Obecny czas: Wto, 16.04.2024, 6:19




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Wątek piwny 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Wątek piwny
Na życzenie :P
Opelu napisał(a):
Przydałby się jakiś piwny/alkoholowy temat w OT, ale taki dla koneserów, jeśli jest dość chętnych.

Napiszcie, czy wolicie "koncerniaki" czy piwa z mniejszych Browarów.
Opelu napisał(a):
teraz idę dokończyć Amber Grand Imperial Porter (wybitne piwo, wybitny browar, nigdy więcej Warek/Tyskich/Lechów do ust nie wezmę)

Pełen szacun - to świetny browar, zwłaszcza Koźlak w ich wykonaniu jest genialny.


Oczywiście pamiętamy o zasadzie:
Image

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 28.06.2012, 8:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Wątek piwny
A dlaczego tylko piwny ? :P Można dopisać wino, łychę czy co tam kto jeszcze lubi :wink:

Ja na punkcie piwnym jestem lekko zboczony, nie piję dużo ale dobrze i różnorodnie. Letnią porą najlepiej mi wchodzą Bittery i IPA, generalnie lubię mocno nachmielone piwa, czasem złapię jakąś czeską dziesiątke/jedenastkę. Gdy jest chlodniej najchętniej sięgam po porter, najlepiej przeterminowany przynajmniej o rok (polecam) :twisted: ewentualnie jakieś piwa klasztorne. W sumie poza jasnym pszenicznym, do którego od dłuższego czasu nie mam serca i cierpliwości to nie zamykam się na żaden rodzaj piwa.

Nie rozgraniczam piw na koncernowe i niekoncernowe a na smaczne i niesmaczne - tak jak Żywiec potrafi zrobić świetny porter tak i np. Grybów (mały browar) wypuszcza tragiczne piwa jasne.
Z polskich piw najczęściej pijam Ciechana i Lwówka (trochę z sentymentu, studiowałem kiedyś w Ciechanowie, w tamtych czasach Ciechan był dużo lepszy), czasem Pintę, Ambera czy Fortunę albo Lubuskie. Od jakiegoś czasu warzę piwo z kumplem w jego domu więc problem zakupów się rozwiązuje :wink:

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Ostatnio edytowany przez Tapir, Czw, 28.06.2012, 9:07, edytowano w sumie 1 raz

Czw, 28.06.2012, 8:30
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Wątek piwny
Tapir napisał(a):
A dlaczego tylko piwny ?

Bo "Wątek alkoholowy" brzmi nieciekawie na forum samochodowym :twisted:

Ale możecie pisać i o innych używkach :twisted:

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 28.06.2012, 9:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 607
Miejscowość: Jarocin
Post Re: Wątek piwny
Koźlaka piłem 2 dni temu, również genialny, ale Porter podszedł mi jeszcze bardziej. Ostatnio eksperymentowałem też z piwami miodowymi, Trybunał jest bardzo przyzwoity, dużo lepszy od Corneliusa Honig Weizen. Dzisiaj może skoczę na drugi koniec Poznania po coś od Pinty, z Atakiem Chmielu na czele. Pił ktoś? Podobno najlepsze piwo w historii polskiego browarnictwa, sam jestem ciekaw bo nie mam doświadczenia z India Pale Ale.

_________________
"Being second is to be the first of the ones who lose."
Ayrton Senna da Silva
Motor Show 2012


Czw, 28.06.2012, 11:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Wątek piwny
Atak Chmielu może nie najlepszy w historii ale po prostu świetne piwo - ludzie wychwalają bo wcześniej takich piw u nas nie było. Pijam regularnie, czasami się trochę zmienia ale w sumie to trzyma poziom. Dla porównania możesz poszukać Rowing Jacka z AleBrowaru, bardziej owocowy ale z delikatniejszą goryczką, również świetny.
Co do piw miodowych - dla mnie za mało w tym piwa w piwie, miód wiekszość z nich widziała kiedyś przez szybę, wiekszość browarów się uparła i robi :/

Ktoś u nas trenuje Single Malty?

