Obecny czas: Czw, 25.04.2024, 20:14




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Zalew nowych samochodów w Twoim rejonie 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 4079
Miejscowość: WROCŁAW
Samochód: VOLVO
Post Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Zakładając ten temat jestem ciekaw, jak się ma krajobraz motoryzacyjny w Waszym mieście lub regionie. Chodzi mi przede wszystkim o auta nowe. Czy zauważyliście jakiś boom na konkretny model? Jakie nowinki są u Was najbardziej popularne? A także - którego z nowych aut brakuje?

Jeśli chodzi o moje obserwacje, to ostatnio zaroiło się u mnie od nowych Skód Octavia po facelitingu. Głównie dlatego, że większość z nich to auta flotowe. Podobnie rzecz się ma z Focusem FL. Nie brakuje także bliźniaków z Sevel, czyli Florino/Nemo/Bipper czy Ducato/Jumper/Boxer. W poprzednich latach spektakularnym sukcesem była Panda, która pojawiła się we Wrocławiu nie tylko w domach prywatnych, ale także jako "Elki".

Zaskoczeniem jest stosunkowo niska liczba FiatĂłw 500.

A jak jest u Was? Czy jakiś nowy model szczególnie wtopił się Wam w codzienny krajobraz??

_________________
>>>


Czw, 17.12.2009, 0:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Zaskakująco często zdarza mi się spotkać nowe, koślawe BMW (5 GT, X1) z czego akurat zadowolony nie jestem :P
Jeśli chodzi o wtapianie się w krajobraz to w Wawie jeździ sporo Insignii, nie wiem ile z nich to flota ale widać je prawie wszędzie.
Często - jak na klasę auta - widać też Audi A5/S5. Sporo jest też nowej E-Klasy.

Jestem trochę zaskoczony niewielką liczbą nowych Avensisów - poprzednia generacja to jeden z ulubieńców flot, może dlatego człowiek się przyzwyczaił.

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Czw, 17.12.2009, 0:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Nissan Note i Qashqai, Passaty i Golfy i rzecz jasna Skody. Nie ma w ogĂłle Megane - w ogĂłle! A przecieĹĽ poprzednich generacji jest bardzo duĹĽo. Z klasy wyĹĽszej to przede wszystkim wspomniany Passat, Insignia, trochÄ™ C klas i Audi. Nowych BMW nie widujÄ™ prawiÄ™ w ogĂłle, podobnie Alf, PeugotĂłw czy Citroena.

_________________
locha lover


Czw, 17.12.2009, 1:12
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Boom na SUVy był, ale jakiś czas temu. Potem (okres lata) jakiś zbiorowy program wymiany samochodów dla dresów i pełno os. się poprzesiadało z e36, golfów etc. do Audi.

A w tej chwili? Pełno Land Roverów, jak grzybów po deszczu.

Jeśli chodzi o auta nowe to praktycznie nie rzuca mi się w oczy żaden model, który byłby mega popularny.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 17.12.2009, 8:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1424
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Smutna Jazda
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Wkurza spora ilość pickupów - navar i hiluxów - to już jakiś czas temu się namnożyło, a teraz krążą po parkingu w kółko, bo się nie mieszczą.
Insigni jest sporo. I Mondeo. Zaskoczenie, nie? :lol: Często widzę też Scirocco, ale to akurat ten sam codziennie :lol:


Czw, 17.12.2009, 9:47
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
U mnie w mieście turystycznym jest sporo bogatych ludzi i zaskakująco naprawdę sporo jeździ Audi A6 znacznie wiecej niż BMW 5 czy Mercedesa E to jest naprawdę dziwne bo niemal na każdym rogu i bardzu wielu posesjach stoii A6, już nie mówię o poprzedniej generacji której jest od groma, 90 % z 2.5 Tdi

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Czw, 17.12.2009, 13:12
Profil

Postów: 86
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Samochód: Fiat Punto
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Nie tak dawno sporo było Dacii Logan i Seatów Ibiza/Cordoba. Teraz tego nie widać, gdzieś zniknęło prawie wszystko. Z nowych aut mało co widać, głównie Ople (ostatnio kilka sztuk Insigni, ponadto sporo Corsa D) i Skody (Fabie i Octavie, sporo Roomstera). Dominują jednak auta "prawie nowe", do 3 lat - głównie sprowadzane. W mojej sypialnianej mieścinie można spotkać sporo nowości (od Taty Indico po A8, Q7, Cayenne itp.) jednak zwykle one tu tylko nocują. Ogólnie rzecz biorąc w moich stronach jeszcze długo będzie przeważał nastoletni szrot znad Łaby.

