Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 4:36




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Jakiego laptopa polecacie? 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Jakiego laptopa polecacie??
Siema, mam pytanie odnośnie ustawień w Power4Gear Hybrid do Asusa. Używam trybu max performance - wsio ustawić na 100% (maksymalne i minimalne taktowanie procka), dezaktywować wyłączanie hdd etc., wyłączyć obsługę camery. Jakieś porady jeszcze?

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 27.02.2011, 14:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Jakiego laptopa polecacie??
Czeeeeść :mryellow: Nadszedł ten czas, gdy komputer PC staje się mało praktyczny i trzeba zacząć szukać czegoś przenośnego :> tak więc chciałbym się trochę podpytać :mryellow:

Generalnie szukałbym czegoś bardziej multimedialnego, bardziej zależy mi aby obsłużył też trochę gier aniżeli był mały i praktyczny ;) ma zastąpić peceta, więc ma zapewnić rozrywkę :) kasa jaką chcę przeznaczyć to max 3 tysiące, ale najlepiej jak najmniej :mryellow: znajdzie się coś ? :P


Nie, 27.02.2011, 15:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Jakiego laptopa polecacie??
jeśli możesz to wstrzymaj się z zakupem. jeszcze kilka tygodni i amd wjeżdża na dobre z fuzionem

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Nie, 27.02.2011, 15:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 383
Miejscowość: Łańcut
Samochód: Honda Civic
Post Re: Jakiego laptopa polecacie??
choopster napisał(a):
Czeeeeść :mryellow: Nadszedł ten czas, gdy komputer PC staje się mało praktyczny i trzeba zacząć szukać czegoś przenośnego :> tak więc chciałbym się trochę podpytać :mryellow:

Generalnie szukałbym czegoś bardziej multimedialnego, bardziej zależy mi aby obsłużył też trochę gier aniżeli był mały i praktyczny ;) ma zastąpić peceta, więc ma zapewnić rozrywkę :) kasa jaką chcę przeznaczyć to max 3 tysiące, ale najlepiej jak najmniej :mryellow: znajdzie się coś ? :P


Miesiąc temu kupiłem Acera 5742G (http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... 0MNCC.html) za ok 2800 i jestem z niego bardzo zadowolony. Do zalet na pewno należy materiał, z którego zrobiono obudowę, waga, fajna klawiatura i przede wszystkim głośność pracy - prawie go nie słychać. Z gier na razie odpalałem GTA 4, NFS HP, F1 2010 i wszystkie działają bez żadnych problemów. Jedynym problemem jak na razie jest dośc lichy głośnik.


Nie, 27.02.2011, 16:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Jakiego laptopa polecacie??
Ice napisał(a):
Siema, mam pytanie odnośnie ustawień w Power4Gear Hybrid do Asusa. Używam trybu max performance - wsio ustawić na 100% (maksymalne i minimalne taktowanie procka), dezaktywować wyłączanie hdd etc., wyłączyć obsługę camery. Jakieś porady jeszcze?



Jeżeli mam podłączonego lapka pod zasilanie to jade na maksymalnej wydajności czyli wszystko na full zero oszczędzania energii ;)
Jak uĹĽywam lapka z baterii to ustawiam Power4Gear Battery Saving;)

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Nie, 27.02.2011, 17:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Jakiego laptopa polecacie??
hun napisał(a):
Miesiąc temu kupiłem Acera 5742G (http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... 0MNCC.html) za ok 2800 i jestem z niego bardzo zadowolony. Do zalet na pewno należy materiał, z którego zrobiono obudowę, waga, fajna klawiatura i przede wszystkim głośność pracy - prawie go nie słychać. Z gier na razie odpalałem GTA 4, NFS HP, F1 2010 i wszystkie działają bez żadnych problemów. Jedynym problemem jak na razie jest dośc lichy głośnik.


