Obecny czas: Czw, 25.04.2024, 21:19




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Kupno aparatu fotograficznego 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Jest ;) Obiektyw 18-55 mm to obiektyw szerokokątny o zmiennej ogniskowej. Obiektywów ze zmienną ogniskową poniżej 18 mm praktycznie nie ma. Widziałem kiedyś jeden, zaczynający się od 16 mm. Oczywiście można kupić obiektyw o mniejszej ogniskowej, ale będzie ona stała. Od 8 mm w dół są to tak zwane "fisheye". Za to ogniskowe powyżej 70 mm zaliczane są już do zoomów.
Ps. Nie wiem jak jakim cudem z obiektywem 18-55 mm musiałeś odchodzić na kilka metrów od samochodu, by zrobić mu zdjęcie. Może robiłeś na ogniskowej 55 mm ;) Na ogniskowej 18 mm wystarczy być ok. metra od samochodu by go całego objąć.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Śro, 04.05.2011, 18:41
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Hmm ... moĹĽe inaczej ;) Brachol ma przy Nikonie taki obiektyw http://www.nikonusa.com/Nikon-Products/ ... F1.8D.html

I za cholerę z metra nie zrobię tym zdjęcia samochodu :> Czy to jest stała wartość 50 mm czy jak ? :lol: Ku... nie znam się na tym zupełnie póki co ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 04.05.2011, 18:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Tak, to jest obiektyw o stałej ogniskowej 50 mm. Nie dziwię się wcale, że nie da się zrobić tym zdjęcia samochodu z metra :lol: Przejdź się do sklepu, weź do ręki aparat z obiektywem 18-55 mm i zobacz co się da ogarnąć na 18 mm. Będziesz mile zaskoczony ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Śro, 04.05.2011, 19:46
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
W takim razie aparat z takim obiektywem za 1600 złotych nie jest jakiś szczególnym wydatkiem biorąc pod uwagę ceny samych obiektywów ;)

Tylko wciÄ…ĹĽ pozostaje pytanie ... Sony czy Nikon ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 04.05.2011, 19:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Obiektywy 18-55 mm są tanie. Stabilizowany Nikkor to wydatek rzędu 350zł. W tzw. kicie razem z body wart jest max 150zł ;) Różnica między Sony i Nikonem jest praktycznie tylko w sposobie stabilizacji. Dlatego obiektywy do Sonego będą tańsze. Przejdź się do sklepu, weź do ręki i zdecyduj co Ci lepiej leży ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Śro, 04.05.2011, 20:04
Profil

Postów: 992
Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
A ja powiem tak...


Daruj SONY... Pentax K-X jest o tyle lepszy... Polecam sie nim zainteresowac. Nabylem takiego w styczniu z seryjnym obiektywem 18-55, o ile obiektyw nie powala, bo ani to super makro nie zrobi, ani zooma jako takiego nie ma, ale do zastosowan ogolnych podejdzie.

Bagnet kompatybilny w tyl z bagnetami Pentaxa, chyba ze 3 generacje w tyl, pracuje poprawnie z przejsciowkami na M42 i szklami manualnymi.

Korpus zaskakuje szybkoscia AF, chociaz juz go praktycznie nie uzywamy. Lecimy recznie.


Nie bede sie rozpisywal na temat funkcji aparatu, bo dosc sporo tego, polecam poczytac jakies testy i recenzje.

Powiem tylko tak, wszyscy, ktorzy mieli okazje pobawic sie Pentaxem, a posiadali innych pro0ducentow, stwierdzieli, ze ... to straszne ze kupili SONY, ze szkoda bylo kupowac NIKKONA bo roznica jest glownie w cenie.

Przykladowe foto, seria zrobiona recznym spustem, a nie zdjeciami seryjnymi:

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Pelny rozmiar lekko przyciety ze wzgledu n limit portalu. pierwsze zdjecie 18:42:44 ostatnie 18:42:55, 11 zdjec robione z palca. Dosc ciemno juz bylo.

Image

_________________
"Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)"
-hajper


Czw, 05.05.2011, 10:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Pentax K-X ma kilka ciekawych cech, np. akumulatorki w formie baterii AA, lub możliwość wyboru spośród 12 kolorów wykończenia. Jednak jak dla mnie ma jedną, ogromną wadę. Jest mały i lekki jak rozbudowany kompakt. Wg. mnie lustro powinno być słusznych rozmiarów i masy. Jednak to już jest sprawa indywidualnych upodobań.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Czw, 05.05.2011, 18:25
Profil

Postów: 992
Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
A moim zdaniem idealnie lezy w dloni. I nie ma tego tandetnego wyswietlacza na gorze korpusu jak nikkony...

