadził będąc już na ulicy Puławskiej, może to żaden dowód, ale wypadek zdarzył się 2 skrzyżowania dalej. Imo nie zdążyli się zamienić miejscami.

Szczerze mówiąc nie słyszałem o takim dowodzie, ale jeżeli rzeczywiście taki istnieje to na pewno będzie dowodem przed sądem.
Ice napisał(a):
Gdzieś w nim jest cząstka tego co lubi i niech to robi i miejmy nadzieje, że internet nie obróci się przeciwko jemu i internetowe trolle nie napiętnują go.

Tak by było idealnie. Idealnie by było rzeczowo potrafić rozmawiać nawet na takie tematy. Ale - niestety - są to płonne nadzieje. Zobacz jakie komentarze pojawiają się na onecie, gazecie, wp i innych tzw. opiniotwórczych serwisach. Praktycznie wszyscy już piszą o nim. Nawet pudelek, że nie wspomnę o superaku.


Śro, 25.07.2012, 8:40
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Maciej Zientarski znów testuje
spider napisał(a):
Złamanie przepisów to złamanie przepisów, czy o 200km/h, czy 20 km/h. Każdy co przekracza przepisy jest świadom mandatu, wypadku itd.
Ale jeśli jadę 70km/h Wisłostradą to Imo jest nieco mniejsze zagrożenie na owinięcie się wokół słupa i zabicie pasażera niż popylając ponad 200 po nierównej Puławskiej. Bądźmy poważni.

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Śro, 25.07.2012, 8:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 636
Miejscowość: Konstancin [WPI]
Samochód: V8 M60B40
Post Re: Maciej Zientarski znów testuje
W tym miejscu na Puławskiej był garb, który szybko zniknął po całej aferze. Jadąc 50 km/h w mocnym deszczu, można było tam fiknąć, co dopiero powyżej 100 km/h.

_________________
HABEMUS SEDAN


Śro, 25.07.2012, 9:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5434
Miejscowość: Częstochowa
Samochód: 3008
Post Re: Maciej Zientarski znów testuje
Tapir zawsze może Ci wyskoczyć dziecko przed auto i wtedy tłumaczenie, że jechałeś tylko 20km/h za dużo przed sądem nie mają żadnego znaczenia.

_________________
ExoticCars.pl


Śro, 25.07.2012, 9:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Maciej Zientarski znów testuje
Przy przepisowych 50 też może wyskoczyć. Nie mylmy w miarę normalnej jazdy (bo pewnie większość z nas lekko przekracza dozwoloną prędkość) z zabawą a'la NFS po centrum Warszawy.

hajper napisał(a):
W tym miejscu na Puławskiej był garb, który szybko zniknął po całej aferze. Jadąc 50 km/h w mocnym deszczu, można było tam fiknąć, co dopiero powyżej 100 km/h.
Owszem, był, tylko co z tego. Raczej nie pierwszy raz tamtędy jechał. Gdyby Zientarski nie zmieścił się w zakręt to byłaby wina zakrętu?

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Śro, 25.07.2012, 9:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Maciej Zientarski znów testuje
Oczywiście, nieważne czy jedziesz 70km/h czy 200 bo zachowanie auta i droga hamowania będą takie same :roll:
Przykro się na to patrzy, przypomina mi naigrywanie się z Kononowicza, mam nadzieję, że w niedługim czasie jego artykulacja się poprawi podobnie jak biegłość językowa.
To efekt jego głupoty ale nie będę hipokrytom bo mając Ferrari do dyspozycji pewnie skończyłbym podobnie.
Jako osoba publiczna powinien się zaangażować w akcje uświadamiającą skutki szybkiej jazdy, też występowałby w telewizji ale spotkałoby się to z pozytywniejszym odbiorem.
BTW: nie róbicie sobie jaj, że w tej chwili i tak robi lepsze programy niż TVN Turbo.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Śro, 25.07.2012, 10:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Maciej Zientarski znów testuje
Nie robię sobie jaj.

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Śro, 25.07.2012, 10:48
Profil
Post Re: Maciej Zientarski znów testuje
Dżony napisał(a):
Jako osoba publiczna powinien się zaangażować w akcje uświadamiającą skutki szybkiej jazdy, też występowałby w telewizji ale spotkałoby się to z pozytywniejszym odbiorem.