Powiem Ci, ze całkiem rozsądną propozycję zapodałeś :) w sumie spełnia wszystkie moje wymagania. :) będzie silną opcją :D a cichy głośnik mi nie wadzi, i tak na co dzień będzie zewnętrzne audio podpięte :)


Nie, 27.02.2011, 17:35
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Jakiego laptopa polecacie??
hun napisał(a):
Z gier na razie odpalałem GTA 4 [...] i wszystkie działają bez żadnych problemów.


nie wiem jakim cudem, skoro GTA marnie lata na moim stacjonarze gdzie mam quada i grafe 2 GB które ledwo uciąga zasilacz 1kW, więc na "kalkulatorze" to już musi być zupełna chłosta

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Nie, 27.02.2011, 20:06
Profil

Postów: 648
Samochód: V6 Pb & 1.9 TDI
Post Re: Jakiego laptopa polecacie??
hun napisał(a):
choopster napisał(a):
Czeeeeść :mryellow: Nadszedł ten czas, gdy komputer PC staje się mało praktyczny i trzeba zacząć szukać czegoś przenośnego :> tak więc chciałbym się trochę podpytać :mryellow:

Generalnie szukałbym czegoś bardziej multimedialnego, bardziej zależy mi aby obsłużył też trochę gier aniżeli był mały i praktyczny ;) ma zastąpić peceta, więc ma zapewnić rozrywkę :) kasa jaką chcę przeznaczyć to max 3 tysiące, ale najlepiej jak najmniej :mryellow: znajdzie się coś ? :P


Miesiąc temu kupiłem Acera 5742G (http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... 0MNCC.html) za ok 2800 i jestem z niego bardzo zadowolony. Do zalet na pewno należy materiał, z którego zrobiono obudowę, waga, fajna klawiatura i przede wszystkim głośność pracy - prawie go nie słychać. Z gier na razie odpalałem GTA 4, NFS HP, F1 2010 i wszystkie działają bez żadnych problemów. Jedynym problemem jak na razie jest dośc lichy głośnik.

Od kwietnia 2010 jestem szczęśliwym posiadaczem Acera 5740G (i5 430M, ATI 5650 1 gb, 4 gb ramu ) i naprawdę nie mam do czego się przyczepić, klawiatura wygodna, gładzik duży i czuły, sprzęt się nie grzeje i jest niesamowicie cichy :) To był naprawdę świetny zakup i gorąco polecam

_________________
Mam dwa Passaty B5 w tym jeden w TEDEIKU...Czy jestem już koneserem?

Jestem specjalistą od B5, proszę o zadawanie pytań (mimo, że nie noszę skarpet do sandałów, nie mam wąsa i nie nazywam się Henryk)


Nie, 27.02.2011, 21:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 383
Miejscowość: Łańcut
Samochód: Honda Civic
Post Re: Jakiego laptopa polecacie??
pardon napisał(a):
hun napisał(a):
Z gier na razie odpalałem GTA 4 [...] i wszystkie działają bez żadnych problemów.


nie wiem jakim cudem, skoro GTA marnie lata na moim stacjonarze gdzie mam quada i grafe 2 GB które ledwo uciąga zasilacz 1kW, więc na "kalkulatorze" to już musi być zupełna chłosta


Musiałem zainstalować jakiegoś patcha, bo bez tego to faktycznie był slideshow ale teraz jest spoko (wiadomo, że ustawienia na medium, a nie high no ale w końcu to "kalkulator")


Nie, 27.02.2011, 21:35
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Jakiego laptopa polecacie??
bo ogolnie gta jest zjebana, nie istnieje konfig na którym to chodzi płynnie, bo to jest port z konsoli i zawsze bedzie sie ciął, ale za to gameplay jest wysoko :D

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Nie, 27.02.2011, 21:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Jakiego laptopa polecacie??
GTA IV to najlepsza gra świata ever

_________________
locha lover


Nie, 27.02.2011, 21:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 383
Miejscowość: Łańcut
Samochód: Honda Civic
Post Re: Jakiego laptopa polecacie??
pardon napisał(a):
bo ogolnie gta jest zjebana, nie istnieje konfig na którym to chodzi płynnie, bo to jest port z konsoli i zawsze bedzie sie ciął, ale za to gameplay jest wysoko :D


Tylko żeby jeszcze kamera nadążala a nie kręciła się swoim rytmem ;)


Nie, 27.02.2011, 22:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Jakiego laptopa polecacie??
pardon napisał(a):
bo ogolnie gta jest zjebana, nie istnieje konfig na którym to chodzi płynnie, bo to jest port z konsoli i zawsze bedzie sie ciął, ale za to gameplay jest wysoko :D

po paczach chodzi wyraźnie płynniej, oraz więcej i więcej gier wymaga 4 rdzeni. gta chyba obsługuje nawet 6 lol :D może już czas wymienić tego jednordzeniowego pentka :D

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Pon, 28.02.2011, 9:10
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Jakiego laptopa polecacie??
hun napisał(a):
pardon napisał(a):
bo ogolnie gta jest zjebana, nie istnieje konfig na którym to chodzi płynnie, bo to jest port z konsoli i zawsze bedzie sie ciął, ale za to gameplay jest wysoko :D