_________________
Das Signature.


Czw, 17.12.2009, 13:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Ja w swojej okolicy widują dużo Octavii kombi po lifcie, mnóstwo Mondeo i Focusów poliftowych, Insignii we wszystkich odmianach nadwozia. Nissanów Note szczególnie dużo na taxi. Z masówek mało zaś Avensisów, Bravo czy Fabii. Ze świeżych nowości to E-coupe i kaszalota 3008 widzę co dziennie po jednej sztuce.

_________________
PB RWD jest wysoko


Czw, 17.12.2009, 13:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
W Gdańsku widuję nowe A4/A5, Octavie po FL, Scirocco, Megane III (5d, 3d widziałem tylko jedną), C-klasy, Passaty to norma. O dziwo pojawiło się też dużo nowych Lagun :shock: (jak kupiłem swoją Lalkę, to też nagle wszędzie widzę Lalki I :D).
Mało widzę za to Golfów VI, jakichkolwiek nowych BMW, Focusów, Avensisów itp.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Czw, 17.12.2009, 14:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
bartez napisał(a):
NissanĂłw Note szczegĂłlnie duĹĽo na taxi.

Te Note to jakaś korporacja chyba wykupiła i tylko ich używają :>

_________________
locha lover


Czw, 17.12.2009, 14:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
kenji napisał(a):
bartez napisał(a):
NissanĂłw Note szczegĂłlnie duĹĽo na taxi.

Te Note to jakaś korporacja chyba wykupiła i tylko ich używają :>


Nie tylko :D

_________________
PB RWD jest wysoko


Czw, 17.12.2009, 14:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Jesli chodzi o Białystok to mozna tu zobaczyc zwiekszona ilosc bmw x5 oraz audi q7. Pojawiło sie tez sporo audi a4 takich biednych na 16" alu 2.0 tdi :/ . Ford mondeo - zawsze, wszedzie tego pełno


Czw, 17.12.2009, 14:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2045
Miejscowość: Springfield
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Akurat w Białymstoku jest podobnie jak u innych, dużo octavi po FL i focusów jak i passatów ( ogrom ). Zwróciłem uwagę na co raz częstszy widok insignii, reszta w zasadzie wszystkiego po trochu, sporo obecnych BMW 3 i 5. Stosunkowo mało nowych avensisów i lagun, nie wspominając o wersjach coupe, za to co raz częściej widzę nowe meganki co cieszy oczywiście ;) i od jakiegoś czasu dostrzegam nowe mercedesy E. Od dłuższego czasu widzę też wylew Qashqaiów.
Podsumowując jest u nas podobnie jak w innych większych miastach, oczywiście brakuje tych egzotyków chociaż od czasu do czasu coś ciekawego się trafi, np. ostatnio widziałem wielkiego, czarnego genesisa, który robi piorunujące wrażenie i mam nadzieję, że trafie jeszcze na niego ;)

Edit: D'oh ! Robak mnie wyprzedził :P


Czw, 17.12.2009, 14:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
W ostatnim czasie zauważyłem sporo Fiatów Bravo oraz nowych Fiest

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Czw, 17.12.2009, 15:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 488
Miejscowość: Kozy k. Bielska-Białej
Samochód: '83 Fiat 126p
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Zawsze się dziwiłem skąd Skoda ma takie wysokie wyniki sprzedaży. Osobiście w Bielsku niewiele ich widuję. Ogólnie wygląda na to, że mają u nas sentyment do Fiatów, całkiem sporo jest nowych Bravo i Grande Punto, namnożyło się też Yarisów (obecnie jedyne auto egzaminacyjne w Bielsku-Białej). Z bardziej luksusowych często można było zobaczyć Porsche Cayenne, teraz wypierane przez Hummery (w samych Kozach są przynajmniej 3, a to przecież wieś). Pozostałe w miarę popularne modele to: Kia Cee'd, Renault Megane, Ford Focus i Mondeo. Niestety Insigni prawie wogóle nie widać.

