Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 7:28




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Kupno aparatu fotograficznego 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Lord miałbyś może jakieś zdjęcia ze swojego D3000 ? ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Sob, 07.05.2011, 17:52
Profil

Postów: 992
Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
To pobaw sie jeszcze K-Xem... tak dla swietego spokoju.

Jest niewiele drozszy, a ma matryce CMOS a nie CCD, stabilizacje obrazu na matrycy (czego d3000 nie posiada). System czyszczenia matrycy, czego d3000 tez nie ma. Mechanizm AF w korpusie vs w szkle (tansze szkla). I bardzo dobrze radzi sobie w slabym swietle testy ISO. Sklada HDRy. Migawka 1/6000 zamiast 1/4000. Nagrywa filmy w 720p@24fps z dosc ladnym dzwiekiem czego d3000 nie robi. Czas reakcji migawki 1/10s zamiast 1/4....

A mysle, ze dosteaniesz go za 2K bez zlotowki bez problemu...

Warto sie zainteresowac, tylko po to aby ewentualnie pozniej nie zalowac albo moc powiedziec, ze wybor podjelo sie swiadomie.

Ja przerabialem to pod wzgledem zdjec, pozniej fumkcjonalnosci... Pod decyzje bralem SONY A390 do A550, D3000, EOS550, 600... Rozwazalem D3100 i D5100 oraz .... co zabrzmi dosc smiesznie 60D (i bylem gotowy wylozyc na niego kase, chociaz od moich zalozen odbiegal cenowo baaaardzo mocno, ale stwierdzilem, ze poki co nie potrzebujemy az tak profesjonalnego sprzetu). Mysle, ze wybralem optymalnie jezeli chodzi o stosunek mozliwosci/cena...

Chociaz dzisiaj bym mial znowu zagadke, bo porownywalbym 3100/5100 do K-R'a (chociaz od k-xa nie rozni sie mocno, sporo szybszy AF, chociaz to mi jest zbedne) bo ceny sie troche zmienily. Chociaz mysle, ze podswiadomie wybralbym Pentaxa, cieszy mnie jego wielka kompatybilinosc z bagnetami pentaxa wstecz oraz to, ze wszelkie (edit:manualne) szkla przez adapter dzilaja poprawnie z pomiarem swiatla i takie tam... No i nie jest to pierwszy Pentax, ani pewnie ostatni... (milo wspominam jeszcze analogowe MZ-7;))

_________________
"Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)"
-hajper


Sob, 07.05.2011, 18:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Yyyy no z tym będzie pewien problem :mryellow: Wszystkie zdjęcia mam na laptopie w Raciborzu. Na tym, z którego korzystam w Wawie nie mam nic... Zdjęcia na spocie robiłem D3000, więc je możesz obejrzeć... Zdjęcia mojego Paska też robiłem tym aparatem... Na chwilę obecną nic innego nie mam niestety...
mnap86 napisał(a):
To pobaw sie jeszcze K-Xem... tak dla swietego spokoju.

Jest niewiele drozszy, a ma matryce CMOS a nie CCD

O tym już pisałem ;)
mnap86 napisał(a):
stabilizacje obrazu na matrycy (czego d3000 nie posiada).

Za to D3000 posiada stabilizacjÄ™ w obiektywie, ktĂłra jest lepsza, ale i droĹĽsza.
mnap86 napisał(a):
System czyszczenia matrycy, czego d3000 tez nie ma.

Bzdura. D3000 ma system czyszczenia matrycy za pomocą mikro drgań. Uruchamia się przy włączaniu i wyłączaniu aparatu, a także można go włączyć z menu.
mnap86 napisał(a):
Mechanizm AF w korpusie vs w szkle (tansze szkla).

Szkła są droższe przez stabilizację. Niestabilizowane są w porównywalnych cenach jak do innych marek.
mnap86 napisał(a):
I bardzo dobrze radzi sobie w slabym swietle testy ISO.

O tym też już pisałem. D3000 ma zastosowaną archaiczną matrycę CCD, która na to wpływa.
mnap86 napisał(a):
Sklada HDRy.

NiewÄ…tpliwa zaleta. U Nikona taki "luksus" dopiero od D5000.
mnap86 napisał(a):
Nagrywa filmy w 720p@24fps z dosc ladnym dzwiekiem czego d3000 nie robi.