Tylko żeby jeszcze kamera nadążala a nie kręciła się swoim rytmem ;)


No kamera jest totalnie do bani, ale to właśnie przez przerzucenie gry z konsoli.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 28.02.2011, 13:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Jakiego laptopa polecacie??
BmwM5 napisał(a):
po paczach chodzi wyraźnie płynniej, oraz więcej i więcej gier wymaga 4 rdzeni. gta chyba obsługuje nawet 6 lol :D może już czas wymienić tego jednordzeniowego pentka :D


no elo, mojemu kompu stuknie w tym roku 10 lat - procek oryginalny Pentium IV 2.4 ...

_________________
locha lover


Pon, 28.02.2011, 18:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Jakiego laptopa polecacie??
LOL. jeszcze chwila i do muzeum będzie mógł trafić :D

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Pon, 28.02.2011, 18:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Jakiego laptopa polecacie??
jestem mega wkurw na lenovo. wolno chodził, więc postanowiłem dzisiaj sobie zrobić "back up". otwarłem ten ich program, dałem żeby przywrócił pierwotny system, nie miałem kopii zapasowej. zaczał coś działać, mineło 10 sekund i pojawił się jakiś błąd. zacząłem robic to jeszcze raz - znowu to samo. wlaczam kompa od nowa i już nawet nie uruchamia się. pojawia się info że nie można uruchomić systemu, i zebym włozył płytę zinstalatorem systemu. a skąd ja mu wezmę płytę jak takiej z laptopem nie dostałem. i tym sposobem komp nie uruchamia się w ogóle. oddaję go w pon. na gwarancji do serwisu, dobrze że zgrałem wcześniej dokumenty. takie coś nie powinno się stać, i na pewno nie ma w tym mojej winy

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Sob, 05.03.2011, 20:10
Profil

Postów: 992
Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
Post Re: Jakiego laptopa polecacie??
To jestes w bledzie, a jezeli uznaja Ci reklamacje to tylko z ich dobrej woli.

W ogole wg prawa... to sklep nawet nie ma obowiazku przyjac tego na reklamacje. Gwarancja dotyczy sprzetu, a nie oprogramowania. Komputer jest sprawny, a to, ze sie system nie uruchamia to wlasnie blad uzytkownika.

Cos zrobiles zle. Prawdopodobnie chciales przywrocic system, a nie go ponownie zainstalowac, a przez gmeranie tu i tam wywaliles partycje rozruchowa badz tablice partycji.

To, ze nie ma plytek to norma, bo dzisiaj juz chyba nikt nie daje plyt z systemem.

Dla pocieszenia... jezeli masz oryginalny system ktory kupiles razem z komputerem, to pod spodem masz naklejke licencyjna. Sciagnij sobie z netu obraz plyty z odpowiednim systemem, wypal, zainstaluj podajac swoj klucz i powinno dzialac.

Innym rozwiazaniem jest zamowienie plyty instalacyjnej od producenta, przewaznie kosztuje to tyle co wysylka.

No i 3 rozwiazanie, serwis. Ale to nie podlega pod gwarancje, wiec jezeli Ci to zrobia, to tylko ich dobra wola, ale licz sie z tym, ze mozesz zostac obciazony kosztami transportu i serwisu.

_________________
"Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)"
-hajper


Sob, 05.03.2011, 20:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Jakiego laptopa polecacie??
Nie zrobiłem niczego źle. Robiłem już coś takiego kilka razy i co mogłem zepsuć. Stosowałem się do wskazówek którebyły w kolejnych krokach. A to, że wyskoczył mi błąd to nie moja wina. Oddaje to do serwisu i niech się mi pomogą. W końcu serwis to serwis. Jak mam to wgrać i zamontować obraz płyty skoro system w ogóle nie włącza się?

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Sob, 05.03.2011, 21:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Jakiego laptopa polecacie??
Nawet na dobre Ci wyjdzie, jak ściągniesz z netu wersję OEM Windowsa i taką zainstalujesz na swoim kluczu. Wyzbędziesz się na wstępie wszelkich niepotrzebnych rzeczy, które instalują się wraz z firmowanym systemem. Poinstalujesz sobie tylko to, co Ci jest na prawdę potrzebne.
A instalacja? Nic prostszego. W biosie ustawiasz start z płyty, wrzucasz płytkę z wypaloną instalką Windowsa i działasz ...

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Sob, 05.03.2011, 21:55
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018