_________________
"Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)"
-hajper


Pią, 06.05.2011, 11:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Ten "tandetny wyświetlacz", jak go określasz, Kobiemu nie grozi. Jest dostępny tylko w wyższych modelach kosztujących od 4 tys. w górę. I nie jest to tylko gadżet, a bardzo pomocne udogodnienie dla kogoś, kto zna się na fotografii :P

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Pią, 06.05.2011, 15:33
Profil

Postów: 992
Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Mnie on osobiscie drazni, bo po co, skoro te same info mozna miec na glownym LCD?


Pentax ma jedna wade, ktora moze draznic... naped obiektywu jest dosc glosny i podczas ostrzenia wydaje dosc wyrazny szum. Mi to nie przeszkadza, ale jak ktos lubi byc cicho-ciemny to moze byc przeszkoda.

Moze co do wagi jeszcze... jezeli ktos robi ze statywu, to waga aparatu nie ma znaczenia. Ten akurat jest tak wywazony, ze nie jest tak lekki, zeby jakos poruszac zdjecia (wstrzasy), a zarazem nie jest az tak ciezki, zeby robienie nawet duzej ilosci zdjec z reki bylo meczace. Zdazalo sie, ze robilem nim okolo 500 zdjec jednego popoludnia, i nic mi nie przeszkadzalo w tym wzgledzie.

Moze jakbym mial zbedne pieniadze, to szukalbym czegos lepszego.. a, e rozwazalem w ogole lustrzanke, a po porownaniu a290/a390... za te tysiac pare stwierdzilem, ze wybiore cos wyzej za niewiele wiecej a wyarznie lepszego w cenie okolo 2K.. to byl taki optymalny wybor i nie zaluje.

_________________
"Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)"
-hajper


Pią, 06.05.2011, 16:07
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
A ja chyba postawie na tego Nikona D3000 ;) Stabilizacje obrazu ma w obiektywie, cena nie jest wygórowana, obiektyw jest szerokokątny. Myślę, że na początek przygody z lustrzankami starczy w zupełności :) :>

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pią, 06.05.2011, 17:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Ja chciałbym jedynie nadmienić, że obiektyw szerokokątny nie nadaje się do portretowych zdjęć - potrafi mocno zniekształcić obraz.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pią, 06.05.2011, 17:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
mnap86 napisał(a):
Mnie on osobiscie drazni, bo po co, skoro te same info mozna miec na glownym LCD?

Po to by mieć do nich dostęp na bieżąco, a nie ciągle przełączać się z podglądu na informacje dotyczące ustawień ;)
mnap86 napisał(a):
Moze co do wagi jeszcze... jezeli ktos robi ze statywu, to waga aparatu nie ma znaczenia. Ten akurat jest tak wywazony, ze nie jest tak lekki, zeby jakos poruszac zdjecia (wstrzasy), a zarazem nie jest az tak ciezki, zeby robienie nawet duzej ilosci zdjec z reki bylo meczace. Zdazalo sie, ze robilem nim okolo 500 zdjec jednego popoludnia, i nic mi nie przeszkadzalo w tym wzgledzie.

Rzadko kiedy mamy przy sobie statyw. Najczęściej robi się zdjęcia z ręki. Ja zrobiłem w sylwestra ponad 600 zdjęć fajerwerków z ręki i nie narzekałem na ich ból. Jedyny problem to zmarznięte paluchy :P
Kobi napisał(a):
A ja chyba postawie na tego Nikona D3000 ;) Stabilizacje obrazu ma w obiektywie, cena nie jest wygórowana, obiektyw jest szerokokątny. Myślę, że na początek przygody z lustrzankami starczy w zupełności :) :>

No i ok skoro Ci pasuje ;) Tylko pamiętaj, że decydując się na jedną markę związujesz się z nią na dłużej. Obiektywy nie są wymienne między poszczególnymi markami (wyjątki to Pentax/Samsung oraz Sony/Minolta), więc trzeba zdecydować na samym początku.
PiasQ napisał(a):
Ja chciałbym jedynie nadmienić, że obiektyw szerokokątny nie nadaje się do portretowych zdjęć - potrafi mocno zniekształcić obraz.

Prawda jest taka, że posiadacz lustrzanki powinien mieć kilka obiektywów. Jednak przy ograniczonych funduszach od czegoś trzeba zacząć. Dlatego kitowe obiektywy 18-55 lub 18-105 wydają się najlepszym rozwiązaniem.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Pią, 06.05.2011, 19:07
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
No i od samego początku pod górkę ... sprawdzałem na stronie Euro RTV AGD gdzie ten aparat jest dostępny w Bydgoszczy. Wyszło, że we wszystkich dostępnych sklepach Euro w Bydgoszczy. Podjechałem do najbliższego. Na wystawie nie było. Spytałem o dostępność. Był...uszkodzony. Sprawdził dostępność w innych sklepach ... nie ma niby w żadnym w Bydgoszczy. A w Polsce najbliżej w Poznaniu i niby nie można zamówić :/ Gówno prawda...nawigacje zamawiałem przez ich stronę z Krakowskiego Euro i doszło bez problemu ... jutro muszę trochę pokombinować ...