D3000 tego nie robi, gdyĹĽ jest aparatem, a nie kamerÄ… ;)
mnap86 napisał(a):
Rozwazalem D3100 i D5100

Więc kupowałeś aparat max miesiąc temu?
Pentax to bardzo dobra marka sprzętu fotograficznego i nie twierdzę, że Kobi ma wziąć Nikona. Niech wybierze co chce. Ja na jego miejscu zdecydowałbym się na D3100 bo jest o wiele nowocześniejszy od D3000 i daje więcej możliwości. Jest jednak zauważalnie droższy, więc wybór należy do niego. Gdyby Pentax K-x ciężarem i rozmiarami przypominał D3000 to pewnie na niego bym się zdecydował. Jednak jak dla mnie jest za mały i za lekki ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Sob, 07.05.2011, 18:55
Profil

Postów: 992
Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Aparat kupowalem w styczniu.

A to nie wiedzialem, ze ma czyszczenie.

Zgadzam sie, nie przykladalem wagi do filmow, ale ... skoro ma taka pcje to tez fajnie ;) nie?

Body to i tak tylko poczatek... poczekamy az 18-55 przestanie cieszyc, wtedy zzaczynaja sie wydatki :) Tak samo jak wszelkie filtry, piloty i inne uzyteczne dodatki.. A bo przydalby sie jakis makro, jakis fish-eye, jakis konkretny zoom do 300(?, moze wiecej?), jakas 50 do portretow ... :) I robi sie sumka jak na 2 nowe korpusy :P

EDIT: Nie mowiac juz o jasnych obiektywach typu 50/1,4, pffff

_________________
"Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)"
-hajper


Sob, 07.05.2011, 19:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Skoro kupowałeś aparat w styczniu to nie mogłeś rozważać D5100, gdyż ten pojawił się w ofercie na przełomie marca i kwietnia ;)
Fotografia to bardzo drogie hobby i należy mieć tego świadomość zaczynając z nią przygodę ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Sob, 07.05.2011, 19:52
Profil

Postów: 992
Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
ale specyfikacja byla wczesniej, a do zakupu przymierzalem sie tez jakis czas. Moglem zaczekac, ale wygrala cena.

_________________
"Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)"
-hajper


Sob, 07.05.2011, 20:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Specyfikacja była znana, ale cena nie. A ta swoją drogą jest totalnie z kosmosu. 1100 zł więcej od poprzednika za matrycę mającą 2 M/Pix więcej i wyświetlacz większy o 0,3" to lekka przesada.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Sob, 07.05.2011, 23:34
Profil

Postów: 992
Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Jalowa dyskusja... Znana byla cena 3100 ktora byla wyzsza od ceny k-x'a, zdajac sobie z tego sprawe mozna smialo zaozyc, ze model 5100 bedac wyzszym bedzie drozszy (mniejsz juz o ile).. I niebezpiecznie zblizamy sie do ceny 60D, co byloby rozwiazaniem rozsadniejszym niz d5100, chociaz zupelnie nierozsadnym z perspektywy moich potrzeb...

Nie jestem profesjonalista, nie pracuje aparatem, nie musze miec napisu Canon zeby sie lepiej czuc czy pochwalic przed publika... I nie jestem tak bogaty, zeby pozwolic sobie na wysoki model Canona i osprzet do niego.

_________________
"Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)"
-hajper


Nie, 08.05.2011, 13:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Ceny nowych Nikonów (D3100 i D5100) są kosmiczne i nijak mają się do konkurencji. Za jakiś czas, gdy wyprzedadzą resztki D3000 i D5000, sprzedaż bardzo im spadnie, chyba że zejdą z cenami. Swoją drogą Nikon ma tylko dwa aparaty dla kompletnych amatorów (D7000 jest już dla zaawansowanych) i do tego drogie. Nie są przez to zbyt konkurencyjni. Mi też nie zależy na marce. Interesowała mnie cena oraz to jak aparat leży w ręku. Mógłbym kupić bardziej zaawansowanego konkurenta z mnóstwem bajerów. Jednak co mi po tym, jak nie czułem się dobrze z innymi aparatami w ręku.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Nie, 08.05.2011, 18:42
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
D3000 już w moich rękach ... tzn właśnie zacząłem rozpakowywać go :P Od razu nasunęło mi się pytanie ... baterie od aparatu też należy formatować ? :>