A kto "zatrudniłby" go do takiej akcji ? Każda firma / fundacja jak wejdzie na pierwszy lepszy serwis i poczyta co o nim się pisze zaraz porzuci taką myśl. Stąd też pomysł aby ewentualny dochód z powyższych filmów przeznaczyć na ofiary wypadków samochodowych. Taki pierwszy krok w tym kierunku.


Śro, 25.07.2012, 11:04
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Maciej Zientarski znów testuje
Zastanawia mnie dlaczego polaczki tak na niego jadą. Wiele sław i sławek w naszym kraju miało wypadki z ofiarami śmiertelnymi, ale nie kojarzę sobie akcji aby po 4 latach dalej tą osobę mieszano z błotem.

Mnie tam cieszy fakt że Zientarski wraca.

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Ostatnio edytowany przez BmwM5, Śro, 25.07.2012, 11:05, edytowano w sumie 1 raz

Śro, 25.07.2012, 11:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 636
Miejscowość: Konstancin [WPI]
Samochód: V8 M60B40
Post Re: Maciej Zientarski znów testuje
Tapir napisał(a):
był, tylko co z tego. Raczej nie pierwszy raz tamtędy jechał. Gdyby Zientarski nie zmieścił się w zakręt to byłaby wina zakrętu?


Nic z tego, może ktoś nie wiedział co konkretnie było w tym miejscu.

_________________
HABEMUS SEDAN


Śro, 25.07.2012, 11:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5434
Miejscowość: Częstochowa
Samochód: 3008
Post Re: Maciej Zientarski znów testuje
Tapir, ale przy 50km/h możesz się wybronić, a przy przekroczeniu prędkości ZAWSZE jest Twoja wina, nawet jak to dziecko wyskoczyło w ostatniej chwili, przechodziło w niedozwolonym miejscu.
Dwie sytuacje:
ktoś jedzie 50km/h i dziecko wpada na drogę nie patrząc i jest potrącone. Ma szanse się wybronić
ktoś drugi jedzie 70km/h i też dziecko wpada na drogę. Nie ma szans się wybronić.

_________________
ExoticCars.pl


Śro, 25.07.2012, 11:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Maciej Zientarski znów testuje
spider napisał(a):
Tapir, ale przy 50km/h możesz się wybronić, a przy przekroczeniu prędkości ZAWSZE jest Twoja wina, nawet jak to dziecko wyskoczyło w ostatniej chwili, przechodziło w niedozwolonym miejscu.
Dwie sytuacje:
ktoś jedzie 50km/h i dziecko wpada na drogę nie patrząc i jest potrącone. Ma szanse się wybronić
ktoś drugi jedzie 70km/h i też dziecko wpada na drogę. Nie ma szans się wybronić.

Sry, ale w przypadku drugim, dostaniesz tylko mandat za przekroczenie szybkości. Jeśli ktoś przechodzi przez jezdnie w niedozwolonym miejscu, i zostanie potrącony, to choćby to był trust ssc i zginiesz na miejscu to i tak śmierć jest na własne życzenie. kierowca nie dostanie odszkodowania z polisy na naprawę samochodu, oraz mandacik i nic więcej.

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Śro, 25.07.2012, 11:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Maciej Zientarski znów testuje
Tapir napisał(a):
Nie robię sobie jaj.


Ostatnio obniżyli poziom i za dużo gadają np w Moto-onie czy debilne zapraszanie gości do ZK, ale no bez jaj co do jakości programów.

_________________
PB RWD jest wysoko


Śro, 25.07.2012, 11:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Maciej Zientarski znów testuje
Cytuj:
To efekt jego głupoty ale nie będę hipokrytom bo mając Ferrari do dyspozycji pewnie skończyłbym podobnie.