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Czw, 28.06.2012, 12:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 607
Miejscowość: Jarocin
Post Re: Wątek piwny
Ok, poszukam Rowing Jacka, muszę jeszcze porównać Żywca Porter z Amberem, bo też sobie ludzie chwalą jako jedyne słuszne piwo z tego koncernu. Ostatnio spotkałem Mazowieckie, też podobno daje radę... Jakoś tak teraz mnie naszło na te małe browary, dość mam Carlsbergów i Warek, poczytałem, posprawdzałem, zaczynam testować ale nie można wszystkiego od razu choćby się chciało. Mam tylko nadzieję że gdzieś w okolicy kupię Paulanera i Weihenstephanera, bo jeszcze nie spotkałem ich w częściej odwiedzanych przeze mnie sklepach/marketach.

_________________
"Being second is to be the first of the ones who lose."
Ayrton Senna da Silva
Motor Show 2012


Czw, 28.06.2012, 12:34
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Wątek piwny
Ja od ok. 6-7 lat nie pijam w ogóle koncerniaków, a staram się wspierać lokalne browary: Corneliusa (Sulimar), Browary Łódzkie (jeśli macie okazję - spróbujcie Junaków z sieci Carrefour), Browar Staropolski, i Koreb. W Wielkopolsce to jest dopiero urodzaj browarów...

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 28.06.2012, 12:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Wątek piwny
RR ltd Co. napisał(a):
Browary Łódzkie (jeśli macie okazję - spróbujcie Junaków z sieci Carrefour)
Chrzanić Junaki, jeśli macie okazję spróbujcie przeterminowany Porter Łódzki w puszce - IMO najlepszy rodzimy porter, mam jeszcze parę sztuk z czasów, gdy był w butelce. Poza tym Sarmackie w plastiku z Biedry też daje radę :wink:
RR ltd Co. napisał(a):
Browar Staropolski, i Koreb
Ja mam prawie same średnio przyjemne doświadczenia z tymi browarami, szczególnie z Korebem - drogi a często do wylania. Inna sprawa, że rzadko daję piwom drugą szansę, jest za dużo innych by ktoryś raz męczyć się z kiepskim :wink:
A gdzie jest urodzaj browarów to już mało ważne - ja bym stawiał raczej na urodzaj dobrych sklepów z piwem a tu np. Łódź (Zofmar w szczególności, także Piwoteka) czy Kraków (Maria) są daleko przed stolicą :|
Opelu napisał(a):
OMam tylko nadzieję że gdzieś w okolicy kupię Paulanera i Weihenstephanera,
Paulanera możesz kupić nawet w Lidlu, pamiętaj jednak że to dość przeciętne piwo w porownaniu choćby właśnie z Weihenstephanerem.

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Czw, 28.06.2012, 13:01
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Wątek piwny
Tapir napisał(a):
Chrzanić Junaki
zwłaszcza Junak Ciemne = Cork jest dobre
Tapir napisał(a):
Porter Łódzki w puszce - IMO najlepszy rodzimy porter

też tak uważam, jak tylko się pojawia, zawsze kupuję, ale rzadko się pojawia - jak bywasz w Łodzi, to polecam Sklep Firmowy BŁ na Północnej. Ostatnio kupowałem tam jeszcze ciepłe, świeżo zapakowane Łódzkie Mocne - genialne.
Tapir napisał(a):
urodzaj dobrych sklepów z piwem a tu np. Łódź (Zofmar w szczególności, także Piwoteka)

nie wiedziałem, że Zofmar ma taka renomę w całej Polsce - w swoim czasie często tam robiłem zakupy po drodze z pracy do domu :mryellow:

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 28.06.2012, 13:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Wątek piwny
Ja do Zofmaru specjalnie z Warszawy jeździłem :wink: Nie dość, że świetny wybór to i ceny bardzo dobre (szczególnie na Czechy).

Ciemnego Junaka czasem kupię jak w Kierfurze nie mam co wrzucić do koszyka, Łódzkie mocne to własnie Sarmackie z Biedry tylko inaczej wygląda ale tak jak mówię - Porter rządzi.

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Czw, 28.06.2012, 13:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 607
Miejscowość: Jarocin
Post Re: Wątek piwny
Zakupiłem Weihenstephanera (8,69 zł w Piotrze i Pawle :shock: :shock: :shock: ) i Noteckie Jasne Pełne z Czarnkowa, bende go zjadł, podzielę się później przemyśleniami.