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Wto, 10.05.2011, 9:25
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Zobacz w instrukcji. Teoretycznie teraz nie formatuje siÄ™ baterii ani w telefonach, ani aku - ale zwolennikĂłw tej teorii jest tyle samo co przeciwnikĂłw :lol:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 10.05.2011, 11:13
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Ice napisał(a):
Zobacz w instrukcji. Teoretycznie teraz nie formatuje siÄ™ baterii ani w telefonach, ani aku - ale zwolennikĂłw tej teorii jest tyle samo co przeciwnikĂłw :lol:


Generalnie w instrukcji jest napisane tyle że całkowicie rozładowana bateria ładuje się godzinę i czterdzieści minut i nic więcej więc chyba jednak formata nie potrzebuje :)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Wto, 10.05.2011, 11:26
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Więc bez formatowania ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 10.05.2011, 11:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Nawet jakbyś chciał to jej nie sformatujesz ;) Do aparatu dołączona jest szybka ładowarka, która rozpoznaje stan naładowania akumulatora. Kiedy uzna, że bateria jest pełna, to przestanie ładować. ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Wto, 10.05.2011, 11:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Mam pytanko do zorientowanych w temacie; warto nabyć coś takiego?
http://allegro.pl/fuji-s2960-hd-16gb-fu ... 04985.html

_________________
PB RWD jest wysoko


Pią, 03.06.2011, 21:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Podbijam, nikt nie miał kontaktu z tym aparatem?

_________________
PB RWD jest wysoko


Pon, 06.06.2011, 17:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Polecam stronÄ™:
http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cy ... epix_s2950
Co prawda 2950, 2960 jeszcze nie mają ... ale komentarz dość wymowny.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pon, 06.06.2011, 17:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Jak wklejacie linki do allegro to napiszcie też poniżej o jaki model chodzi, bo aukcja może się szybko zdezaktualizować. Osobiście preferuję lustra a dobra lustrzanka cyfrowa to inwestycja na lata. Trzeba więc wybrać dobrze. Z doświadczenia wiem, że sugerowanie się opiniami innych zupełnie niema sensu - każdy woli coś innego. Aparat przed zakupem trzeba sobie dobrze wymacać, dopiero później porównywanie parametrów ma sens. Dla początkującego (in my humble opinion...) najlepsze są zestawy Sony alpha, dlaczego? Bo w zestawieniu z innymi wychodzą tanie - w zestawach często jest 2gi obiektyw, torba etc. Jeżeli ktoś chciałby się bawić znacznie poważniej to NIKON (mój faworyt do D90 ale ma już swoje lata). Tak czy inaczej co człowiek to opinia (zaraz ktoś powinien powiedzieć że EOSy lepsze... :) )


Pią, 20.01.2012, 14:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Przymierzam się do kupna jakiegoś porządniejszego kompakta... miał ktoś może do czynienia z Nikonem P300?

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Wto, 08.05.2012, 15:16
Profil

Postów: 126
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Samochód: Polo 6N
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Triumph4111 napisał(a):
Przymierzam się do kupna jakiegoś porządniejszego kompakta... miał ktoś może do czynienia z Nikonem P300?

Ja miałem, ponieważ pracuję w sklepie Fotograficznym.
Nikon Coolpix P300 to specyficzna konstrukcja, która nie powala niczym konkretnym na tle innych modeli.
Zaletą tego konkretnego modelu jest jasny obiektyw - co bez wątpienia przyda się tylko i wyłącznie przy na prawdę, na prawdę słabym oświetleniu (pół-zmrok). W trybie automatycznym aparat o wiele częściej będzie ustawiał małą przysłonę, niż byłoby to konieczne, przez co stracisz na ostrości na brzegach kadru.

Z aparatów z jasnym obiektywem (analogicznie do Nikona P300) masz model od Samsunga EX-1 - ale na niego nie patrz, bo to średni sprzęt. Sony teraz wypuściło jeszcze RX-100, który wali konkurencje na plecy, ale cena 2700 zł też zbyt wysoka w porównaniu do P300 za pół ceny.

Napisz mi może na PW do czego potrzebujesz aparat - czy ma to być konstrukcja uniwersalna do fotografii rodzinnej/wycieczkowej, czy być może masz zadatki na fotografa ?

Bardzo dobrą konstrukcją jest na chwilę obecną Sony HX10V, Samsung WB-850. Oba kosztują 1199 zł u mnie w sklepie (może na necie znajdziesz taniej)

_________________
Hasta la victoria, siempre.


Pon, 13.08.2012, 17:41
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018