Dokładnie. Przyspieszenie do setki w 360 Modenie to nieco ponad 4 sekundy. Jadąc tym autem ciężko na pewno utrzymać prędkość 50 km/h, a nawet te 70 km/h. Męczarnia dla kierowcy i samochodu. Myślę, że każdy z forumowiczów siedząc w Ferrari mógłby popełnić podobny błąd. Poza tym gdyby wiedział o hopce to ryzykowałby? Raczej nie.
Nie obwiniam go o wypadek właśnie dlatego, że jadąc to mogło zdarzyć się każdemu. Czy ktoś mając mocne auto nie ma ochoty czasem porządnie mu wdepnąć, tymbardziej jak auto jest pożyczone i wiesz, że niedługo będzie musiał go oddać. Więc może nie mieć więcej okazji. Szczególnie jak mowa o Ferrari. Brytyjskie magazyny motoryzacyjne po jednym telefonie dostają najnowszy model Ferrari. W Polsce jak któryś z magazynów motoryzacyjnych dostanie starsze Ferrari to już wielkie święto, robią o nim reportaż na kilkadziesiąt stron albo ponad połowę czasu antenowego.
Myślicie, że jego kolega po fachu świętej pamięci też go do tego nie zachęcał? Wydawało się długa, równa prosta. I po prostu się skusił, nie wiedząc o tej cholernej hopce. Trochę mu wręcz współczuje. Właśnie przez jedną chwilę zniszczył sobie życie, stracił na pewno jemu bliższego kumpla i jeszcze teraz jest wyśmiewany, krytykowany przez rzeszę ludzi, których może garstka wtedy mogłaby zachować się inaczej. Już nie mówiąc o jego zdrowiu.
Jak ktoś jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień. Oczywiście wszyscy Polacy boś taki naród porządny i święty.


Śro, 25.07.2012, 12:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Maciej Zientarski znów testuje
morphy napisał(a):
Dokładnie. Przyspieszenie do setki w 360 Modenie to nieco ponad 4 sekundy. Jadąc tym autem ciężko na pewno utrzymać prędkość 50 km/h, a nawet te 70 km/h. Męczarnia dla kierowcy i samochodu.


To po co wsiadał do takiego samochodu. W mieście właścicieli Ferrari jaki i Polonezów obowiązują takie same przepisy i tyle. Jak nie umie jeździć z głową to niech sobie taką furę na lawecie na tor przewiezie i upala ile chce.

_________________
PB RWD jest wysoko


Śro, 25.07.2012, 12:17
Profil

Postów: 71
Post Re: Maciej Zientarski znów testuje
Cytuj:
Szczerze mówiąc nie słyszałem o takim dowodzie, ale jeżeli rzeczywiście taki istnieje to na pewno będzie dowodem przed sądem.

Jeśli masz czas i chce Ci się znaleźć to zdjęcie to wejdź na grono, forum TopGear, temat o ile dobrze pamiętam to "Najciekawszy samochód jaki widziałeś na ulicy", nie przytoczę w tym momencie dokładnej nazwy bo jej nie pamiętam. Zdjęcia może już nie być, było zamieszczone na Fotosiku, który jak wiadomo leci w człona z oferowanymi usługami. Zdjęcie udostępnione było publicznie, każdy posiadacz profilu na gronie mógł je zobaczyć bez żadnego problemu.


Śro, 25.07.2012, 13:20
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: Maciej Zientarski znów testuje
morphy napisał(a):
Cytuj:
To efekt jego głupoty ale nie będę hipokrytom bo mając Ferrari do dyspozycji pewnie skończyłbym podobnie.


Dokładnie. Przyspieszenie do setki w 360 Modenie to nieco ponad 4 sekundy. Jadąc tym autem ciężko na pewno utrzymać prędkość 50 km/h, a nawet te 70 km/h. Męczarnia dla kierowcy i samochodu. Myślę, że każdy z forumowiczów siedząc w Ferrari mógłby popełnić podobny błąd. Poza tym gdyby wiedział o hopce to ryzykowałby? Raczej nie.
Nie obwiniam go o wypadek właśnie dlatego, że jadąc to mogło zdarzyć się każdemu. Czy ktoś mając mocne auto nie ma ochoty czasem porządnie mu wdepnąć, tymbardziej jak auto jest pożyczone i wiesz, że niedługo będzie musiał go oddać. Więc może nie mieć więcej okazji. Szczególnie jak mowa o Ferrari. Brytyjskie magazyny motoryzacyjne po jednym telefonie dostają najnowszy model Ferrari. W Polsce jak któryś z magazynów motoryzacyjnych dostanie starsze Ferrari to już wielkie święto, robią o nim reportaż na kilkadziesiąt stron albo ponad połowę czasu antenowego.
Myślicie, że jego kolega po fachu świętej pamięci też go do tego nie zachęcał? Wydawało się długa, równa prosta. I po prostu się skusił, nie wiedząc o tej cholernej hopce. Trochę mu wręcz współczuje. Właśnie przez jedną chwilę zniszczył sobie życie, stracił na pewno jemu bliższego kumpla i jeszcze teraz jest wyśmiewany, krytykowany przez rzeszę ludzi, których może garstka wtedy mogłaby zachować się inaczej. Już nie mówiąc o jego zdrowiu.
Jak ktoś jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień. Oczywiście wszyscy Polacy boś taki naród porządny i święty.