_________________
"Being second is to be the first of the ones who lose."
Ayrton Senna da Silva
Motor Show 2012


Czw, 28.06.2012, 15:27
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Wątek piwny
Wszystkie z Czarnkowa też są super.
Co do Ataku Chmielu z Pinty, to wypiłem, ale już za dużo tej goryczki było. :/

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 28.06.2012, 15:31
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Wątek piwny
Polecam ciekawego bloga http://mojkufelek.blogspot.com

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 28.06.2012, 21:03
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Wątek piwny
Piwo lubię i to bardzo, ale fetyszem nie jestem. Do szczęścia wystarcza mi masówka, a od jakiegoś czasu głównie preferuje zielone browary. Aktualnie od 2 miesięcy do szczęścia wystarczy mi Lech, który kiedyś kompletnie mi nie podchodził. Skończyła mi się już faza na Perłę Chmielową i reflektuje coś niżej procentowego.

A generalnie jestem lekkim ignorantem i wszystko, co nie jest jakimś wynalazkiem bądź czymś miodowym pije z chęcią.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 28.06.2012, 21:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Wątek piwny
Opelu napisał(a):
Ostatnio spotkałem Mazowieckie, też podobno daje radę...

Mazowieckie jest fatalne. Kupiłem raz i wylałem do Wisły. Co jakiś czas zastanawiam się czy nie dać mu drugiej szansy, ale jakoś nie mogę się przemóc.
Osobiście polecam piwa z browaru raciborskiego, z Zamkowym na czele. Na co dzień pijam Ciechany, Perły, Lwówki i Łomże. Smakuje mi też Leżajsk. Będąc na Helu popróbowałem piw z browaru Amber i chętnie bym je wypił ponownie. Niestety w mojej okolicy jest tylko Koźlak, a ja nie przepadam za ciemnymi. Jedyne jakie jestem w stanie wypić to Miodowe ciemne ;) Chciałbym też kiedyś móc napić się Kasztelana z czasów, gdy nie należał jeszcze do Carlsberga...

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Czw, 28.06.2012, 22:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 607
Miejscowość: Jarocin
Post Re: Wątek piwny
Weihen jak na "zwykłe piwo - jedno w cenie czterech, tylko u nas" naprawdę zacne, klarowne w smaku a piana fenomenalna, jak ubite białko. Noteckie Jasne też jest wysoko, okazyjnie można wypić. Jedno co mnie martwi to fakt że mój niewyszkolony do precyzyjnej oceny piw język nie czuje jakiejś ogromnej różnicy w porównaniu np. z Carlsbergiem którego piję najwięcej. Dodatkowo z Carslbergów robię z kumplami całkiem fajne szklanki :)

_________________
"Being second is to be the first of the ones who lose."
Ayrton Senna da Silva
Motor Show 2012


Pią, 29.06.2012, 0:06
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Wątek piwny
lordzofmafia napisał(a):
Będąc na Helu popróbowałem piw z browaru Amber


nie wiem czy dzisiaj jeszcze są dostępne w takich małych buteleczkach (potocznie nazywaliśmy do na wakacjach "bączkami") - rzeczywiście jak sobie przypomnę to aromat ambera i zapach morza są nierozłączne :mryellow:

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pią, 29.06.2012, 9:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3319
Miejscowość: Miechów
Post Re: Wątek piwny
Piwo Piwo,od piwa to tylko bebzon rośnie i nic więcej. Czysta Przeźroczysta 40 % AMEN :!:

_________________
[']Zulu-2.X.1990-11.II.2007-PAMIĘTAMY!!!![']


Pią, 29.06.2012, 9:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Wątek piwny
polac napisał(a):
Piwo Piwo,od piwa to tylko bebzon rośnie i nic więcej.
Jest na czym kufel stawiać Image
Czystą łyknę przy najebce ale wieczorem przy kompie wolę raczej sączyć piwo niż Żołądkową Gorzką :>

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Pią, 29.06.2012, 10:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Wątek piwny
Od piwa nie rosnie bandzior.

_________________
http://www.tanidrift.pl


Pią, 29.06.2012, 12:01
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018