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pią, 06.05.2011, 21:14
Profil

Postów: 126
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Samochód: Polo 6N
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Muszę się zgodzić z lordzofmafia, chociaż nie lubię tego robić, że najważniejsze jest, żeby Tobie dobrze aparat leżał w łapie.
Kiedyś się "kłóciliśmy" z lordem o to, która marka jest "lepsza" ;)
Dochodzę do wniosku, że to sam użytkownik, stykając się z różnymi aparatami, sam wybierze ten najbardziej mu odpowiadający.
I nie unikniemy tu rozczarowań i zmian systemu. Bo przecież może zdarzyć się tak, że kupisz Nikona, a za rok czasu ktoś Ci pożyczy Olympusa i stwierdzisz, że ergonomia i cechy Olympusa Ci lepiej leżą.

Co do obiektywĂłw:
dla amatora chyba najważniejszą zaletą jest tzw. zoom - bo ma on przyzwyczajenia z aparatów kompaktowych, dlatego uważam, że obiektyw o zakresie 18-55 może okazać się nie wystarczającym dla kogoś, kto nie określił się co konkretnie chce fotografować.

Z drugiej strony obiektyw do wszystkiego ... jest obiektywem do niczego - jednakże na poziomie "amatorskim" powinien być swoistym "złotym środkiem".

No i tak jak pisze lordzofmafia - najlepiej mieć kilka obiektywów.

Ja czekam teraz na swĂłj 6-ty obiektyw.
Do KITowego Sony 18-70, Minolty 28-85, Heliosa 55mm, Pentacona 135mm, Pentacona 35mm dorzuciłem w końcu TELE Minolty 100-300.

_________________
Hasta la victoria, siempre.


Pią, 06.05.2011, 22:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
szmydziu napisał(a):
I nie unikniemy tu rozczarowań i zmian systemu. Bo przecież może zdarzyć się tak, że kupisz Nikona, a za rok czasu ktoś Ci pożyczy Olympusa i stwierdzisz, że ergonomia i cechy Olympusa Ci lepiej leżą.

I właśnie dlatego uważam, że najlepiej jest pomacać i ewentualnie przetestować interesujące nas modele przed zakupem. Jeżeli wciągniemy się w fotografię głębiej i wydamy pieniążki na kilka obiektywów lub innych akcesoriów, to taka zmiana systemu może być bardzo bolesna dla portfela ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Pią, 06.05.2011, 23:13
Profil

Postów: 992
Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
lordzofmafia napisał(a):
szmydziu napisał(a):
I nie unikniemy tu rozczarowań i zmian systemu. Bo przecież może zdarzyć się tak, że kupisz Nikona, a za rok czasu ktoś Ci pożyczy Olympusa i stwierdzisz, że ergonomia i cechy Olympusa Ci lepiej leżą.

I właśnie dlatego uważam, że najlepiej jest pomacać i ewentualnie przetestować interesujące nas modele przed zakupem. Jeżeli wciągniemy się w fotografię głębiej i wydamy pieniążki na kilka obiektywów lub innych akcesoriów, to taka zmiana systemu może być bardzo bolesna dla portfela ;)



Szkoda tylko, ze w 99% miejsc nie mozna nawet dotknac aparatu, nie mowiac juz o jakimkolwiek wlaczeniu.... No coz, sprzedawcy.... Kupujesz pan, albo spadaj.. A mnie np interesowalo jak dlugo aparat sie wlacza i po jakim czasie moze oddac pierwszy strzal.. albo z jaka predkoscia reaguje na rozne operacje...

_________________
"Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)"
-hajper


Sob, 07.05.2011, 13:51
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Znalazłem D3000 w Saturnie. Chyba jutro po niego pójdę ;) Z obsługą mnie było problemów. Miła pani podeszła i spytała czy pomóc, poprosiłem o odpalenie aparatu więc wyjęła baterie z pudełka i trochę się pobawiłem. Na moje pytanie Nikon czy Sony odpowiedziała zdecydowanie ... Nikon ;) Więc wybór już chyba padł :mryellow:

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Sob, 07.05.2011, 17:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
Nigdy nie miałem sytuacji by odmówiono mi "wymacania" aparatu i przymierzenia się do niego. Z jego włączeniem i przetestowaniem faktycznie jest problem...
Oceną Pani z Saturna akurat bym się nie sugerował ;) Za jakie pieniądze go oferują?

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Sob, 07.05.2011, 17:37
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Kupno aparatu fotograficznego
lordzofmafia napisał(a):
Nigdy nie miałem sytuacji by odmówiono mi "wymacania" aparatu i przymierzenia się do niego. Z jego włączeniem i przetestowaniem faktycznie jest problem...
Oceną Pani z Saturna akurat bym się nie sugerował ;) Za jakie pieniądze go oferują?


1649 złotych ;) Z tym obiektywem 18-55.

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Sob, 07.05.2011, 17:44
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018