Masz rację co do jednego - tak zachowałby się niejeden Kowalski. Co innego redaktor motoryzacyjny z doświadczeniem z jazdy wieloma samochodami, spośród których wiele było zapewne szybszych od Modeny.


Śro, 25.07.2012, 16:22
Profil

Postów: 71
Post Re: Maciej Zientarski znów testuje
morphy napisał(a):
Cytuj:
To efekt jego głupoty ale nie będę hipokrytom bo mając Ferrari do dyspozycji pewnie skończyłbym podobnie.


Dokładnie. Przyspieszenie do setki w 360 Modenie to nieco ponad 4 sekundy. Jadąc tym autem ciężko na pewno utrzymać prędkość 50 km/h, a nawet te 70 km/h. Męczarnia dla kierowcy i samochodu. Myślę, że każdy z forumowiczów siedząc w Ferrari mógłby popełnić podobny błąd. Poza tym gdyby wiedział o hopce to ryzykowałby? Raczej nie.

morphy, myślę, a nawet zaryzykuję stwierdzenie, że jestem pewien w 100% tego, że Zientarski wiedział o garbie na Puławskiej. Było to miejsce, w którym dochodziło do tragicznych w skutkach wypadków już wcześniej, imo musiał o tym wiedzieć, tym bardziej, że sam kilkanaście razy widziałem go w okolicach miejsca wypadku w poprzednich latach. Nie muszę chyba dodawać, że ten garb już tam był? Śmieszy mnie to i denerwuje zarazem, że decyzja o poprawieniu stanu Puławskiej została podjęta dopiero po śmierci osoby rozpoznawalnej, po poważnym urazie znanego z telewizji prezentera motoryzacyjnego. Gdybym znalazł się w jego sytuacji to na pewno jechałbym z podobną prędkością, mimo braku tak dużego doświadczenia jakie miał Maciek. Myślę też, że ludzie wracają do tego tematu po kilku latach dlatego, że według stereotypów panujących wśród przeciętnych Kowalskich oglądających V-Max Zientar był idealnym/bardzo dobrym/świetnym kierowcą obeznanym z mocnymi samochodami, który w oczach tych właśnie przeciętnych ludzi wystawiany był na piedestał zajebistości, którzy nie brali pod uwagę tego, że mimo obcowania z wieloma samochodami ze sfery marzeń "przeciętniaków" może popełnić błąd. Każdy z nas jest tylko, bądź aż, człowiekiem.


Śro, 25.07.2012, 20:44
Profil
Post Re: Maciej Zientarski znów testuje
Jak to się mówi: "życie toczy się dalej", więc ... pojawił się nowy film Zientarskiego.
Tym razem Zientar z kamerą był w Czersku na Zlocie Zabytkowych Pojazdów "Sokół".
Oto relacja.
Image


Czw, 02.08.2012, 15:49
Awatar użytkownika

Postów: 54
Post Re: Maciej Zientarski znów testuje
Złamał przepisy, bo jechał zbyt szybko, fatalna droga tylko mu w tym pomogła. Życie toczy się dalej, największą karą dla niego jest świadomość śmierci kolegi i tego nie da się wymazać nawet pracą w mediach. Zostawmy go w spokoju, sprawa w sądzie chyba się jeszcze nie zakończyła.

_________________
Dziękuje, że przeczytałeś...


Śro, 08.08.2012, 11:47
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018