Jakiś czas temu z kolegą przeliczyliśmy samochody pod bielskim ATH, w celu sprawdzenia upodobań studentów. Opel, Fiat i Volkswagen rozgromiły pozostałe marki. Wśród modeli królują Corsa B, Astra F, Cinquecento, Seicento i Golfy (głównie III).

_________________
EcoNegative


Czw, 17.12.2009, 17:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 413
Miejscowość: CT/CGR
Samochód: stary
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
W Toruniu z nowych aut największy wysyp jest chyba wszelkiej maści Toyot - Aurisów, Yarisów i mniejsza ilość Avensisów. W większości flotówki w barwach takich stajni jak Tymbark czy inny Orange. Dużo również Fabii, zarówno flota jak i dziadkowie jeżdżący tylko w niedzielę do kościoła. Passatów tych najnowszych też sporo, ale już np. Golfów VI mało. Z kombiaków C najpopularniejsza chyba jest Astra III - czasami co drugie auto w korku to Astra III Caravan. Sporo również Mercedesów C klasse, widać również parę sztuk Insignii i Audi A4 - ale to ostatnie zazwyczaj biedawersja z dieslem. Najmniej jest chyba Peugotów i nowych samochodów w cenie około 30-40 tysięcy - widać za to dużo używanych dostępnych w tych cenach. No i Laguny mało. Co do Grudziądza to tutaj mocny jest Opel - zwłaszcza Corsa.
Chyba powoli zanikajÄ… Calibry. Ostatnio jedyna Calibra jakÄ… widujÄ™ to pewnego dziadka, ktĂłry jeĹşdzi niÄ… razem z ĹĽonÄ… na zakupy do marketu. Coraz mniej GolfĂłw II i III, Audi 80, BMW E36 i innych aut z poczÄ…tku lat 90.

_________________
Zimne ognie Twojego języka ślizgają się po skórce pieczywa...


Czw, 17.12.2009, 17:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
a w Inowrocławiu jest milion Mercedesów klasy A :shock: i sporo innych Mercedesów B, C, E, ML... dużo też AMG :) ale to za sprawą firmy pana M, który ma całą flotę Mercedesów :wink: oprócz tego jeździ też sporo Fordów Kuga i Ranger, ale to też służbówki :P a tak to nie zauważyłem, aby jakiegoś modelu było baardzo dużo...


Czw, 17.12.2009, 21:14
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Parafrazując tytuł tematu, u mnie w mieście to nie jest żaden zalew, raczej bajoro ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 17.12.2009, 21:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1886
Miejscowość: Stalowa Wola / Lublin
Samochód: e46 coupe
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
U mnie generalnie to co najbardziej popularne czyli wszelakie Octavie, Mondea (BTW 2 tyg. temu widziałem na trasie Lublin-Wwa ze 30 w policyjnych barwach w wersji kombi, ktoś słyszał o tym zakupie? Bo nie spotkałem się jeszcze nigdzie na drodze z nimi oprócz tego jednego razu), Focusy, Passaty naturalnie itp.
Z droższych to najwięcej chyba A6, ale sporo jeździ też BMW 5.
Z Suvów chyba najwięcej jeździ Q7.
Sporo widuje siÄ™ Bravo, QashqaiĂłw i obecnych LancerĂłw.


Czw, 17.12.2009, 22:14
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
W mnie jak zwykle nisko, same fiaty i alfy. Z pozerskich aut to widac ostatnio zalew NMW X6. Owczym pędem kupują to wszyscy badylarze z dzielnicy

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pią, 18.12.2009, 10:24
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018